Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

• @bahadır17 sizden duyup baktım da gerçekten çok güzelmiş. Bir ziyaret ederiz 🙂 Washington da keşfedilecek çok yer var 🙂

• Daha önce Austin, Dallas tarafında yoğunlaşmışken bu sebeple Seattle tarafını da gündeme aldım 🙂 Ziyaret ederseniz bir değerlendirme bekleriz efendim 🙂

• Arkadaslar selam. Washington ID card i nasil aliyoruz. Yani ehliyetten haric o eyalette yasadigimiza dair ID card cikarmamiz gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco 1-2 ay önceki yazılara bak şimdi ki yazılara bak zaman insana neler yazdırıyor. ALLAH utandırmasın herşey su gibi akıp gitsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco Washington (State) içinde söyledi:

Arkadaslar selam. Washington ID card i nasil aliyoruz. Yani ehliyetten haric o eyalette yasadigimiza dair ID card cikarmamiz gerekiyor mu?

Genelde o eyalette yasayanlar ya Driver ID (ehliyet) ya da Non-Driver ID alabiliyor. Ikisi de kimlik yonunden ayni amacla kullanildigi icin cogunlukla birini alana digerini vermiyorlar. Eger Washington eyaletinden ehliyet alirsaniz hicbir sorun yasamazsiniz.

• Ehliyet alırsanız id ye gerek yok.

• @damladav ehliyeti hemen alamayacagim gibi gorunuyor. Malum biraz ingilizcemin ilerlemesi lazim. Yani 2-3 aya ihtiyacim var gibi. Araba almak icin ID kart gerekiyormu bilginiz var mi? Araba almak icin bu eyalette yasadigimiza dair bir ID kart isteniyor gibi birseyler okudum.

• @ayvalik10 insanoglu kus misali. Halen sudan cikmis balik gibiyim. Umarim bu yola cikmis herkesin hakkinda hayirlisi olur. Herkeslerin isi rastgitsin.

• @roccorocco eşime sordum. Gerekmiyormuş 🙂

• @damladav tesekkurler 🙂

• Zillow da studio evler gercekmi acaba 650 1250 arasi kiralik ev/daire zillow dan baktimda 6 gune geliyom amma ev konusunu hall etmem gerek yardim icin Instagram/thewinglesspilot

• Washington state ile ilgili yeni bir video

@damladav eyalet hakkında yorumlarınızı bekliyoruz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ikizbabasi @damladav forumda çok önceden yaşanılacak eyaletler adı altında bir site yayınlamıştım. O siteyi tekrar koyuyorum çünkü orada washington dahil diğer eyaletlerde var

ayrıca google home snacks boşluk bırakıp eyalet ismini yazarsan da detaylı bir şekilde sana bilgi veren bir sitedir. Aşağıya washington sitelerini koyuyorum
    https://www.homesnacks.net/cities/cities-in-washington/
    https://www.homesnacks.net/cities/safest-places-in-washington/
    https://www.homesnacks.net/wa/seattle/

• Bu hafta is icin Spokane`e geldim, 1 haftadir burdayim, modern bir sanayi sehri ve sanayisi oldukca fazla ve gelismis. Dogal aktiviteleri ile populer, gol , akarsu , ve selaleleri var. Cevresinde kis sporlari yapilacak yerler mevcut. Sehir merkezi oldukca guzel keyifli modern, uygun zamanda resimleri eklerim , yasanabilecek yerlerden. Tavsiye ederim. (Ben NJ de yasiyorum).

• ⭐⭐

Listeye Seattle'i da ekledim. 😃 Cok guzel gozukuyor sehir gercekten...

• Ben Abd ye ayak basali bugun itibariyle 9 ay oldu. ABD de Ilk gordugum sehir ve su an yasadigim yer olan SEATTLE. Burada tanistigim bazende uber-lyft te yolcu oldugum zaman suruculerle konusmaya calistigimda genelde eyaletler - sehirler ve Seattle hakkinda konusuyorduk. Hemen hemen hepsi bircok Abd sehri gormus kisilerdi. Hepsinin ortak dusuncesi ise Seattle ilk baslarda maddi olarak olmasada, iklimi, dogasi, insanlari ile yasam icin cok uygun cok rahat bir yer oldugu konusunda gorusleri vardi ve hemen hemen hepside guney eyaletleri ve Texas sehirlerini yerden yere vuruyolardi. Bende cogu gocmen oralari tercih ediyor neden diye sordugum da ekonomosine ve ucuzluguna aldaniyorlar diyorlardi. Buraya ilk geldigimde yanlis tercih yaptigimi dusunuyordum. Insanin ne aradigina ne istedigine de bagli olarak hangi sehirde yasayip yasayamayacagina o sehri gormeden karar vermesi zor olabiliyormus onu anladim.
    Zaman gectikte ve cevreyi daha da tanidikca ve kesfettikce dogru karar verdigimi anladim.
    Ingilizceniz mesleginizi yapabilecek kadar iyi ise, IT bilisim veya teknoloji alaninda veya ekonomi finans gibi gibi bir mesleginiz var ise cekinmeden ve cok dusunmeden Seattle sehrini tercih edebilirsiniz. Mesleginiz veya ingilizceniz yeterli degilse de gecici islerle sehir pahali olmasina ragmen gecinebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco anaaaa 9 ay oldu mu ya. Daha geçen günmüş gibi geliyor AP kaldım acaba ne olacak diye sohbet ediyorduk. Ne çabuk geçmiş zaman

• Soğuk olabilir mi biraz?

• @UFUK-BİLMİŞ pek yazımız yok açıkçası. Hava genelde Temmuz ortasına doğru ısınıyor ve Eylül ortasına kadar yaz yaşıyoruz diyebilirim. Sonbahar ve ilkbahar uzun geçiyor. Kışları da kıs gibi. 6-7 derecelerde, yağmurlu geceleri -2ler görebiliyoruz. Ancak genelde yağmurlu olduğundan gece gündüz isi farkı güneşli günler kadar uc noktalarda değil.

• @UFUK-BİLMİŞ Dort mevsimin yasandigi yer. Daha tam kisini gormedim. Yaz sadece 2 ay surdu. Temmuz ve Agustos sicakti ama terletmeyen bir sicagi vardi. Istanbula gore biraz daha soguk burasi ve daha yagmurlu. Son bir aydir gunduzleri 5-10 derecelerde seyrediyor. Geceleri 3-5 derece oldu.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 29
  • 21
  • 77
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

24.0k
Users

4.3k
Topics

302.2k

| | | |