Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@geceler7, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Arkadaslar Esim abd vatandasi suan turkiyedeyiz, 6 ay sonra cocuk bekliyoruz ABDye giidip ordan dogum islemlerini gerceklestirecez, ben ABD de F1 vizesiyle yasadim 5 yil vizem vardi bitti 2 yil kadar okullar araciligiyla f1 alarak uzattim. sonra TRye donus yaptik esimle, turkiyede evlendik evlilik cuzdanimizi herseyimizi aldik, Turkiyede evlenmek istiyoruz, bunun icin yapacagimiz islemler icin lutfen yardimci olacak varsa cok memnun olurum, hangi belgeler doldurulacak neler yapmam gerekiyor lutfen yardimci olursaniz sevinirim. Ayrica bu islemlerim uzarsa vize alma ihtimalim olur mu cocuk icin gitmek zorundayim. simdiden tesekkurler

Siz cocugun annesi mi oluyorsunuz? Babasi mi?

Simdiden hayirli olsun. Sizin su an vizeniz yok o halde dogru mu?

Esiniz sadece ABD vatandasi mi? Yoksa TC vatandasligi da var mi? Siz evlendiniz mi yoksa evlenmeyi mi dusunuyorsunuz? Iki ifadeyi de yazmissiniz. Ayrica Turkiye'de evlilik islemleri icin su bolumu incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/104/türkiye-cumhuriyeti

Surec icin IR1 konusunu incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

Maalesef su aralar vize sureci 6 aydan kisa surmuyor, 1 yila yakin suruyor.

• Merhaba Ali bey. Ben lotoride gc kazqnmakla geldim ABD ye. Bir yıl olmadan Burda evlendim. Şu anda bir oğlumuz var.
    Kocam turistik vozesiyle benden önce gelmiş buraya, sonradan vizesini değiştirmiş, Şu an ülkemize dönemiyor. Burada da daha intervyusu olmadı. Ama resmi çalışma yaşama izni var.
    Bu durumda benim greencard ona ne gibi avantaj sağlaya bilir? Ya da ne yapa biliriz onun için de greencard almamız için?
    Kendi case ile greencard almasını istemiyorum çünki bu durumda ülkemize dönemeyecek 5 yıl, vatandaş olduktan sonra döne bilecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hayel, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba Ali bey. Ben lotoride gc kazqnmakla geldim ABD ye. Bir yıl olmadan Burda evlendim. Şu anda bir oğlumuz var.
    Kocam turistik vozesiyle benden önce gelmiş buraya, sonradan vizesini değiştirmiş, Şu an ülkemize dönemiyor. Burada da daha intervyusu olmadı. Ama resmi çalışma yaşama izni var.
    Bu durumda benim greencard ona ne gibi avantaj sağlaya bilir? Ya da ne yapa biliriz onun için de greencard almamız için?
    Kendi case ile greencard almasını istemiyorum çünki bu durumda ülkemize dönemeyecek 5 yıl, vatandaş olduktan sonra döne bilecek.

Cocugunuz hayirli olsun.

Gocmenlik islemleri icin herhangi basvuru yaptiniz mi (F2A)?

Esiniz su an hangi vize ile calisiyor ABD'de?

• Merhabalar şuan durumlar malum pasaport umda green card vizem mevcut son tarih 28 Ağustos fakat kız arkadaşımla evlenicez benim onuda en kısa sürede yanıma getirebilme durumum nedir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatih-Yalınyay, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar şuan durumlar malum pasaport umda green card vizem mevcut son tarih 28 Ağustos fakat kız arkadaşımla evlenicez benim onuda en kısa sürede yanıma getirebilme durumum nedir

Green Card'i hangi kategoriden (nasil) aldiniz? Ilk iletiyi okuyun isterseniz...

• @crazycells statü öğrenci meslek aşçı yazıyor su sanırım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatih-Yalınyay, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells statü öğrenci meslek aşçı yazıyor su sanırım

cesitlilik vizesi mi? Hangi kategoriden vize aldiysaniz, bilgilerini imzaniza tasimanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• Herkese Merhaba,

Evlilik ile ilgili bir konuda araştırma yaptım ama tam istediğim bilgiye ulaşamadım o yüzden kendim sormaya karar verdim. Ben DV2020 talihlisiyim ve Case number 46xxx. 3 gün önce tüm numaralar current oldu ve tekrardan koşuşturma başladı bizim için. Açıkçası current olmadan önce artık şansımın hiç kalamdığını düşünüyordum. Konuya gelecek olursam, kız arkadaşım var ve bu sene içinde evlenmeyi düşünüyoruz (kafada planlanan aralık sonu). gruptan araştırdım ama yeterli bilgi bulamadım, ben green kart mülakatını başarılı bir şekilde geçip daha sonrasında evlenirsek hem kız arkadaşımı hem de beni nasıl bir süreç bekliyor ? Bende mi tekrar baştan işlemlere başlamam gerekiyor (mülakat ücreti 300 dolar + aşı parası 300 dolar vs.) yoksa sadece kız arkadaşımın mı alması gerekiyor kartı. Eğer öyle ise kız arkadaşımı kaç aylık uzun bir süreç bekliyor. Açıkcası elimizde kanıt olarak sunabileceğimiz yeteri kadar fotoğraf ve whatsapp konuşmaları var. Sizce bir risk alıp kız arkadaşım ile temmuz gibi evlenip eylülde (muhtemel mülakat tarihim) beraber mi vize görüşmesine gitsek. Bu durum mantıklı gibi gözükse de doların 7 olduğu bir zamanda bu durum oldukça zorlar gibi. Ne önerirsiniz ? Bu konu hakkında (mülakattan sonra evlilik) okuyabileceğim yazı var mıdır ? yardımcı olursanız çok sevinirim @crazycells

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fcbyrm Su konuya bakmalisiniz: https://yesilkartforum.com/forum/post/7642

Sizi maalesef 2 yili bulabilen bir surec bekliyor. Imkan varsa hemen evlenip esinize de sizinle birlikte green card almanizi oneririm, boylesi daha kolay ve guvenli olur.

Eger daha sonra almayi tercih ederseniz sizin icin tekrar bir islem yapmaya gerek yok, sadece mustakbel esiniz icin basvuru yapacaksiniz.

• Merhaba @knnrn, öncelikle bıraktığınız link için teşekkür ederim. Genel hatlarıyla baya yardımcı oldu. Okuduklarımı doğru anladıysam green kart aldıktan sonra evlenirsem kız arkadaşım F2A vizesi alacak ve bizimki gibi bu tür vize içinde her ay bülten açıklanıyor (Bize aıklanan bülten sayfasının en üstünde). Son açıklanan Mayıs 2020 bültenine baktığımda F2A içinde Current durumunu gösteriyor. 2 yılı bulabilen süreç konusunu tam anlamadım. En kötü senaryoda ne gibi bir durum olursa 2 yıla sarkmış olur. Zira anladığım kadarıyla şu an atıyorum ben green kartı almış olsaydım ve 2 ay önce evlenip eşim için başvuru yapsaydık current durumundan dolayı eşimde direk mülakata girebilecekti. Kaçırdığım bir durum yok umarım. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fcbyrm Bildigim kadariyla numara current olsa da belirli sayida vize oldugundan bir sonraki mali yila kalabiliyor.

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/Immigrant-Statistics/Annual Numerical Limits - FY2020.pdf

@crazycells bu konuya aciklik getirecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fcbyrm, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba @knnrn, öncelikle bıraktığınız link için teşekkür ederim. Genel hatlarıyla baya yardımcı oldu. Okuduklarımı doğru anladıysam green kart aldıktan sonra evlenirsem kız arkadaşım F2A vizesi alacak ve bizimki gibi bu tür vize içinde her ay bülten açıklanıyor (Bize aıklanan bülten sayfasının en üstünde). Son açıklanan Mayıs 2020 bültenine baktığımda F2A içinde Current durumunu gösteriyor. 2 yılı bulabilen süreç konusunu tam anlamadım. En kötü senaryoda ne gibi bir durum olursa 2 yıla sarkmış olur. Zira anladığım kadarıyla şu an atıyorum ben green kartı almış olsaydım ve 2 ay önce evlenip eşim için başvuru yapsaydık current durumundan dolayı eşimde direk mülakata girebilecekti. Kaçırdığım bir durum yok umarım. Teşekkürler

ABD disindan basvuru yaptiginiz icin once I-130'un onaylanmasini beklemeniz lazim. O bultendeki "current" durumu AOS yapanlari yani ABD'de islemlere devam edenleri ilgilendiriyor.

Bu dediklerim zaten ilk iletide yaziyor, o nedenle ayrintili tekrar etmeyecegim.

Eger DV2020 sureci icinde mustakbel esinize vize almak isterseniz, o durumda sizin vizenizi de degistirmek isteyecekler (sizinkinde bekar yaziyor olacak), bu nedenle sizin de tekrar vize almaniz gerekecek ve dediginiz gibi vize ucretini tekrar odemeniz gerekecek.

Eger esinizle ABD'ye gitmek istiyorsaniz, en yakin zamanda evlenip kendisini surecinize dahil etmelisiniz. Sonradan eklemeye calismak sorunlu olabilir, cunku konsolosluk acildigi zaman vize sayilariyla ilgili sorun yasayacaklar diye dusunuyorum. Gecen yillarda son ay (Eylul) evlenip esini surece dahil etmek isteyenlerin talepleri gerceklesmemisti, cunku konsoloslugun elinde yeteri kadar vize kalmamisti.

• Merhaba @crazycells,
    öncelikle geri dönüş yaptığınız için teşekkür ediyorum. Sizin söylemiş olduğunuz bir noktayı aynen alıntılıyorum "Eger DV2020 sureci icinde mustakbel esinize vize almak isterseniz, o durumda sizin vizenizi de degistirmek isteyecekler (sizinkinde bekar yaziyor olacak), bu nedenle sizin de tekrar vize almaniz gerekecek ve dediginiz gibi vize ucretini tekrar odemeniz gerekecek". Bu noktada sorum sanırım yanlış anlaşılmış çünkü planladığımız şey ben eylülde green kartı alacağım ve aralık ayındae vlenmeyi düşünüyoruz. Haliyle DV2020 süreci bittikten sonra kız arkadaşıma green kart işlemini başlatmış olacağım. Böyle bir durumda yine de benim tekrar green kart yenilemem gerekiyor mu bekar/evli durumundan dolayı

• @Fcbyrm hayır yenilemenize gerek yok,siz bu durumda F2A sürecinden işlemlere devam edeceksiniz

F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) https://yesilkartforum.com/forum/post/7642

• @Muhtaradana Teşekkür ederim @Muhtaradana @knnrn ve @crazycells verdiğiniz bilgiler için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fcbyrm, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba @crazycells,
    öncelikle geri dönüş yaptığınız için teşekkür ediyorum. Sizin söylemiş olduğunuz bir noktayı aynen alıntılıyorum "Eger DV2020 sureci icinde mustakbel esinize vize almak isterseniz, o durumda sizin vizenizi de degistirmek isteyecekler (sizinkinde bekar yaziyor olacak), bu nedenle sizin de tekrar vize almaniz gerekecek ve dediginiz gibi vize ucretini tekrar odemeniz gerekecek". Bu noktada sorum sanırım yanlış anlaşılmış çünkü planladığımız şey ben eylülde green kartı alacağım ve aralık ayındae vlenmeyi düşünüyoruz. Haliyle DV2020 süreci bittikten sonra kız arkadaşıma green kart işlemini başlatmış olacağım. Böyle bir durumda yine de benim tekrar green kart yenilemem gerekiyor mu bekar/evli durumundan dolayı

Evet, bu dediginiz durumda once vizeyle ABD'ye girip LPR statusu (Green Card'li) kazanmalisiniz, sonra da evlenip esinize F2A kategorisinden basvuru yapabilirsiniz. Zaten sayin @Muhtaradana ilgili linkleri paylasmis...

• @Fcbyrm bizde size benzer bir durum yaşadık benim tavsiyem araştırmalarımın sonucu olarak bizimde yaptigimiz gibi bir an once gidin imzaları atın ve nikah cüzdanı ile kcc ye bir mail atin ben evlendim esimide dosyama eklemek istiyorum ds formumun kilidini acarmisiniz diyip yeni bir form doldurun ve tekrar onaylayip evraklari kcc ye yollayın bunun disindaki butun yollar biraz daha çetrefilli.uzun bir süre beklemeniz münkün.eger bu yolu secmeyi dusunurseniz neler yaptığımızla ilgili bu basligin gecmis sayfalarina izledigimiz yolu yazdim sizin icin faydali olabilir mutlu sonlu surecler dilerim.

• @crazycells selamlar birşey soracağım ben 5 Nisan da evlendim sence bunu bildirmek için mülakat tarihi almayı bekleyeyim mi yok sa şimdi açtırıp ekleteyim mi nasıl bir yol izlemeliyim bu süreçte ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@furkanttk, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells selamlar birşey soracağım ben 5 Nisan da evlendim sence bunu bildirmek için mülakat tarihi almayı bekleyeyim mi yok sa şimdi açtırıp ekleteyim mi nasıl bir yol izlemeliyim bu süreçte ?

KCC'ye yazip esiniz icin de bir DS-260 formu olusturun ve hizlica doldurup gonderin. Daha sonra KCC'ye ekstra belge gerekip gerekmedigini sorun, esiniz icin de belgeleri isteyeceklerdir diye dusunuyorum.

• Selamlar yukarıdaki arkadaşa benzer bir soru da ben sormak istiyorum. Kız arkadaşım ile temmuz ortası gibi nikah yapıp onu da green kart sürecine dahil etmek istiyorum. Sizce çok mu geç kalırım ? Case number'ım 46k. Yardımcı olursanız sevinirim @crazycells . Ayrıca sizde belki bu süreçte bir şeyler okumuştursunuz bu konuda ne önerirsiniz? @furkanttk . Şimdiden teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |