Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri

• @cannavaro1903 hocam merhaba nasılsın New Jersey de bir tanıdığım var harfiyat kamyonu kullanıyor bana sende yap diye fikir veriyor sence nasıl birde cdl gerektiriyor mu?

• @Kürşat bey hafriyat kamyonu icin cdl gerekli. O isin getirisi goturusu nedir bilmiyorum. Arastirin bakin kafaniza yatArsa yAparsiniz 🙂

• @cannavaro1903 " Geldiginizde dusunurseniz bana ulasin. Yardimci olmaya calisayim bu konuda."

çok çok teşekkür ederim bu samimi sözleriniz için gerçekten çok mutlu oldum. Hayırlısıyla GC çıkarsa aynen yanınızdayım. Çok teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler.

• @cannavaro1903 teşekkürler aklımdaki işleri yapamazsam şoförlüğü düşünüyorum

• Merhaba arkadaslar ben de new york eyaletinden jfk den 1 hafta önce giriş yaptim.Direkt shuttle ile Connecticut eyaletine geçtim.Tanidik olmasi nedeni ile ilk bir kaç ay burada kalmayı tercih edeceğim.Gelince bir oda kiraladim.Bir kac gun sonra bank of america dan hesap actirdim ve secured kreri karti aldim,amerikan hatti at&t prepaid aldim bu islemleri ssn siz olarak yaptim.Geldikten uc gun sonra Ssn ofise gittim Ssn im icin 4 hafta beklemem gerektiğini gelmedigi takdirde tekrar ofise basvurmam gerektigi soylenildi.Ssn olmadan araba ve ehliyet alamiyorum bu konuda bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim.Zira arabasiz yasam bu eyalette oldukca zor.Benim görüşüm bir an once Abd ye giris yapip hizlica uyum sağlamaya calismak en mantıklısi zira Turkiyeden is aramak cok da fayda saglamiyor.
    Herkese yeni hayatında bol şans
    Sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@illusion eger isiniz acilse baska bir SSA ofise gidip basvuru yapmayi deneyebilirsiniz. Basvuru yapip yapmamaya, oradaki memur karar verecek, sansiniza bagli yani.

• @illusion , secured credit kartı ssn olmadan nasl verdiler , pasaportla mı açtınız heabı ?

• @sash evet checking account actirdim yani normal banka hesabi ona ilave olarak da credit history olusmasi amaci ile secured credit card istedim herhangi bir bank of america subesine gittiginizde cok kolay halledebilirsiniz eger ingilizceniz varsa tabi ingilizce yoksa eger tercuman secenegi olduguyla ilgili birseyler okumustum ama emin degilim
    Bol şans

• @illusion Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri içinde söyledi:

Merhaba arkadaslar ben de new york eyaletinden jfk den 1 hafta önce giriş yaptim.Direkt shuttle ile Connecticut eyaletine geçtim.Tanidik olmasi nedeni ile ilk bir kaç ay burada kalmayı tercih edeceğim.Gelince bir oda kiraladim.Bir kac gun sonra bank of america dan hesap actirdim ve secured kreri karti aldim,amerikan hatti at&t prepaid aldim bu islemleri ssn siz olarak yaptim.Geldikten uc gun sonra Ssn ofise gittim Ssn im icin 4 hafta beklemem gerektiğini gelmedigi takdirde tekrar ofise basvurmam gerektigi soylenildi.Ssn olmadan araba ve ehliyet alamiyorum bu konuda bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim.Zira arabasiz yasam bu eyalette oldukca zor.Benim görüşüm bir an once Abd ye giris yapip hizlica uyum sağlamaya calismak en mantıklısi zira Turkiyeden is aramak cok da fayda saglamiyor.
    Herkese yeni hayatında bol şans
    Sevgiler

Türk ehliyetiniz var ise onunla araba alabilirsiniz. Ssn gelir bir haftaya inş.

• @gkhanfeez ben bulundugum eyaletteki dmv ye gittim ve durumu anlattim turk ehliyetiyle ssnsiz araci register edemeyecegimi soyledi siz nasıl aldiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@illusion Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri içinde söyledi:

@gkhanfeez ben bulundugum eyaletteki dmv ye gittim ve durumu anlattim turk ehliyetiyle ssnsiz araci register edemeyecegimi soyledi siz nasıl aldiniz?

eyaletlerden eyaletlere, karsilastiginiz memurdan memura sureciniz degisebilir. Islerin nasil olmasi gerektigini ya da yasal kurallari bilmeyen cok fazla memur var devlet dairelerinde.

• @illusion , ben eylul ayında ABD ye gittiğimde pnc de hesap actırdım , mevduat da var şu an , TR den kontrol ediyorum hesabımı , debit card da çıktı , kardeşimin adresine gitti , ama ssn olmadan secured credit card olmaz denmişti. Henüz green card sahibi olmadığım için mi oyle dendi acaba? benim numaram aralık ayı için current oldu , goruşme tarihi bekliyorum.

• @illusion Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri içinde söyledi:

@gkhanfeez ben bulundugum eyaletteki dmv ye gittim ve durumu anlattim turk ehliyetiyle ssnsiz araci register edemeyecegimi soyledi siz nasıl aldiniz?

Bence direk memurla alakalı. Şöyle başımdan geçen başka iki olay dmv de bir memur kira sözleşmesine hiç bakmadı bile direk adresi yazdı geçti diğer bir memur her sayfada adımız yazmadığı için işlem yapmadı :). SSA ofisindeki bir başka memur 20 gün geçmeden ssn başvurusu yapamazsınız dedi bir diğeri biz ds 260 formunda istedik dememize rağmen olur mu öyle şey diyip başvuru yapmaya yönlendirdi bizi. Çok sallamıyor yani. Başka dmv'den bir daha deniyebilirsiniz bence. Tabi ben california'dayım.

• Merhaba arkadaşlar. Youtuber' lardan Serkan Yürekli' nin Amerkida' ki patronu ile gerek iş, gerek toplumsal, gerekse de Amerika' da ki iş hayatları hakkında 38 yıldır Amerika' da yaşamış Haluk Bey' in tecrübelerini anlattığı röportajı Amerika planları olan herkesin can kulağıyla dinlemesini tavsiye ederim.
    Forumda videoyu nereye koyacağımı tam bilemedim. Eğer başka bir entry varsa @crazycells yardımcı olacaktır iyi seyirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@whocares bu konu uygundur sayin @WhoCares elinize saglik.

• @whocares Ben de izledim. Çok güzel ve faydalı bir video olmuş.

• Arkadaslar merhaba yaklasik 2 hafta once bostona thy ucusu ile inis yaptik gayet sorunsuzdu bi kac soru sordular cok beklemeden sorunsuz atlattik..burdan connecticut eyaletine gittik arkadasimiz havaalanindan bizi aldi kendisi ev aldigi icin onun kiraladigi evinde 2 ay biz kalacagiz burdanda Massachusetts eyaletine tasinacagiz suanda orada yasamaya karar kildik..zaten connecticut genel olarak pahali bir eyalet onceden 2 kez wat ile geldigim icin az cok ortami biliyorum..ev kiralamada kefil bulursaniz sorunsuz kiralayabilirsiniz..bi kac yerle konustuk buyuk ihtimal olacak gibi..suan kaldigimiz ev faturalarla 1400 dolari geciyor..2 hafta olmasina ragmen ssn ve green kart henuz gelmedi..ssn ofisine gitmelimiyim bilmiyorum eski ssn ile birlikte..Burya gelecek arkadaslar fazla nakit ile gelmeye calisin bizim arkadasimiz burda oldugu icin ayrica eski tanidiklarim ve ortamida bildigim
    Icin cok zorlanmadik..Simdilik bu kadar aklima geldikce paylasmaya devam edecegim.

• @ercan-tekoglan Merhaba Ercan Bey, Roseville'de bir ev alıp yerleşmeyi düşünüyorum. İş imkanları haricinde nasıl bir yer memnun musunuz, yaşam nasıl, crime var mı, tavsiye eder misiniz?

• Seattle ile ilgili Efe Aydal'ın orada yaşadığı dönemde çektiği güzel bir video var;

• Amerikada yaşamış bazı kişiler Facebook Yesikart Forum da bir kaç satırla düşüncelerini belirtmiş. Okumayanlara aktarmak istedim. Yorum sizden...

Nuri Guven;
    Her iki ulkede yasamis ve halen Kanadada yasayan biri olarak Kanada derim. 13 yil Usa de yasadim her turlu irkcilik kotuluk her turlu pislik ne varsa orada var fakat hala baska ulkelere AHLAK dersleri vermeye calisiyorlar.

Ismail Ugurlu;
    Ben Amerikada 3 senedir yasiyorum Kanada ya 3 defa gidip geldim ziyaret icin Almanyada arkadasim, ablalarim İsvicrede kardesim ve halalarim ve amcalarim var tam olarak yasanacak ülke bence Amerika. Çünkü burda çalistiginiz sürece diger bütün ülkelerden daha rahat yasarsiniz mesela petrol yada gida maddesi burda cok ucuz bunlarin hepsini kiyasladim. Halam buraya tatile geldi İsvicreden burasi çok ucuz dedi amcamda geldi aynisini söyledi Almanyada arkadasim var burdan gidip oraya yerlesti oda aynisini söylüyor. Bu konu uzun bir konu ama ben Kanadaya gittim yasam olarak burasi ile kiyaslayamam ama bir tek gördügüm burda insanlar çok sinirli Kanadada ben bunu görmedim burda herkes çok sinirli gözlemim budur.

Orhan Keskin;
    7 yildir Abd deyim, abd vatandasi oldum iskandinav ulkeleri abd pasaportunu yerlesmek icin kabul etmiyorlar, kesinlikle bu ulkelere yerlesin derim, abd de sosyal hak sıfır saglik sigortasi yok, izin parasi yok, cocuk parasi yok, biletler tr ye cok pahali, avrupada bir arkadasiniz buralar bitik gelme diyorsa kesinlikle inanmayin.. cunku istemiyorlar baskalari gelsin. Bu en yakininiz, en samimi arkadasiniz dahi olsa boyle. Ben bir yolunu bulursam tasinacagim.

30 yıldır ABD'ye gidip gelen, yaşayan green kartlı birisi olarak benim de düşüncem;
    Hala bazı şeylerin çok iyi olmasına rağmen ABD de yaşam giderek zorlaşıyor. 10 yıl öncesine göre bile ABD'de çok değişti. Yollar, şehirler bakımsızlaştı, ücretler düştü, hayat pahalandı, artık iyi bir iş bulmak daha zor. Ama işini bilenler için hala bir fırsatlar ülkesi...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

46

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |