Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ecom Unganlara mail attım 3 gün önce ama geri dönüş sağlamadılar. Aradığımda, telesekreter çok boğuk konuşuyordu hangi numaraya basacağımı çözemedim 😂 Böyle yoğun stress altında, pes edip, evliliği gizleyip, sponsor olarak getirmek geldi aklıma (çok dahice) sonra soyadları aynı olunca problem çıkacağı aklıma gelmedi.

Dediğim gibi sicil kaydı almak 30 gün kaldı ki tercümesi vs mülakata yetişmiyor. Uçak biletleri ucuz olsa günü birlik gelip aşısını olabilirdi. Maalesef geçen sene 3 bin lira verdiğim bilet şuan 15-20 bin lira.

@Muhtaradana bir iletide aradığım cevabı vermiş, diğerleri için mail atacağım tabi cevaplarlarsa.

1 Kasım 2019 da mülakata giren yeni evli bir çiftten evrakları verme aşamasında, asıl talihliden eşinin nerede olduğu sorulmuş ve bu aşamadada yanında bulunmasını istemişler, özellikle yeni evliler bu işlemleri yaparken hep birlikte hareket etmesi, evliliğin gerçek bir evlilik olduğu konusunda karşınızdaki görevliye güven sağlıyacaktır.

• @cgokhan çok üzgünüm gerçekten umarım hakkınızı yitirmezsiniz. Belkide eşinizi ve çocuğunuzu her ne kadar zor olsada şuan hakkınızı kaybetmemek adına iptal edip. Konsoloslukta başka bir ülkede evlilik yaptığınızı fakat şuan için eşinizin ve çocuğunuzun sizinle gelmeyeceğini mantıklı bir nedenle açıklarsiniz sonuçta cekilisi kazanıp ilk etapta ailesini götürmeyip yalnız giden daha sonra ailesini yanına aldıran çok insan var. kendi vizenizi alıp ilk girişinizden sonra kartınızı fiziki olarak aldıp eşiniz ve çocuğunuz için f2a vizesine başvurup bu yolla götürebilirsiniz. Bu süreç biraz uzun iki buçuk üç yılı bazen bulabiliyor bazen iki yılda bitiyor ama tamamen hakkınızı kaybetmektense bu şekilde eninde sonunda yanınıza gelirler. Sizin çocuğunuz vardı diye hatırlıyorum yani evliliğin ispatını ve iyi niyetini kanitlayacak daha önemli bir kanıt yoktur. O sebeple loto olsun f2a olsun evliliginizin gerçekliğini konsolosluk görmek ister ve siz bu kriteri zaten karşılıyorsunuz.

• Merhabalar, öncelikle Türk'lere ABD yolculuklarında akıllarına takılanları sorabilmeleri, bilmesi gerekenleri öğrenebilmeleri ve yardım alabilmeleri adına böyle bir forum sitesi oluşturup aracı olduğunuz için tüm emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum. Konuyu açma sebebime gelecek olursak; ABD vatandaşı olan ve aynı zamanda ABD'nin Connecticut eyaletinde ikamet eden çok yakın bir dostum var, kendisi benden yaşça büyük ve kendine ait küçük bir IT işletmesi bulunuyor. Ayrıca kendisi dünya gündemini yakından takip eden birisi olduğu için malum Türkiye'nin durumunu biliyor ve bana açık açık Türkiye'de daha fazla kalmanı istemiyorum, seni yanıma almak istiyorum diyor. Fakat kendisi bu prosedür hakkında hiçbir bilgiye sahip değil ve dolayısıyla tüm işlemleri benim araştırmamı rica etti, ardından kendisine iletmemi ve üstüne düşen her şeyi yapacağını belirtti. Bunlara ek olarak eşinin benim yaşlarımda bir kız kardeşi olduğunu ve tanışmamızı istediğini de söyledi. Sanırım bunu evlilik ile gelebilmem adına söyledi bana. Biraz uzatıyorum kusuruma bakmayın lütfen fakat kendimden kısaca bahsedecek olursam, 21 yaşına gireceğim ve üniversite diplomam olmamasına rağmen bugüne kadar birçok denizaşırı şirket ile grafik tasarım üzerine çalıştım, dolayısıyla referanslarım ve hali hazırda bir CV'm, özetle bir vasfım bulunuyor diyebilirim. Fakat bugün biraz araştırma yaptım, ABD'de yaşayan ve beni bu foruma yönlendiren birkaç Türk ile görüştüm, bana sponsor bulmanın gerçekten zor olduğunu, bulunsa bile işlemlerin çok uğraştırıcı ve uzun sürdüğünü belirttiler. Dolayısıyla evliliğin benim için en kolay yöntem olacağını söylediler. Sormak istediğim şey, bahsettiğim kişi ile şu an için telefonda konuşarak tanışsam ve durumumu anlattıktan sonra evlilik sürecine hızlıca geçebilmeyi teklif etsem ve kabul etse, böyle varsayalım. Akabinde sorularım da şu şekilde;
    1-) Kendisini Türkiye'ye davet edip, Türkiye'de evlenirsek bir fark olur mu?
    2-) Veya turist vizesi ile ben oraya gitsem, bana verilen 6 aylık süreç içerisinde evlenebilir miyim, istenen şartları yerine getirebilir miyim? Buna ek olarak turist vizesi almakta çok zorlanır mıyım? Gösterebileceğim bir miktar para, temiz bir sicil ve davetiye mektubu diye bir olay var ise bunu seve seve yapacak bir dostum var ABD'de.
    3-) Varsayalım ki turist vizesi alamadım, bu sene üniversiteye başlayacağım, yıl sonunda Work & Travel programı ile giderek de evliliği yapabilir miyim?
    4-) Evlilik hakkında çok spesifik sorular sorulduğunu duydum mülakat aşamasında; yazılı konuşmaların dökümü, birlikte çekilen fotoğraflar, birlikte yapılan tatillerde otel rezervasyonları, birlikte yaşanılan evin faturaları gibi vs. Bunların doğrulunu bilmemekle birlikte şunu sormak istiyorum; bu sorular evlendikten sonra Green card'ı alırken mi soruluyor, yoksa ileriki dönemlerde vatandaşlığa başvururken mi?
    5-) Son sorum ise özetle, çok fazla "avantaj" kelimesini kullanmak istemesem de, kaba bulsam da, ABD'de çok yakın bir dostumun olması bana ne gibi bir avantaj sağlar, sponsor veya evlilik dışında beni yanına alabilmesi için başka bir yol var mıdır?

Biraz uzun tutmuş olabilirim, lütfen kusuruma bakmayın, fakat durumu ve aklıma takılanları daha sonradan önüme sürpriz bir engel çıkmaması adına en ince detayına kadar anlatmaya çalıştım. Cevaplayan, cevaplayamayan, yardım edecek olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim ve umarım bu yolun sonu ABD'de legal bir yaşam olur diyerek konuyu sonlandırayım! 🙂

• @ecom Evet 3.5 aylık bir kızımız var ve tamamen bana benziyor anneye hiç çekmemiş 😆 . Konsolosluğa durumu anlatan mail attım 3 gün önce. 10 dk sonra auto mail geldi. Pazartesi'ye kadar cevap gelmezse tekrar atacağım. Ben yazılımcı olduğum için uzaktan çalışma imkanım var. İlk başta tek gitmeyi (gidebilmeyi) hayal ediyorum. Bekleme sürecinde her sene süreyi aşmamak şartıyla ailemle vakit geçirip çalışabilirim.

Tek sorun dediğiniz gibi konsolosluğu ikna etmek, sonuçta verdiğim bilgilerde bir yanlış yok. Uçak biletleri bugün kontrol ettiğimizde almış başını gitmiş tek yön 12 bin lira ve direkt uçuş yok, git gel 48 bin lira ediyor. Dolayısıyla ben mülakata girdikten 3 gün sonra gelecekler şansımı biraz zorlayacağım.

Kendi formum açılınca, onlara da ayrı bir form doldurmam gerekiyor mu halen bilmiyorum. Yoksa sadece kendi bilgilerimi mi güncellemem gerekiyor. Mailde sordum bakalım nasıl yanıt verecekler.

• @sickhead, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar, öncelikle Türk'lere ABD yolculuklarında akıllarına takılanları sorabilmeleri, bilmesi gerekenleri öğrenebilmeleri ve yardım alabilmeleri adına böyle bir forum sitesi oluşturup aracı olduğunuz için tüm emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum. Konuyu açma sebebime gelecek olursak; ABD vatandaşı olan ve aynı zamanda ABD'nin Connecticut eyaletinde ikamet eden çok yakın bir dostum var, kendisi benden yaşça büyük ve kendine ait küçük bir IT işletmesi bulunuyor. Ayrıca kendisi dünya gündemini yakından takip eden birisi olduğu için malum Türkiye'nin durumunu biliyor ve bana açık açık Türkiye'de daha fazla kalmanı istemiyorum, seni yanıma almak istiyorum diyor. Fakat kendisi bu prosedür hakkında hiçbir bilgiye sahip değil ve dolayısıyla tüm işlemleri benim araştırmamı rica etti, ardından kendisine iletmemi ve üstüne düşen her şeyi yapacağını belirtti. Bunlara ek olarak eşinin benim yaşlarımda bir kız kardeşi olduğunu ve tanışmamızı istediğini de söyledi. Sanırım bunu evlilik ile gelebilmem adına söyledi bana. Biraz uzatıyorum kusuruma bakmayın lütfen fakat kendimden kısaca bahsedecek olursam, 21 yaşına gireceğim ve üniversite diplomam olmamasına rağmen bugüne kadar birçok denizaşırı şirket ile grafik tasarım üzerine çalıştım, dolayısıyla referanslarım ve hali hazırda bir CV'm, özetle bir vasfım bulunuyor diyebilirim. Fakat bugün biraz araştırma yaptım, ABD'de yaşayan ve beni bu foruma yönlendiren birkaç Türk ile görüştüm, bana sponsor bulmanın gerçekten zor olduğunu, bulunsa bile işlemlerin çok uğraştırıcı ve uzun sürdüğünü belirttiler. Dolayısıyla evliliğin benim için en kolay yöntem olacağını söylediler. Sormak istediğim şey, bahsettiğim kişi ile şu an için telefonda konuşarak tanışsam ve durumumu anlattıktan sonra evlilik sürecine hızlıca geçebilmeyi teklif etsem ve kabul etse, böyle varsayalım. Akabinde sorularım da şu şekilde;
    1-) Kendisini Türkiye'ye davet edip, Türkiye'de evlenirsek bir fark olur mu?
    2-) Veya turist vizesi ile ben oraya gitsem, bana verilen 6 aylık süreç içerisinde evlenebilir miyim, istenen şartları yerine getirebilir miyim? Buna ek olarak turist vizesi almakta çok zorlanır mıyım? Gösterebileceğim bir miktar para, temiz bir sicil ve davetiye mektubu diye bir olay var ise bunu seve seve yapacak bir dostum var ABD'de.
    3-) Varsayalım ki turist vizesi alamadım, bu sene üniversiteye başlayacağım, yıl sonunda Work & Travel programı ile giderek de evliliği yapabilir miyim?
    4-) Evlilik hakkında çok spesifik sorular sorulduğunu duydum mülakat aşamasında; yazılı konuşmaların dökümü, birlikte çekilen fotoğraflar, birlikte yapılan tatillerde otel rezervasyonları, birlikte yaşanılan evin faturaları gibi vs. Bunların doğrulunu bilmemekle birlikte şunu sormak istiyorum; bu sorular evlendikten sonra Green card'ı alırken mi soruluyor, yoksa ileriki dönemlerde vatandaşlığa başvururken mi?
    5-) Son sorum ise özetle, çok fazla "avantaj" kelimesini kullanmak istemesem de, kaba bulsam da, ABD'de çok yakın bir dostumun olması bana ne gibi bir avantaj sağlar, sponsor veya evlilik dışında beni yanına alabilmesi için başka bir yol var mıdır?

Biraz uzun tutmuş olabilirim, lütfen kusuruma bakmayın, fakat durumu ve aklıma takılanları daha sonradan önüme sürpriz bir engel çıkmaması adına en ince detayına kadar anlatmaya çalıştım. Cevaplayan, cevaplayamayan, yardım edecek olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim ve umarım bu yolun sonu ABD'de legal bir yaşam olur diyerek konuyu sonlandırayım! 🙂

Merhaba, evet Amerika'ya çalışma vizesiyle gitmek biraz zor bir süreç çünkü Abd önce Amerika içinde arama yapmanızı, eğer 332 milyon kişinin arasında sizin gibi biri yoksa ancak o zaman değerlendirmeye alıyor diye biliyorum. Evliliğinizin iyi niyetli olduğunu kanıtladığınız sürece evlenerek gitmek en iyi yollardan birisi. Türkiye'de evlilik Abd'de yapılan evliliğe göre daha uzun sürüyor. Şu anda Türkiye'de evlenen eşin vizesi ortalama 1.5 2 yıl sonra çıkıyor. Amerika'da turist, öğrenci veya wat vizesiyle bulunuyorken evlilik yapmanızı önermiyorum çünkü bu tür vizeler göçmen olmayan vize kategorisinde bulunduğu için kötü niyetli yaklaşım olarak nitelendirilebilir. Bu durumda tabii ki evliliğiniz detaylıca ataştırılacak ve kanıt istenecektir. Benim size önerim göçmen olmayan herhangi bir vizeyle Abd'ye gidip kız arkadaşınızı yakından tanımanız. Eğer evlenmeyi düşünürseniz de Türkiye'de evlenmeniz. Evliliğinize dair kanıtlar, göçmenlik başvurusu yaparken online veya fiziki olarak isteniyor. Siz nasıl başvuru yapmak istiyorsanız artık. Türkiye'de evlenirseniz, Ankara'da ve ABD'de olmak üzere 2 mülakata giriyorsunuz. İlk mülakata sadece siz, ikincisine de eşinizle beraber giriyorsunuz. Maalesef arkadaşınızın size bir katkısı olacağını sanmıyorum. Benim öz abim Abd vatandaşı ama bana bir faydası olmuyor maalesef :). Ayrıca turist vizesi için alacağınız davetiye hiçbir işe yaramamakta. Sizin ülkenize olan bağlarınız daha önemli. Detaylı bilgi için bu konuya bakabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak/20

• @Samet-Ünlü

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim öncelikle, evet w&t veya turist vizesiyle gidip evlenmemi tavsiye etmiyorsunuz fakat bu 100% red alacağım ve sorun çıkacağı anlamına gelmiyor hocam değil mi? Çünkü en son çare olarak onu yapacağım sanırım. Ayrıca turist, öğrenci ve w&t vizeleri haricinde nasıl gidebilirim acaba, gidebileceğim diğer vize türleri nelerdir? Son olarak da ABD'deki dostumun tabiri caizse varlıklı müşterileri var, yani büyük ve geniş çaplı şirketi olan bir kişi bulabilirsek bana sponsor olabilir mi, bir nebze çalışma vizesi almak kolaylaşır mı böyle bi durumda? Çok teşekkürler tekrardan.

• Öncelikle herkese merhaba.erkek arkadaşım abd vatandaşı bir türk.geçtğiöiz nisan ayında turist vizesinden red yedim.Kendisi önümüzdeki aylarda Türkiyey gelip nikah kıymak istiyor.sorum şu.kendisi buraya gelip evlendikten sonra hemen abd e dönüp belgeleri oradan bizzat kendi elleriyle teslim edecek böylece süreç daha kısa olacak diyor.Bu doğru mudur ?

• @sickhead, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@Samet-Ünlü

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim öncelikle, evet w&t veya turist vizesiyle gidip evlenmemi tavsiye etmiyorsunuz fakat bu 100% red alacağım ve sorun çıkacağı anlamına gelmiyor hocam değil mi? Çünkü en son çare olarak onu yapacağım sanırım. Ayrıca turist, öğrenci ve w&t vizeleri haricinde nasıl gidebilirim acaba, gidebileceğim diğer vize türleri nelerdir? Son olarak da ABD'deki dostumun tabiri caizse varlıklı müşterileri var, yani büyük ve geniş çaplı şirketi olan bir kişi bulabilirsek bana sponsor olabilir mi, bir nebze çalışma vizesi almak kolaylaşır mı böyle bi durumda? Çok teşekkürler tekrardan.

Göçmen olmayan vizelerle evlilik konusunda bildiklerim bu kadar maalesef. Daha tecrübeli arkadaşlar sorularınızı yanıtlayacaktır.

• @mertem441, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Öncelikle herkese merhaba.erkek arkadaşım abd vatandaşı bir türk.geçtğiöiz nisan ayında turist vizesinden red yedim.Kendisi önümüzdeki aylarda Türkiyey gelip nikah kıymak istiyor.sorum şu.kendisi buraya gelip evlendikten sonra hemen abd e dönüp belgeleri oradan bizzat kendi elleriyle teslim edecek böylece süreç daha kısa olacak diyor.Bu doğru mudur ?

Bizzat elleriyle teslim etmektense online başvuru yapması daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır. Postayla göndermektense online başvuru yapmak süreci en fazla 10 gün hızlandırır. Süreci kısaltacak tek etken hızlandırma talebidir. Şu an ortalama süreç 1.5 2 yıl sürmekte.

• postayla göndermeyecek amerikadaki elçiliğe kendisi gidip verecek.hızlandırma talebi nasıl oluyor peki ?o zaman süre ne kadar kısalıyor bilgi verir misisnz

• @mertem441, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

postayla göndermeyecek amerikadaki elçiliğe kendisi gidip verecek.hızlandırma talebi nasıl oluyor peki ?o zaman süre ne kadar kısalıyor bilgi verir misisnz

Göçmenlik bürosu demek istediniz sanırım? Elden vermek gibi bir durum söz konusu değil postalamanız gerekiyor. Bunun için de bütün formları, kanıtları, yazışmaları, fotoğrafları yazdırmanız gerekecek. Yukarıda da söylediğim gibi en hızlı, ekonomik, az uğraştırıcı ve güvenli başvuru şekli online başvurmaktır. Hızlandırma talebinde bulunmanız için insan hakları, sağlık veya Abd ordusuna hizmet etmek gibi önemli nedenler gerekiyor. Aşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

• Merhaba, benden yaşça büyük bir Amerikalı kız arkadaşım var. Aralık ayında Türkiye'ye gelecek ve evleneceğiz. Kendisi Los Angeles'ta yaşıyor. Aramızda ki yaş farkı benim vize almamda sıkıntı çıkarır mı? Vize almam ne kadar sürer kaç ay sonra Amerika'ya gidebilirim ? Ayrıca Amerika'ya gittiğimde çalışma iznimi ne zaman alabilirim bilgiye ihtiyacım var

• @notron 90 day fiancee de ornekleri var. gercek bir iliskiyse cikmaz bence. acip 90 days fiancee yi tlc den us olarak izleyebilirsin.

• @mazk2104 programa baktım şimdi izleyeceğim. Aramızda yaş farkı var ama evliliğimiz gerçek olacak birlikte yaşayacağız. Aralıkta Türkiye'ye geliyor

• @notron, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba, benden yaşça büyük bir Amerikalı kız arkadaşım var. Aralık ayında Türkiye'ye gelecek ve evleneceğiz. Kendisi Los Angeles'ta yaşıyor. Aramızda ki yaş farkı benim vize almamda sıkıntı çıkarır mı? Vize almam ne kadar sürer kaç ay sonra Amerika'ya gidebilirim ? Ayrıca Amerika'ya gittiğimde çalışma iznimi ne zaman alabilirim bilgiye ihtiyacım var

İlişkinizin iyi niyetli olduğunu kanıtladığınız sürece yaşın bir önemi kalmıyor. 20 yaş farkla evlenip giden bi tanıdığım vardı. Şu anda ortalama en az 1.5 2 yıl sürmekte toplam süreç.

• @notron gercek ve iyi niyetli ise bir sorun olacagini sanmiyorum kanitlariniz vs de olmali tabi fotograflar hesaplar ayni adres programi cidden izleyin bu arada. Gelmeden once size gercek bi fikir verir

• @mazk2104 merhaba aramızda 15 yaş fark var Türkiye'ye geldiği zaman bol bol fotoğraflarımız olacak ve gerçekten iyi niyetli ciddi bir evlilik olacak. Amerika'da yaşamadığım için ortak hesap nasıl olacak bilmiyorum ama konsolosluk mülakatı olduğu zaman her şeyiyle ortada olacak deliller. Paralı sahte bir evlilik değil ama yaş farkı nedeniyle o şüpheyle bakılacak o yüzden bir avukatla bu işi yürütmemi tavsiye eder misiniz

• @notron gercek bir evlilikse gercekten bir sorun olacagini sanmiyorum. Avukat konusu size bagli ama ben tutmamistim aramizda cok yas farki yok ama avukat arastirip konuya kendiniz karar verebilirsiniz. Buraya geldiginizde karar da verebilirsiniz bence. Avukat da sizin yazdiginiz bilgileri yazacak kagida. Esinizin ingilizcesi yeterli ise youtubedan video izleyerek dogru bolumlere dogru cevaplari yazabilirsiniz ayrica buradan da yardim alabilirsiniz greencard basvurusu icin. @crazycells de cevap verirse yas farki icin avukat gerekir mi daha guvenilir bir cevap olur 🙂

• çok teşekkür ederim

• Herkese merhabalar, 2023 talihlisiyim kız arkadaşımla 4 yıllık ilişkimiz bulunmakta (wp konuşmaları, fotoğraflar, otel rez. vs) resmi nikah yapıp sürece dahil etmek istiyorum. Burdaki birçok soruyu, cevapları okudum ama aklıma takılan bir soru var; kız arkadaşımla vize aldıktan sonra kız arkadaşımın Amerikada çalışma hakkı var mıdır?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |