Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar şu iletideki kuralları okumalılar ve tüm kurallara dikkat etmeliler.

Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri

• Selam arkadaşlar :)) 2 gün önce giriş yaptık New jerseye .. Antalya Zürih newark aktarmalı oldu . Antalya da sagolsun polis abiler odaya aldı pasaport ViZe sahte olup olmadigina baktılar galiba onlarda bana green card çıktığına şaşırdılar :))) neden Amerika Türkiye daha tatliş falan olayına girdiler 🙂 neyseki Ucuga son 40 dk kala bıraktılar . Sonra Zürih'e geldik orda sıkıntısız transfer olduk . Tabi yine bir odaya alıp ayakkabımıza kadar baktılar onlarda green card çıktı he çıkar çorapları moduna girdi :))) Newarka indik ve tabiki United airlens klasiğini yaşadık :))) bilet almadan önce United airlensi bilmiyorduk pilot falan uyuya kalan bir şirketmiş .. bizim 4 bavul kayip :))) ara tara Yok . Sudan çıkmış balık gibi kaldık .. allahtan arkadaşlar karşıladı yardımcı oldular .. diğer gün ev tuttuk 1300 dolara çok enteresan şekilde kolay oldu . İlk defa böyle kolay olıuormoş ev işi 🙂 ev cam tavan çatısından yıldızları izle şömineli falan :))) . Bank of Amerika işini hallettik . Araba işini halleddik gibi gibi . Şuan herşey çok güzel gidiyor . Bu arada dün 1 tane bavulu buldular kaldı 3 :)) Amerikan rüyası çok hızlı ve güzel gidiyor . Herkese tekrar teşekkürler . Özelden mesaj atarsanız sorularınızı cevaplarım . :)))

• @yekta Ee abi soylemedin giderken konvoy yapacaktik

• @yekta hayırlısı olsun .....inşallah hep böyle kolay olur yeni hayatınızda sağlık ve başarı dilerim😊😊😊

• ⭐⭐

@yekta Antalyada niye sana bir muamele yaptılar ki, şengen vizesi olmadığı içinmi. Muhtemelen direkt uçuş olsa böyle bir şey olmayacaktı. Amerika konusunda Antalya Havaalanı çok bilgili olmayabilir. O limanda 3 sezon dış hatlarda çalıştım, gördüğüm Amerikalı sayısı oldukça azdı.

• @yekta hayırlı olsun darısı başımıza Jersey city de tecrübelerini aktarirsan bana faydası olur

• @yekta Hayırlı olsun Yekta kardeşim işallah iyi olur moraller güzel gibi. Hep böyle kalsın . Çok iyi gerçekten.:)

• Selam Arkadaşlar,
    Doğru yer mi emin değilim ama ufak bir iki bilgi vermek istiyorum. Öncelikle banka hesabı ile ilgili olarak; webster bank hesapta en az 1000 dolar istiyor yoksa 11 dolar gibi bir ücret kesiyor veya 10 kalem tutarı önemsiz harcama yapmak lazım. Bank of amerika en az 1500 dolar istiyor hesapta sabit ama 5 ay süre veriyor o sürenin sonunda kontrole başlıyor aksi taktirde 11 15 dolar arası bir kesintisi var. Bunun yanında metroPCS telefon hattı new yorkta hiç çekmiyor.(Connecticut tarafında iyi ) Çok sinir bozucu 🙂 .

• ⭐⭐⭐

@pyori BofA'da her ay hesaba 250 dolar ve üzeri "direct deposit" (maaş) gelirse hesap işletim ücreti almıyor. Düzenli maaş yatan birinin hesapta para tutmasına gerek kalmıyor.
    Benim eşim çalışmıyor, o yüzden hesap işletim ücreti kesilmemesi için benim maaşımın bir kısmını onun hesabına yatacak şekilde ayarladık. Bazı işyerleri maaş hesabını/hesaplarını istediğiniz gibi seçmenize imkanı veriyor.

• @knnrn evet haklısınız. Bizde şu an iş olmadığı için öyle 🙂 saygılar,

• @yekta hayırlı uğurlu olsun umarım bizlerede nasip olur

• @arnblt Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri içinde söyledi:

@yekta Antalyada niye sana bir muamele yaptılar ki, şengen vizesi olmadığı içinmi. Muhtemelen direkt uçuş olsa böyle bir şey olmayacaktı. Amerika konusunda Antalya Havaalanı çok bilgili olmayabilir. O limanda 3 sezon dış hatlarda çalıştım, gördüğüm Amerikalı sayısı oldukça azdı.

Büyük havaalanlarından şaşmamak gerek sanırım? Mesela IST Atatürk ve NY JFK vb yani.

• Uzun zamandır foruma giremedim :)) nazar mı değdi ne oldu bilmiyorum tüm işlerim ters gitti :)) tam ev bulduk gezdik sözleşme imzaladık derken ev sahibi caydi ev işi yattı ..ozamandan beri otel kılıklı yerlerdeyiz :)) arabam var evim yok abiler nj de tanıdık emlakci ev kiralama durumu olanlar yazabilir mi homeless olacam yoksa :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri içinde söyledi:

Uzun zamandır foruma giremedim :)) nazar mı değdi ne oldu bilmiyorum tüm işlerim ters gitti :)) tam ev bulduk gezdik sözleşme imzaladık derken ev sahibi caydi ev işi yattı ..ozamandan beri otel kılıklı yerlerdeyiz :)) arabam var evim yok abiler nj de tanıdık emlakci ev kiralama durumu olanlar yazabilir mi homeless olacam yoksa :))

gecmis olsun, cok kolay gelsin.

• @yekta bey ben şu an tr deyim bende nj ye yerleşmeyi düşünüyorum o yüzden kiralık evlere bakarken bir Türk emlakçı gördüm njde yaşıyormuş Facebook üzerinden görüştük ismi bayram köse istersen bı görüş belki yardımı olur yada en azından birine yönlendirir.

• @fbazer merhabalar kısa bir soru toyotaya nekadar peşinat ödediniz acaba araba için?

• @yekta burdan bakın isterseniz: https://www.usailan.com/
    ben burdan bulmuşdum

• @cannavaro1903 merhaba, bende DW2020 bekliyorum ve aklımda sizinki gibi bir iş var gittikten sonra çok kısa bir sürede çıkmışsınız yollara. Öncelikle kazasız belasız sürüşler diliyorum. Bu kadar kısa sürede ehliyet sertifika işlerini nasıl hallettiniz, hiç tanıdığı olmayanların iş bulma sürecinde nasıl bir yol izlemesi gerektiği gibi işle ilgili tüyolar verebilirmisiniz. Teşekkürler kazasız belasız günler.

• @aeaunluturk İlk gidince ev tutmak kimi zaman gerçekten sıkıntı, giden arkadaşlardan duyduğum kadarıyla tabi. Çünkü henüz ben giriş yapmadım. İş bulma durumu ise biraz şans ve kişinin öğretim seviyesine ve mesleğine göre değişiyor. Hemen kendi branşında iş bulan da var, bir süre geçici işlerde çalışıp sonrasında başka daimi bir iş yapan da. Yani anlayacağınız bu soru çok çetrefilli ve geniş kapsamlı.

• @cannavaro1903

Gozlemleriniz cok degerli. Tesekkurler. Begendiginiz bazi eyaletler beni de sasirtti. Listeme ekliyorum 🙂

Philadelphia yorumunuza cok sasirdim. Bana New York’dan daha eli yuzu duzgun geliyor. Diger sasirdigim yorumunuz ise yokuslu oldugunu soylemeniz. Philadelphia’da city hall’un tam ortasinda durdugunuzda sehrin kuzeyinden guneyine batisindan dogusuna gorebiliyorsunuz. Sehir kelimenin Tam anlamiyla dumduz! Siz acaba Pennsylvania’nin baska bir sehriyle mi karistiriyorsunuz? Mesea Pittsburg cok yikik gorunumlu ve cok yokuslu. Tam bir Gotham 🙂

Ohio’dan tekrar gecerseniz Colombus’u gormenizi tavsiye ederim.

• Merhaba, ben DW2020 başvurusunda bulunmak istiyorum, şuan askerde olmam ve İngilizcemin zayıf olması, bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 58
  • 10
  • 28
  • 28

36

7.7k
Users

2.3k
Topics

126.9k