Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydin1980, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Değerli arkadaşlar, green card sahibiyim. Evlenmem durumunda eşimle Amerika'da boşanırsak kendisi haklarını kaybediyor mu? Buralarda çok aradım ama kayboldum. İşin özü suistimal edilmekten çekiniyorum. Teşekkürler.

O durumda evliligin ne amacla yapildigi onemli. Eger daha sonra evlilik iyi niyetle yapilmadigina kanaat getirirlerse o durumda sorun yasayabilir esiniz.

• @crazycells @Muhtaradana Yeni kimlik ve pasaportlarımız geldi, Bu akşam KCC mesai saatleri içindeyken e-mail göndereceğim. E-mail gönderirken nelere dikkat etmeliyiz? En başta "You have been randomly selected" yazan sayfanın altında, KCC ile iletişime geçerken aşağıdaki gibi adınızı soyadınızı dosya numaranızı ve ek olarak doğum tarihinizi belirtin diyor (If you need to contact the Kentucky Consular Center (KCC) about your case, you may write to
    [email protected]. When writing to KCC, you must always include your name and case number as they
    appear below. You must also include your complete date of birth as stated on your original entry.)

Fakat e-mail başlığı olarak ne yazacağımız konusunda bir yönlendirme yapmıyor. E-mail başlığında dosya numarası ve ad soyad yazmamız yeterli mi yoksa farklı bir formatı var mıdır? Daha önce KCC ile iletişime geçmiş arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alper-Kocatepe, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells @Muhtaradana Yeni kimlik ve pasaportlarımız geldi, Bu akşam KCC mesai saatleri içindeyken e-mail göndereceğim. E-mail gönderirken nelere dikkat etmeliyiz? En başta "You have been randomly selected" yazan sayfanın altında, KCC ile iletişime geçerken aşağıdaki gibi adınızı soyadınızı dosya numaranızı ve ek olarak doğum tarihinizi belirtin diyor (If you need to contact the Kentucky Consular Center (KCC) about your case, you may write to
    [email protected]. When writing to KCC, you must always include your name and case number as they
    appear below. You must also include your complete date of birth as stated on your original entry.)

Fakat e-mail başlığı olarak ne yazacağımız konusunda bir yönlendirme yapmıyor. E-mail başlığında dosya numarası ve ad soyad yazmamız yeterli mi yoksa farklı bir formatı var mıdır? Daha önce KCC ile iletişime geçmiş arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

sorulari vize kategorinizin basliginda sormalisiniz.

• @crazycells Amerikan Vizeleri ana başlığı altında Çeşitlilik Göçmen Vizesi'ni bulamadım, yönlendirebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Amerikan Vizeleri ana başlığı altında Çeşitlilik Göçmen Vizesi'ni bulamadım, yönlendirebilir misiniz?

Gocmenlik bolumu surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/2/yeşilkart-greencard-ve-göçmenlik

• Tekrardan merhaba,

KCC'ye evlendiğime dair mail attım ve eşim için de DS260 açılmasını istedim, bugün cevap geldi, DS260ları doldurmak için girdik fakat sadece benim DS260 formum açılmış eşim için ayrı bir form görünmüyor. Bir hata mı var yoksa ben bilgileri düzelttikten sonra mı eşim için de açılacak?

Bilgi verebilirseniz sevinirim @crazycells @Muhtaradana

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Tekrardan merhaba,

KCC'ye evlendiğime dair mail attım ve eşim için de DS260 açılmasını istedim, bugün cevap geldi, DS260ları doldurmak için girdik fakat sadece benim DS260 formum açılmış eşim için ayrı bir form görünmüyor. Bir hata mı var yoksa ben bilgileri düzelttikten sonra mı eşim için de açılacak?

Bilgi verebilirseniz sevinirim @crazycells @Muhtaradana

ilk sayfadan "add applicant" ile yeni form ekleyebiliyor musunuz? forum video'sunda gorunuyor olmasi lazim...

• @crazycells Evet şimdi gördüm ben de. Valla elim ayağıma dolaşıyor yanlış bir şey yapacağım diye bildiğimi de unutuyorum 🙂 Çok teşekkürler tekrar.

• @crazycells Evlendikten sonra eşimi ekletmeden evrak talep e-mail geldi? Şimdi ben kendim için evlilik cüzdanında e-mail atmalımıyım? ve eşimi sonramı ekletmeliyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells Evlendikten sonra eşimi ekletmeden evrak talep e-mail geldi? Şimdi ben kendim için evlilik cüzdanında e-mail atmalımıyım? ve eşimi sonramı ekletmeliyim ?

Once DS-260'i eklemek icin email gonderip, formu gonderdikten sonra ilgili belgeleri guncel sekilde gonderebilirsiniz.

• @Semihmete İmzanızdaki Case Number yanlış mı? Ben 19XXX'lerdeyim KCC'den daha mail falan gelmedi, karışık mı atıyolar acaba mailleri...

• @crazycells
    Merhaba, bir konuda yardiminiza ihtiyacim var. Ben DS260 formu bekar olarak doldurdum ancak Kasim ayinin basinda evlenecegim. Evlendikten sonra hemen pasaport kimlik vs yenileme islemlerini yaparak formu yeniden actiracagiz ve esim icin de dolduracagiz. Ancak bugun KCC’den evrak maili aldim. Bu durumda nikahtan sonra DS260 formunu yeniden submit ettikten sonra hem kendim hem esim adina mi evraklari iletmeliyim. Bu zaman Kasim ortasini bulacaktir. Yoksa su an bekar olarak kendi evraklarimi gondermeli miyim, eger oyleyse sonrasinda sureci ikimiz adina ne sekilde ilerletmemiz gerekir?
    Yardimlarinizi rica ederim.
    Benimle ayni durumu yasayan arkadaslar da varsa tecrubelerinizi iletirseniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lntcko, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells
    Merhaba, bir konuda yardiminiza ihtiyacim var. Ben DS260 formu bekar olarak doldurdum ancak Kasim ayinin basinda evlenecegim. Evlendikten sonra hemen pasaport kimlik vs yenileme islemlerini yaparak formu yeniden actiracagiz ve esim icin de dolduracagiz. Ancak bugun KCC’den evrak maili aldim. Bu durumda nikahtan sonra DS260 formunu yeniden submit ettikten sonra hem kendim hem esim adina mi evraklari iletmeliyim. Bu zaman Kasim ortasini bulacaktir. Yoksa su an bekar olarak kendi evraklarimi gondermeli miyim, eger oyleyse sonrasinda sureci ikimiz adina ne sekilde ilerletmemiz gerekir?
    Yardimlarinizi rica ederim.
    Benimle ayni durumu yasayan arkadaslar da varsa tecrubelerinizi iletirseniz sevinirim.

Su an kendi durumunuzu gosteren belgeleri gonderebilirsiniz, bir sorun olmaz.

Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra konsoloslukla iletisime gecerek bilgileri guncelleyebilirsiniz.

• @crazycells üstad selamlar ben bugun aksam 21.15 te evrak maili aldım ama tesadüfe bakın ki yarin sabah belediyeye evlenmek için tarih almaya gideceğim bu durumda evlendikten sonra önce ds-260 ı açtırmak isteyip gerekli eklemeleri yapip daha sonra eşiminkilerle berabermi maili yollamam mantıklı olur ve acele etmelimiyiz yani nikah gününü en erken 1 haftaya veriyorlar bu durumda benim 2 haftayi bulabilir evrak mailini yollamam.

• ⭐⭐⭐

@dogodogo, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells üstad selamlar ben bugun aksam 21.15 te evrak maili aldım ama tesadüfe bakın ki yarin sabah belediyeye evlenmek için tarih almaya gideceğim bu durumda evlendikten sonra önce ds-260 ı açtırmak isteyip gerekli eklemeleri yapip daha sonra eşiminkilerle berabermi maili yollamam mantıklı olur ve acele etmelimiyiz yani nikah gününü en erken 1 haftaya veriyorlar bu durumda benim 2 haftayi bulabilir evrak mailini yollamam.

Sayın @crazycells in bu konudaki tavsiyesi;

Resmi olarak nikah yapıldıktan sonra formunuzu açtırmak için KCC ye mail atın.
    Formlarınızı doldurup gerekli pasaport ve belgeleri çıkardıktan sonra evrak mailini cevaplarsınız.
    Bu arada eşinizin formunu doldururken kendi formunuzda evlilikle alakalı bölümü güncellemeyi unutmayın

• @bolatmali çoook teşekkür ederim cevabiniz için şuan eşimle heycandan duramiyoruz adım adım ilerliyor galiba herşey çok şaşkınız sizinda imzanınzdan gördüm mülakat tarihinize az kalmı inşallah konsolosluğun kapısından mutluluk gözyaşlarıyla çıkarsınız bizim umut ettiğimiz gibi.

• ⭐⭐⭐

@bolatmali çoook teşekkür ederim cevabiniz için şuan eşimle heycandan duramiyoruz adım adım ilerliyor galiba herşey çok şaşkınız sizinda imzanınzdan gördüm mülakat tarihinize az kalmı inşallah konsolosluğun kapısından mutluluk gözyaşlarıyla çıkarsınız bizim umut ettiğimiz gibi.

Çok teşekkür ederim. Bende talihli olduktan sonra evlilik yaptım. Sizlere detaylı bir şekilde mülakattan sonra deneyimlerimi aktaracağım. Sizlerde bu sayede fikir edinmiş olursunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells üstad selamlar ben bugun aksam 21.15 te evrak maili aldım ama tesadüfe bakın ki yarin sabah belediyeye evlenmek için tarih almaya gideceğim bu durumda evlendikten sonra önce ds-260 ı açtırmak isteyip gerekli eklemeleri yapip daha sonra eşiminkilerle berabermi maili yollamam mantıklı olur ve acele etmelimiyiz yani nikah gününü en erken 1 haftaya veriyorlar bu durumda benim 2 haftayi bulabilir evrak mailini yollamam.

sorun degil, 1 ay sonra bile gonderebilirsiniz. Henuz DV2020 sureci yeni basladi, o nedenle telaslanmaniza gerek yok.

• @crazycells çok teşekkürler üstad her defasında iç rahatlatmayı becerebiliyorsunuz 😃

• Merhabalar @crazycells sizinde bu konuda fikriniz benim için onemli. Yardımcı olursanız sevinirim. Ben ve kız arkatasım Turkmenistan vatandasıyız. Kız arkadasım 2020 çekilişi talihlisi. DS-260 formunu bekar olarak doldurduk ve gonderdik. 10.10.2019 tarihinde KCC den mail geldi. Sırası 19 xxx ve biz ocakta evlenecegiz (Evlilik veya nikah kıymak ocaktan önce imkansız). Kız arkadasım Rusyada okuyor bende Turkiyede.Sorularım su sekilde olacak:

1. Şimdi evrakları göndermeli miyiz yoksa ocağa kadar bekleyip evlendikten sonra kendimi de ekledikten sonra mı gönder meliyiz.
    2. (Evrakları simdi gönderirsek ve olurda ocaga veya beni forma ekletene kadar mulakat tarihi belli olursa sonra eklemek problem olmaz mı?)
    3. Evrakları toplama suremiz 2 ay gibi olacak. Ben simdiden evrak toplamaya baslarsam evlenmeden onceki tarihte toplanmış diye sorun olur mu veya tavsiyeniz?
    4. Vize gorusmesine Turkiyede mi girsek daha iyi olur yoksa Rusyada mı? Formu doldururken Turkiye demistik(Kız arkadasım Turkçe biliyor diye). Bu konuda yardımcı ve bilgilendirirseniz sevinirim. Simdiden herkese tesekkur ediyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |