Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@freeworld Şuradan inceleyin de 3-5 ben de kazanayım: https://transferwise.com/u/kenano1 🙂
    Ayrıca ilk 500 dolarlık transferiniz ücretsiz olacak.

• @knnrn yer imi koydum. İlk transferimi senin linkten kullacağım 🙂

• @knnrn elbette, ilk transferimde kullanirim

• selamlar herkese, bu konu için de deneyimimizi aktaralım isteriz. giriş yaptıktan 1 gün sonra Bank of America'dan yine hesap açıp bir miktar para yatırdık. üzerinden 8 gün geçtikten sonra SSN'ler belli olunca gittik ve bilgilerimizi güncellettik. Güncelleme sırasında kendi adıma kredi kartı başvurusu yaptım ve hemen onayı kaptım 🙂 7-8 gün hesapta para tutmak işe yaradığını söyleyebilirim. Buarada hesabı ilk açtıktan sonra hergün düzenli olarak cepteteb'den çektiğimiz paraları yanımızda tutmamak için geçici olarak bankanın verdiği atm kartından hesabıma yatırdım. hesaba 7-8 günlük para akışının olması da işe yaramış olabilir. bu şekilde bir uygulama işe yaradı diyebilirim. herkese bol şans!

• Olması gerektiği gibi yapmışsınız... Tebrikler 🙂

Bu meseleyi dakikalarca anlatip yine de dinlemeyip secure card almak zorunda kalanlar cok oluyor cunku...

• Secure card veya normal kredi kartı almak arasında öncesinde yatırılan depozito dışında bir fark var mı? Yani kredi skoru oluşma sürecine etkileri farklı mı yoksa aynı mı merak ettim 🙂

• Maalesef bu konuda kesin bir bilgim yok. Ama Devamlı bir şekilde para yatırma gerekliliği 300 dolar limit verilmesi gibi şeyler bile normal kredi kartı almanın avantajını gösteriyor insana...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gallifrey Kredi skoru oluşturma açısından bir fark yok. Tek fark birinin depozitolu oluşu.

Benim normal kredi kartım vardı, eşime secured almıştık. Sonradan eşime kendi kredi kartımın ek kartını çıkardım, aynı kredi kartı eşimin kredi skorunda da görünmeye başladı. Secured kart yerine böyle bir alternatif de düşünebilirsiniz.

• Bugun bizde Bank of America dan secured credit card icin basvuru yaptik. Sadece pasaport ve ssn ile basvurumuzu aldilar. Daha once Chase banka cheking account icin gittigimizde pasaportu kabul etmeyip green card yada indiana eyaleti ve 2 adet adres proof u da istemislerdi. Hatta Chase de secured credit card da yok. Indiana taraflarinda durum boyle. Buralara gelecek arkadaslar icin bilgi vermis olayim.

• @gallifrey Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Secure card veya normal kredi kartı almak arasında öncesinde yatırılan depozito dışında bir fark var mı? Yani kredi skoru oluşma sürecine etkileri farklı mı yoksa aynı mı merak ettim 🙂

Secured credit card da alt limit 300 dolar, ust limit 10 bin dolar. Secure card in faizleri regular credit karta gore yuksek. Yillik 30 dolar ucreti var. Fakat history ye etkisini bilmiyorum. Ben de bugun basvurdugum icin bilgiler tazeyken yazayim dedim.

• Merhaba arkadaslar. Secured kredi karti almak dunyanin sonu degil. Normal kredi karti gibi score'unuzu yukseltmek için kullanabilirsiniz. Bankacinin soyledigi ve benim de internette okudugum kadariyla dikkat etmeniz gereken noktalar

1-Limiti yuksek belirlemek. En az 1500-2000
    2-Limitin max 10%'unu kullanmak.
    3-Odemeleri zamaninda yapmak.

Kredi skorunu hem secured hem de unsecured kartlarla en hizli arttirmanin yolu bunlar arkadaslar. Ustte de bahsedildigi gibi secured kartlarda kart limiti sizin vermeye gonullu oldugunuz collateral miktarina gore degisiyor. 300-500'le sinirli degil. Bu kartlarda yillik ucret genellikle olmaz. Cash back gibi avantajlari da var. Yani kartinizin unsecured olmasi sart değil.

• ⭐⭐

Kredi skorunu yukseltmek kadar dusurmemekte onemli. Yeni gelenlerin yaptigi hatalardan biri de macy’s jcpenny gibi yerlerdeb alisveris yaparken kredi karti almaya calismak oluyor. Abd de Turkiye’den farkli olarak cogu firmanin bankalarla anlasmali kendilerine ozel kredi kartlari oluyor. Kasaya gidildiginde kasiyer ornek olarak macy’s card ister misiniz diye soruyor. Genelde duydugum bunun sadece puan biriktiren card oldugu dusunulup ya da yetersiz ingilizce den yes diyerek gecistiriliyor. Bu tarz kartlar kredi karti oldugundan credit score kontrol ediliyor ve yuksek ihtimal de red oluyor.

• kredi kartlarına taksit olayı var mı? 2011de gittiğimde yoktu. belki sistem değişmiştir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

kredi kartlarına taksit olayı var mı? 2011de gittiğimde yoktu. belki sistem değişmiştir.

gorebildigim kadariyla dogal bir taksitlendirme olayi yok ama bazen sizden ucreti alan sirket/magaza taksitlendirme yapabiliyor. Genelde pahali urun satan magazalarda oluyor bu "financing option"...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

kredi kartlarına taksit olayı var mı? 2011de gittiğimde yoktu. belki sistem değişmiştir.

Bestbuy kredi karti ile Bestbuy'da, Amazon kredi karti ile Amazon'da taksitli alisveris var. Ama taksit sistemi biraz farkli. Burada taksit degil de odeme geciktirme seklinde oluyor. Ben 18 ay geciktirmeli bilgisayar aldim, 18 ay boyunca sadece minimum (25 dolar) odeme yaparsam, borcu 18 bitmeden tamamladigim surece faiz alinmiyor. Yani bir sure asgari odeme yapip sonra borcu kapatabilirsiniz.

• Cook uzun zamandır giremiyorum maalesef. Uzun zaman sonra ilk paylaşımım bu konuda olsun.
    Ben aralık ayında giriş yaptım. Arkadasımın ısrarıyla hesabımı chase bank tan actım. Banka prosedürü(istedikleri evraklar vs.) nedeniyle hesabı ancak girişten 1 ay sonra yani ocak ayında acabildim.
    Aynı zamanda ocak ayında lyft şöfürlüğü yapmaya başladım ve kazancım bu hesaba gecmeye basladı.
    Herhangi bir skorum yokken mart ayında chase mobil uygulamadan aidatsız bir kredi kartına basvurmayı denedim ve birkac gun sonra kabul edildigini ve 1500$ limitli kredi kartımın olustugunu gordum.
    Mart ayı sonunda da yine kredi skorum yokken düsük pesinat ve yüksek faizle arac kredim onaylandı ve arac aldım.
    Kredi kartımın ilk hesap kesiminden sonra credir karma da skor oluşmaya basladı sanırım arac kredisi taksitlerini ödedikce yükselmeye devam edecektir.

En kısa zaman geldikten sonra tüm yaşadıklarımı detaylı olarak anlatmayı umuyorum.

• şimdi 100 puanlık uzmanlık sorusu.

Türkiyedeki mevcut kredibilite, oradaki kredi skoruna etki eder mi? yoksa sıfırdan mı başlıyor? yani derler mi yarın bir gün, bu adam orda battıysa burada da batar diye 🙂

• ⭐⭐⭐

Sayin @lostys TR kredi skoru veya tarihcesinin olumlu veya olumsuz hicbir etkisi bulunmamaktadir

• Wells cargonun verdiği debit card ile ay içinde 10 çekim veya online alışveriş yaptığınızda sizden ücret almıyorlar, bilgilerinize.

• @fbazerasdasdsadas Merhaba acaba araç faiziniz ne kadar oldu ? Benim 5 aylık kredi kartım var ancak halen kredi skorum oluşmadı. İlk oluşan skor ne kadar oldu sizin için ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |