Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Cok tesekkurler @crazycells umarim evlilik islemlerini de kolaylikla halledip Subat'a kalmadan bildirim yapabiliriz.

• Merhaba, bütün evraklarımız an itibariyle approved olmuş 🤲🏻 Normal süreçte interview date için mailimiz ne zaman gelir?

• @okyay96 hangi numarayi aradiniz acaba?
    Biz de az once aradik ve tam 45 dakika bekledik en sonunda kapattik telefonu

• @okyay96, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba, bütün evraklarımız an itibariyle approved olmuş 🤲🏻 Normal süreçte interview date için mailimiz ne zaman gelir?

Hayırlı olsun 🙂 Case Numberinize bağlı .

• @Mrs-Cakal 1-603-334-0700 sabah saatlerinde ararsanız en fazla 15 dk içinde açıyorlar, yani TR saati ile 14.00 - 15.00 gibi akşama doğru aradığınızda çok bekliyorsunuz

• Merhaba öncelikle herkese greencard la ABD ye geleli 1 ay oluyor ve kız arkadaşımı en kısa zamanda bir şekilde buraya getirip evlenmem gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz

• Merhabalar, @crazycells

Ben 3.5 yildir Green Card sahibiyim, yaklasik 1 ay sonra Turkiye'de yasayan kiz arkadasimla Turkiye'de evlenecegim. Hemen ardindan F2A'ya basvuracagiz onun GC'si icin. Fakat burada aklima takilan bir soru var. Bu donemde kiz arkadasimin Amerika'da benimle birlikte yasamasini istiyorum -- 10 senelik turist vizesi var ve bir seferde 6 aydan fazla kalmadigi surece yasal olarak bir problem olmadigini biliyorum. Fakat,

1- Evlenmenin hemen akabinde F2A'ya basvurursak ve ABD'ye turist olarak girerse bir problem olur mu? USCIS'in 30-60-90 kuralini ihlal etmis olur muyuz?
    2- Bu durum (kiz arkadasimin surekli ABD'ye turist olarak gelip uzunca sure kalmasi) vize surecinde kotu bir intiba yaratir mi?
    3- Eger surecin belli bir bolumunde kiz arkadasim ABD'de bulunuyorsa zorunlu olarak Adjustment of Status'e gecmek zorunda miyiz? Anladigim kadariyla Consular Processing daha hizli isliyor. Hangi zaman hangi ulkede bulunmasi gerektigini gosteren bir dokumantasyon var midir?
    4- Daha cok yeni evlenecegimiz icin birlikte odedigimiz veya ortak oldugumuz herhangi bir sey yok; sadece 6 senelik bir iliskiyi kanitlayacak kisisel kanitlar (fotograf vs. var), bu konuda bir sikinti yasama ihtimalimiz var mi?
    5- TR'de degil de buradaki baskonsoloslukta evlenme durumumuzda ne gibi avantaj / dezavantajlar bekleyebiliriz?

Cok tesekkur ederim ilginize.

• @ozengnr @crazycells Bunun yerine kiz arkadasim turist vizesiyle girdikten 90 gun sonra evlenme durumumuzda, work permit geliyor gibi bir sey okumustum. Bu dogru mudur? Bu durumda bu secenek daha mantikli degil mi? Dolayisiyla buradaki baskonsolosluk ve hatta herhangi bir sivil organda evlilik yapmak daha mantikli degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FATİH-Yalınyay, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba öncelikle herkese greencard la ABD ye geleli 1 ay oluyor ve kız arkadaşımı en kısa zamanda bir şekilde buraya getirip evlenmem gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz

Ilk iletiyi incelemenizi tavsiye ederim. Onunuzdeki secenekleri oradan gorebilirsiniz...

• @ozengnr 30-60-90 kuralini yanlis anladigimi fark ettim, duzelteyim; kiz arkadasim consular processing surecinde ABD'de turist vizesiyle 6 ayi gecmeyecek sekilde kalabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozengnr, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar, @crazycells

Ben 3.5 yildir Green Card sahibiyim, yaklasik 1 ay sonra Turkiye'de yasayan kiz arkadasimla Turkiye'de evlenecegim. Hemen ardindan F2A'ya basvuracagiz onun GC'si icin. Fakat burada aklima takilan bir soru var. Bu donemde kiz arkadasimin Amerika'da benimle birlikte yasamasini istiyorum -- 10 senelik turist vizesi var ve bir seferde 6 aydan fazla kalmadigi surece yasal olarak bir problem olmadigini biliyorum. Fakat,

1- Evlenmenin hemen akabinde F2A'ya basvurursak ve ABD'ye turist olarak girerse bir problem olur mu? USCIS'in 30-60-90 kuralini ihlal etmis olur muyuz?
    2- Bu durum (kiz arkadasimin surekli ABD'ye turist olarak gelip uzunca sure kalmasi) vize surecinde kotu bir intiba yaratir mi?
    3- Eger surecin belli bir bolumunde kiz arkadasim ABD'de bulunuyorsa zorunlu olarak Adjustment of Status'e gecmek zorunda miyiz? Anladigim kadariyla Consular Processing daha hizli isliyor. Hangi zaman hangi ulkede bulunmasi gerektigini gosteren bir dokumantasyon var midir?
    4- Daha cok yeni evlenecegimiz icin birlikte odedigimiz veya ortak oldugumuz herhangi bir sey yok; sadece 6 senelik bir iliskiyi kanitlayacak kisisel kanitlar (fotograf vs. var), bu konuda bir sikinti yasama ihtimalimiz var mi?
    5- TR'de degil de buradaki baskonsoloslukta evlenme durumumuzda ne gibi avantaj / dezavantajlar bekleyebiliriz?

1-2. Sorun olmaz, turist vizesiyle ABD'ye gelip sonra surenizi gecirmeden ABD'den cikacaksaniz hicbir yasayi cignemis olmazsiniz. Onemli olan turist vizesini gocmenlik amaciyla kullanmamak.

3 . Hayir, maalesef turist vizesiyle ABD'ye girip AOS islemlerine baslamaniz yukarida yazdiklarimdan dolayi problemli bir surec. Siz bir sey yapmazsaniz zaten konsoloslukta mulakat tarihi alirsiniz, ayrica form doldurup gondermenize gerek yok.

4 . Onemli olan iliskinin gercekligi, siz de bunu kanitlayabilirsiniz diye dusunuyorum, o nedenle telasa gerek yok.

5 . USCIS, konsolosluk evliliklerine sicak bakmiyor. Eger ABD'deyseniz ABD kurumlarinda evlenmeniz gerekiyor. Fakat turist vizesi "ABD'de evlenmek" amaciyla kullanabileceginiz bir vize degil.

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar, @crazycells

1-2. Sorun olmaz, turist vizesiyle ABD'ye gelip sonra surenizi gecirmeden ABD'den cikacaksaniz hicbir yasayi cignemis olmazsiniz. Onemli olan turist vizesini gocmenlik amaciyla kullanmamak.

3 . Hayir, maalesef turist vizesiyle ABD'ye girip AOS islemlerine baslamaniz yukarida yazdiklarimdan dolayi problemli bir surec. Siz bir sey yapmazsaniz zaten konsoloslukta mulakat tarihi alirsiniz, ayrica form doldurup gondermenize gerek yok.

4 . Onemli olan iliskinin gercekligi, siz de bunu kanitlayabilirsiniz diye dusunuyorum, o nedenle telasa gerek yok.

5 . USCIS, konsolosluk evliliklerine sicak bakmiyor. Eger ABD'deyseniz ABD kurumlarinda evlenmeniz gerekiyor. Fakat turist vizesi "ABD'de evlenmek" amaciyla kullanabileceginiz bir vize degil.

Anliyorum. Yani bu durumdan benim cikardigim su: Eylul'de gidip TR'de normal kosullarda evlenmek, Consular Processing'e girmek. Bu durumda kiz arkadasim turist vizesiyle girip cikabilir, ancak calisamaz.

Pekala, kiz arkadasimin bu evlilik surecinden dolayi calisabilecegi bir senaryo var midir? (H1B vizesi vesaire haric.) Herhangi bir sekilde work permit alabilir miyiz? Bu durumda ne onerirsiniz?

(Benim Green Card surecime de cok yardimci olmustunuz, tekrar sukranlarimi ileteyim istedim bu arada. Cok tesekkur ederim.)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozengnr @crazycells Bunun yerine kiz arkadasim turist vizesiyle girdikten 90 gun sonra evlenme durumumuzda, work permit geliyor gibi bir sey okumustum. Bu dogru mudur? Bu durumda bu secenek daha mantikli degil mi? Dolayisiyla buradaki baskonsolosluk ve hatta herhangi bir sivil organda evlilik yapmak daha mantikli degil mi?

Maalesef dediginiz durum daha cok ABD vatandaslari icin gecerli, ABD vatandasi ile evlilikte ABD'de kacak olsaniz bile Green Card'i alabiliyorsunuz...

Ama siz Green Card sahibi oldugunuz icin once priority date'in guncel olmasini beklemelisiniz. Vize bultenini takip etmelisiniz. Bu dediginiz planlardaki problemli kisim ABD'ye giris amaciniz. Cunku "ABD'de evlenmek" amaciyla alabileceginiz tek vize K1 Nisanlilik vizesi, o da sadece ABD vatandasi ile evlilik icin gecerli...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozengnr 30-60-90 kuralini yanlis anladigimi fark ettim, duzelteyim; kiz arkadasim consular processing surecinde ABD'de turist vizesiyle 6 ayi gecmeyecek sekilde kalabilir mi?

Teorik olarak kalabilir, ama unutmayin ki bu dediginiz statuyu yanlis amacla kullanabilecek cok kisi oldugundan eger CBP'nin ekraninda bu basvuru gorunurse kiz arkadasinizin girisine izin vermeyebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar, @crazycells

Anliyorum. Yani bu durumdan benim cikardigim su: Eylul'de gidip TR'de normal kosullarda evlenmek, Consular Processing'e girmek. Bu durumda kiz arkadasim turist vizesiyle girip cikabilir, ancak calisamaz.

Pekala, kiz arkadasimin bu evlilik surecinden dolayi calisabilecegi bir senaryo var midir? (H1B vizesi vesaire haric.) Herhangi bir sekilde work permit alabilir miyiz? Bu durumda ne onerirsiniz?

(Benim Green Card surecime de cok yardimci olmustunuz, tekrar sukranlarimi ileteyim istedim bu arada. Cok tesekkur ederim.)

Eger AOS yapiyor olsaydiniz alabilirdiniz, ama maalesef turist vizesiyle calisamazsiniz, calisma izni de alamazsiniz.

• Merhabalar, @crazycells sizlere bir sorum olacak, şimdiden çok teşekkür ederim.

Çekilişi kazandığımı öğrendikten sonra çok zaman kaybetmeden DS260 formunu single olarak doldurdum, sonrasında KCC evraklarımı istedi ve gönderdim. Evrak onayı gelmedi hala.
    Ancak şurada kafam karışıyor.

Eylül-Ekim aylarında kız arkadaşımla evlilik planlıyoruz. Konsolosluk mülakatından önce nikah işlemlerimiz bitmiş olursa DS260 üzerinden add applicant yaparak ikinci formunu doldurmak gerekiyor sanıyorum.

Sorularım şöyle;

• KCC'ye önceden göndermiş olduğum kendi nüfus kayıt örneğimde bekâr yazıyor. O evrağı ne aşamada düzeltiyorum?

• Kendi DS260 formumda bekâr olarak işlenmiş olduğu için formu tekrar açtırmaya gerek olacak mı yoksa böyle düzeltmeler konsolosluk görüşmesi sırasında halledilebilecek şeyler mi?

• Eşimin evraklarını hangi aşamada gönderiyoruz? Hiç göndermeyip konsoloslukta mı beyan etmemiz gerekiyor?

• Bu aşamada gözden kaçırdığım, dikkat etmemi önereceğiniz başka durumlar var mıdır?

Çok teşekkür ederim,
    selamlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osahin4, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar, @crazycells sizlere bir sorum olacak, şimdiden çok teşekkür ederim.

Çekilişi kazandığımı öğrendikten sonra çok zaman kaybetmeden DS260 formunu single olarak doldurdum, sonrasında KCC evraklarımı istedi ve gönderdim. Evrak onayı gelmedi hala.
    Ancak şurada kafam karışıyor.

Eylül-Ekim aylarında kız arkadaşımla evlilik planlıyoruz. Konsolosluk mülakatından önce nikah işlemlerimiz bitmiş olursa DS260 üzerinden add applicant yaparak ikinci formunu doldurmak gerekiyor sanıyorum.

Sorularım şöyle;

• KCC'ye önceden göndermiş olduğum kendi nüfus kayıt örneğimde bekâr yazıyor. O evrağı ne aşamada düzeltiyorum?

• Kendi DS260 formumda bekâr olarak işlenmiş olduğu için formu tekrar açtırmaya gerek olacak mı yoksa böyle düzeltmeler konsolosluk görüşmesi sırasında halledilebilecek şeyler mi?

• Eşimin evraklarını hangi aşamada gönderiyoruz? Hiç göndermeyip konsoloslukta mı beyan etmemiz gerekiyor?

• Bu aşamada gözden kaçırdığım, dikkat etmemi önereceğiniz başka durumlar var mıdır?

Çok teşekkür ederim,
    selamlar.

Dosya numaraniz aktif olmadiysa telaslanacak bir durum yok. Sadece dosya numaraniz aktif olmasina ve evraklari gondermis olmaniza ragmen evrak onayi almadiysaniz KCC ile iletisim kurmalisiniz, aksi durumda su an icin sadece beklemelisiniz.

Evlendikten sonra foruma tekrar yazin, surecte bulundugunuz asamaya gore sizi yonlendirelim... Hangi asamada olursa olsun esinizi surece eklemek mumkun... Fakat resmi olarak evlenmeden bunlarin hicbirini yapamazsiniz.

• @crazycells merhaba ben de aynı durumda sayılırım da merak ettiğim bir nokta var. dosya numarası ne zaman aktifleşiyor nereden ve nasıl takip edeceğimi bilmiyorum. bana henüz evrak maili gelmedi ve ekim-kasım gibi evlilik planlıyorum.
    yanıt için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sosın, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells merhaba ben de aynı durumda sayılırım da merak ettiğim bir nokta var. dosya numarası ne zaman aktifleşiyor nereden ve nasıl takip edeceğimi bilmiyorum. bana henüz evrak maili gelmedi ve ekim-kasım gibi evlilik planlıyorum.
    yanıt için şimdiden teşekkür ederim.

su basligin ilk iletisindeki 3. kismi okumalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari

• @crazycells teşekkür ederim. Evrak onayı için 6. haftayı bekliyorum. Gelmezse kcc’ye mail göndereceğim. Süreç ilerledikten sonra durumu tekrar paylaşacağım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |