Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Benim Amerikan vatandaşı kız arkadaşım şuan Amerika' da acaba ben turist vizesiyle gidip evlensem bu süreçte sorun yaşarmıyım. Yada onu Türkiye' ye getirip burada evlenip Amerika' ya yerleşmem daha doğrumu olur bu konuda yardımınızı rica ederim. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greetings ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhabalar,
    Benim Amerikan vatandaşı kız arkadaşım şuan Amerika' da acaba ben turist vizesiyle gidip evlensem bu süreçte sorun yaşarmıyım. Yada onu Türkiye' ye getirip burada evlenip Amerika' ya yerleşmem daha doğrumu olur bu konuda yardımınızı rica ederim. Teşekkür ederim.

ABD vatandasi ile evlenmek amaciyla turist vizesiyle giris yapamazsiniz normalde, cunku turist vizesi bu amacla verilmiyor, ama girdikten sonra sartlar degisirse ve boyle bir karar alirsaniz evlenmenizde ve surece ABD'de devam etmenizde bir sakinca yok.

Eger son iki yil icinde konusup gorustuyseniz, nisanlilik vizesi de evlenmeden basvuru yapabileceginiz bir vize turu:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/274/k1-vizesi-nişanlılık-vizesi

Nisanlilik vizesi ve Turkiye'de evlenip CR1'e basvurmak surecin bitmesi icin yaklasik 1 yil boyunca Turkiye'de durmanizi gerektirecek. Sonrasinda vizenizi alip ABD'ye giris yapabileceksiniz.

Fakat ABD'de evlenip surece devam ederseniz, ABD disina cikmadan AOS yapabilirsiniz.

Burada tek problem, evliliginizin gercek oldugunu gosterebilmeniz. USCIS bu tur evlilikleri anlamak icin sizin gosterdiginiz belgelerin yanisira ABD'de bu evliligin ne zaman gerceklestigine de bakiyor. Eger ABD'ye girdikten sonraki 90 gun icinde evlenirseniz, cok fazla soru sorulabilir bu konuda. Cunku turist vizesiyle evlilik amaciyla giris yapmamaniz gerekiyor. Fakat tabii ki hayat bu 🙂 ne olacagi belli olmaz, sartlar degisebilir ve acil evlenmek durumunda kalabilirsiniz, bu durumda aslinda ABD'de evlenmek istemediginizi fakat sartlarin sizi bu duruma getirdigini aciklayabilmeniz lazim. Eger bu sekilde bir evlilik yaparsaniz, turist vizeye sahip olmaniz surec icin bir problem yaratmaz. En onemlisi evliliginizin iyi niyetle yapiliyor olmasi. Eger iliskinizin uzun ve koklu oldugunu gosterebilirseniz, surecte o kadar az sorun yasarsiniz ve az soruyla karsilasirsiniz.

• öncelikle bilgi için çok teşekkür ederim,
    Ayrıca bir durumum daha var şuan Türkiye' de her ne kadar beraber yaşamasak da resmi bir evliliğim var ve ayrılık aşamasındayız. Turist vizesi alırken evli olarak çıkmanın artısı olabileceğimi düşündüğüm için Türkiye' de avukata vekalet verip ABD ye gittiğimde boşanmam mümkündür. Ayrıca kısa sürede yeni bir evlilik yapmak bir sorun yaratır mı? Bu konuda bir yol gösterebilir misiniz? Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greetings ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

öncelikle bilgi için çok teşekkür ederim,
    Ayrıca bir durumum daha var şuan Türkiye' de her ne kadar beraber yaşamasak da resmi bir evliliğim var ve ayrılık aşamasındayız. Turist vizesi alırken evli olarak çıkmanın artısı olabileceğimi düşündüğüm için Türkiye' de avukata vekalet verip ABD ye gittiğimde boşanmam mümkündür. Ayrıca kısa sürede yeni bir evlilik yapmak bir sorun yaratır mı? Bu konuda bir yol gösterebilir misiniz? Çok teşekkür ederim.

Saniyorum vekalet ile bosanmanizda yasal olarak bir problem yok, ama tamamen bosanma islemi bitmeden yeni bir evlilik yapmamalisiniz. Yasal olarak cok fazla sorunla karsilasabilirsiniz.

Bosanmanin ardindan kisa sureli evlilik yapmaniz soru isaretleri uyandirabilir tabii, artik burasi sizin kendi hikayenize ve sartlariniza bagli 🙂 onemli olan evliliginizin iyi niyetli oldugunu gosterebilmek.

• @fatihuslu ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Evet konsolosluga mail atmanız gerekiyor ayrıca burdandanda yazmanizi tavsiye ederim https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/contact-immigrant-visa-section-tr/
    @crazycells

Merhabalar,

Bu formu kullanarak evlilik için konsolosluktaki formu tekrar açtıracağım. Acaba bunun haricinde bir mail adresi var mı mail atmamız gereken? Konu içerisinde bulamadım.

Ek olarak: Evlilik nedeniyle soyisim değiştiği için form yeniden açıldığında soyismi değiştirmeli ve pasaport bilgilerini güncellemelimiyiz, yoksa sadece soyismimi değişmeli yoksa hiç karışmamalı mıyız? 🙂

Teşekkürler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@met ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

@fatihuslu ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Evet konsolosluga mail atmanız gerekiyor ayrıca burdandanda yazmanizi tavsiye ederim https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/contact-immigrant-visa-section-tr/
    @crazycells

Merhabalar,

Bu formu kullanarak evlilik için konsolosluktaki formu tekrar açtıracağım. Acaba bunun haricinde bir mail adresi var mı mail atmamız gereken? Konu içerisinde bulamadım.

Ek olarak: Evlilik nedeniyle soyisim değiştiği için form yeniden açıldığında soyismi değiştirmeli ve pasaport bilgilerini güncellemelimiyiz, yoksa sadece soyismimi değişmeli yoksa hiç karışmamalı mıyız? 🙂

Teşekkürler,

Formdan ulasmaniz yeterli. Evet, pasaport bilgilerini ve diger kisisel bilgileri guncellemelisiniz.

Evlendiginizi gosteren bir belgeyi tarayip yine form uzerinden ulastirirsaniz sorunsuz bir sekilde esinize de form acmalarina yardimci olmus olursunuz.

• @crazycells benim formum düzenlemem için açıldı, düzenledim fakat eşimin formunu henüz oluşturmadılar. Zaman alan bir süreç mi acaba bu? Veya aramamız gereken başka bir yer var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@met ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

@crazycells benim formum düzenlemem için açıldı, düzenledim fakat eşimin formunu henüz oluşturmadılar. Zaman alan bir süreç mi acaba bu? Veya aramamız gereken başka bir yer var mı acaba?

Hayir, unutmus olabilirler. Siz ilk sayfadan "add applicant" tusuna basarak esinizi eklemeyi deneyin eger sistem izin vermezse tekrar mesaj gonderin.

• This post is deleted!

• Merhaba desteginize ihtiyacim var islemlerim icin turistik vizeyle gittigim amerikada 2. Gidisimde birisyle tanistim ve vizemi avukat araciligiyla 6 ay daha uzatip bir yila yakin kaldim ve cikmam gereken tarihten mart 2014 2 ay sonra gay marriage yaparak LA de evlendik miamide kaldim 2015 subata kadar iliskim istedigim gibi gitmedi orda is ortamim olmadigi icin evraklarim hazir olmasina ragmen tr ye dondum ve uzerinden 3 yil gecti ve biz yeniden baristik biz simdi Benin oraya gelebilmem icin vatandasligini yada vizeye basvurmak istiorum cunku ben vize cikis suremi 9 ay gecirdigim icin Hali hazirda olan vizem iptal olmus olabilor normalde 2022 e kadar turistik vizem var ve 3 yil ban koyuluo cikis tarihimi gecirdigim icin yasal olarak been o sureyide doldurdum green card a basvursam burda 1 yildan fazla beklemem Ben daha erken gellmek istiyorum simdi benim icin ne yapabiliriz size danismak istedim desteginize simdiden tesekkur ederim komplke bir durum sifir hata ilerlemek istiyoruz donusunuzu bekliyorum tesekkurler sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhabalar,

Gc kazandıktan sonra evlendim.Formu bekar olarak doldurmuştum. 6 Aralık'ta görüşmemiz var. Birkaç gün önce [email protected] adresine değişiklik yapmak istediğimi belirten bir mail attım eşimi ekleyebilmek için. Az önce cevapladılar. Şunu yazmışlar :

Thank you for your inquiry.

An interview for this case has been scheduled at the American Consulate/Embassy in Ankara on December 6, 2018. You will receive a notification letter by email within the next 7-10 days, from [email protected]. Within 3-5 days of receiving the letter, you will be able to log into http://www.dvlottery.state.gov to verify your appointment date. Please follow the instructions provided at http://www.dvselectee.state.gov for Interview Preparation and Fee Payments. The Kentucky Consular Center has completed the processing of your case and forwarded it to the interviewing office. Further inquiries should be addressed to the interviewing office listed above and you should carry any new or changed information with you to your interview appointment.

Sanırım olayı anlamadılar. Konuyla ilgili bilgisi olan var mıdır ?
    @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@holyman ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhabalar,

Gc kazandıktan sonra evlendim.Formu bekar olarak doldurmuştum. 6 Aralık'ta görüşmemiz var. Birkaç gün önce [email protected] adresine değişiklik yapmak istediğimi belirten bir mail attım eşimi ekleyebilmek için. Az önce cevapladılar. Şunu yazmışlar :

An interview for this case has been scheduled at the American Consulate/Embassy in Ankara on December 6, 2018. You will receive a notification letter by email within the next 7-10 days, from [email protected]. Within 3-5 days of receiving the letter, you will be able to log into http://www.dvlottery.state.gov to verify your appointment date. Please follow the instructions provided at http://www.dvselectee.state.gov for Interview Preparation and Fee Payments. The Kentucky Consular Center has completed the processing of your case and forwarded it to the interviewing office. Further inquiries should be addressed to the interviewing office listed above and you should carry any new or changed information with you to your interview appointment.

@crazycells

Mulakat tarihiniz belli olduktan sonra butun gerekli degisiklikleri konsolosluk uzerinden yapmalisiniz, cunku dosyaniz KCC'den Ankara'ya gonderilmis oluyor. Konsolosluga suradan ulasabilirsiniz:

• @crazycells ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhabalar,

@crazycells

Mulakat tarihiniz belli olduktan sonra butun gerekli degisiklikleri konsolosluk uzerinden yapmalisiniz, cunku dosyaniz KCC'den Ankara'ya gonderilmis oluyor. Konsolosluga suradan ulasabilirsiniz:

Konsolosluğa durumu anlatan bir form doldurdum, cevap bekliyoruz. Çok teşekkürler @crazycells

• Konsolosluktan cevap geldi. Formumu tekrar aktif ettiler. Ama eşim için ekstradan bir form doldurmam gerekiyor mu acaba ? Şu an için medeni durumumu evli yaptığımda current ve previous spouse için formda girilebilecek alanlar mevcut. Eşim için green card isteyip istemediğimi de soruyorlar. Bu form üzerinden dolduruyor olmak yetiyor mu emin değilim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Konsolosluktan cevap geldi. Formumu tekrar aktif ettiler. Ama eşim için ekstradan bir form doldurmam gerekiyor mu acaba ? Şu an için medeni durumumu evli yaptığımda current ve previous spouse için formda girilebilecek alanlar mevcut. Eşim için green card isteyip istemediğimi de soruyorlar. Bu form üzerinden dolduruyor olmak yetiyor mu emin değilim.

hayir yetmez, esiniz icin bir form acip doldurmalisiniz. Forum video'sunun basinda nasil form acacaginiz anlatiliyor:

• Videoda belirtilen Add Applicant butonu aktif değil, konsolosluğa bu durumu aktardım. Dosya numaranızın olduğu bir email alacaksınız o zaman pasaportuyla beraber tekrar mail atın dediler. Ama içimize sinmedi pek
    @crazycells ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Konsolosluktan cevap geldi. Formumu tekrar aktif ettiler. Ama eşim için ekstradan bir form doldurmam gerekiyor mu acaba ? Şu an için medeni durumumu evli yaptığımda current ve previous spouse için formda girilebilecek alanlar mevcut. Eşim için green card isteyip istemediğimi de soruyorlar. Bu form üzerinden dolduruyor olmak yetiyor mu emin değilim.

hayir yetmez, esiniz icin bir form acip doldurmalisiniz. Forum video'sunun basinda nasil form acacaginiz anlatiliyor:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Videoda belirtilen Add Applicant butonu aktif değil, konsolosluğa bu durumu aktardım. Dosya numaranızın olduğu bir email alacaksınız o zaman pasaportuyla beraber tekrar mail atın dediler. Ama içimize sinmedi pek
    @crazycells ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

isterseniz bilgilerinizi imzaniza tasiyin, sorulari anlamasi kolaylasiyor.

Su durumda yapmaniz gereken evliliginizi gosteren herhangi bir belgeyi tarayip suradan konsolosluga gondermek, kendileri esiniz icin bir form olusturacaklar. Ama esinizin tam isminin belgede gorundugune emin olun:

• @holyman konudaki birkaç sayfa önce bulunan yorumları incelerseniz, geçtiğiniz evreden birebir biz de geçtiğimizi ve aynı soruları sorduğumuzu görebilirsiniz.

Özetle kendi formunuzu güncelleyip submit ettikten sonra eşinizin pasaportu ve evlilik cüzdanınızı tekrar forma ekleyerek gönderin. Evlilik cüzdanını muhtemelen ilkinde gönderdiniz ozaman sadece eşinizin pasaportunu gönderin. Siz gönderdikten sonra biraz zaman alabiliyor formu tekrar açmaları, biz bu süreçte 3 kez daha form ile kendilerine hatırlattık. Daha sonrasında işlem tamamlandı.

Add applicant butonu çıkmayacak, onlar eşinizin için form oluşturacak siz sadece içini dolduracaksınız.

• Merhaba green card’li ilken evlendiğimizde soyadı değişikliği olacak bu durumda green card ve pasaportu değiştirmeli miyim ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |