Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@redur47 tam 6 ay sonra olusuyor kredi skoru.(Fico score). Hicbir ise yaramayan Vintagescore3 3 ay gibi bir zamanda olusuyor

• @freeworld Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@redur47 tam 6 ay sonra olusuyor kredi skoru.(Fico score). Hicbir ise yaramayan Vintagescore3 3 ay gibi bir zamanda olusuyor

Teşekkür ederim kredi skorum bayağı kötü gelecek gibi :)) 1 Collectionum var

• @sorusuvar telefon hatlarınız prepaid mi postpaid mi? Ben geçen gün capital one secured card online üzerinden başvurdum, red aldım. Bir letter gönderdiler nedeni ise;

Thank you for applying for a credit card issued by Capital One®. Unfortunately, after reviewing your
    application and information obtained from your consumer credit report(s) from the agencies detailed
    on the back of this letter - we cannot approve your request at this time.
    The reason(s) for our decision are:

• Based on your credit report from Trans Union,length of credit history
    • Based on your credit report from Equifax,credit bureau information is missing or unavailable
    • Based on your credit report from Experian,credit bureau information is missing or unavailable
    • Based on your credit report from Trans Union,credit bureau information is missing or unavailable

Acaba cepteteb, bank of america iş birliğinden dolayımı kısa sürede size kredi kartı verdiler? Secured değil di mi? Sizlerinde yorumunu alabilir miyiz @crazycells @knnrn? Bu arada ben nasıl secured alcam, normal de amacı history build etmek değil miydi? 😞 Postpaid telefon hattıda almak istemiyorum, şu an benim için pahalı vergi dahil 1 GB plan 60 dolar geliyor tax dahil kendi telefonumu kullanırsam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlu Telefon hattının nasıl olduğunun kredi skoru açısından bir önemi yok.

Secured karta başvuru yaptığınızdan emin misiniz? Kredi puanı yok demişler ama dediğiniz gibi bunun bir önemi olmaması lazım.

Bank of America'da altın kuralı uygulayarak ben dahil pek çok kişi kredi kartı aldık: Hesaba para yatır, birkaç gün debit card ile alışveriş yap, daha sonra doğrudan Cash Rewards karta başvur.

• @mutlu merhaba, tmobile da social securitysiz 10 gb 40dolar bir tarife var. Ailecek alirsaniz 2 kisi 40+40 eger tek kisi alirsaniz 45 e geliyor. Konusma ve sms sinirsiz zaten. Biz onu kullaniyoruz ve cok memnunuz. Kredi karti icin de forumda yazdiklari gibi para yatirip 1,5 hafta bekledikten sonra basvurduk ve onay aldik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlu Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@sorusuvar telefon hatlarınız prepaid mi postpaid mi? Ben geçen gün capital one secured card online üzerinden başvurdum, red aldım. Bir letter gönderdiler nedeni ise;

Thank you for applying for a credit card issued by Capital One®. Unfortunately, after reviewing your
    application and information obtained from your consumer credit report(s) from the agencies detailed
    on the back of this letter - we cannot approve your request at this time.
    The reason(s) for our decision are:

• Based on your credit report from Trans Union,length of credit history
    • Based on your credit report from Equifax,credit bureau information is missing or unavailable
    • Based on your credit report from Experian,credit bureau information is missing or unavailable
    • Based on your credit report from Trans Union,credit bureau information is missing or unavailable

Acaba cepteteb, bank of america iş birliğinden dolayımı kısa sürede size kredi kartı verdiler? Secured değil di mi? Sizlerinde yorumunu alabilir miyiz @crazycells @knnrn? Bu arada ben nasıl secured alcam, normal de amacı history build etmek değil miydi? 😞 Postpaid telefon hattıda almak istemiyorum, şu an benim için pahalı vergi dahil 1 GB plan 60 dolar geliyor tax dahil kendi telefonumu kullanırsam.

Sayin mutlu, size tavsiyem mektupta bulunan numarayi arayip, basvuruyu tekrar gozden gecirmelerini isteyin, mektupta ima edildigi gibi sonucun ve kararin "reliable" bir insan olup olmadiginizla alakali olmadigini, sadece ulkeye yeni gocmen olarak giris yaptiginizi belirtin. Ben ilk yillarda bu sekilde bir kredi karti basvurusu "red"dini, "onay"a donusturmustum.

• Ornek acisindan;
    $1500 secured card ile 6 ay surekli alis veris yaptim. Tam 6 ay sonunda 722 puan olustu (experian). 6 adet hard inquire var maalesef (kredi sorgulama - arac almak icin sorgulama yapilmisti ayni gunde ve sanirim 1 basvuru olarak geciyor)

• Biz aynı koşullarda iki kişi şu şekilde deney yaptık. İkimizde aynı anda capital one dan security card aldık. 200 $ depozit ettik. 351 $ lık limitli kartlarımızı aldık. Birimiz %30 luk harcama yapıp hesap kesim tarihini bekleyip ödeme yaptı. Birimizde sürekli harcama yapıp sisteme düşer düşmez hemen ödemesini yaptı. 1.5 ay sonunda ikimizinde kredi skoru 666 ile güncellendi.Kısaca ödemelerinizi düzenli yaptığınız sürece artıyor.

Kartım hala security kart. Banka ne zaman bunu kredi kartına çevirir ve ne zaman limit artırmayı teklif eder?
    2. merak ettiğim kredi skorum kaç olunca 2. kredi kartına basvuru yapayım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhanvegs Ödemeler düzenli yapıldıysa genelde 12 ay sonunda depozitoyu iade ediyorlar. Kredi kartında herhangi bir değişiklik olmuyor.

Kredi kartını aldığınız tarihten 12 ay sonra gönül rahatlığı ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Daha önce de onay almak mümkün ancak garanti olması için 12 ay beklemeyi öneririm. 6 aydan önce kesinlikle başvuru yapmayın.

• @knnrn Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@orhanvegs Ödemeler düzenli yapıldıysa genelde 12 ay sonunda depozitoyu iade ediyorlar. Kredi kartında herhangi bir değişiklik olmuyor.

Kredi kartını aldığınız tarihten 12 ay sonra gönül rahatlığı ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Daha önce de onay almak mümkün ancak garanti olması için 12 ay beklemeyi öneririm. 6 aydan önce kesinlikle başvuru yapmayın.

Işe girince daha erken verilebiliyor. Iş arkadaşım 4-5 ayda falan normale döndürdü bordro götürerek... Çalışmayanlar için nasıl olur bilemiyorum ama. Muhtemelen dedigin gibi 12 ay beklemek mantiklidir o zaman...

• @semavi Bahsettiğiniz bordro ile unsecured karta çevirme hangi bankada oldu acaba? Eğer öyle bir durum varsa denemek isterim.

• Bankofamericada oldu.

Ev alma oncesinde yapti arkadas. Berbaer calistigim kisi oldugu icin kulaktan duyma bilgi degildir 🙂

• @semavi Tesekkurler

• ABD'ye gitmeden birkaç ay öncesinden, internet ortamında, ABD bankalarından birinde hesap açıp, TR'den o hesaba dolar EFT'si yaptığımızda, SSN ve GC elimize geçmeden, sizce kredi skorumuz oluşmaya başlar mı? Yoksa bunun için illaki ABD'de olup, SSN ile müracaatının yapılması mı gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman Kredi skoru sadece kredi kartı, araç veya konut kredisi gibi şeylerle oluşur. Banka hesabı ile oluşmuyor.
    Ayrıca internetten hesap açmak için SSN gerekir diye tahmin ediyorum. Banka şubesinde pasaport ile hesap açılabilir.

• Bende 1 2 kelam ediyim burda, yaklasik 9 aydir BOA security card kullaniyorum 2, 3 ay oncede capitol one ve discovery`den 2 tane kredi karti aldim. Bir kac ay once security kartimin limitini banka otomatik olarak 100 dolar arttirdi. Kartlarimi genelde alisverisimden hemen sonra odemesini yaparak kullaniyorum. Hatta bir sefer discovery kartim da statement geldiginde kart limitinin %18-20 si civari borc gorundu buda kredi skorumu 3-5 puan asagiya dusurdu. Ancak sorun su ki kredi skorum cok stabil ilerliyor yani belki 1 puan belki 2 puan artiyor ay icinde. Bununla ilgili herhangi bir yorumu olan var mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@joejoe Ödemeler düzenli ise yavaş yavaş yükselir ancak kredi yaşı da önemli. Kredi yaşı 12 ayı ve 24 ayı geçtiğinde puan da daha fazla artıyor. Bunu hesaplarken mevcut ürünlerin yaş ortalamasını alıyorlar.

• @knnrn tesekkur ederim bilgi icin.

• Cek ile ev kirasi odemek kredi history olusturur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmett Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Cek ile ev kirasi odemek kredi history olusturur mu?

hayir, maalesef cek ile odeme kredi history'e etki etmez.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |