Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Femini92 evet fatura edebilirsiniz. yani tax gosterceginiz zaman gider olarak ekleyebilirsiniz. musteriler icin aldiginiz herseyi. araba yikama konusundada ben kafama gore bir rakam girdim abartmadan . hatta eksigi vardir fazlasi yoktur cunku arabayi hep car washlarda kendim yikadigim icin fis gibi bir sey almak mumkun degil sanirim 🙂

• sayın googlegibiherif w2 olarak çalışmak ile uber olarak çalışmak arasında tam olarak ne fark olduğunu açıklayabilir misiniz? Çünkü her şey yolunda giderse yapmayı düşündüğüm işlerden biri Uber-lyft. Serbest çalışan olarak araç-ev vb. alımlarda kredi verilmesi açısından mı (mortgage) bu tercihi yaptınız yoksa emeklilik yönünden mi? Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

• Lyft yapan arkadaslara bir sorum olacak.
    Mil basina en fazla ve en az ne kadar kazaniyorsunuz?
    Hangi saatlerde daha cok musteri buluyorsunuz?
    Arac model yili minimum ne olmali ?

Simdiden tesekkurler.

• Videolar çok faydalı olmuş.. Peki lyft in en kuvvetli olduğu eyaletler hangileridir ??

• Lyft icin online olarak kayit olmaya calisiyorum ama ehliyetim bir yillik olmadigi icin sorulan soruya hayir dedigim zaman onceki ehliyetimi soruyor, orda da usa eyaletleri var, yani tr ehliyetimi giremiyorum, bir yildan az ehliyet ile basvuran arkadaslar nasil yaptiniz?

• @mehmett destek kismina ikinci ehliyetinizin yurtdisi ehliyeti oldugunu ve listede bulunmadigi icin ekleyemediginizi yazin. kisa surede cevap vereceklerdir.

• @fbazer Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

@mehmett destek kismina ikinci ehliyetinizin yurtdisi ehliyeti oldugunu ve listede bulunmadigi icin ekleyemediginizi yazin. kisa surede cevap vereceklerdir.

cok tesekkurler,hemen deniyorum.

• Indianan eyaletinde Lyft soforlugu girisimim husranla sonuclandi, bir yillik USA ehliyetinde israrcilar. Her eyalette farkli davraniyorlar demekki.

• ⭐⭐

florida da ubet ,lyft ,doordash (eat ) yapan varmı?floridaya geldikten ne kadar sonra yapılabilir? eşim için arastırıyoruz.

• @hockeyumpire2 Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

florida da ubet ,lyft ,doordash (eat ) yapan varmı?floridaya geldikten ne kadar sonra yapılabilir? eşim için arastırıyoruz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/90/amerika-da-green-cardla-yaşayanların-tecrübeleri/30 bu konuda fbazer arkadaşımız var tebrübelerini aktarmış bakabilirsiniz. doordash yok sadece ama californiada yapanı duydum hemn yapılabilecek iş ve aynı şekilde uber eats de hemen yapılabilenlerden

• Arkadaslar Merhaba,
    Benim de bir sorum olacak.
    California eyaletinde ozellikle Los Angeles ve San Diego da Lyft icin 1 yil ehliyet kurali varmidir. Sitede eyalet ayirt etmeksizin 1 yillik ehliyet sart yaziyor fakat bazi kisilier CA de mecbur degil diye biseyler demisler.
    Tamamiyle bu durum hakkinda guncel bilgisi olan varmidir. Yada 2018 yili icinde 1 yili doldurmamis ehliyet ile lyft e kayit olabilen ve yapabilen varmidir?
    Ayni sorum Uber ve Uberaets gibi delivery uygululamalari icinde gecerli.

Tesekkurler

• @hockeyumpire2 Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

Doordash icin sadece USA ehliyetinin olmasi yeterli. Ne kadar sureli olduguna bakmiyorlar

• ⭐⭐

Hangisi daha kar lı? İkisine birden kayıt yapılabiliyor mu?

• Merhaba gençler, Merhaba malkoç kardeşim.

aklıma bir soru takıldı.
    ABD ye ilk gidişte uber ya da lyft çağırmak

bildiğim kadarı ile TR deki kredi kartları (visa) abd de de kullanabiliyoruz uçaktan indiğimiz andan itibaren.
    ilk girişte kalacağımız otele gitmek için uber çağırabiliyormuyuz ? bunun parası kredi kartından mı kesiliyor ?
    tr kredi kartı orda geçerlimi bir sorun olur mu ?
    olursa uber lyft kullanmadan araç tutulabiliyormu. bizdeki sarı araçlar gibi.
    ya da diyelim ne araç var ne uber lyft kullanmak için kredikartı kabul etmedi blokladı vs tr olduğu için. cash ile araç tutmak mümkünmü ?

cevap ve bilgiler için şimdiden teşekkürler.

• Çoğu havalanında taksi, uber/lyft, otobüsler ve otel shuttle'larına ait ayrılmış yerler var. Kredi kartları geçerli ama bizim bankaların bazıları komisyon alıyor ve dolar ekstresi istesen bir türlü istemesen bir türlü...
    Uber ve Lyft nakit ile çalışmıyor diye biliyorum. Ancak eğer sürücü kabul ederse (ki etmez) çağrıyı iptal edip sözleşme dışı nakit anlaşabiliyorsunuz sanırım.

• @kturkay uygulamaya kayit olup tr kartinizla kullanabilirsiniz ancak cokta makul oldugunu soyleyemem. sari taksileri kullanmanizi tavsiye etmem zira cok pahalilar. nacizane tavsiyem nakit anlasip gideceginiz yere sizi goturecek birilerini bulmaniz eger mumkunse. ben bir lyft soforu olarak sunu soyleyebilirim ki nakit odeme alacagim yolcuyu her zaman tercih ederim ve her zaman nakit odeyecek yolcuya uber veya lyft fiyati uzerinden indirimli soylerim rakami.

• Öğrenmek için soruyorum, çağrı yapıldığında yolcu veya siz tarafından iptal edilmeden sistem (uber/lyft) dahilinde nakit çalışmak mümkün mü? Yoksa sistem dışına çıkılıp klasik ücretli taşımacılık mı oluyor? Bu durumda uber/lyft üzerinde puanlama negatif etkileniyor mu ya da cezai yaptırım var mı?

• Bir de söylemesi ayıp SaltLake City de taksiyle pazarlık yapıp 25$ yerine 15$ vermiştim ki normalde shuttle 10$ dı.

• @caglaror sistem dahilinde nakit yolculuk yok. nakit yolculuk sistem disinda oldugu icin bir negatif puanlama olmuyor. cezai yaptirim konusunda bilgim yok ancak uber yada lyft in bundan haberi olmasi cok zor cezai yaptirim yapmalari icin

• @fbazer uber ve lyftte ingilizcemiz çok kötü olsada iş yapabilirmiyiz sizce ? selam nasılsın desek yeterli mi yolcuya 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |