Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2023 Talihlileri DV2023 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

Green Card ile Askerlik Tecili

• @sir-altan Green cardi bekleyip konsolosluktan kesin bilgi almak daha iyi olacak sanirim.
    Yanitiniz icin tesekkur ederim.

• @crazycells Green kart mulakatinda dokuman icin askerlik belgesi sorarlarmi ? Akerlik yapmadim ama yurt disinda yasiyorum uzun yillardir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basoglukoray1, içinde söyledi: Green Card ile Askerlik Tecili

Oncelikle herkese merhabalar, simdi hizli bir sekilde kendi durumumdan bahsedip size bir sorum olacakti. Universiteden 2015 yilinda mezun olup 2 yil tecil hakkimi kullanmistim daha sonra 2017 yilinda Internship programiyla USA giris yaptim ardindan Boston konoloslugunda 1 yil daha tecil hakkimi kullandim 1 yillik Internship programinin ardindan Turkiye'ye donus yaopmadim ve 2020 yilina kadar USA'da overstay yaptim tabi ki dogal olarak askerlik te 2019 da bakaya durumuna dustum. Su an bir Amerikan vatandasiyla evlilik yaptim ve yakin zamanda Green Card sahibi olacagim. Sorum Grren Card elime ulastiginda teciletme imkanim oluyor mu bakaya durumunda olsam dahil? Yoksa tek cozum Dovizli askerlik mi oluyor? Benim 3 yil yasal calistigimi gosteren belge yok malesef yani hicbir sekilde Turkiye'ye giris yapamayacagim sanirim . Tesekkur ederim. Iyi forumlar.

Green Card tek basina tecil icin yeterli olmuyor maalesef. Tecil etmek icin ABD'de ya okuyor, ya da calisiyor olmaniz gerekiyor.

Bir is bulup calismaya basladiginizda bu belgelerle konsolosluga gidip tekrar tecil yaptirmanizi tavsiye ederim. Dovizli askerlik sartlarini da yerine getirdiginizde dovizli askerlik icin basvuru yapmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahim1, içinde söyledi: Green Card ile Askerlik Tecili

@crazycells Green kart mulakatinda dokuman icin askerlik belgesi sorarlarmi ? Akerlik yapmadim ama yurt disinda yasiyorum uzun yillardir.

Hayir, TC vatandaslarinin askerlik durumu GC surecinde onemsenmiyor...

• Referenced by  SchoField SchoField 
  • Referenced by  SchoField SchoField 

• Merhaba. Şu anda ABD'de bir okulda yüksek lisans yapıyorum ve Teaching Assistant olarak part-time(haftada 20 saat) çalışıyorum. Bu 35 yaşına kadar erteleme hakkından faydalanabilir miyim?

Anladığım kadarıyla yüksek lisans için erteleme 3 yıl ile kısıtlı ve bu süre okula başladığım zamandan hesaplanıyor. Benim 3 senem bu sene sonunda dolmuş oluyor zaten, dolayısıyla öğrenci olarak erteleyemeyeceğimi düşündüm.

"Yüksek lisans öğrenimi görenlerin askerlikleri, 32 yaşını doldurdukları yılın sonunu geçmemek üzere, azami 3 yıl ertelenebilmektedir. Bu öğrenim düzeyinde askerlik ertelemesi yapılabilmesi için, askerlik kararının aldırılmış olması gerekmektedir." (Ateseligin sitesinden)

Benzer Başlıklar

• 15
  • 7
  • 4
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

21.0k
Users

4.0k
Topics

280.2k

| | | |