Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Tamamdır sayın @crazycells yeni cut offlar geldikten sonra mülakat tarihi için mail beklemeye başlayacağız. Mail geldikten sonra dediğiniz şekilde hareket edeceğiz.

• @met Bu arada eşim bugün Rusya’ya gitti. Kendi ID ve pasaportunu değiştirmek için. Bu süreç 1 ayı bulabiliyormuş. Dolayısıyla eğer pasaport talepleri olursa eski pasaportunu göndereceğim ve şu anda yeni pasaportu için başvuruda bulunduğunu belirteceğim.

• Merhaba 3 senelik bir ilişkim var 19xxx talihlisiyim . Amerikaya gidebildiğim kadar geç evlenip gitmek istiyorum. Hem kontenjana girmek hemde en geç tarihte evlenmek için en son tarih hangi ay olabilir. Deadline nedir sizce ? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hawkerx ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhaba 3 senelik bir ilişkim var 19xxx talihlisiyim . Amerikaya gidebildiğim kadar geç evlenip gitmek istiyorum. Hem kontenjana girmek hemde en geç tarihte evlenmek için en son tarih hangi ay olabilir. Deadline nedir sizce ? Şimdiden teşekkürler.

DS260 formunu gonderdiniz mi?

• @crazycells ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhaba 3 senelik bir ilişkim var 19xxx talihlisiyim . Amerikaya gidebildiğim kadar geç evlenip gitmek istiyorum. Hem kontenjana girmek hemde en geç tarihte evlenmek için en son tarih hangi ay olabilir. Deadline nedir sizce ? Şimdiden teşekkürler.

Yolladım Hocam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Yolladım Hocam

Zaten Mayis, Haziran gibi mulakat tarihi alacaksiniz gibi gorunuyor, bundan daha da geciktirmek mi istiyorsunuz?

Islemlerin tamamini 30 Eylul'e kadar tamamlamis olmaniz gerekiyor. En gec Haziran'da evlenmenizi tavsiye ederim, sonrasinda mulakat tarihi isterseniz bile hemen almayacaksiniz zaten, boyle seyler zaman aliyor, o nedenle kesinlikle son bir iki aya birakmamanizi tavsiye ederim.

• Sayın @crazycells bugün 18 Şubat itibariyle eşim Rusya'da pasaportunu değiştirmek için verdi. Ve bu işlem için 1 ay sürüyor demişler. Bu arada ay sonuna doğru mülakat maili bekliyorum. Ardından da eşimi eklemeleri için konsoloslukla iletişime geçeceğim. Şimdi bununla alakalı olarak :

1. Ds260 formunu aktif ettiklerine eşimin pasaportu hala ulaşmamış olma durumunda formdaki diğer yolculuk belgesini seçmesinde sorun olur mu ? Ya da DS 260 formunu bir kaç gün bekletip pasaportunu aldıktan sonra mı doldurup submit etmek mantıklı olur ?
    2. Evlilikten önce ABD'de bir adres vermiştim. Formu tekrar açtırınca eğer gideceğimiz adres değişmişse bunu yeni formlara işleyelim mi yoksa aynı adres kalsa daha mı makul olur ?
    3. Ptt ais kaydı ve sağlık randevusu için sanıyorum pasaport gerekli. Özellikle ais kaydı için eşimin pasaportu halihazırda olmadığı için Rusya'dan getirdiğinde yapmayı planlıyorum. Fakat şu an için bu mülakata 10 gün kala gibi bir sürede görünüyor. Yani kısaca benim kafamda çizdiğim olay şu ; eşim pasaportunu 20 Mart gibi alıp Türkiye'ye gelse mülakatımızda Nisanın ilk haftalarında açıklansa bu durumda ais kaydı ve sağlık randevusu alabilir miyim?(Sağlık randevusunun ertesi günü mülakat olacakmış şeklinde planladım) Yoksa mülakat tarihi verilir verilmez bu işleri yapmamızı mı önerirsiniz.
      Teşekkür ederim...
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Sayın @crazycells bugün 18 Şubat itibariyle eşim Rusya'da pasaportunu değiştirmek için verdi. Ve bu işlem için 1 ay sürüyor demişler. Bu arada ay sonuna doğru mülakat maili bekliyorum. Ardından da eşimi eklemeleri için konsoloslukla iletişime geçeceğim. Şimdi bununla alakalı olarak :

1. Ds260 formunu aktif ettiklerine eşimin pasaportu hala ulaşmamış olma durumunda formdaki diğer yolculuk belgesini seçmesinde sorun olur mu ? Ya da DS 260 formunu bir kaç gün bekletip pasaportunu aldıktan sonra mı doldurup submit etmek mantıklı olur ?
    2. Evlilikten önce ABD'de bir adres vermiştim. Formu tekrar açtırınca eğer gideceğimiz adres değişmişse bunu yeni formlara işleyelim mi yoksa aynı adres kalsa daha mı makul olur ?
    3. Ptt ais kaydı ve sağlık randevusu için sanıyorum pasaport gerekli. Özellikle ais kaydı için eşimin pasaportu halihazırda olmadığı için Rusya'dan getirdiğinde yapmayı planlıyorum. Fakat şu an için bu mülakata 10 gün kala gibi bir sürede görünüyor. Yani kısaca benim kafamda çizdiğim olay şu ; eşim pasaportunu 20 Mart gibi alıp Türkiye'ye gelse mülakatımızda Nisanın ilk haftalarında açıklansa bu durumda ais kaydı ve sağlık randevusu alabilir miyim?(Sağlık randevusunun ertesi günü mülakat olacakmış şeklinde planladım) Yoksa mülakat tarihi verilir verilmez bu işleri yapmamızı mı önerirsiniz.
      Teşekkür ederim...
    1. Sorun olmaz. Ama eger imkan varsa ve zamanlama sorun olmazsa tam bilgiyle formu gonderin.

2. Formu siz degistireceginiz icin adresi degistirebilirsiniz, bir sorun yasamazsiniz. Onemli olan mulakat sirasinda degistirmemek. Cunku konsolos, formda bir adres yazili ise adresi degistirmeyi unutuyor, ve siz adres degisti zannediyorsunuz ama degismemis oluyor.

3. Alabilirsiniz, AIS kaydini mulakattan 1 gun once, saglik muayenesini ise 2-3 gun once yapmaniz yeterli.

• Sayın @crazycells çok teşekkür ederim ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

şimdi yayınlandı evlilik yolu ile gelen birsinin ayrıntılı videosudur

• Sayin @crazycells benim mulakat tarihim bekledigim ve soyledigim gibi Nisan ayina aciklandi. Ertesi gun elcilige mail gonderdim ve esim icin form acmalarini talep ettim. Fakat bana hala dosyanin onlara iletilmedigini ve KCC yle iletisime gecmem gerektigini soylediler. KCC Ile iletisime gecmem mulakat tarihimi etkiler mi ? Cunku zaten aciklandi artik. Ya da bir kac gun daha bekleyip tekrar mi Embassy soru formu bulumuyle iletisime geceyim? Tesekkurler

• Sn. @crazycells merhabalar, 1 Nisan’a mülakat tarihi aldım ve 27 Şubat’ta da evlendim, henüz eşimin pasaportu kimliği vs değişmedi.Konsoloslukla hemen mi, yoksa pasaportları ve kimlikleri yeniledikten sonra mı irtibata geçip evlendiğimi belirtmeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Sayin @crazycells benim mulakat tarihim bekledigim ve soyledigim gibi Nisan ayina aciklandi. Ertesi gun elcilige mail gonderdim ve esim icin form acmalarini talep ettim. Fakat bana hala dosyanin onlara iletilmedigini ve KCC yle iletisime gecmem gerektigini soylediler. KCC Ile iletisime gecmem mulakat tarihimi etkiler mi ? Cunku zaten aciklandi artik. Ya da bir kac gun daha bekleyip tekrar mi Embassy soru formu bulumuyle iletisime geceyim? Tesekkurler

1 hafta - 10 gun sonra yine email gonderebilirsiniz. KCC'ye bosuna mesaj gondermeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alimanstory ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Sn. @crazycells merhabalar, 1 Nisan’a mülakat tarihi aldım ve 27 Şubat’ta da evlendim, henüz eşimin pasaportu kimliği vs değişmedi.Konsoloslukla hemen mi, yoksa pasaportları ve kimlikleri yeniledikten sonra mı irtibata geçip evlendiğimi belirtmeliyim?

kac gun sonra pasaportlar degismis olur sizce?

• Tamamdır sayın @crazycells çok teşekkürler.

• @crazycells haftaya cuma elimizde olur diye tahmin ediyorum.Bu arada benim pasaportumu değiştirmeme gerek var mı? Soyadı vs. değişmeyecek, o açıdan sordum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alimanstory ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

@crazycells haftaya cuma elimizde olur diye tahmin ediyorum.Bu arada benim pasaportumu değiştirmeme gerek var mı? Soyadı vs. değişmeyecek, o açıdan sordum.

Tamamdir, o durumda ulastiktan sonra konsolosluga bildirim gonderin. Sizin pasaportu degistirmenize gerek yok.

• @crazycells çok teşekkürler:)

• @crazycells selam soruyu buradan tekrar soruyorum kusura bakmayin yeniyim forumda

Kız arkadaşım 2018 Green card talihlisi ds260 submit ettik ve aradan uzunca süre geçti kalmıştı o şekild,e dün itibari ile evrak isteme maili geldi konsolosluktan bu arada takip numarası 19xxx bu şekilde,. şimdi bizim evlilik niyetimi bu sene sonu seneye ilk aylardı ancak bu durum olunca erkene alma veya geçe alma durumlarını merak ediyorum bizim yararımıza süreç nasıl gelişir . eğer o kartı aldıktan sonra evlensek o sırada ben amerikaya gidebilir miyim yoksa o randevuya girmeden evlensek benim de randevuya girmek için ne gibi evraklar hazırlamam gerekiyor birde randevusu tahminen hangi tarihe olur

• Burayi tamamen okudum F2A ya tabi olacagim ancak kiz arkadasimda henuz gc almadi yani vize randevusuna girmedi bundan once evlensem surec nasil olacak yine F2A yami tabi olacagim yoksa ondada card olmadigi icin ama evlendigimiz icin farkli birsey mi olacak @crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |