Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yasss7 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Burayi tamamen okudum F2A ya tabi olacagim ancak kiz arkadasimda henuz gc almadi yani vize randevusuna girmedi bundan once evlensem surec nasil olacak yine F2A yami tabi olacagim yoksa ondada card olmadigi icin ama evlendigimiz icin farkli birsey mi olacak @crazycells

Mustakbel esiniz mulakata girmeden once evlenirseniz, mulakata birlikte girip GreenCard onayini birlikte alabilirsiniz. Yapilmasi gereken, evlendikten sonra (mulakattan once) ABD Ankara Konsolosluguna evliligin bildirilmesi. Islemler icin Konsolosluk sizi yonlendirecektir. Konsoloslukla iletisim icin:

Evliligi, Onun GC alip ABD ilk girisi yapmasindan sonraya birakirsaniz F2A ile uzun ve muhtemelen ayri gecireceginiz bir surece girmek zorunda kalirsiniz.

Bu konunun onceki sayfalarini ve ozellikle su paylasimlari incelemenizi oneririm:

https://yesilkartforum.com/forum/post/43477

https://yesilkartforum.com/forum/post/39921

https://yesilkartforum.com/forum/post/39937

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasss7 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Burayi tamamen okudum F2A ya tabi olacagim ancak kiz arkadasimda henuz gc almadi yani vize randevusuna girmedi bundan once evlensem surec nasil olacak yine F2A yami tabi olacagim yoksa ondada card olmadigi icin ama evlendigimiz icin farkli birsey mi olacak @crazycells

Hayir, su an KCC'ye belgeleri gonderin, Mulakat tarihi aciklaninca mulakattan once evlenip durumdan konsoloslugu haberdar edin.

Sizin icin de bir DS260 doldurmaniz ve mustakbel esinizin dosyasina dahil olmaniz gerekecek. Zaten evlilik sonrasi, mulakat oncesi konsolosluk sizi yonlendirecek.

• @Sharm ve @crazycells ikinizide naçizhane açıklamaları için teşekkür ediyorum ,

KCC ye belgeleri dün yolladık evlilik durumunu netleştirmeye çalışıyoruz sonra konsoloslugu haberdar edeceğiz süreç ile ilgili buradan bilgilendirme yaparım.

teşekkürler .

• Sayın @crazycells @met bildiğiniz üzere DS260 formunu tekrar açtıracağımı söylemiştim. Mülakat tarihini alalı bugün 12 gün oldu ve ve soru bölümünden Embassy ile iletişime geçtim. Eşimi eklemem için formu tekrar açmalarını ve eşimi eklemek istediğimi belirttim. Biraz evvel gelen mailde formu re-opened yaptıklarını belirttiler. Sisteme girip kontrol ettiğimde add applicant ya da eşimin adı olan bir dosya ibaresi görmedim. Sayın @met 1 hafta sonra eşinizin pasaportunu istemişlerdi sizden. Acaba gerekli değişiklikleri yapıp submit etmeden bekleyeyim mi ?
    Yoksa tekrar iletişime geçip eşim için de dosya açmanızı bekliyorum şeklinde sorayım mı ? Gerek var mı...
    Saygılarımla..

• merhaba @civilengineer19 ,

Aynı durum bende de olmuştu. Add applicant butonu gözükmüyordu. Eşinizin belgelerini gönderdikten sonra eşiniz için formu onlar açacak ve isim soyisim bilgilerini onlar eklemiş olacak. Siz gerisini dolduracaksınız. Sistem biraz yavaş ilerliyor ama çözülecektir. Belgeleri gönderdikten 3-4 gün sonra tekrar bir mail atın, bazen hatırlatmak iyi olabiliyor.

iyi günler dilerim.

• Ek not: Submit yapmayın onlar eşiniz adına formu oluşturana kadar. Eğer belgeleri gönderdikten sonra formu açtılarsa ve eşinizin formu yoksa, tekrar mail atarak bu durumu belirtin. Unutabiliyorlar.

• Sayın @met ben sadece aile cüzdanını taratıp gönderdim. Eşimin belgelerinden kastınız pasaportu mudur? Yeni pasaportu 1 haftaya gelir diye düşünüyoruz. Onlara sadece hatırlatma mı yapayım yoksa direk belge göndererek mi deneyeyim ? Teşekkürler

• Tamamdır sayın @met . Belgeleri onlar mı talep edecek yoksa kafama göre mi göndereceğim. Ve belge olarak ne isterler acaba ? Şu an sadece benim dosya açık gerekli değişiklikleri yapıp save edeceğim. Eşimin dosyayı da doldurduktan sonra birlikte submit ederiz. Teşekkürler

• en uygun yol evlenmek gibi gözüküyo, peki kızı nerden buluyoz ? 🙂 🙂

• @civilengineer19 Eşinizin pasaport geldiğinde hemen gerekli sayfalarını taratıp gönderin, onların normalde formunuzu geri açtık dediğinde istemeleri lazımdı ama dediğim gibi unutabiliyorlar süreci. Siz pasaport gelir gelmez gönderin, hem add applicant butonunun olmadiğını söyleyin, onlar eklerler diye tahmin ediyorum boylece. Submiti herşey tamamlanınca yaparsınız acele etmeyin.

• Tamamdır sayın @met o şekilde hareket edeceğiz. Umarım pasaport elimize hızlı ulaşır ve o şekilde hallederiz. Bir de kafama takılan bir husus var siz adres konusunda eşinizin adresini sordukları kısma; As present address mi yaptınız yoksa Abd deki present address diye bir secenek daha var onu mu sectiniz. Biz birlikte yasiyoruz ailemin yanindayiz zaten ve adresi de burasi gorunuyor. Bu durumda same as present addres sectim.
    Ikinci bir sorum ise fark ettiniz mi bilmiyorum fakat bir arkadas esime de green card istiyorum secenegi var ama o secenegi isaretlemeyi unutmustum diyordu. Ben oyle bir sey goremedim var midir ?
    Tesekkur ederim.

• Sayın @crazycells öncesinde de sorduğum gibi eşimin yabancı olması süreci, Rusya'dan olması süreci etkiler mi diye sormuştum. Fakat etkilemeyeceğini belirtmiştiniz. Fakat başka bir postta bir arkadaş eşinin yabancı uyruklu olduğu için(Yani Türk vatandaşı olmadığı için) green card alamadıklarını ve bunun için eşinin vatandaşlığını beklemeleri gerektiğini belirtmiş.Gerçekten böyle bir şart var mı ? Yani mülakata bir kaç gün kala bu olay beni biraz düşündürdü. Üstelik eşim de pasaportunun bugün hazır olduğunu bile söyledi...
    Saygılarımla.

• Dipnot: Arkadaşla iletişime geçtim. Eşi Suriye vatandaşıymış ve Trump’ın yasakladığı ülkeler arasındaymış. O yüzden eksik döküman deyip başka bir vizeye başvurmalarını istemişler. Kısaca şu an için sorun yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 hayir, esinizin TC vatandasi olmasina gerek yok.

• Tamamdır sayın @crazycells bu arada eşimin pasaportu bugün gelmiş. Kendisi taratıp bana gönderdi. Ben de konsolosluğa onun için Ds-260 açmalarını rica ettim. Eşim de birkaç gün içinde Türkiye'ye gelecek akabinde çeviri ve sağlık randevusu ptt kaydı gibi işlemleri yapacağız. Çok sağolun.
    Saygılarımla...

• @cemil-yaman K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

Fas isimli ülkede yaşayan sevgilimle evlenmek istiyorum. Green card ı olan biri Fas ülkesinden biriyle nasıl evlenebilir ve eşimi Amerika'ya nasıl aldırabilirim. En kestirme yol olarak hangi vize statüsü uygun olur. evlenmeden önce öğrenci vizesi cikartıp sevgilimle Amerika'da evlenip öğrenci vizesini green card a statü değişikliği yapsak nasıl olur. ÇOK AKLIM KARIŞIK SİZCE NE YAPSAM.

@cemil-yaman K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

@misi-misiyos teşekkür. Sevgilimle yeni barıştık ayrılınca hiç bir resim doğal olarak bırakmadım sildim. K1 için resim ve en az 2 yıl tanışma şartı var. İspat için ne yapmalıyım. Benim green card im var ama kız arkadaşımın yok. Bu vizeye başvurunca tahmini kaç ay yıl sürüyor kız arkadaşımin Amerika'ya gelmesi. Şuan fasta kız arkadasim

Gordugum kadariyla sizin henuz Green Card'iniz yok.
    DV-2019 kurasini kazandiniz.
    Dosya numaraniz 24binlerde ve current olmadi, dolayisiyla mulakatiniz henuz gerceklesmedi.
    (yukarida yanlis anladigim birsey varsa lutfen duzeltin)

Sayin @arnblt tarafindan surada belirtildigi gibi, mustakbel esinizle mulakatinizdan once evlenip ikiniz birlikte Green Card alabilirsiniz.
    Bu sekilde ilerlemeniz icin bir engel mi goruyorsunuz?

• @sharm doğru şuan evlilik maalesef imkansız çünkü saçma sapan gelenek görenek işleri var. Mülakat öncesi evlilik olamayacağına göre Amerika'da green card ile evlenmem gerekiyor. Green card ile Amerika'da Fas ülkesinden biriyle nasıl evlenebilirim. Ben türk kız Faslı ve Amerika'da vatandaş değilim nasıl olacak şimdi benim durum. 2 yıl beklemek gerekiyormuş öyle saçma işmi olur 1 yıl evlenmeyi bekle 2 yıl sıra bekle. Başka çözüm yolu varmı arkadaşlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil-yaman ilk iletideki bilgileri okumanizi tavsiye ederim.

• Sayın @met @crazycells mülakat evraklarıyla ilgili evlilik cüzdanının orjinalini ve ingilizce tercümesini de getirin diyorlar. Peki aile cüzdanının tercümesi nasıl yapılacak. Yani demek istediğim hangi sayfalarını tercüme ettiriyoruz ? 2 sayfa eşim ve benim detaylarımızın yazdığı yerleri mi ? Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Sayın @met @crazycells mülakat evraklarıyla ilgili evlilik cüzdanının orjinalini ve ingilizce tercümesini de getirin diyorlar. Peki aile cüzdanının tercümesi nasıl yapılacak. Yani demek istediğim hangi sayfalarını tercüme ettiriyoruz ? 2 sayfa eşim ve benim detaylarımızın yazdığı yerleri mi ? Teşekkürler...

Evet, o bilgilerin bulundugu sayfayi tercume ettirin.

Evlilik cuzdaninizin ingilizce kismi yok mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |