Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bende lyft başvurdum 6 ay askıya aldı nedenini bilemedim Toyota Camry 2020 xse aldım yeni elimde kaldı inanın

• @caglaror Bugün gittim denver lyft ofisine.Hem medical exam i ,hemde vehicle inspection ı bedava yaptılar ve hesabımı onayladılar.TNC ve vehicle inspection kağıtları herzaman arabada bulunmalı dediler tamam dedim.2yıl süresi var tnc medical exam in.Bende bugün hem deneme hemde heves amalı 9 saat civarı yaptım colorado springs de.170usd bıraktı.Tabi benzini vergisi çıkılmamış kaba hali.Havalimanında 2 saat kaybettim onuda belirteyim.

@kaptan coloradoda hiç prius bile yok.Camry bile azınlık genelde 4WD arabalarla yapıyorlar .Belirli bir model yok gördüğüm

• @yilmaz ofise git konuş bence

• Banned

Kendi sosyal medya hesabımda paylaştığım cümlelerle sizle de paylaşmak istedim :

"Oradan baktığınızda gördüğünüz nedenlerden dolayı seviyor değilim Amerika'yı. Yani zengin olması, alkolün ucuz olması, iyi bir arabaya binmek, özgürlükler vs kadar değerli başka bir şey var burada... Bizim ülkemizde çok gerilerde kalan "Kadirşinas" bir tavır var burada. Bugün gördüğünüz bu fotoğrafı, Amazon'da paket dağıtırken çektim. Evin önüne bir sandalye üzerine bir sepet koymuşlar içi de dolu bu şekilde. Kapılarına bir Amazon kolisi bırakırken gördüm. Kağıttaki mesajda özetle diyor ki : "İt gibi çalışıp paket dağıtıyorsunuz, bu da paketimizi getirdiğiniz için teşekkürümüzün göstergesi. Atıştırmalıklardan alabilirsiniz" bin tane ülke dolaştım hiçbir yerde bu hareketi, bu hareketi andıran bir şeyi görmedim. Hele Türkiyede kuryelere hayvan gibi davranildigini da iyi biliyorum. İnanılmaz bir yardımlaşma, dayanışma, yere düşene destek olma, karnını doyurma, giydirme kültürü var. İşte Amerika'yı en çok bu nedenle seviyorum."

79447769_10157032965072153_2501547325814472704_o.jpg

• lyft ile alakalı bir şey sormak istiyorum. arabası olmayanlarda haftalık belli bir miktar parayı lyft'e ödeyerek onların arabasıyla yapabiliyor. ilk gelenler için bir araba alana kadar mantıklı mı sizce bu?

• ⭐⭐

@mhepekiz harika düşünmüşler
    hiç içinden bişey aldınızmı

• @travelleth, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

lyft ile alakalı bir şey sormak istiyorum. arabası olmayanlarda haftalık belli bir miktar parayı lyft'e ödeyerek onların arabasıyla yapabiliyor. ilk gelenler için bir araba alana kadar mantıklı mı sizce bu?

Sorunuzun cevabı linklerde ayrıntılı şekilde var.
    https://www.lyft.com/expressdrive
    https://help.lyft.com/hc/en-us/articles/360001562247-Express-Drive-earnings-and-charges

https://medium.com/swlh/my-colossal-failure-with-lyfts-express-drive-program-68fb02c3288c

Kiralık araçla Lyft yapmak için başka seçeneklerde var.Hertz' de kiralama yapıyor bildiğim kadarıyla.

Ayrıca https://hyrecar.com/ hem Uber hem Lyft için araç kiralayabileceğiniz bir site.
    Bu sitede kendi aracınızıda aynı amaçla kiraya verebiliyorsunuz.Araç sahiplerinin yorumuna göre o da fena bir seçenek değil gibi.
    "3 ay önce listelediğimden beri arabam durmadan kiralandı. O zamandan beri, listeye 4 araba daha ekledim ve arabalarımdan biri kiralanmadan bir gün dahi geçirmedim.- Thu Nguyen"

• @Richmond Cok guzel gelismeler. Burada saati 20$ ve uzerine geldiginde biz iyi olarak bakiyoruz. Gunluk saate bakmaksizin 160$ bizim buradaki tum giderlerimizi karsiliyor (6gun/hafta). Havaalani her sehirde anlamli degil. Yani AUS da cok rahat sira gelmesine ve duzenine alismama ragmen artik musteri goturmezsem sirasina girmiyorum. Yogun gunlerde havalanindan merkeze 11 dolara yolcu goturmek icin zaman harcamaktan sa saati 20$ ortalama ile sehirde yolcu tasimak daha anlamli geliyor.
    Hayirli olsun, yan is olarak cok super bir is Lyft, benim hayalim de yan ise cevirebilmek.

• @caglaror şuanda burda Hava karlı ve lyft ekstra para vermiyor dağ yollarında filan baya zor oluyordu bende bugünlük bıraktım çünkü ekstra çabaya değmiyor aynı para.Doordash ve grubhub gibi bunda peak yokmu acaba ?

• Banned

@yapay-zeka benim böyle bir öğretim var. Bana önerilen şeyleri reddetmem.. O anda tüketmeyecek bile olsam alırım. Böyle bir inanışım var. Bir ufak paket bisküvi aldım

• Banned

Bugün bu naif hareketle 2 kez daha karşılaştım. Son kez paylaşmak istedim.

79770575_10157035426607153_1545984056699650048_o.jpg

• @mhepekiz, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

Kendi sosyal medya hesabımda paylaştığım cümlelerle sizle de paylaşmak istedim :

"Oradan baktığınızda gördüğünüz nedenlerden dolayı seviyor değilim Amerika'yı. Yani zengin olması, alkolün ucuz olması, iyi bir arabaya binmek, özgürlükler vs kadar değerli başka bir şey var burada... Bizim ülkemizde çok gerilerde kalan "Kadirşinas" bir tavır var burada. Bugün gördüğünüz bu fotoğrafı, Amazon'da paket dağıtırken çektim. Evin önüne bir sandalye üzerine bir sepet koymuşlar içi de dolu bu şekilde. Kapılarına bir Amazon kolisi bırakırken gördüm. Kağıttaki mesajda özetle diyor ki : "İt gibi çalışıp paket dağıtıyorsunuz, bu da paketimizi getirdiğiniz için teşekkürümüzün göstergesi. Atıştırmalıklardan alabilirsiniz" bin tane ülke dolaştım hiçbir yerde bu hareketi, bu hareketi andıran bir şeyi görmedim. Hele Türkiyede kuryelere hayvan gibi davranildigini da iyi biliyorum. İnanılmaz bir yardımlaşma, dayanışma, yere düşene destek olma, karnını doyurma, giydirme kültürü var. İşte Amerika'yı en çok bu nedenle seviyorum."

79447769_10157032965072153_2501547325814472704_o.jpg

Aslında Amerika'nın sosyal devlet olma konusundaki eksiklerini bilinçli Amerikan vatandaşları kendi içerisinde büyük ölçüde kapatıyor diyebiliriz sanırım. Özellikle yardım kuruluşları - sivil toplum kuruluşları aracılığıyla düşük gelirli-evsiz insanların mahallelerine gidip düzenli olarak bedava yemek dağıtılması, senede 2 defa evsizlerin yoğunlukta olduğu yerlerde büyük çadırlar kurulup bu çadırlar içerisinde doktor ve dişçilerin bedava sağlık hizmeti vermesi, düşük gelirli çocuklu ailelere bebek bezi, bebek maması dağıtılması, neredeyse her büyük şehirde ücretsiz sağlık kliniklerinin bulunması bunların en basit örneği, Amerikan kapitalizminin hep yırtıcı, vahşi tarafları gözümüze sokulurken aslında arka planda sizin de bahsettiğiniz gibi yardımlaşma, düşeni kaldırmak için destek olma anlayışının hiç de azımsanmayacak sayıda insanda bulunduğunu düşünüyorum. Bir diğer önemli husus ise örneğin bir mahallede bedava yemek standı kurulup evsizlere yemek dağıtılırken hem bölge kilisesinin kurmuş olduğu stand hem de ateist-deist bir yardım kuruluşunun standının yan yana bulunabiliyor olması. Bu anlayışın zaten Amerika'yı süper güç yaptığını düşünüyorum. Başınızdan geçen bu olayı bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

• @mhepekiz ben buradan bu fotoğrafa bakınca bu kadar hoşnut ve mutlu olduysam, muhatabı olan sizi düşünemiyorum, nasıl güzel bir incelik, şunu hatırladım, eskiden sokağımızda örneğin bir çalışma olduğunda sokakta çalışanlara çay demleyip bir tepsi ile aşağı inerdi annem, ikram ederdi hepsine. Aslında ne kolay gönül alma, mutlu etme, dediğiniz gibi kadirşinaslık..

• ⭐⭐

@aysegul tabi aynısı yeni taşınana vs. de olurdu ama artık ben yoruldum bu stres sevgisizlik mutsuzlukla yaşamaktan haa amerika çok mu mutlu edecek mutsuz etmesin yeterli

• @haymatlos_ doğrudur ama sizin bahsettiğiniz biraz komşulukla ilgili birşey, bizim kültürümüzde tabiki çokça örnekler var, ancak Mustafa Bey in örneklendirdiği biraz daha kadirşinaslık özelinde. Yani yapılan bir iş, alınan bir hizmete karşılık gösterilen incelik, insani tarafı biraz daha ağır basan bir muamele burada mesele. Yine de yanıtınız için teşekkürler 👍🏻

• @aysegul, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@haymatlos_ doğrudur ama sizin bahsettiğiniz biraz komşulukla ilgili birşey, bizim kültürümüzde tabiki çokça örnekler var, ancak Mustafa Bey in örneklendirdiği biraz daha kadirşinaslık özelinde. Yani yapılan bir iş, alınan bir hizmete karşılık gösterilen incelik, insani tarafı biraz daha ağır basan bir muamele burada mesele. Yine de yanıtınız için teşekkürler 👍🏻

Hocam Türkiye'de de komşuluğun iyi olduğu zamanlar çok geride kaldı. Daha geçen gün İstanbul'un en nezih semtlerinden birinde alt komşunun tüm nezaketiyle attığı biraz az gürültü yaparmısınız hastayım uyuyacağım mesajına cevaben adamlar 3 kişi herifin kapısına dayanıp kapıyı açtırıp adamı kendi evinde hastanelik edip sonuç olarak ifadeleri alınıp serbest bırakıldılar.

Yani o komşuluk olayları felan çok bozuldu. Herkes artık çok asabi ve saldırgan. Artık bir komşuyla biraz fazla takılsan biri birinin namusuna göz dikiyor, dedikodu desen gırla , o onu almış bu bunu almış kıskançlık hava atma gırla. O bahsedilen komşuluk olayı 55 yaş üstü artık hayatta dostluk ve sohbetten başka birşeyi kalmamış komşular arasında olan bir şey. (istisnalar dışında)

• @Hawkerx size yüzde yüz katılıyorum, olumsuz da bir sürü örnekler verilebilir bu konuda devam edecek olsak ancak konu Türkiye ye evrilmesin, başlıktan uzaklaşmayalım, ben sadece bir an aklıma gelen eskilerden olumlu bir örneği yazmıştım 😏

• ⭐⭐

This post is deleted!

• Kiliselerde genelde boyle yardim paketleri oluyor. Hatta pazar gunleri bazilarinda indirimli satislar oluyor, yardim toplamak adina kiliseye.

Birde insanlar artik kullanmadiklari esyalarini garage sale veya yard sale olarak evlerinin onunde birkac dollara satiyorlar. Bazende evin onunde curbside yani kaldirim kenarina birakiyorlar. Uzerine free yazarak. Isteyen gidip alabiliyor.

• Banned

@MySea şahane bir "Baba koltuğu" aldım o şekilde eve free. İlk geldiğimiz günlerde yerde oturuyorduk ilaç gibi gelmişti

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

40.7k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |