Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ferhat_, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar @crazycells sizinde bu konuda fikriniz benim için onemli. Yardımcı olursanız sevinirim. Ben ve kız arkatasım Turkmenistan vatandasıyız. Kız arkadasım 2020 çekilişi talihlisi. DS-260 formunu bekar olarak doldurduk ve gonderdik. 10.10.2019 tarihinde KCC den mail geldi. Sırası 19 xxx ve biz ocakta evlenecegiz (Evlilik veya nikah kıymak ocaktan önce imkansız). Kız arkadasım Rusyada okuyor bende Turkiyede.Sorularım su sekilde olacak:

1. Şimdi evrakları göndermeli miyiz yoksa ocağa kadar bekleyip evlendikten sonra kendimi de ekledikten sonra mı gönder meliyiz.
    2. (Evrakları simdi gönderirsek ve olurda ocaga veya beni forma ekletene kadar mulakat tarihi belli olursa sonra eklemek problem olmaz mı?)
    3. Evrakları toplama suremiz 2 ay gibi olacak. Ben simdiden evrak toplamaya baslarsam evlenmeden onceki tarihte toplanmış diye sorun olur mu veya tavsiyeniz?
    4. Vize gorusmesine Turkiyede mi girsek daha iyi olur yoksa Rusyada mı? Formu doldururken Turkiye demistik(Kız arkadasım Turkçe biliyor diye). Bu konuda yardımcı ve bilgilendirirseniz sevinirim. Simdiden herkese tesekkur ediyorum.
    1. Evet, su an gonderebilirsiniz. 19.000'lere henuz sure var...
    2. Eger evliliginiz gercekse sorun olmaz.
    3. Evet, onceligi kiz arkadasinizin evraklarina verin. Emaili gonderin, daha sonra mulakat icin almasi uzun surecek evraklardan toplamaya baslayabiilrsiniz. Eger hizli cikarilabilecek evraklar varsa, simdiden almaniza gerek yok.
    4. Evet, Turkiye'deki Ankara ABD Konsoloslugu'nu biliyoruz, pek cok konuda cok anlayislilar, o nedenle Turkiye'de girmenizi tavsiye ederim.

• @crazycells bilgilerinizden otürü çok teşekkür ederim. Şağolun.

• Herkese Merhaba,
    Bu başlık altında uzunca tartışılmış ancak ben sizlerin de fikirlerini merak ettiğim bir soruyla karşınızdayım. Dosya numaram 26binlerde olmasına rağmen 16 Ekimde KCC den evrak talep mailini aldım. Henüz göndermedim ama belgelerim hazır.

Greencard talihlisi olduğumu öğrendiğim zaman henüz evlilik gibi bir planım yoktu ve ds260 formunu bekar olarak doldurup gönderdim. Ancak bu başlığı okudukça GC sahibi olduktan sonra evlenirsem, eşim için GC çıkarma sürecinin biraz zorlu olduğunu öğrendim.

Şu an evlenmeye karar verirsem ve tavsiye edildiği üzere ds260 formunu açtırıp, eşim için yeni bir form doldurup göndermem ve sonrasında KCC belgelerini göndermem benim gbi 26binlerde olan bir sıralama için GC alma ihtimalimi azaltır mı? (Bütün akışta 1-2 aylık gibi bir ertelenmeye sebep olacağını düşünüyorum) Çünkü en erken Kasım sonu Aralık başı gibi evlenebiliriz.

Alternatif olarak her zaman mülakat tarihi belli olduktan sonra evlenmek ya da GC sahibi olduktan sonra evlenmek hala mevcut ancak bu konuda çok kararsız kaldım.
    Sizler neler düşünüyorsunuz?

Cevaplarsanız çok sevinirim. Çok teşekkürler.

• @bezirganbasi Resmî evliliğini hemen yap.Düğün ne zaman istersen yaparsın.

• @Semihmete Yok yanlış anlattım galiba, kaygım düğünün ne zaman olacağı değildi. ds260 formunu
    tekrar açtırma, eşim için yeni form doldurma ve ilgili belgelerin güncellenmesi başvuru sürecini geciktirir mi onu merak ediyordum.

• @bezirganbasi Niye geciktirsinki ? Artık herşey online.Kimse öyle kağıt kürek toplamıyor ki!! Önemli olan bilgilerin güncelliği.Doğum ölüm evlilik bunlar hayatın olağan şeyleri.Ordaki bu işle uğraşan insanlar aptal değilki..Hayatın akışından haberdarlar.Ayrıca ABD ye evlenerek gitmek kadar doğal olan ne var ki??

• @bezirganbasi siz evlilik ihtimaline göre evraklarınızı göndermeme diye bir düşünceye kapılmayın, evraklarınızı hazırlayın gönderin, eğer bu aşamadan sonra karar verir evlenirsen o zaman buna göre bir çözüm yolu forumda size yazılır
    Siz kendi sürecinizi ihtimallere bağlı geciktirmeyin bence

• @Muhtaradana Peki belgelerimi bekar olarak gönderdikten sonra evlenirsem nasıl bir yol izlemem gerekir? Bu konuda deneyimi ya da bilgisi olanlar paylaşabilirse çok sevinirim. Çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@bezirganbasi, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@Muhtaradana Peki belgelerimi bekar olarak gönderdikten sonra evlenirsem nasıl bir yol izlemem gerekir? Bu konuda deneyimi ya da bilgisi olanlar paylaşabilirse çok sevinirim. Çok teşekkürler.

Sayın @Muhtaradana katılıyorum,
    Resmi nikah yapılan tarihe göre bu cevap değişebilir.

1. seçenek mülakat maili almadan önce KCC ye formunuzu açtırıp, gerekli güncellemeleri yaparsınız.
    2. seçenek mülakat maili aldıktan sonra bu işlemleri gerçekleştirirsiniz. Bu sayede sürecinizin herhangi bir aksamaya uğramaz.
      Endişelenecek bir şey yok eğer gerçek bir evlilikse.
      Siz bu sorulardan önce ne yapacağınıza karar verirseniz iyi olur. Böyle bir şeyi düşünüyorsanız bir an önce gerçekleştirmenizi tavsiye ederim
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bezirganbasi, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Herkese Merhaba,
    Bu başlık altında uzunca tartışılmış ancak ben sizlerin de fikirlerini merak ettiğim bir soruyla karşınızdayım. Dosya numaram 26binlerde olmasına rağmen 16 Ekimde KCC den evrak talep mailini aldım. Henüz göndermedim ama belgelerim hazır.

Greencard talihlisi olduğumu öğrendiğim zaman henüz evlilik gibi bir planım yoktu ve ds260 formunu bekar olarak doldurup gönderdim. Ancak bu başlığı okudukça GC sahibi olduktan sonra evlenirsem, eşim için GC çıkarma sürecinin biraz zorlu olduğunu öğrendim.

Şu an evlenmeye karar verirsem ve tavsiye edildiği üzere ds260 formunu açtırıp, eşim için yeni bir form doldurup göndermem ve sonrasında KCC belgelerini göndermem benim gbi 26binlerde olan bir sıralama için GC alma ihtimalimi azaltır mı? (Bütün akışta 1-2 aylık gibi bir ertelenmeye sebep olacağını düşünüyorum) Çünkü en erken Kasım sonu Aralık başı gibi evlenebiliriz.

Alternatif olarak her zaman mülakat tarihi belli olduktan sonra evlenmek ya da GC sahibi olduktan sonra evlenmek hala mevcut ancak bu konuda çok kararsız kaldım.
    Sizler neler düşünüyorsunuz?

Cevaplarsanız çok sevinirim. Çok teşekkürler.

Resmen evlenmeden esiniz icin DS-260 formu dolduramazsiniz, kendisini surecinize de ekleyemezsiniz.

Gercek bir evlilik vize icin hicbir sorun cikarmaz.

• Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

• @met Merhaba bende aynı durumdayım şu anda ds260 formumu bekar olarak gönderdim mülakat tarihi bekliyorum şubatta düğünüm var. düğünden sonra eşimin bilgilerini de ds260 formuna ekleyip göndermeyi düşünüyorum.
    nikahı erken kıysak aralık gibi mesela eşimle aynı evde mi ikamet etmem gerekiyor?
    aileler bu durumu hoş görmeyebilir o yüzden bu süre içerisinde ne yapacağımızı bilemedik yardımcı olursanız sevinirim.
    Sizin bu süreç ne kadar zaman aldı 1-2 yılı bulur mu bu süreç ?
    Buluyorsa eğer Türkiye de ki ev düzenimizi iş düzenimizi ona göre ayarlıcaz zaman aralığıyla ilgili hiçbir şekilde bilgi bulamıyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba arkadaşlar,
    Bekar olarak kcc ye evrakları gönderdikten sonra evlenirsek soyadı değişikliği vs olacağı için evrak isimlendirmesini nasıl yapmalıyız ?

Ds260 larımızı açtırıp güncelleyip submit edeceğiz ve en son güncel olarak yolladığımız DS 260daki isim soyismime göre mi evrak isimlendirmesini yapacağım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frejya, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba arkadaşlar,
    Bekar olarak kcc ye evrakları gönderdikten sonra evlenirsek soyadı değişikliği vs olacağı için evrak isimlendirmesini nasıl yapmalıyız ?

Ds260 larımızı açtırıp güncelleyip submit edeceğiz ve en son güncel olarak yolladığımız DS 260daki isim soyismime göre mi evrak isimlendirmesini yapacağım?

DS-260 formunda gorundugu gibi hazirlayabilirsiniz.

• @crazycells çok teşekkürler ☺

• Merhabalar grupta yeniyim deneyimlerinizden yararlanarak yardımcı olursanız sevinirim. Kız arkadaşım greencard talihlisi (28k) biz bunu ekimde öğrendik ne yazık ki. Geç öğrenmiş olduğumuzdan şansımızı azaltmayalım diye evlilik işinden vazgeçip apar topar kız arkadaşımın tek başına belgelerini toplayıp yolladık. Sonra öğrendik ki kız arkadaşımın gittikten sonra benim gitmem daha da zorlaşıyormuş ve ds260ı tekrar açtırma gibi bi şansımızda varmış..Bu nedenle aralik ayı
    gibi evlenip ds260ı açtırmayı düşünüyoruz fakat nasıl bi yol izleyebiliriz bilmiyoruz. Bu zamana kadar hep ayri adreste yaşadık ve evlensek bile ayri adreste yasamaya devam edecez ilişkimiz 3 yıllık. Mulakat oncesi ve sonrasi onerileriniz nelerdir.Bu konuda yardım ederseniz sevinirim. Ve bir diğer sorum da hesapta gösterilecek olan para sadece greencard talihlisinin hesabında mı gösterilecek yoksa ikimizinde hesabında gösterilmesi gerekiyor mu bide iş mektubu ve sponsor mektubu her ikimiz için mı istenmeli yoksa sadece green card talihlisi için mı istenmeli şimdiden değerli vaktiniz için teşekkür ederim. Özellikle @crazycells @uzay yardımcı olursanız çok mutlu olurum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anilpaker, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar grupta yeniyim deneyimlerinizden yararlanarak yardımcı olursanız sevinirim. Kız arkadaşım greencard talihlisi (28k) biz bunu ekimde öğrendik ne yazık ki. Geç öğrenmiş olduğumuzdan şansımızı azaltmayalım diye evlilik işinden vazgeçip apar topar kız arkadaşımın tek başına belgelerini toplayıp yolladık. Sonra öğrendik ki kız arkadaşımın gittikten sonra benim gitmem daha da zorlaşıyormuş ve ds260ı tekrar açtırma gibi bi şansımızda varmış..Bu nedenle aralik ayı
    gibi evlenip ds260ı açtırmayı düşünüyoruz fakat nasıl bi yol izleyebiliriz bilmiyoruz. Bu zamana kadar hep ayri adreste yaşadık ve evlensek bile ayri adreste yasamaya devam edecez ilişkimiz 3 yıllık. Mulakat oncesi ve sonrasi onerileriniz nelerdir.Bu konuda yardım ederseniz sevinirim. Ve bir diğer sorum da hesapta gösterilecek olan para sadece greencard talihlisinin hesabında mı gösterilecek yoksa ikimizinde hesabında gösterilmesi gerekiyor mu bide iş mektubu ve sponsor mektubu her ikimiz için mı istenmeli yoksa sadece green card talihlisi için mı istenmeli şimdiden değerli vaktiniz için teşekkür ederim. Özellikle @crazycells @uzay yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Evlendikten sonra yazarsiniz, o durumda surecte nerde oldugunuza gore yonlendiririz.

Para/is teklifi icin kim oldugu farketmez, sponsor ise herkese sponsor olmali.

• @crazycells evlilik sürecinden sonra tekrardan irtibata geçeceğim

• Arkadaşlar ben 2020 Greencard talihlisiyim. Evlenmeden önce DS260 formunu doldurup gönderdim. Evlendikten 3 ay sonra KCC'den ''Further DV Documents Required'' maili geldi fakat eşim için de DS260 formu eklemek için KCC'ye mail atıp formu tekrardan açtırdık. Bugün DS260 formlarımızı doldurup gönderdik. Şimdi KCC'den tekrar 'Further DV Documents Required'' mailinin gelmesini beklemeli miyiz yoksa direk bu dokümanları toparlayıp KCC'ye mail olarak göndermeli miyiz? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 114
  • 22
  • 974
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |