Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Tesekkur ederim 😊 @crazycells peki bizim numaramiz current oldu ve dediginiz gibi bizim mulakat tarihimiz gecikti bunun takibini nasil yapabiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozlemc ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Tesekkur ederim 😊 @crazycells peki bizim numaramiz current oldu ve dediginiz gibi bizim mulakat tarihimiz gecikti bunun takibini nasil yapabiliriz?

Yapamazsiniz maalesef, KCC'nin size bir mulakat tarihi vermesini beklemelisiniz. Tahmini tarih olarak da forumu ve diger uyelerin paylasimlarini kullanabilirsiniz.

• Merhaba,
    @crazycells DV 2020 talihlisiyim, case number 00019XXX.

DS-260 formunu single olarak doldurdum ve 7 Eylül'de evleniyorum, dolayısıyla KCC'den gelecek olan e-mail ben evlendikten sonra gelmiş olacak ve gönderdiğim belgelerdeki vukuatlı nüfüs kayıt örneğinde eşimin bilgileri de yer alacak. Bu aşamada istenen evrakları gönderip mülakat tarihinin açıklanmasını bekledikten sonra konsolosluğa evlendiğimi bildirmem mi doğru olur, yoksa belgeler istendiğinde KCC'ye bildirmem mi daha doğru olur?

KCC'den e-mail geldikten sonra evlendiğimi ve eşim için de başvuru yapmak istediğimi söylediğimde ne kadarlık bir gecikme söz konusu olur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alper-Kocatepe, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba,

DS-260 formunu single olarak doldurdum ve 7 Eylül'de evleniyorum, dolayısıyla KCC'den gelecek olan e-mail ben evlendikten sonra gelmiş olacak ve gönderdiğim belgelerdeki vukuatlı nüfüs kayıt örneğinde eşimin bilgileri de yer alacak. Bu aşamada istenen evrakları gönderip mülakat tarihinin açıklanmasını bekledikten sonra konsolosluğa evlendiğimi bildirmem mi doğru olur, yoksa belgeler istendiğinde KCC'ye bildirmem mi daha doğru olur?

KCC'den e-mail geldikten sonra evlendiğimi ve eşim için de başvuru yapmak istediğimi söylediğimde ne kadarlık bir gecikme söz konusu olur?

Gecikmeyi tahmin etmek zor, ikisi arasinda cok buyuk bir fark olmayacaktir.

Bence evlendikten hemen sonra KCC'yi bilgilendirip DS-260 formunda degisiklik yapin, formlar istenildiginde de guncel sekliyle tek seferde gondermis olursunuz.

• Teşekkürler @crazycells 🙏

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba,

Bence evlendikten hemen sonra KCC'yi bilgilendirip DS-260 formunda degisiklik yapin, formlar istenildiginde de guncel sekliyle tek seferde gondermis olursunuz.

@crazycells Peki 19XXX'lerde bir sıra sizce riskli mi? Önceki yıllara göre değerlendirirsek nisan mayıs gibi sıra gelmesi gerekiyor, evlilikten dolayı gecikme de olsa en fazla 2 ay olsa en geç temmuzda sıra bize gelir gibi görünüyor. Yani en kötü ihtimalle temmuzda sıra gelmiş olsa vize kalmaması gibi bir durumla karşılaşmayız diye düşünüyorum, siz ne dersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba,

@crazycells Peki 19XXX'lerde bir sıra sizce riskli mi? Önceki yıllara göre değerlendirirsek nisan mayıs gibi sıra gelmesi gerekiyor, evlilikten dolayı gecikme de olsa en fazla 2 ay olsa en geç temmuzda sıra bize gelir gibi görünüyor. Yani en kötü ihtimalle temmuzda sıra gelmiş olsa vize kalmaması gibi bir durumla karşılaşmayız diye düşünüyorum, siz ne dersiniz?

Bence de Temmuz'da vizeler bitmez. Sizin dosyanizin problem yasayacagini sanmiyorum.

• Merhabalar; Size durumumdan bahsedip bir kaç soru sormak istiyorum. Erkek arkadaşımla 4 senelik bir ilişkimiz var dv2020 ye beraber başvurduk bana çıkmış ona çıkmadı bizde evlenmeyi düşünüyoruz fakat şuan üniversite okumaktayız ve ailelerimiz karşısında biraz da olsa zaman kazanmak adına ben ds-260 formunu doldurmaya karar verdim. Case number 27XXX lerde.

1. Şuan süresi bitmiş bir yeşil pasaportum var onu yenilemeden ds260 da other travel doc. seçeneğini seçerek doldursam sorun olur mu ?
    2. Pasaportlarımızı kaç yıllık almamızı tavsiye edersiniz ?
    3. DS260 formunu doldurduktan ve gönderdikten sonra evleneceğiz, evlendikten sonra hemen konsolosluğu bilgilendirmeli miyim? Ya da mülakat tarihim belli olunca mı bilgilendirmeliyim o süreç tam olarak nasıl işliyor? Bizden hangi belgeler ne zamana istenecek özellikle evlendiğim için ayrı olarak eşimin de mülakata gelmesi için bir şey yapmalı mıyım?
    4. Tahmini olarak mülakat tarihi ne zamana gelir sizce ?

• @frejya

• Zaten süresi bitmiş bir pasaport bilgilerini girmeme iz gerekir, other travel doğru seçim,yeni pasaportlarınızı aldıktan sonra bilgilerinizi güncellersiniz

• 10 yıllık en cazip olanı

• Evliliği ne zaman düşünüyorsunuz, buna göre sorunun cevabı değişir, eğer mümkün ise resmi nikahı ds 260 formunu submit etmeden yaparsanız, müstakbel eşinizi hemen forma ekleyebilir, tekrar formu açtırıp eklettirmek zorunda kalmazsınız
      Veyahut eğer evlilik tarihi belli değil ise siz kendi ds 260 formunu submit edin
      Evlenmeyi düşündüğünüz tarih belli olduktan sonra tekrar sorun, ama fazla geciktirmezseniz resmi nikahı iyi olur

• Bunu kimse şu an bilemiyor, önümüzdeki ay ilk numaralar aktif olsun, ocakta ceac verileri açıklansın, ondan sonra önümüz gözükür, bizde bekliyoruz
      Bol şans

• Herkese iyi günler dv2018 talihlisiyim ve 19 Nisan 2019 tarihinde göçmen vizemi aldım son giriş tarihim 5 Ekim ve daha Amerika’ya giriş yapmadım.Bu konuya çok geç vakıf olduğum için evlenme sürecim geç kaldı ve 20 Temmuz’da evlendim.Konularda eşimizin green card başvurusu için Abd konsolosluğuyla iletişime geçmemiz söyleniyor fakat nasıl olacağı yani mail yolu ile mi telefon yolu ile mi ve de nelerin gerekli olduğu ile ilgili yardımcı olursanız çok mutlu olurum.Herkese yeni hayatında başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frejya, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar; Size durumumdan bahsedip bir kaç soru sormak istiyorum. Erkek arkadaşımla 4 senelik bir ilişkimiz var dv2020 ye beraber başvurduk bana çıkmış ona çıkmadı bizde evlenmeyi düşünüyoruz fakat şuan üniversite okumaktayız ve ailelerimiz karşısında biraz da olsa zaman kazanmak adına ben ds-260 formunu doldurmaya karar verdim. Case number 27XXX lerde.

1. Şuan süresi bitmiş bir yeşil pasaportum var onu yenilemeden ds260 da other travel doc. seçeneğini seçerek doldursam sorun olur mu ?
    3. DS260 formunu doldurduktan ve gönderdikten sonra evleneceğiz, evlendikten sonra hemen konsolosluğu bilgilendirmeli miyim? Ya da mülakat tarihim belli olunca mı bilgilendirmeliyim o süreç tam olarak nasıl işliyor? Bizden hangi belgeler ne zamana istenecek özellikle evlendiğim için ayrı olarak eşimin de mülakata gelmesi için bir şey yapmalı mıyım?

3.Siz formlari doldurup evlendikten sonra foruma tekrar yazin, surecte nerede oldugunuza gore sizi yonlendirelim.

4.Dosya numaranizi imzaniza tasimalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dknyst_34, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Herkese iyi günler dv2018 talihlisiyim ve 19 Nisan 2019 tarihinde göçmen vizemi aldım son giriş tarihim 5 Ekim ve daha Amerika’ya giriş yapmadım.Bu konuya çok geç vakıf olduğum için evlenme sürecim geç kaldı ve 20 Temmuz’da evlendim.Konularda eşimizin green card başvurusu için Abd konsolosluğuyla iletişime geçmemiz söyleniyor fakat nasıl olacağı yani mail yolu ile mi telefon yolu ile mi ve de nelerin gerekli olduğu ile ilgili yardımcı olursanız çok mutlu olurum.Herkese yeni hayatında başarılar dilerim.

Tarihlerde sorun var sanirim.
    19 Nisan 2019 dediginiz 19 Nisan 2018 mi?

2 gun once mi evlendiniz?

• This post is deleted!

• @dknyst_34, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells evet 2 gün önce evlendim 😃 eu2019** currentım,olayı çok geç gördüm ve baya geç kaldım birkaç gün önce konsolosluğa mail atmıştım ve birkaç saat önce cevap geldi benden
    Kullanilmamis vize paketiniz
    Evlilik cuzdaninizin kopyasi
    Vizenizin bulundugu pasaportunuz
    Esinizin pasaportunun kopyasi’nı istiyorlar sanırım benim içinde yeniden süreç işleyecek şimdi beni düşündüren acaba ellerinde başka vize kalmazsa benimkininde tamamen iptal olma şansı var mı?Daha fazla geç kalmamak için eşimin soyisminin değişmeyen pasaportunun kopyasını göndermek engel teşkil eder mi?Yani eğer evliliğimizin sisteme işlemesini beklersek 1 hafta daha kaybedeceğiz ve en son hangi aya kadar vize randevusu verildiğini bilmediğimden bayağı bir stres yaşıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet 2 gün önce evlendim 😃 eu2019** currentım,olayı çok geç gördüm ve baya geç kaldım birkaç gün önce konsolosluğa mail atmıştım ve birkaç saat önce cevap geldi benden
    Kullanilmamis vize paketiniz
    Evlilik cuzdaninizin kopyasi
    Vizenizin bulundugu pasaportunuz
    Esinizin pasaportunun kopyasi’nı istiyorlar sanırım benim içinde yeniden süreç işleyecek şimdi beni düşündüren acaba ellerinde başka vize kalmazsa benimkininde tamamen iptal olma şansı var mı?Daha fazla geç kalmamak için eşimin soyisminin değişmeyen pasaportunun kopyasını göndermek engel teşkil eder mi?Yani eğer evliliğimizin sisteme işlemesini beklersek 1 hafta daha kaybedeceğiz ve en son hangi aya kadar vize randevusu verildiğini bilmediğimden bayağı bir stres yaşıyorum.

Tamamdir, simdi netlesti. DV2019 talihlisisiniz o halde ve vizenizin bitis tarihi 5 Ekim. Siz giris tarihi diye belirtince ABD'ye girip ciktiniz zannettim ama diger bilgiler bu bilgiyle uyumlu degildi.

Eylul'un sonuna kadar vize almaniz sart. Evliliginiz hayirli olsun ama sizin medeni durumunuz degistigi icin size de yeni bir vize verilecek, yani ekstradan $330 harcamaniz olacak. ABD'ye girmeden vize vermek icin tum bilgileri istediler buyuk ihtimal. Bu saatten sonra her sey tabii ki riskli olacak, vize alma ihtimaliniz %100 desem yalan soylemis olurum; ama konsolosluk sizi magdur etmemek icin elinden geleni yapacaktir.

Yeni bir mulakat tarihi isteginde bulunun ve esinize DS-260 formu doldurmak icin evlilik cuzdaninizin fotokopisini gonderin. Bu bilgilerle kendileri yeni bir DS-260 formu olusturacaklar. Pasaportunuzu en yakin zamanda guncellemenizi tavsiye ederim, simdilik eski pasaportu gonderebilirsiniz, ama yeni pasaport geldiginde bu pasaport bilgilerini kullanmalisiniz formda. Elinizi cabuk tutun. Bol sanslar.

• @crazycells çok teşekkürler yardımınız için

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@frejya, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar; Size durumumdan bahsedip bir kaç soru sormak istiyorum. Erkek arkadaşımla 4 senelik bir ilişkimiz var dv2020 ye beraber başvurduk bana çıkmış ona çıkmadı bizde evlenmeyi düşünüyoruz fakat şuan üniversite okumaktayız ve ailelerimiz karşısında biraz da olsa zaman kazanmak adına ben ds-260 formunu doldurmaya karar verdim. Case number 27XXX lerde.

3.Siz formlari doldurup evlendikten sonra foruma tekrar yazin, surecte nerede oldugunuza gore sizi yonlendirelim.

4.Dosya numaranizi imzaniza tasimalisiniz.

@crazycells @Muhtaradana çok ama çok teşekkür ederim bu süreçte insanın kafası çok karışıyor bazen bu şekilde yardımcı oluyor olmanız içimi rahatlattı sürekli forumda yazılanları okuyorum. O halde ds-260 ı submit ettikten ve evlendikten sonra kafama bir şey takılırsa tekrar sorarım sizlere. İmza kısmına taşıdım yeniyim kusura bakmayın. Kendinize çok iyi bakın 🙂

• This post is deleted!

• @crazycells öncelikle tekrar merhabalar beklediğimiz mail geldi 26 ağustosta bir görüşmemiz olacak ama tabii kafamıza takılan sorular var şimdi istenen belgeler içinde sağlık raporu yazıyor benim yaptırdığım sağlık raporunun ekim 5’e kadar süresi vardı acaba ben tekrar yaptıracak mıyım bu sağlık muayenesini ve bir diğer sorumda ds-260 formu açıldı eşim için onu doldurduk ve evli seçeneğini seçtik benimki completed olarak duruyordu ve değiştirmeme izin vermedi ben mi beceremedim ya da gerek yok mu hiç bilemedim son olarak ilişkimizi tasdik edecek dökümanlar istiyorlar mesela fotoğraf ve yazışmalar telefonu yanımızda görüşmeye sokamıyoruz e resimlerdede tarih yok bu durumu nasıl çözeceğiz şimdiden çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells öncelikle tekrar merhabalar beklediğimiz mail geldi 26 ağustosta bir görüşmemiz olacak ama tabii kafamıza takılan sorular var şimdi istenen belgeler içinde sağlık raporu yazıyor benim yaptırdığım sağlık raporunun ekim 5’e kadar süresi vardı acaba ben tekrar yaptıracak mıyım bu sağlık muayenesini ve bir diğer sorumda ds-260 formu açıldı eşim için onu doldurduk ve evli seçeneğini seçtik benimki completed olarak duruyordu ve değiştirmeme izin vermedi ben mi beceremedim ya da gerek yok mu hiç bilemedim son olarak ilişkimizi tasdik edecek dökümanlar istiyorlar mesela fotoğraf ve yazışmalar telefonu yanımızda görüşmeye sokamıyoruz e resimlerdede tarih yok bu durumu nasıl çözeceğiz şimdiden çok teşekkürler.

Ekim 5'e kadar ABD'ye giris yapacaksaniz saglik raporunu yenilemenize gerek yok.

Sizinkini acmayi unutmuslar, medeni durumla ilgili degisiklik yapmak istediginizi konsolosluga belirtip DS-260 formunun acilmasini talep edin.

Telefon yazismalari ve fotolari siz bir word dokumanda duzenleyip tarih ekleyebilirsiniz, kabul edeceklerdir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |