Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar herkese, bu siteyi yeni kesfettim ve birkac saattir postlari okuyorum benim durumuma yakin bir cevap bulabilmek icin. Sonunda pes ettim ve yazmak istedim 🙂 Ben yesil kart sahibiyim ve Amerika'da yasiyorum. Nisamlim su anda Turkiye'de, ona F1 vizesi icin basvurduk dil okuluna kayit yaptirdiktan sonra ve sans eseri vizesi onaylandi. Ilk etapta nikah islemlerini hemen Amerika'da yapariz diye dusunduk fakat 90 gun kurali oldugunu ogrendik yeni, ve aileler buna karsi cikacak diye korkuyoruz. Acaba assagidaki yolu izlesek, Amerika'ya giriste gumrukte bir sorun cikar mi?

Adim 1: Turkiye'den ogrenci vizesine basvur (medeni hali bekar) - Onaylandi
    Adim 2: Turkiye'de nikah islemlerini gerceklestir ve yeni pasaport al (soyadi degisikliginden dolayi)
    Adim 3: Amerika'ya giris - gumrukten sorunsuz gecis (eski pasaport F1 vizesi ile, yeni pasaport yeni soyadi ile)
    Adim 4: Giris yaptiktan 90 gun sonra statu degisikligi icin basvuru yap (F2A)

Cok tesekkurler!

• @grictavia Nasilsa nisanliysaniz aileler evleniceginizi kabul etmis olmali. Neden karsi ciksinlar. Resmi nikahinizi Amerika'da yapip basvurmaniz daha mantikli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grictavia, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar herkese, bu siteyi yeni kesfettim ve birkac saattir postlari okuyorum benim durumuma yakin bir cevap bulabilmek icin. Sonunda pes ettim ve yazmak istedim 🙂 Ben yesil kart sahibiyim ve Amerika'da yasiyorum. Nisamlim su anda Turkiye'de, ona F1 vizesi icin basvurduk dil okuluna kayit yaptirdiktan sonra ve sans eseri vizesi onaylandi. Ilk etapta nikah islemlerini hemen Amerika'da yapariz diye dusunduk fakat 90 gun kurali oldugunu ogrendik yeni, ve aileler buna karsi cikacak diye korkuyoruz. Acaba assagidaki yolu izlesek, Amerika'ya giriste gumrukte bir sorun cikar mi?

Adim 1: Turkiye'den ogrenci vizesine basvur (medeni hali bekar) - Onaylandi
    Adim 2: Turkiye'de nikah islemlerini gerceklestir ve yeni pasaport al (soyadi degisikliginden dolayi)
    Adim 3: Amerika'ya giris - gumrukten sorunsuz gecis (eski pasaport F1 vizesi ile, yeni pasaport yeni soyadi ile)
    Adim 4: Giris yaptiktan 90 gun sonra statu degisikligi icin basvuru yap (F2A)

Cok tesekkurler!

ABD'ye giris yapmadan once evlenmenizi tavsiye etmem. Dediginiz durumda F1 ile ABD'ye giris yapacak birinin gercek amacinin evlilik oldugunu dusunebilirler ve surecinizde problem yasayabilirsiniz.

• @crazycells @yonca_2020 cok tesekkurler hizli cevaplar icin. Biz aileleri iknaya ugrasalim o zaman 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Philly1, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@ekdodo
    -Amerika’dan yaparsanız daha hızlı ilerleyecektir. Biz aynı süreçten 5 sene önce geçtik eşimle ve Amerika’ya tasınıp basvurumuzu yapmıştık.
    -Eşiniz size sponsor olamaz, önşart son 3 senedir ABD de yaşamış / calısıyor olması gerekmekte. ( calısıyor ise de belli bir miktarın üzerinde yıllık kazanmıs / vergisini vermiş olması gerekmekte.

Bu konuda Ankara'daki ABD konsoloslugu'nun kriterleri normalden biraz daha yumusak... Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• @crazycells tekrardan merhabalar, bütün cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim . Evlenip Türkiye’den başvuru yaptığım takdirde green kartın çıkmadı ortalama ne kadar sürer? Daha önce green kart çekilişlerine başvurmuştum bu kısım dikkat çeker mi evliliği bundan kaynaklı sorgularlar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@strangek, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells tekrardan merhabalar, bütün cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim . Evlenip Türkiye’den başvuru yaptığım takdirde green kartın çıkmadı ortalama ne kadar sürer? Daha önce green kart çekilişlerine başvurmuştum bu kısım dikkat çeker mi evliliği bundan kaynaklı sorgularlar mı?

Cekilise katilmis olmaniz bir problem yaratmaz. Yaklasik 2 yillik bir sureyi gozden cikarmaniz lazim, bilgi icin su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

• @crazycells erkek arkadaşım Amerikan vatandaşı , bu süreci kısaltmaz mı? Önceki yazılarda green card sahibi biriyle evlendikten sonraki süreçte sıraya alındığını ancak Amerikan vatandaşı biriyle evlilikte sıra olmadığını okumuştum .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@strangek, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells erkek arkadaşım Amerikan vatandaşı , bu süreci kısaltmaz mı? Önceki yazılarda green card sahibi biriyle evlendikten sonraki süreçte sıraya alındığını ancak Amerikan vatandaşı biriyle evlilikte sıra olmadığını okumuştum .

evet, Green Cardli kisinin esi olarak dusundum, bu dediginiz durumda daha kisa surecektir. Su basliktan yararlanabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

• Merhaba bir soracağım nişanlım başka bir ülke vatandaşı beraber başvuru yaptık green carda eğer ikimizden biri kazanırsa ülkelerimiz Farklı olduğu için süreç nasıl işliyor bir bileğisin olan varmıbaşka ülkeden green kart kazananıyla evlenirsek nasıl bi sürece tabi olacağız bilgisi olan varsa bilgilendirebilirmi şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MUSTAFA-ARAZ-1, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba bir soracağım nişanlım başka bir ülke vatandaşı beraber başvuru yaptık green carda eğer ikimizden biri kazanırsa ülkelerimiz Farklı olduğu için süreç nasıl işliyor bir bileğisin olan varmıbaşka ülkeden green kart kazananıyla evlenirsek nasıl bi sürece tabi olacağız bilgisi olan varsa bilgilendirebilirmi şimdiden teşekkürler

cekilisten secilmeniz durumunda sadece resmen evlenip esinizi dosyaniza ekleyebilirsiniz.

Farkli ulkelerde olsaniz da problem degil. Ayri ulkelerde vize alabilirsiniz...

• @crazycells teşekkürler bilgi için

• Merhaba 2021 kazananıyım imigrant vizemi aldım ancak abd ye henüz giriş yapmadım. DV2021 ıcın son tarih geçti. Abd ye giriş yapmadan tr de evlilik yapıp eşimede imigrant vize alabilir miyim

• ⭐⭐⭐

@uğur-bulduk Mali yıl sona erdiği için alamazsınız.

Aile birleşimi vizesine başvurmanız gerekiyor. Bu vize tipi için de sürecin tamamlanması yaklaşık 1,5 - 2 yıl. Aşağıdaki konuda bununla ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari?page=1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uğur-bulduk, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba 2021 kazananıyım imigrant vizemi aldım ancak abd ye henüz giriş yapmadım. DV2021 ıcın son tarih geçti. Abd ye giriş yapmadan tr de evlilik yapıp eşimede imigrant vize alabilir miyim

Tum islemlerden once ilk yapmaniz gereken vize tarihiniz gecmeden ABD'ye giris yapmak.

Henuz Green Card sahibi biri degilsiniz, o nedenle F2A surecine baslayamazsiniz. Gocmen vize ile ABD'ye giris yaptiktan sonra GC'li olarak basvuru yapabilirsiniz.

• @crazycells Merhabalar. Nişanlım Amerika’dan K-1 e başvurdu. 1 hafta önce. Ben henüz hiç bir evrak doldurmadım. Nişanlım “ onlar dosya numarası paylaşacaklar ama önce bana gönderecekler. Sonra sen gerekli evrakları hazırlamaya başlayacaksın” dedi. Şu an ben evrak hazırlanmalı mıyım ? Yoksa süreç ilerleyene kadar bekleyecek miyim ? Birde bir sorum daha var, telefon numaramı değiştirdim az önce. Başvurudaki numaram eski. Bir problem olur mu ? 3. Sorum daha; başvuru sonucumu nasıl öğreneceğim? Evime bir posta mı yollayacaklar (komşular yırtarsa ya göremezsem ? ) :))

• Herkese merhabalar nereye yazacağımı bilemedim umarım doğru yere yazıyorumdur. Kız arkadaşım amerikan vatandaşı ve biz bu yaz evleneceğiz. Bizim kafamız da şu soru var... En kolay ve en kısa sürede yeşil kart almam için turist vizem ile Amerika'ya gidip 4 ay sonra orda mı evlenmeliyiz yoksa burda evlenip oraya turist vize ile gidip Türkiye'de evlendiğimizi mi belirtmeliyiz ?Yardımcı olabilirseniz çok mutlu oluruz. şimdiden teşekkürler.a

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aybüke-Badem, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells Merhabalar. Nişanlım Amerika’dan K-1 e başvurdu. 1 hafta önce. Ben henüz hiç bir evrak doldurmadım. Nişanlım “ onlar dosya numarası paylaşacaklar ama önce bana gönderecekler. Sonra sen gerekli evrakları hazırlamaya başlayacaksın” dedi. Şu an ben evrak hazırlanmalı mıyım ? Yoksa süreç ilerleyene kadar bekleyecek miyim ? Birde bir sorum daha var, telefon numaramı değiştirdim az önce. Başvurudaki numaram eski. Bir problem olur mu ? 3. Sorum daha; başvuru sonucumu nasıl öğreneceğim? Evime bir posta mı yollayacaklar (komşular yırtarsa ya göremezsem ? ) :))

su basligi inceleyin isterseniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/274/k1-vizesi-nişanlılık-vizesi/

direkt sorunuzu da orada sorarsaniz daha iyi olur... nisanliniz dogru soylemis, mulakat tarihiniz belli olana kadar bekleyeceksiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GokhanSaygin, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Herkese merhabalar nereye yazacağımı bilemedim umarım doğru yere yazıyorumdur. Kız arkadaşım amerikan vatandaşı ve biz bu yaz evleneceğiz. Bizim kafamız da şu soru var... En kolay ve en kısa sürede yeşil kart almam için turist vizem ile Amerika'ya gidip 4 ay sonra orda mı evlenmeliyiz yoksa burda evlenip oraya turist vize ile gidip Türkiye'de evlendiğimizi mi belirtmeliyiz ?Yardımcı olabilirseniz çok mutlu oluruz. şimdiden teşekkürler.a

Halihazirda turist vizeniz var mi?

Bu basligin ilk iletisini inceleyin isterseniz... Turist vizesini direkt evlenme amaciyla kullanamazsiniz, ama dogru amacla kullanip ABD'ye girdikten sonra dediginiz gibi giristen 4 ay sonra ABD'de evlenebilirsiniz.

• Herkese merhabalar.öncelikle sayfa kurucularına ve bilgi , tecrübesini paylaşan herkese teşekkürler , gerçekten çok faydalı bir forum.

Nişanlım green kartlı benim ise turist vizem var. Yaklaşık 4 ay önce Amerika’ya geldik. Burada Amerika makamları önünde evlendikten sonra, konsolosluktan bildirimleri ve evlilik tescilini yapacağız.
    Sonrasında ben Türkiye’ye geri dönersem ve eşim benim için buradan F2A başvurusu yaparsa forumdan okuduğum kadarı ile yaklaşık 2 yıl F2A vizesini bekleyeceğimi anlıyorum.
    Şayet süreci Türkiyen’de beklersem,göçmenlik başvurusu süreci benim turist vizemi iptal ediyor mu ?
    Ben Türkiye’de göçmenlik başvuru sürecimi beklerken turist vizemle Amerika’ya giriş çıkış yaparak eşimi görebilir miyim? Yoksa göçmenlik başvurusu olduğunda sürecin sonunda kadar bir daha Amerika’ya giriş yapamam mı ?
    Ayrıca UCSIS sayfasında Görünen F2A current durumu sadece , süreci Amerikada bekleyenler için mi geçerli ? Amerikada kalarak bekleyecek olursam sanırım 1 yıl kadar Amerika’dan hiç çıkış yapamayacağım. Seyehat ve çalışma izni geliş süreleri konusunda güncel süre durumu yaklaşık ne kadardır ? ayrıca burada evlendikten sonra süreci burada beklemem ,ilerde yakınlarımın turist veya öğrenci vizesi almasına negatif etki yapar mı ?
    Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu oluruz , teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |