Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilcenk ayrica email adresini google'da arayinca onlarca farkli dilde benzer kisa bir yazi ve sonrasinda bu email adresi gorunuyor. Bir finans kurulusunun gmail adresiyle is yapmasi da ayri bir soru isareti tabii.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar Laura Jacobs adlı profil spam mesaj atmış. Sadece bir mesajı var. @crazycells silinmesi gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn tamamdir, hallettim.

• @sadriabi geldikten ne kadar sonra oldu şu marshall kartı meselesi ?

• @femini92 Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@sadriabi geldikten ne kadar sonra oldu şu marshall kartı meselesi ?

6 ay.
    Bu ornek bir yana, bir secure card alip 6 ay duzgun kullaninca hersey cozuluyor. Bankalar ardi ardina kredi karti yollamaya basliyor. Bob's Discount Furniture 3400$'lik kredi acti vs.

• Sonra secure cartı iptal edersek 6 aylık geçmişimiz siliniyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@schadow kredi skoruna olumlu yansimasi icin ilk aldiginiz kredi kartini iptal etmemelisiniz. en eski kredinin yasi kredi skoruna etki ediyor (ayrica kredi kartlarinin ortalama yasi da etki ediyor).

• benim creditkarma da puanım çıkmaya başladı 550 idi yılbaşından önce ödeme yaptım kredi kartına tamamen ve 701'e geldi şuan.Amerikaya 21 Kasımda geldim burada yorumları okuyunca 6 aydan önce puan oluşmaz sanıyordum.

• @betfair39 çok erken olmuş evet yorumlara göre. Nasıl bir yöntem izlediniz baştan sona aktarır mısınız?

• Ben ekimden beri Türkiyedeyim,kredi kartıyla yaptığım ödemekte sayesinde 1 er 1er yükseliyor 🙂 credit karmaya göre tabi bank of america nın uygulamasında da aynı puan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@betfair39 gelir gelmez ortalama bir puanla basliyorsunuz zaten. Daha once de yazmistim, kredi skoru var ya da kredi skoru yok gibi dusunmeyin, kredi skorunuzun her zaman var ama zamani ve ortalama puani sizin ne kadar guvenilir bir borc sahibi oldugunuzu gosteren bir deger, skorun suresi uzadikca ve puaniniz arttikca daha guvenilir biri olacaksiniz kredi yonunden...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@betfair39 O puana guvenip kredi basvurusu yapip reddedildikten sonra o rakamin bir anlaminin olmadigini, kredi yasinin daha onemli oldugunu anlayacaksiniz. Tecrube ile sabit.

Benim onerim, FICO skorunu gormeden herhangi bir kredi basvurusu yapmayin.

• @crazycells Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@betfair39 gelir gelmez ortalama bir puanla basliyorsunuz zaten. Daha once de yazmistim, kredi skoru var ya da kredi skoru yok gibi dusunmeyin, kredi skorunuzun her zaman var ama zamani ve ortalama puani sizin ne kadar guvenilir bir borc sahibi oldugunuzu gosteren bir deger, skorun suresi uzadikca ve puaniniz arttikca daha guvenilir biri olacaksiniz kredi yonunden...

Bir ekleme yapayim Kenanin yazdigi dogrultuda...

Ilk geldigimizde ortalama bir skor olsa da, ben apartman kiralayacagim zaman 'kredi gecmisiniz yok' dendi SSN sorgulaninca... Ve sanki skor yokmus gibi islem gordum...

O skorlar basvuracaginiz yere gore anlam tasiyor... Mesela ben skoru gordum Amerikan Express karta basvurdum geldikten 3 ay sonra, red geldi 🙂 Simdi onlar mektup falan yolluyor ama kalbimi kirdilar birkere 😃

• Bişeye başvuracağımdan değil sadece merak ediyordum skor işleyişini ondan sordum.Mayıs gibi ev kiralamam gerekebilir 6 aylık kredi geçmişi yeterli olur inşallah o zamanki süreçte.

• @betfair39 Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Bişeye başvuracağımdan değil sadece merak ediyordum skor işleyişini ondan sordum.Mayıs gibi ev kiralamam gerekebilir 6 aylık kredi geçmişi yeterli olur inşallah o zamanki süreçte.

Olabilir. Ancak bir diger sorun geliri belgelemek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

alt metni

Merak edip Türkiye'deki kredi skoruma baktım. Findeks raporunu bankalardan 5 TL karşılığında alabilirsiniz. Tüm kredi geçmişim raporda var. Bunu inceleyip ondan sonra ABD'deki kredi skorlarınıza bakarsanız daha anlaşılır olur.

• Bugün chase banktan save hesabı ve debit hesabı açtım. Bankada ki adama kredi geçmişi nasıl oluştururum dediğimde bank of america veya capital one bankasından security card al ve düşük limit ile 6 ay kullan dedi. Bu bankalar başlangıç için iyi dedi. Sonra chase banktan kredi basvurusu için kredi puanı kaç olmalı dedim. Chase bank için kredi skorunun önemi yok dedi. Tabi ki kredi skoru önemli ama başka kiriterleri daha varmış. Her yüksek kredi skoruna kredi kartı verilmiyormuş.Başka kişilerden citibank içinde kolay olduğunu duydum.

• Arkadaslar merhaba merak ettgim bir konu var. Capital one kredi karti icin internetten pre-qualified baktigim zaman bazi kartlar oneriyor. hali hazirda security card kullaniyorum Bank of America`dan. Merak ettigim konu internet uzerinden bu kredi kartina basvurumu yapsam bana bankada bir account acmadan direk kredi kartimi yollicaklar. kredi karti borc odemesi sadece ATM den mi yapiliyor. Capital one yada creditone kullanan arkadaslardan cevap gelirse sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@joejoe Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Arkadaslar merhaba merak ettgim bir konu var. Capital one kredi karti icin internetten pre-qualified baktigim zaman bazi kartlar oneriyor. hali hazirda security card kullaniyorum Bank of America`dan. Merak ettigim konu internet uzerinden bu kredi kartina basvurumu yapsam bana bankada bir account acmadan direk kredi kartimi yollicaklar. kredi karti borc odemesi sadece ATM den mi yapiliyor. Capital one yada creditone kullanan arkadaslardan cevap gelirse sevinirim.

kredi karti hesabi acilacak ama bir checking hesap (vadesiz hesap) gibi olmayacak. Ben ATM yerine internet bankaciligini kullaniyorum, ama ATM'den de odeme yapabilirsiniz. Checking hesabinizi (baska bankada da olsa) kredi kartiniza baglayabiliyorsunuz, dolayisiyla maasiniz bu hesaba yatiyorsa her ay odemeyi bu hesaptan kredi kartina online olarak yapabilirsiniz ya da otomatik odeme set up edebilirsiniz.

• Capital one için security card başvurusu yaptım. İşlem biraz uzun sürüyor. Herşey tamamlanınca burda detaylı yazacağım süreçleri. 15 gün oldu başvuralı. Galiba tüm süreç 30-45 gün arası sürüyor.

Benzer Başlıklar

• 6
  • 8
  • 4
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |