Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, Lyft kaydımı tamamlarsam 5 ride için 1000 dolar bonus teklifi verdi. Ben de böyle bir teklifi kaçırmamak için kayıtımı tamamladım fakat bugün baktığımda şöyle bir mesaj gördüm. "Thanks for applying. Unfortunately, you're not eligible to drive with Lyft at this time." Aslında rededilme ihtimalimin olduğunu biliyordum çünkü Boston için en az 25 yaşında olmanız gerekiyor ve benim yaşım bundan küçük. Diğer sebep ise en az 1 yıl Amerikan ehliyeti olması, benim ehliyetim 3 aylık. Neden başvurdun diyenler için, belki çok acil bir driver ihtiyacı varsa yaş ve ehliyet mevzusunu önemsemeyebilirler diye düşündüm. Zaten yıllardır Türk ehliyetim var.

Sorum şu, sonsuza kadar rededilmiş mi oldum?

• @ozN "Thanks for applying. Unfortunately, you're not eligible to drive with Lyft at this time."

Cevapta da belirttiği üzere bu seferlik red yemişsin...

• Okan SERBES yıllar önce Florida'da başvururken Türk ehliyet geçmişim var diyerek 1 senesi dolmadan lyft uygulamasına başladığını hatırlıyorum. yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen. Uber için kurallar daha katı sanırım

• @marti2771 doğru ama bu eyalete ve şehirlere göre değişiyor. Ayrıca o dönem sürücü ihtiyacı vardı, şu an yok sanırım. Kurallar bu yüzden biraz daha katı olabilir.

• Merhabalar. 2 senelik Florida ehliyetim var. Hem Über hem lyft yaptım. 2 farklı sorum olacak.

• Başka eyalete taşınmayı düşünüyorum. Örneğin Los angeles gittim diyelim, ehliyetimi Los Angeles ehliyetine cevirdigim zaman şu 1 senelik Amerikan ehliyeti olayı sıfırlanmış mi olacak? 1 sene beklemem mi gerekecek.
    • New York'ta uber yapmak için tlc plaka gerekiyormuş ve artık veriliyormuş, bu konu hakkında bilgisi olan verebilirim?
    • Uber lux, lyft lux yapmak için llc şirket kurmak gibi gereken şartlar varmı yoksa arabayı alıp sigortasini vs ekleyince yetiyormu. Yüksek ücretli bı araba alipta lux olarak onay alamazsam diye korkuyorum.
      Şimdiden cevaplar için teşekkürler

• @murat-gorkey
    Sadece ilk sorunu cevaplayabilirim, hayır ehliyetin sıfırlanmaz, ilk aldığın ehliyeti görüyorlar, ve o süre 1 yıldan uzun olduğu için sıkıntı yaşamazsın.

• Merhaba,
    Bu benzin fiyatlarina ramen hala uber lyft yapan var mi? Nasil gidiyor isler?

• @yapay-zeka Uber hesaba acmam icin Amerika ehliyetimin 1 yillik olmasi gerekiyor mu? Tesekkurler

• @yusuf-kilic evet gerekiyor.

• Merhaba arkadaslar virginia'da washington dc yada cevresinde uber black yapan varsa bir sorum olacak. DMV tam olarak istedigi belgeler nelerdir ve doldurmamiz gereken forum hangisi yazabilirmi ? (form OA XXX ) gibi ? Ayrica LYFT'in sistemi cok daha kolay ama lux black musterisi az airtport bekleme suresi cok ( DULLAS icin ) . konuya donecek olursam uber black yapmak istedim, ama bilmedigim gerekli belgeler varmis onlari hazirlamaya calisiyorum o yuzden buraya sorayim dedim. daha once bu sureci gecmis biri varmi acaba bu forumda ?

• Herkese merhaba
    Geçtiğimiz ay greencard’ım onaylandı inşallah herkese nasip olur. Gitmeden önce uber yapabilirim diye düşünüyordum çünkü herhangi bir tanıdığımız yok. Fakat uberin 1 senelik amerika ehliyeti gerektirdiğini duydum. Acaba ilk aylarda uber yapan arkadaşlar nasıl yapıyor bilen var mı. İnternette net bir şey bulamadım. İlk gittiği ay uber yapmaya başlayan da var yasak diyen de. Yardımcı olursanız sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akifcalis legal olarak 1 yıl amerika ehliyeti istiyor şirket. İllegal olarak ilk aydan yapanlar hesap kiralıyorlar. Ancak tarkanın dediği gibi yakalarsam

• Merhaba ,

Arkadasim uber eatsini bir cok kez baskasina kullandirmis ve simdiden pisman 1 yil olmus uber hesabi block etmis , hesabu geri alma yada geri acma gibi bir yoku varmidir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@neslikaan mail değil de bence uber ofislerine bizzat gidip mantıklı bir açıklaması vardır onu dinlerler. Fakat en hassas olayı yapmış yalan söylemiş. Kandırmayı denemiş. Ama yine de bizzat yüzyüze ofislerine gidip konuşsa belki düzelir.

Aşağıdaki linkten hangi eyalette ise oradaki adrese gitmesi iyi olur.

https://www.uber.com/us/en/careers/locations/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

delivery olsun uber olsun kazançlar da ciddi bir düşüş olduğu için yapanlar bırakıp başka işlere yöneliyor. Ancak ilk defa yapacaklar için bilgilendirici bir video

• ⭐⭐

@ayvalik10 aynen baya detaylı anlatmış dün gece izlemiştim ben de ama orada aldığı yazılım eğitimini gitmeden önce alıp gitmek daha mantıklı gibi

• @ayvalik10 Güzel bir video olmuş. Fakat araç konusunda eklemek istediğim bir husus var. Uber comfort için yeni ve pahalı bir araba alacaksanız, her zaman uber comfort ride’ı yapmıyorsunuz. Bu işi yapacakların aklında olsun.

Doğru Uber comfort çok daha fazla kazandırıyor fakat uber comfort yolcusu sürekli yok. Bu yüzden size de ağırlıklı uberX teklifi gelecektir. Pahalı araç ile çalışma sürenizin çoğunda UberX yapacaksınız.

UberComfort teklifleri almak için minimum 100 ride yapmanız gerekli.

Part time biraz denedim fakat bulunduğum bölgede kazançlar tatmin edeci değildi. Promosyon çıkmıyordu zaten. Bu promosyon işide enterasan aynı evde uber yapanların birine çıkıyor, diğerine çıkmıyor örneğin.

Bu benzin fiyatları ve uber ride teklif ücretlerine iş pek keyifli değil. Uber yakında şöför bulamayabilir 🙂

• @murat-gorkey hocam selamlar NY için TLC olayı can sıkıcı maalesef bende araştırma sürecindeyim. Plakayı kiralamanız veya satın alma sürecine girmeniz gerekiyormuş sanırsam. Bu negatif yanı pozitif yanı ise sınırlandırıldığı için rideshare oranı diğer şehirlere göre ivmeli büyümüyordur bu da kazancın iyi olduğuna işaret edeceğini düşünüyorum. Edindiğim bilgileri yine buraya aktarmaya çalışırım sizde eğer bir şeyler öğrenirseniz yazın mutlaka nedense new yorkta bu işi yapan türkler bilgi paylaşmıyor pek

• merhaba 6 aylik abd ehliyetim var acaba uber icin supporttan uber x aciliyormus. Nasil yapilir bilginiz var mi? tesekkur ederim

• @atabey, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

merhaba 6 aylik abd ehliyetim var acaba uber icin supporttan uber x aciliyormus. Nasil yapilir bilginiz var mi? tesekkur ederim

Uber bildiğim kadarıyla 1yıl altına ne olursa olsun açmıyor. Ben çok uğraşmıştım yapmamışlardı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |