Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, bir update vermek istedim. F2A surecindeyim sonunda vize mulakat tarihim geldi, Haziran Sonu Ankara'da olucak. Yani basvurduktan 2 yil 1 ay sonra mulakat tarihi geldi. Sureci merak edenlere belirtmek isterim. Bu surede F1 vizesiyle Amerika'daydim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usstory ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhaba, bir update vermek istedim. F2A surecindeyim sonunda vize mulakat tarihim geldi, Haziran Sonu Ankara'da olucak. Yani basvurduktan 2 yil 1 ay sonra mulakat tarihi geldi. Sureci merak edenlere belirtmek isterim. Bu surede F1 vizesiyle Amerika'daydim.

Hayirli olsun 🙂 Mulakat deneyiminizi de bu konuda bekliyoruz 🙂

• @chemist Merhaba, ben de ayni surecten gectim. Turist vizem vardi ama ogrenci olarak geldim. Dil okulu + Master. ilk basvurumuzdan 2 yil 2 ay sonra son asama olan mulakat tarihim geldi, Turkiye'de olacak.

• @usstory ayni surecten gecen birini bulmak cok mutlu etti beni. Musait bir zamaninizda ayrintilari konusmak isterim.

• @chemist biraz zorlu bir surec ama bir sekilde geciyor:) Varsa sorulariniz elimden geldigince yanitlamaya calisirim.

• Ben 30 Ağustosta Amerikaya giriş yapacağım 20 ağustos gibi Nikahım var. Bu ilerde sorun yaratır mı eşime F2A başvurusu yaptığımda @crazycells Ben onu öğrenci vizesi veya Turist vizesiyle sokacağım. Onun dışında Türkiyedeki işlerimizin başında durması gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevermore ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Ben 30 Ağustosta Amerikaya giriş yapacağım 20 ağustos gibi Nikahım var. Bu ilerde sorun yaratır mı eşime F2A başvurusu yaptığımda @crazycells Ben onu öğrenci vizesi veya Turist vizesiyle sokacağım. Onun dışında Türkiyedeki işlerimizin başında durması gerekiyor.

F2A icin onemli olan iliskinin gecmisini gosterebilmek, o nedenle eger elinizde fotograflar vs. varsa hic dert olmaz ne zaman nikah yaptiginiz.

Fakat evlilik turist vizesi ve ogrenci vizesi durumunu etkiler. Zaten yakin zamanda gocmenlik islerine baslarsiniz diye tahmin ediyorum. Gocmenlik isteginiz varken, gocmen olmayan vizelerin onaylanmasi oldukca zorlasir, bilginize.

• @nevermore evet henuz vize almadiysaniz vize mulakatinizda soracaklardir tanidik var mi, gitmedeki amac nedir gibi. Bu konu biraz onemli. Bir de esiniz Amerika'ya girmeden gocmenlik isleri baslarsa sistemden kalici olmak istenildigini basvurunu gorup, tezatliktan oturu vermeyebilirler ve gocmenlik hakki kazanana kadar bekle diyebilirler. Bu da yaklasik 2-2.5 sene suruyor..

• Teşekkürler Yanıtlar için @usstory @crazycells . Göçmen vize başvurusu yapmadan , turist yada öğrenci başvurusu yapacağız artık. Hayırlısı artık , olmadı . re-entry permit almam gerekicek sanırım. 2 sene çok uzun zaman .

• This post is deleted!

• Merhabalar. Greencard talihlisiyim çıktığında direk nikah kıydım düğünüm olacaktı ama eşimi ilk başlangıç için götürmek istemiyorum. Şuanda ds260 formlarını doldurdum ama submit etmedim. eşiminkini silsem sadece kendimin kini submit etsem bir sorun yaşarmıyım. Önceliğim kendimin gitmesi eğer karar verirsel onada başvuruyu ilerleyen zamanda prosedürü ne ise o şekilde yaparım. Bilgi verirseniz çok memnun olacağım. @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstfylmz32 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhabalar. Greencard talihlisiyim çıktığında direk nikah kıydım düğünüm olacaktı ama eşimi ilk başlangıç için götürmek istemiyorum. Şuanda ds260 formlarını doldurdum ama submit etmedim. eşiminkini silsem sadece kendimin kini submit etsem bir sorun yaşarmıyım. Önceliğim kendimin gitmesi eğer karar verirsel onada başvuruyu ilerleyen zamanda prosedürü ne ise o şekilde yaparım. Bilgi verirseniz çok memnun olacağım. @crazycells

Formu silemezsiniz maalesef, fakat bu dert degil. Sadece Green Card alacak kisilerin formlarini gondermelisiniz. Esinizin formunun bu sekilde kalmasinda bir sakinca yok.

• Dv 18 talihlisiyim. Mart ortasinda vizemi aldim, 2 Haziran tarihinde evlendim ve 26 Haziran tarihinde vizem iptal edildi( elcilik pasaportumu, vize paketimi, esimin pasaportunun fotokopisini ve evlenme cuzdani fotokopimizi istedi), esim dosyama eklendi ona da ds260 acildi. Yeni randevu tarihimiz 10 Agustos. Gelismelerden haberdar ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@green01 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Dv 18 talihlisiyim. Mart ortasinda vizemi aldim, 2 Haziran tarihinde evlendim ve 26 Haziran tarihinde vizem iptal edildi( elcilik pasaportumu, vize paketimi, esimin pasaportunun fotokopisini ve evlenme cuzdani fotokopimizi istedi), esim dosyama eklendi ona da ds260 acildi. Yeni randevu tarihimiz 10 Agustos. Gelismelerden haberdar ederim.

Bol sanslar!

DV vizelerinin -diger vizelerin aksine- zaman problemi var ve Ekim ayindan sonra vize alamayacaksiniz, bu nedenle dosyanizda gecikme yasamamaniz onemli, o nedenle normalde istenmiyor ama siz yine de evliliginizin iyi niyetli oldugunu gosteren fotograf ve belgeleri de yaninizda goturun.

Cok nadir oluyor ama konsolos bazi dosyalar icin bu tur kanitlar isteyebiliyor.

• @green01 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Dv 18 talihlisiyim. Mart ortasinda vizemi aldim, 2 Haziran tarihinde evlendim ve 26 Haziran tarihinde vizem iptal edildi( elcilik pasaportumu, vize paketimi, esimin pasaportunun fotokopisini ve evlenme cuzdani fotokopimizi istedi), esim dosyama eklendi ona da ds260 acildi. Yeni randevu tarihimiz 10 Agustos. Gelismelerden haberdar ederim.

Sürecinizle ilgili haberdar edebilir misiniz ? Benimde durumum aynı , nnceden teslim ettiğiniz belgeleri tekrardan istediler mi ? Diplomanız , mali evraklar , nüfus kayıt örnekleri , vs vs . . Yoksa sadece eşiniz için mi topladınız belgeleri .

• @crazycells aynen. Ben de yetismezse diye geriliyorum. Hayirlisi ins 🙂

• @nevermore tabi bilgilendirecegim. Gelen mailde benim icin tum evraklari tekrar istediler. Saglik raporumu da tekrar alcam eskisi 3 martti, 3 eylule kadar gidemeyecegim.

Zaten asil talihliden istenen cogu sey digerlerinden istenmiyor. Biz yine de her seyimizle gidecegiz.

Baska sorulariniz var ise cevaplarim
    Seve seve

• @crazycells 25 tane falan foto bastirdim
    Ortak banka hesabi, hanima aldigim ek kart, telefon faturasi detay dokumlerim, dugun icin imzaladigim sozlesme, icinde adlarimiz yazan alyanslar, whatsapp mesaj sayisi ekrani, ailelerle fotolar, balayi otel faturasi, ucak binis kartlari hazirladim. Yeter umarim:)

• @nevermore dv2018missiniz. Aslinda bayagi gec kalmissiniz. Bana 18 haziranda postaladigim evraklar icin 26 Haziranda 10 Agustosa randevu verdiler. Bu arada abd ye giris yaparsaniz esinize bu kadar kolay vize alamazsiniz. Family sponsored’a doner. O da uzun surer

• @mstfylmz32 Eğer ki ilişkiniz gerçekse ve uzun süreli bir evlilik ise kesinlikle eşinizin dosyasınıda açın aksi takdirde ilerde eşinizin gelmesini isterseniz hem cebinizden daha fazla para çıkar hemde 2.5 seneye yakın bekleme süresi olur eşinizin green cardı alması için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |