Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Manwe6265, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

Merhaba gecen hafta hesabima 300dolar geldi(c/h accounting credit adjustment fdes nnf) galiba secure credit karti icin verdigim parami yatirdilar, peki simdi amerikan express kredi karti basvurusu yapmak istiyorum, red alma cekincem var, sizce daha da beklemeli miyim?

Amex’in sitesinde kredi puanınız etkilenmeden pre-qualify seçeneği var. Onaylanıp onaylanmayacağına bakabilirsiniz. Büyük ihtimal onaylanır. Amex rahat o konuda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

Merhaba gecen hafta hesabima 300dolar geldi(c/h accounting credit adjustment fdes nnf) galiba secure credit karti icin verdigim parami yatirdilar, peki simdi amerikan express kredi karti basvurusu yapmak istiyorum, red alma cekincem var, sizce daha da beklemeli miyim?

Suradan kontrol ettiniz mi?

Kendi sitesinden de bakabilirsiniz... genelde amex offer'lari "once in a lifetime" oldugu icin en yuksek offer icin incognito mode'da giris yapmayi deneyin... Hangi karti dusunuyorsunuz? cash veya cash preferred mu?

Bir de kredi gecmisiniz kac aylik/yillik ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265 gozunuzden kacmasin diye belirtmis olayim... blue cash everyday icin bonus normal sitede $200, incognito mode'da $250 gorunuyor... eger daha once amex'e giris yaptiysaniz 200 gorme ihtimaliniz yuksek, o nedenle 250'yi gormeden basvuruyu yapmayin.

• Garanti bankası bonus yanında amex kart vermişti zamanında, her yerde geçmiyordu, tabi o amex altyapısını kullanıyordu belki asıl amex için böyle sıkıntılar yoktur. Amerika’da da öyleyse pekte mantıklı olmayabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetkocyigit AMEX ABD'de de her yerde geçmiyor ama nispeten daha yaygın bir ağı var. En yaygın olan Visa kart sistemi, o her yerde geçiyor.

• @crazycells Toplam 8 ay olmus kredi gecmisim,
    Dusundugum kart: Blue Cash Everyday® Card
    CArdmatch den kontrol ettim, Greenlight Debit card diye bisey onerdi,
    ''cash veya cash preferred mu? '' tam anlamadim ''cash'' dedigimiz benim istedigim kart turunden sanirim :Blue Cash Everyday® Card
    (American Express'e'daha once kayit olmadim)
    Soru: American Express'e online hesap acmak icin oncelikle kartina sahip mi olmamiz gerekiyor?
    cevaplar icin herkese tesekkur ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

@crazycells Toplam 8 ay olmus kredi gecmisim,
    Dusundugum kart: Blue Cash Everyday® Card
    CArdmatch den kontrol ettim, Greenlight Debit card diye bisey onerdi,
    ''cash veya cash preferred mu? '' tam anlamadim ''cash'' dedigimiz benim istedigim kart turunden sanirim :Blue Cash Everyday® Card
    (American Express'e'daha once kayit olmadim)
    Soru: American Express'e online hesap acmak icin oncelikle kartina sahip mi olmamiz gerekiyor?
    cevaplar icin herkese tesekkur ederim 🙂

8 ay fena degil, Chase icin 1 yil gerekiyor ama Amex icin sansinizi deneyebilirsiniz.

Evet, cash derken "blue cash everyday" den bahsediyordum... amex sayfalarinda cok dolasinca da ozel olandan ziyade normal bonusu gosteriyor, o nedenle bonusu 200 degil de 250 dolar olarak gordugunuze emin olun basvuru yaparken...

Su sekilde gorunuyor bende:

Screen Shot 2021-05-05 at 10.02.10 PM.png

• @crazycells cok tesekkur ederim, benim icin onemli bilgilerdi.

• Amex hakkın da diğer iyi bi nokta da 3X olarak adlandırdıkları kredi limiti artışı.Onay alıp kartınızı aktif etttiğiniz tarihten belli bir süre sonra kredi liminitizi talep ettiğiniz taktirde direk 3 katına çıkarıyorlar.Yani diyelim kredi liminitiniz $3000 olarak onayladılar kartınızı aktif ettiniz ve olumlu kullanıyorsunuz belli bir sürenin sonun da kredi artış talebin de bulunuyorsunuz ve direk $9000 a çıkarıyorlar limitinizi.Ben bu süreyi 61 gün diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor olabilirim sitelerinden kontrol edilmesin de fayda var.

Ayrıca eğer bi tanıdığınız size davet yollarsa siz ve davet yollayan kişiye de belli bi bonus veriyorlar.

Bu arada @crazycells bi ara kredi kartları için ayrı başlık oluşturacaktınız aslın da onu bi an önce yapsak bence faydalı olur.Kredi kartları konusun da hangisi daha kolay alınır uzun vadede hangisi daha olumlu olur öneri bonusları vs bunları o konu da paylaşırsak ulaşım açısından çok iyi olur 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rookie, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

Bu arada @crazycells bi ara kredi kartları için ayrı başlık oluşturacaktınız aslın da onu bi an önce yapsak bence faydalı olur.Kredi kartları konusun da hangisi daha kolay alınır uzun vadede hangisi daha olumlu olur öneri bonusları vs bunları o konu da paylaşırsak ulaşım açısından çok iyi olur 😊

Evet, merak etmeyin bunu unutmadim... ilk firsatta bilgileri derleyip konulari olusturacagim...

https://yesilkartforum.com/forum/post/186558

• Merhabalar amerikaya MBA programı için geleceğim. Yaklaşık 3 yıl kalacağım. Malum kredi skorum olmadığı için kredi kartı nasıl alabilirimi araştırdım. Sağolsun forumdan biri secured card hakkında biraz bilgi verdi. Sanırım teminat yatırıp ( Örneğin 3000 bin USD ) 3000 dolar limitli kredi kartı çıkartabiliyormuşum. Ama anladığım kadarı ile o 3000 dolar bloke olmuş olduğu için harcayamayacağım. İlgili 3000 dolar hesabıma tekrar ne zaman geçiyor ? Yada blokesi kalkıyor diyelim?

• @cüneyt-tarıkman
    Bank of americadan ben de secured card almıştım, senin de bahsettiğin gibi 3000 usd yatırdım. 1 sene olmak üzereyken hiç talepte de bulunmadıgım halde parayı hesabıma iade ettiler.
    Bireysel olarak gidip 5-6 ay sonra parayı iade alanları da duymuştum.

• @ahmetkocyigit, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

alde parayı hesabıma iade ettiler.
    Bireysel olarak gidip 5-6 ay sonra parayı iade alanları da duymuştum.

Teşekkürler 🙂 Sanırım bazen yüksek meblağ yatırırsanız bankaya (atıyorum 20bin dolar) kredi kartını direkt de verdikleri oluyormuş. Ama emin değilim . Forumdan biri yine söylemişti.

• @cüneyt-tarıkman
    O riski almak bilemedim şimdi 🙂
    depozito yatırıyorsun ama o parayı istediğin gibi kullanamıyorsun ki,
    limitin 10% a kadar harcarsan çok olumlu bir durum
    30% u geçersen olumsuz durum gibi degerlendirmeler oluyor. kredi puanın düşebiliyor.
    20.000 usd depozito yatırıp 7000 usd ile araç aldıgında mesela puanın düşecekse o parayı bağlamak çok anlamsız 🙂
    secured karta depozitoyu ben verdim, kendi param istediğim gibi harcarım diyemiyorsun.
    mantıklı olan 1000 usd falan yatırıp, ayda 100-200 usd harcamayı geçirmemek, fazla paran varsa hesabına atıp debitten harcayabilirsin. birde 10.000 usd üzeri banka girişi yapmak irs in hemen dikkatini çekebilir. bana bankadan maille bir form gelmişti, o formu doldurmak zorunda kalmıştım.

• Amacınız sisteme gireyim kredi geçmişim bi an önce aktif olsun ise bu bahsettiğiniz tutarlar çok yüksek.$300 lık bi secured kart bunun için yeterli hatta ben $50 deposito ile $300 lık limitli Capital secured kart almıştım sırf kredi history im oluşsun diye.En erken zaman da depozitonuzu geri almayı düşünüyorsanız zaten bu bahsettiğim kartı 6 ay olumlu kullanırsanız bu sürenin sonun da normal kredi kartına başvurur ve alırsınız.

Naçizane tavsiyem eliniz de ki bu denli yüksek nakiti kredi kartına bağlamayanız zira o nakit ilk zamanlar da Amerika da çok faydalı olacaktır.

geçersen olumsuz duru

Yok 20 bin doları teminat olarak demedi arkadaş. Banka hesabı acıp 20 bin dolar hesabına para yatırırsan kredi kartı verilebilir gibi bir sey olarak tarif etti. 20 bin i bloke ettirirmiyim canım. Aç kalırız california sokaklarında 🙂 Benim aslında amacım 1000 2000 dolar limiti olan bir kredi kartı. Dj ekipmanı olsun, macbook vs internetten alabileceğim limite sahib bir kredi kartı. Olmadı secured olarak 2000 dolar ile baslamak mantıklı gibi sanki suan.

• @Rookie, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

Amacınız sisteme gireyim kredi geçmişim bi an önce aktif olsun ise bu bahsettiğiniz tutarlar çok yüksek.$300 lık bi secured kart bunun için yeterli hatta ben $50 deposito ile $300 lık limitli Capital secured kart almıştım sırf kredi history im oluşsun diye.En erken zaman da depozitonuzu geri almayı düşünüyorsanız zaten bu bahsettiğim kartı 6 ay olumlu kullanırsanız bu sürenin sonun da normal kredi kartına başvurur ve alırsınız.

Naçizane tavsiyem eliniz de ki bu denli yüksek nakiti kredi kartına bağlamayanız zira o nakit ilk zamanlar da Amerika da çok faydalı olacaktır.

Anladım. Çok teşekkürler. Kredi puanımın biran önce yükselmesinden ziyade Benim aslında amacım 1000 2000 dolar limiti olan bir kredi kartı. Dj ekipmanı olsun, macbook vs internetten alabileceğim limite sahip bir kredi kartı. Yukarıdaki arkadasa yazdığım gibi sanırım 2000 dolar secured bloke ettirip 18 bini bankata normal hesabımda tutmak mantıklı olacak gibi . 2000 doların üzerinde bir harcamam olursa debit carddan yaparım heralde en mantıklısı bu olur ? Benim durum biraz karısık müzik prodüktörlüğü yapıyorum. Beat , altyapı yapıp online satıyorumda , sürekli bir alısveris dönemi oluyor. kulaklığıydı lap top ıydı ses kartıydı, speaker ıydı. Size mesela secured döneminizde 300 doların üzerindeki harcamalarınızı nasıl yapıyordunuz ? Bu sorumun cevabı olacak aslında.

• @cüneyt-tarıkman
    Açıkçası ne istediğini tam anlamadım 🙂 kredi skoru önemli değilse neden secured card istiyorsunuz? Hesabına atıp debitten çekersin işte en temizi. Secured card la amacın taksit yaptırmak falansa öyle bir durum yok.

@cüneyt-tarıkman
    Açıkçası ne istediğini tam anlamadım 🙂 kredi skoru önemli değilse neden secured card istiyorsunuz? Hesabına atıp debitten çekersin işte en temizi. Secured card la amacın taksit yaptırmak falansa öyle bir durum yok.

İstediğim şey şu 😃 Ben harcama yapınca anlık olarak hesabımdan düşmesin 1 ay sonra ekstre gelsin ödememi yapayım. Türkiyedeki normal kredi kartları gibi. İner inmez ekipman aldığımda 3 -4 bin dolar içeri girmeyelim yani .

• @cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

lim yani .

iyi de iner inmez 4000 usd bagladın diyelim secured card için ne oldu gitti para hemde 6 aylıgına 🙂
    ay sonu yapacagın 4000 usd için bir daha ödedin ne oldu 4000 den kaçarken 8000 gitti iner inmez 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |