Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 hakkaten benden önce kimse düşünmemiş mi bunu ya 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth şimdiye kadar hiç karşılaşmadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth
    Aracınız Uber İçin Çok Eski Olursa Ne Olur?
    Uber, model yılı gereksinimlerini yılda bir kez güncellediğinden, aracınızın Uber'in sisteminden çıkması mümkündür. Uber için çok eski olduğunda o araçla çevrimiçi olamayacaksınız. Uber, süreci 'araç geçişi' olarak adlandırıyor, arabanızın artık uygun olmadığını söylemenin güzel bir yolu.

• @travelleth Calistiginiz bolgeye kabaca kart deniyor. Kendi kartinizin disina cikinca ucret otomatik dusuyor. Kart degistirmek isterseniz o zaman yeni bolgenin sartlarini saglamaniz isteniyor. Eski konularda konusulmustu.
    Austin de calisirken Houston'a gecerseniz (Lyft yaparsiniz, cagri alirsiniz yani) ama mil ve sure ucretleri kendi kartiniza gore cok dusuk olur, anlamsizlasir. Lyfti arayip bolge degistireceginiz zaman model yili gibi sartlara takilirsiniz, sizden guncelleme isterler.

• @travelleth, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@travelleth, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

herkese merhaba bir soru soracağım. lyft'in gereksinimlerine bakarken şöyle bir durum gördüm. texas'ta Austin Houston Dallas Fort Worth ve San Antonio şehirlerinde kullanacağınız aracın 2010 ya da daha yeni olması gerektiği, diğer şehirlerde 2006 ya da daha yeni olması gerektiği yazıyor. Bildiğim kadarıyla da lyft hesabı eyalet içinde çalışıyor. Yani ben 2006 model araç gerektiren bir şehire taşınıp, başvuru yapıp, kabul alsam sonra da houston'a ya da austin'e taşınsam, sistem çalışır mı?

bunu sormuştum ama bilen yok mu gerçekten?

Benim yaptığım zamanlar Dallas ve austinde Uber açtığımda calismamamisti. Sanırım houstonda yolcu alıp giderseniz durum farklı olabiliyordu. Şuan nasıl bir uygulama var emin degilim açıkçası...

• @caglaror ben çalıştığımız bölge dediğiniz kart'ın eyalet olarak var sayıldığını düşünmüştüm. şehir olarak alındığını bilmiyordum. teşekkürler..

@semavi bey bu arada size farklı da bir soru sormak istiyorum. araba galerileri, yeni gelen göçmenlere taksitle araba satıyorlarmış, doğru mu bu?

• @travelleth, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@caglaror ben çalıştığımız bölge dediğiniz kart'ın eyalet olarak var sayıldığını düşünmüştüm. şehir olarak alındığını bilmiyordum. teşekkürler..

@semavi bey bu arada size farklı da bir soru sormak istiyorum. araba galerileri, yeni gelen göçmenlere taksitle araba satıyorlarmış, doğru mu bu?

Bazı yerlerde verebilselerde, Kredi skoru ve maaş olmadığı için alsanız bile ciddi faiz ödersiniz ve peşinat istenir... Garanti bir iş yok ise hemen kredi yükü altına girmeyin derim.

• @semavi her türlü peşin araba almayı kafaya koyun diyorsunuz yani.

• 3-4 bin peşinat istenecek zaten. Alan arkadaşlar oldu. Ki onların iş mektupları falan vardı. Daha önce @knnrn yazdı.

İlk yıl içerisinde mümkün olduğunca düşük sözleşme suresi olan ev ve nakit bir araba öneririm. Kendinizi bağlayan şeylerden kaçının. Iş vs oturduktan sonra zaten herşey kolay. Ev al araba al sorun degil

• herkese selamlar amerikada yasal oturum süreci tamamlanana kadar (zamandan kazanmak adına) ilk etapta temporary driver’s license alınıp yani uber için 1 yıllık süreci başlatmak adına daha sonra gc’tan sonra alınan ehliyele süreler birleştirilebilirmi bilgisi olan varmı?

• @arazz, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

herkese selamlar amerikada yasal oturum süreci tamamlanana kadar (zamandan kazanmak adına) ilk etapta temporary driver’s license alınıp yani uber için 1 yıllık süreci başlatmak adına daha sonra gc’tan sonra alınan ehliyele süreler birleştirilebilirmi bilgisi olan varmı?

Basvuru yapacaginiz zaman, DMV'den driving history alirsaniz, gecici ehliyetinizin sureside dahil olacagi icin birlestirilebilecegini dusunuyorum.

• @Ryback geçici ehliyetin başlangıç tarihi geçerli yani bu bir yıllık süreç için doğru anladım sanırım kusura bakma ben soruyu net soramamış olabilirim 🙂

• @arazz, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@Ryback geçici ehliyetin başlangıç tarihi geçerli yani bu bir yıllık süreç için doğru anladım sanırım kusura bakma ben soruyu net soramamış olabilirim 🙂

Normal ehliyetinizle yaptığınız başvuruyu kabul etmezlerse, DMV’den driving history alıp başvurunuzu kabul ettirebilirsiniz geçici ehliyetinizle geçirdiğiniz süre sayesinde diye düşünüyorum.

• @Ryback teşekkürler

• ⭐⭐

• Arkadaşlar Merhaba
    B2 den F2 ye Statü değişikliği bekleme sürecindeyim . Her iki Statü halinde çalışma iznim yok . Fakat mümkünse Uber Eats , Door Dash yada InstaCart yapabilmek istiyorum.
    Sorularım şu şekilde ;
    Şahıs şirketi kurup çalışıp 1099 ile yasal işlem yapabiliyor olur muyum ? Olmaz ise ..
    Önerebileceğiniz başka yol yada yollar var mı ?
    İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Figen, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

Arkadaşlar Merhaba
    B2 den F2 ye Statü değişikliği bekleme sürecindeyim . Her iki Statü halinde çalışma iznim yok . Fakat mümkünse Uber Eats , Door Dash yada InstaCart yapabilmek istiyorum.
    Sorularım şu şekilde ;
    Şahıs şirketi kurup çalışıp 1099 ile yasal işlem yapabiliyor olur muyum ? Olmaz ise ..
    Önerebileceğiniz başka yol yada yollar var mı ?
    İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim .

Zaten B2 veya F2 ile, SSN olsa da bu tur isler yasal olmuyor sizin icin maalesef... Eger ABD'de calismak istiyorsaniz calisma vizelerine gecis yapmalisiniz.

Dediginiz islerle ilgili olarak su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/652/amerika-da-uber-eats-doordash-ve-pizza-delivery-yapmak

• Öncelikle herkese selamlar arkadaşlarım,abilerim ablalarım,kardeşlerim...
    Youtube başta olmak üzere birçok platformda gördüğümüz Uber videoları hakkında birşey sormak istiyorum; O arkadaşların anlattıklarına göre Uber yaparak çok iyi para kazanabiliyorlar ancak para kazanıyorlarsa acaba neden tüm zamanlı olarak sadece o işi yapmıyorlar? Bilgilendirirseniz sevinirim...

• @eneskanar, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

Öncelikle herkese selamlar arkadaşlarım,abilerim ablalarım,kardeşlerim...
    Youtube başta olmak üzere birçok platformda gördüğümüz Uber videoları hakkında birşey sormak istiyorum; O arkadaşların anlattıklarına göre Uber yaparak çok iyi para kazanabiliyorlar ancak para kazanıyorlarsa acaba neden tüm zamanlı olarak sadece o işi yapmıyorlar? Bilgilendirirseniz sevinirim...

cok iyi paralari ne kadarda yaptiklarini genelde soylemezler ve de bu iyi paralar takip ettiklerim ve kendi yaptigim bay area bolgesini dusunursek guzel paralar genel olarak buyuk sehirlerde var. onun da guzel para yapmasi icin ornek sabah altida bir sabah mesaisi yapacaksin oglene kadar sonra belki bir saat ara sonra yine bir-iki saat calisma sonrada aksam mesai cikisinda ornek 4-8 arasi kesin yapmak lazim hafta ici. cuma ve cumartesi gece 1-2 lere kadar calismak gerekir guzel paralar icin san franciscoda icin bu secenek. Eger san franciscoda oturuyorsaniz size soyle soyleyim haftalik 60-70 saat araba surmeniz lazim o zaman benzin cikinca 1200-1300 civari kazanabilirsiniz. bunun gibi yapilacak yerler chigago new york gibi yerler olabilir ve oralarda da uber sart sadece lyft ile biraz daha zor. mesela houston gibi cok buyuk alana yerlesmis sehirlerde cok yol yapma skntisi ortaya cikabilir tahminen. kucuk sehirler ve az odemeleri olan sehirlerde benzinden sonra 800-900 yapabilmek icin her gun 10-11 saat ve 6 gun calismak lazim. o kadar da kolay bir durum olmuyor boyle bakarsaniz. okuyup meslek sahibi olursaniz saatine 25 dolar alsaniz bu paralari 40 saat calisarak yapabilirsiniz haftalik. daha kolay bir secenek. uber lyft`in guzel yani kafaniza gore calisabiliyor olmaniz ve oturarak calismaniz. bunu yaninda devamli insanlarla muhattap olmak bazen caninizi skabilir ozellikle cuma ve cumartesi geceleri, trafikte insanlarla munakasa icinde olmak ( san francisconun istanbul trafiginden gram farki yok hatta daha cok ceza yersiniz istanbula gore) ve wc sorunu genel olarak amerika sorunu bile olabilir bu buyuk sehirlerin downtownlarinda :)))) ve arabanin bozulma skligi artacak yaptiginiz km ile orantili.

• Ben herkese 'korkmayin uber$lyft var' diyorum...

Bunu ise 'sakin ucuza kendinizi kullandirdiginizi ama ayrilirsaniz para kazanamayacaginizi' dusunmeyin anlaminda soyluyorum...

@gkhanfeez in dediklerine houston icinde genel anlamda katiliyorum...

Uber$Lyft ile gecinilmez degil, ama hedef daha iyisi olmali,...

Uber ne zaman tatli biliyor musunuz? Isiniz var ve sabit kazaniyorsunuz... Cuma cumartesi gecesi aciyorsunuz ve haftalik 200-300 kazaniyorsunuz... Ayda 1000 dolar ek, inanilmaz arttirir hayat standardini...

Velhasil... 10 dolara calistirip afta tafra yapan bir patronunuz var ise, ayrilin uber yapin yeni bir is bulana kadar...

Benim dusuncelerim bu sekilde...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.6k

| | | |