Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben de @semavi'ye katılıyorum. Full time yapılması mantıklı değil. Yoğun zamanlarda yapılarak güzel ek getir sağlayabilir. Hele ki XL yada LUX yapacak aracınız varsa daha güzel olur. Bu Covid-19 döneminde nasıl yapılabilir orası da ayrı mesele.

• Bir video cekmistim bununla alakali. O donem sadece Cuma cumartesi gece yapiyordum, is durumu imkan sagliyordu. 300ile 550 arasi kazaniyordum. O gun aksamlarinda XL daha iyi kazandiriyordu. Yada en azindan ayni parayi daha az surerek kazaniyordum.

• Merhaba herkese .Benim bir sorum var .Bu haftasonu lyft yapmayı düşünüyorum fakat bu sağ öne takılan sticker yerine ışık düşünüyorum .Bu ledli olanlardan .Siparş vermekle filan uğraşmak yerine direk gidip alabileceğim bir mağaza filan tarzı bişey varmı .Marketplace baktım ama bulamadım malesef

• Merhaba, lyft ışığını 250 ridedan sonra ücretsiz olarak gönderiyor. Ekstra ışık almanıza gerek olduğunu düşünmüyorum. Ben amblemsiz olarak uzun süre yaptım. Müsteriyi alacağınız yere vardığınızda çoğu müsteri araba marka model ve pilakasından sizi buluyor.

• merhaba ben inşaat muhendisligi okuyorum (ing) wat ile Amerika'ya gelip Uber Lyft delivery door dash gibi uygulamaları yapmayı düşünüyorum yaşım 19 Tr ehliyetim var araba alicak paramda var. ABD ye gelip ilk isim ABD ehliyeti SSN almak sizce yaşımdan ve ehliyetimsen ötürü bu programlarda çalışabilir miyim çalisabilirsem. Hangi eyaleti kesinlikle önerirsiniz çalişamasam la tr forumlarında hesap kiraliyorlar sıkıntı cikarirmi ama öncelik kendi hesabım teşekürler iyi bayramlar

• Ben wat ile geleceğim için bulaşık da olsa server de olsa her türlü günde 10 saat ve üzeri çalışmak zorundayım ve hedefim günde 250 kazanmak 50 dolar benzin vb. 200 ciro yapmak istiyorum en iyi Uber lyft ve yemek dağıtım işleri hem okşar yorulmam bilgilerinize açığım iyi günler 😏

• @Mordekal wat ile geldiğinizde bu işleri nasıl yapacaksınız? Uber için 1 yıllık ehliyet gerekli, lyft daha esnek ehliyetiniz olursa hemen başlayabilirsiniz. Ehliyet alma prosedurlerinin ne kadar sürdüğünü gideceğiniz eyalete göre araştırdınız mı? Araç? 10 saat uber lyft delivery gibi işler ile 250$ kazanmak pek mümkün olmayabilir. Bir gün kazanıp diğer gün kazanamayabilirsiniz, esnek ve değişken işlerdir.

• @Mordekal şimdi baktım yaşınız 19 imiş. LYFT yapabilmeniz için 21 yaş ve üzerinde olmanız gerekli. Araştırma yapmanızı tavsiye ederim

• Teşekkür ler bakalım olmadı 1 iş server olur 2. Işi door dash gibi programlara ayiririm 🤷

• merhaba arkadaşlar bu pandemi döneminde lyft sürücüleri neden çok az var benim bölgemde uber sürücüleri fena değil ama lyft sürücüleri yok gibi nerdeyse sanırım genelde sürücüler uber yapıyor sebebini bilen var mı?

• @Mansfield1 Uber daha comerttir. Her ikisini de almis birisi genelde cok sikismazsa Uber yapar. Uber'in 1 yil ehliyet sarti daha siki oldugunda yeni gelenler genelde sadece Lyft yapar. Bolgesel sayisal ustunlukler ve zayifliklar oluyor.

• @caglaror uber bu aralar cok garip ayni yere bi aciyorum 10$ diyor bi aciyorum 25$,35$ diyor lyft de boyle bisi gormedim hep 10$-12$ dolar arasi

• Pandemi dolayısıyla Uber-Lyft gibi direct contact işleri yapma oranı düştü. Mecbur kalmayanlar bu yüksek riski almak istemiyor. Normalde Lyft driverlarına fazla bonus vermez, son iki aydır driverları işe döndürebilmek için yüksek bonuslar veriyor. Sürekli teklifler gönderiyor 40 ride / 300$ bonus gibi. Uber-Lyft sizin request yaptığınız andaki driver ve request durumlarını sisteminde karşılaştırarak size bir fiyat teklifi sunar. Eğer az driver çok request varsa ödeyeceğiniz tutar artar.

• @Mordekal WAT ile ilk gidişiniz olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla şuan bir SSN yok elinizde. Takribi SSN'in size ulaşması 3-4 haftayı bulabilir. Bu süreçte araç almak biraz zorlayıcı olabilir. Yine de eyaletten eyalete değişkenlik gösteren bir durum var.

DS-2019 formunuzda yazan adres sizin geçici ikametgahınız olacaktır. İş için gideceğiniz eyalet yani. Bu size bir adet "proof of address" sağlar. Bu noktadan başlayarak WAT ile gittiğinizde araç satın alabilirsiniz.
    Örneğin iş yeriniz "Panama City-FL" diyelim. Dolayısıyla Florida HSMW sitesine girip ehliyet için gerekli belgelere bakmak lazım.

Günde 250 dolar, 200 dolar gibi paralar oldukça yüksek meblalar WAT programı için. Onu da belirteyim.

WAT için verilen saatlik ücretler ne aralıkta şuan bilmiyorum ancak yaklaşık 10 sene önce saatlik 11$ ortalama ile haftada 6 gün 12-15 saat arası çalışmıştım. İnanın bunu 3,5 ay boyunca yaptığınızda epey yorucu bir hal alıyor 🙂

Kolaylıklar dilerim.

• @Mansfield1 Basligin eski gonderilerinde hesaplamalara dair teorileri gorebilirsiniz. Rideshare uygulamlari arz-talebe gore fiyat belirler. Birim carpan ve algoritma firmaya ve bolgeye gore belirleniyor olabilir. Mil ve sure ile pick-up sabit ucreti disindaki hesaplamalari hic bir zaman soylemiyorlar. Dediginiz gibi statik mesafeler saate ve anlik talebe gore farkli ucretlendirilebilir. Buyuk aksilik yoksa yolcuya gosterilen rakamlar (yaklasik dense de) maksimum tutarlardir. Ride bitince asil rakam ortaya cikar.

• @Richmond, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

Merhaba herkese .Benim bir sorum var .Bu haftasonu lyft yapmayı düşünüyorum fakat bu sağ öne takılan sticker yerine ışık düşünüyorum .Bu ledli olanlardan .Siparş vermekle filan uğraşmak yerine direk gidip alabileceğim bir mağaza filan tarzı bişey varmı .Marketplace baktım ama bulamadım malesef

Selam dullasa musteri getirirsen Haberim olsun

• @kaptan ben colorado da yasiyorum:)

• @caglaror houston 40 kisiye 405 dolar veriyor lyft 🙂
    @Richmond uber lyft`de sticker sart degil aslinda sadece seni kolya bulsunlar diye isikli cihazlari biz almadik lyft kendisi vermisti. bos yere para verip almayin bence.

• @gkhanfeez Kisiye (surus gecmisine vb) ozel teklif geliyordur bana 30 kisiye 250$ verdi. Kesinlikle surucu azligi var. Mecburen Lyft/Uber kullanan sayisi sabit kalsa da suruculer ozellikle ikinci is olarak yapanlar cikmak istemiyor. Hele issizlik odenegi uzatilirsa Ocak ayi zor gelir Lyft icin.

• ⭐⭐

Selam Arkadaslar , Esim Lyft icin tum basvuru bilgilerini tamamladi ama Alabama inspection not accepted diye bir ibare cikiyor surekli o nedenle hesabi acilmiyor. Bu ibarenin hemen ustunde Fl de olursaniz gerekli degil bu documents yaziyor. Kac Kerr e e-mail attik,donen olmadi . Ne yapabiliriz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |