Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Çok ilginç.
    5 aydır Amerika’da yaşamaktayım. Geldiğim ilk hafta Bank of America’da hesap açtım ve $10k yatırdım. Yanında $700’lık secured card aldım. Bu hesaba 5 aydır ortalamanın üzerinde maaşım yatıyor düzenli olarak ve secured card’ı hergün kullanıyorum. Ne harcarsam tam olarak aynı gün yatırarak sıfırlıyorum. Ayrıca ortalama $8k - $9k hesapta duruyor.

Geçen hafta Bank of America kredi kartına başvurdum, red aldım. Araç kredisine başvurdum 4 sorgulama kayıda geçti ve red aldım. Aynı hafta capital one ön sorgulama yaptım ondada red aldım. Dün discover it adındaki secured cart için online sorgulama yaptım oda red.

Kredi tarihime sadece araç sigortası geçmiş oldu, diğerleri geçmedi fakat anlamıyorum sorun nedir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@b-family 3-4 ay sonra CreditKarma vb sitelerde puaninizi gormeye baslarsiniz. Ancak FICO skoru 6 aydan once gorunur olmuyor. Acele etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freeworld Keske FICO skorunu gormeyi bekleseydiniz. Bu kadar redden sonra bence en az 3-4 ay herhangi bir basvuru yapmayin.

• @knnrn çok teşekkürler..
    Bu arada CEPTETEB ile ilgili size mesaj atan eşimdi. Eşimin de benim de ayrı ayrı CEPTETEB kartlarımız var. Nakit mevduatımızı BOA atm’sinden sorunsuz çekebilelim diye açtık bu hesapları ancak bugüne kadar biz bunu başaramadık:(
    Hesaplarımız yurtdışı kullanımına açık. TEB müşteri hizmetleri ile defalarca konuştuk ve yazıştık. En son geçen hafta sorun çözüldü diye mesaj attılar ama nafile.. Sorunun ne olduğunu şu ana kadar kimse bulamadı.. iyi ki bir miktar nakiti yanımızda getirmiştik. Bu arada bir kısmını swift yapmak durumunda kaldık. CEPTETEB kullanacak arkadaşlara naçizane tavsiyem tedbirli olmaları..
    Ayrıca ihtiyaç duyabilecekler için; 10K civarı swift masrafı olarak TEB 30TL + Bank of America da $15 masraf aldı.

• @B-family bu bilgi çok önemli, teşekkür ederim. Yanımızda götüreceğimiz para miktarını arttırsak iyi olacak demekki.

• yanımızda götürecek para miktarı herkes dahil 10K değil mi? kişi başı değil yani...

• @damladav yanınızda götüreceğiniz rakam ile ilgili herhangi bir üst limit yok.Yalnız 50K ve üstünü için nereden bulduğunuzun ispatı gerekli.
    Bir de ve belki de en önemlisi üstünüzde fazla miktarda nakit taşımanın riski var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

yanımızda götürecek para miktarı herkes dahil 10K değil mi? kişi başı değil yani...

istediginiz kadar para goturebilirsiniz ama 10.000 ustunu declare etmeniz lazim. Evet, tek kisi olarak da aile olarak 10.000$, kisi basi degil yani...

• İlk kredi kartı sorgulamalarını online yapmanın dezavantajı var mıdır? Ya da bankada görüşme esnasında sizle irtibata geçen çalışanın sizi puanladığı bir sistem var mıdır?

• Merhaba arkadaslar, indiana eyaletine yerlestik.Bulundugumuz bolgede Chase bank cok yaygin ama secure credit card vermiyor. Bir diger alternatif PNC bank, onlarda da emin degilim ama yok. Credit history olusturmak icin nasil bir yol izlemeliyim.

• @mehmett O bolgede varsa TD Bank'ten alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgatarkanolmez Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

İlk kredi kartı sorgulamalarını online yapmanın dezavantajı var mıdır? Ya da bankada görüşme esnasında sizle irtibata geçen çalışanın sizi puanladığı bir sistem var mıdır?

dezavantaji yoktur, ama bir ihtimal red etme olasiliklari fazla olabilir.

banka calisaninin bir puanlama sistemi oldugunu zannetmiyorum ama isini iyi biliyorsa belki kredi karti almaniza yardimci olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmett Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Merhaba arkadaslar, indiana eyaletine yerlestik.Bulundugumuz bolgede Chase bank cok yaygin ama secure credit card vermiyor. Bir diger alternatif PNC bank, onlarda da emin degilim ama yok. Credit history olusturmak icin nasil bir yol izlemeliyim.

eger cevrenizde surekli alisveris yaptiginiz department store'lar varsa onlardan kredi karti alabiliyorsunuz. Bankalara gore daha rahat oluyor almak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Arkadaşın kredi geçmişi olmadığı için mağazalardan kredi kartı alamaz. Boşu boşuna kredi başvurusu yapıp puanının daha da düşürür. O nedenle bir banka bulup halletmesi lazım.

Biz eşimin secured kredi kartı başvurusunu online yapmıştık, ancak eşimin zaten bankada hesabı ve debit kartı vardı. Bank of America bu konuda daha kolay diye düşünüyorum. En yakındaki şubesine gitmeniz gerekebilir.

• @knnrn @sadriabi @crazycells Cevaplar icin tesekkurler. TD Bank da bu bolgede yok. Bank of America nin downtown da subesi varmis. Oradan almaya karar verdik gibi. Chase'den de hesap acip paramizi buraya yatircagiz. BoA kartini kullanip odemeleri Chase den BoA ya aktaracagiz. Sanirim simdilik bu yol iyi gibi.

• @b-family Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

PTETEB kartlarımız var. Nakit mevduatımızı BOA atm’sinden sorunsuz çekebilelim diye açtık bu hesapları ancak bugüne kadar biz bunu başaramadık:(
    Hesaplarımız yurtdışı kullanımına açık. TEB müşteri hizmetleri ile defalarca konuştuk ve yazıştık. En son geçen hafta sorun çözüldü diye mesaj attılar ama nafile.. Sorunun ne olduğunu şu ana kadar kimse bulamadı.. iyi ki bir miktar nakiti yanımızda getirmiştik. Bu arada bir kısmını swift yapmak durumunda kaldık. CEPTETEB kullanacak arkadaşlara naçizane tavsiyem tedbirli olmaları..

Ben geldiğimden beri kullanıyorum sıkıntı çıkmıyor.ATM den çkmeniz için TL yi USD ye çevirip USD hesabınıza atmanız lazım ve kartıda int. şubesi özelliklerinden yurtdışında USD hesabını ana hesap olarak tanıtmanız gerekmekte.Günde 500 700$ arası çekiyorum para transferleri yapıyorum 1 kere bile masraf ödemedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@betfair39 Parayı dolar hesabından çekmek şart değil. Ben TL hesabımdaki parayı sorunsuz çekebiliyorum. Hangi hesabı ana hesap yapar ve yurtdışı işlemlere açarsanız ondan çekebilirsiniz.

• TEB TR hesabina buradan para yatiramiyoruz (ATM ile), dogru mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freeworld Doğrudur, sadece para çekebiliyorsunuz. Para yatırmak mümkün değil.
    Ben para yatırmak için Transferwise kullanıyorum. %1 komisyon alıyor, ayrıca döviz kurunu piyasa değerinden çeviriyor. Bankalar gibi farklı bir kur uygulamıyor.

• @knnrn Cok tesekkur ederim. Transferwise'i mutlaka inceleyecegim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |