Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yecow
    Haklisiniz. Daha once de yazmistim, benim 9ay 10gun surdu. Bebek olsa dogardi!
    Estimated sureler ise hikaye (8-16 hafta). Dupeduz yalan!
    Cok kolay gelsin.

• @EfeNevada Cevap için çok teşekkürler. Bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın lütfen. Şuanda stajı devam ediyor ve J1 Vizesi Kasım ayında bitecek. Bu durumdayken F1 Vizesine başvurabilirmi? Nasıl bir yol izlemeli.
    Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

• J1'dan F1'a gecis zaten uzun suren bir islem ondan dolayi baslatabilirsiniz ama bence bir uzmana danismanizi oneririm. Fakat F1 staj bitiminden once gelirse ne olabilir diye danismanizi oneriyorum.

• Sonunda benim FR gonderildi. Belgeler ulaştıktan sonra gelmesi 22 haftanın uzerinde surdu. Isin garip yani esimle ayni tarihte göndermemize ragmen onunki hala pending gorunuyor. Bekleyenler umarım en kisa surede alır.

Daha onceki arkadaslarin da deneyimledigi gibi sakin processing time olayina guvenmeyin 🙂

Recommendation Sent March, 22 2023
    No Objection Statement Received October, 13 2022
    Fee Received October, 06 2022
    Form DS-3035 Received October, 06 2022
    Form DS-2019 Received October, 06 2022
    Passport Data Page Received October, 06 2022
    Statement Of Reason Received October, 06 2022

• @yecow Ay super bir haber bu, cok sevindim! Esinizinki de umarim en kisa surede gelir. Hatirlatma maili gondermis miydiniz acaba?

• @researchescholar

Selamlar, göndermez olur muyum 🙂 Congressman’a yazdım 16. haftada, kendim de mail attım en son 3 hafta önce ama etkisi olduğunu düşünmüyorum. Generic cevaplarla geçiştirdiler hep.

Umarım en kısa sürede alırsınız.

• @yecow Tebrikler, super haber!! Umarim geri kalan surecler cabucak hallolur, kolay gelsin! Darisi basimiza 🙂

• Merhabalar, eşimin FR da geldi. Aynı tarihte göndermiştik. NOS hariç Ekim 6, NOS Ekim 13’de görünmüştü sistemde. FR’lar bir hafta arayla göründü.

Yani bu aralar Ekim dosyaları alıyor. Umarım herkes en kısa zamanda alır da kurtulur bu işten 🙂 Waiver eve gelince onun da tarihini yazarım.

• @yecow Hem size hem esinize cok sevindim. Umarim bizim icin de yolun sonu goruldu demektir bu! Ben de DOS'a mail attim fakat ayni jenerik cevabi aldim.

• Merhaba, j1 waiver icin dilekçe washington elçiligine ulastiğinda bize maille bildiriyorlar mı, yoksa sormamiz mi gerekir. 2 hafayi gecti göndereli ama herhangi bir bilgilendirme maili gelmedi. Tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

• Sistemden kontrol etmeye devam et verdikleri case number ile 1 aya kadar surebiliyor sisteme yuklenmesi. Istersen senden onceki numaralari da kontrol edip emin olabilirsin. Eger 1 ayi gecerse email atip tum detaylarinla birlikte bilgi alabilirsin.

• @eylo @researchescholar sizlerde bir gelisme var mi? Bende hala yok malesef 😞

• @eggnog Maalesef benim de yok daha 😞 sizin NOS'unuz hangi tarih, benim 14 Kasim.

• @eggnog merhaba benim 30 Martta FR’i aldim sonunda. NOS tarihim 13 Ekimdi. Sizinkilerde yakinda gelicektir diye tahmin ediyorum

• İyi günler 8 martta FR'i aldım ve hala waiver alamadım.Vizem bittiği için türkiye ye döndüm ve adresimi değiştirmek zorunda kalmıştım fakat Department of State adresimi onaylamadan uscıs e göndermişler. Adres değişikliği USCIS sitesinden yaptım fakat emin olamıyorum.Aradığımda bir türlü kimseye bağlanamıyorum.

• @eylo sanırım FR yi almak yetmiyor değil mi bir de uscisten waiveri beklememiz gerekiyor. Yoksa fr ile statü değişikliği yapabiliyor muyuz ?

• @beteer Şu mektubu posta yerine elektronik ortamda PDF olarak atsalar hiçbir sorun kalmayacak.

USCIS ne zaman onayladı sizin waiver’ı?

• @ibuypower green card applicationi icin soruyorsaniz instructions da DoSten FR almaniz yeterli diyor ben oyuzden basvuruyu yaptim ekran goruntusuyle beraber umarim bir sorun yasamam. Grubu update ederim gelismelerle ilgili

• Merhaba! J1 waivera başvuruyorum. Şu an 2 yıla tabi research scholar vizem var. Daha önce iki aylığına 2017 ve 2018 yıllarında iki ayrı J1 vizesi almıştım. Bunları da exchange program olarak başvuruya ekliyor muyum? Bir de 2018 deki ds2019 um kayıp. Okula yazdım ancak geri dönüş alamadım. Onda bir sıkıntı çıkar mı ya da çözmek için ne yapabilirim?

• @researchescholar Benim de aynen 14 Kasim

Benzer Başlıklar

• 6
  • 3
  • 2
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |