Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@nermin-yelboğa ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhaba green card’li ilken evlendiğimizde soyadı değişikliği olacak bu durumda green card ve pasaportu değiştirmeli miyim ?

Evet, degistirmelisiniz. Belgeleriniz guncel isminizi yansitmali.

• Sn @crazycells merhaba, KCCden evraklarla alakalı maili dün akşam aldım.Mülakata kadar evleneceğim, evrakları hemen şimdi bekar olarak mı yollasam daha iyi olur yoksa evlendikten sonra mı yollamalıyım?Teşekkürler şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alimanstory ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Sn @crazycells merhaba, KCCden evraklarla alakalı maili dün akşam aldım.Mülakata kadar evleneceğim, evrakları hemen şimdi bekar olarak mı yollasam daha iyi olur yoksa evlendikten sonra mı yollamalıyım?Teşekkürler şimdiden.

Simdi bekar olarak butun belgeleri gonderin ve sonra mulakat tarihinizin verilmesini bekleyin. Mulakat tarihiniz verildikten sonra bilgi degisikliginizi konsoloslukla iletisime gecerek yapabilirsiniz.

• @crazycells çok teşekkürler.

• Arkadaşlar Merhaba,

Greencard çıktıktan sonra ds260 formunu bekar doldurup, mülakat tarihi gelmeden evlenerek green card işlemlerine devam ettik ve vizemizi aldık. Bu süreç ile ilgili yardıma ihtiyacı olanlar beni etiketleyerek tüm sorularını sorabilirler, yardımcı olabilirim.

• Sayın @met çok sevindim eşinizle birlikte yeni hayatınızda mutluluklar dilerim, darısı başımıza artık:)

• @alimanstory iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Darısı başınıza 🙂

• @met Soru yağmuruna başlıyorum o zaman:)

Mülakata ilişkin önemli olduğunu düşündüğünüz hususlardan bahsedebilir misiniz?

Bir de benim için en önemli sorun şu; biz nişanlımla nikah kıyacağız ancak Türkiye’de iki üç ay kalacağımız bir eve masraf yapmak yerine yani Türkiye’de yeni ev açmak yerine o parayı ABD’deki yeni yaşamımız için kullanmayı planlıyoruz, bu nedenle mülakata kadar aynı evde yaşamayacağız.Sizde durum böyle miydi, sizce bu planımız mülakat esnasında bir sorun teşkil eder mi? Madem evlendiniz neden aynı evde yaşamıyorsunuz derler mi?

Açıkçası bunun dışında hiç bir sorun olacağını sanmıyorum ilişkimiz 3 yılı aştı ve bir sürü fotoğraf ve kanıtımız var ancak bu durum nedeniyle oldukça stresliyim hazır kazanmış bir çiftin haberini almışken bu konuda da içimi dökeyim:)

• Ev ile ilgili olarak ben hali hazırda yalnız yaşıyordum. Biz de sizin gibi düşünüp yeni ev açmak istemediğimizden eşim bana taşındı ve böyle hallettik.
    Mülakatta da: ilk olarak evliliği gc kazandıktan sonra yapmışsınız galiba dediler, evet dedik. Nerden, ne zamandır tanıştığımızı sordular. Verdiğimiz cevaba görede sorular random bir şekilde geldi. Çok kasmadılar, doğru söyledikten sonra zaten çekinecek birşeyiniz kalmasın.

İlişki kanıtlarınızı iyi hazırlayın. Buna bakmazlar vs demeyin. Biz evrakları teslim ettikten sonra yerimize geçerken, bakıyorlardı bu belgelere. Sadece fotoğrafa bağlı kalmayın. Birlikte yaptığınız eski seyahat ve otel faturalarını da gösterin. Örnek veriyorum otel faturasında sadece 1 kişinin ismi yazıyodur ama aynı tarihlerde ikinizin de aynı yere uçak bileti vardır. Zımbalayın birbirine, böylece ikisinin birbiriyle bağlantılı olduğunu gösterir ve devamlılık sağlamış olursunuz. Turkcellin sitesinden fatura detayını alabiliyorsunuz. Buradan eşinizin numarasını filtreleyip çıktılarını alabilirsiniz. Whatsapp, messenger, instagram v.b platformlardan direkt text çıktısı değilde tarihlerin de gözükeceği ekran görüntüleri alabilirsiniz.

• @met çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için umarım sorunsuz atlatırız.

• @alimanstory bence çok kolay bir şekilde atlatacaksınız. Şimdiden hayırlı olsun 🙂

• @met sağolun:)

• Sayın @crazycells merhabalar. Öncelikle CN 14000 lere yakın. Muhtemelen Nisan gibi mülakat verilir. Belge talebi için mail geldi. Onların hepsini gönderdim ve 3 hafta sonrasında da onaylandığı söylendi. Şöyle bir husus var ki bugünden itibaren mülakat gününe en az 2 ay var diyebilirim. Hatta biraz daha fazla. Fakat halihazırda 3 yıllık bir ilişkim var. Fakat mustakbel eşim Rus vatandaşı.Kendisi de şu an da Rusya'da olup 2 hafta sonra dönecek. Biz evlenmeye karar verdik. Bu anlamda kendisinden gerekli belgeleri talep ettim. Getirdiğinde Şubatın ilk iki haftası içerisinde evlilik cüzdanımız elimizde olur diye düşünüyorum. Bu adımdan sonra mülakat mailini bekleyip mailden sonra aile cüzdanını konsolosluğa mail atıp eşim için dosya açtırmalarını talep edeceğim. İşte asıl mesele bundan sonra başlıyor. Buraya kadar anladım. Fakat ben birkaç belge göndermiştim eşim için de göndermeli miyiz ? Göndereceksek belgeler noter onaylı İngilizce mi olacak ? Ardından da nüfus cüzdanı ve pasaport değişiklikleri yapacağız. Dolayısıyla hastane randevusu olsun Ptt kaydı olsun yetiştiririz gibi duruyor. Eşim Rus vatandaşı olacağı için mülakata götüreceği belgeler bizim Türkçe olanların karşılıkları fakat İngilizce versiyon mu olacak.(Noter gerekli olur mu gene de ) .Yani ben gittikten sonra evlenmektense bu hamleyi yapmayı uygun görüyorum. Sizce yeterli sürem var mı ? Yani mülakat tarihinin ertelenmesini de istemiyorum açıkçası. Bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Sayın @crazycells merhabalar. Öncelikle CN 14000 lere yakın. Muhtemelen Nisan gibi mülakat verilir. Belge talebi için mail geldi. Onların hepsini gönderdim ve 3 hafta sonrasında da onaylandığı söylendi. Şöyle bir husus var ki bugünden itibaren mülakat gününe en az 2 ay var diyebilirim. Hatta biraz daha fazla. Fakat halihazırda 3 yıllık bir ilişkim var. Fakat mustakbel eşim Rus vatandaşı.Kendisi de şu an da Rusya'da olup 2 hafta sonra dönecek. Biz evlenmeye karar verdik. Bu anlamda kendisinden gerekli belgeleri talep ettim. Getirdiğinde Şubatın ilk iki haftası içerisinde evlilik cüzdanımız elimizde olur diye düşünüyorum. Bu adımdan sonra mülakat mailini bekleyip mailden sonra aile cüzdanını konsolosluğa mail atıp eşim için dosya açtırmalarını talep edeceğim. İşte asıl mesele bundan sonra başlıyor. Buraya kadar anladım. Fakat ben birkaç belge göndermiştim eşim için de göndermeli miyiz ? Göndereceksek belgeler noter onaylı İngilizce mi olacak ? Ardından da nüfus cüzdanı ve pasaport değişiklikleri yapacağız. Dolayısıyla hastane randevusu olsun Ptt kaydı olsun yetiştiririz gibi duruyor. Eşim Rus vatandaşı olacağı için mülakata götüreceği belgeler bizim Türkçe olanların karşılıkları fakat İngilizce versiyon mu olacak.(Noter gerekli olur mu gene de ) .Yani ben gittikten sonra evlenmektense bu hamleyi yapmayı uygun görüyorum. Sizce yeterli sürem var mı ? Yani mülakat tarihinin ertelenmesini de istemiyorum açıkçası. Bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

KCC'ye evrak gondermeyin bence, zaten gerekli evraklari gondermissiniz. Mulakat tarihiniz gecikmesin. Onlar mulakat tarihini verdikten sonra siz konsoloslukla iletisime gecerek guncellemeleri yaparsiniz.

Dediginiz gibi esinizle evlenip, butun belgelerinizi guncelleyin. Sonrasinda ise mulakat tarihi aciklaninca konsoloslkla iletisime gecip esinize de bir DS260 formu actirin ve kendi formunuzdaki bilgileri de guncelleyin.

KCC'ye yeni belgeleri gondermenize gerek yok, mulakat tarihi aciklandiktan sonra muhattabiniz sadece konsolosluk olmali. Ankara ABD konsoloslugunun istedigi tum belgeleri hazirlamalisiniz, ama KCC'ye gonderdiginiz belgelerin de orijinallerini goturmeyi unutmayin. Ikisini de gorsunler.

Rusya'dan elde ettiginiz ve dili Rusca olan belgelerin ingilizce tercumesini yapmalisiniz. Belgelerin noter onayli olmasina gerek yok, yeminli tercuman cevirisi yeterli. Rusca'dan elde edeceginiz belgeleri nasil almaniz gerektigini su sayfadan ogrenebilirsiniz:

• @crazycells Çok teşekkürler. Fakat Hangi vize kategorisi için bakacağız. D yi tıklayınca DV filan yazmıyor. Genel bir liste var o mu acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

@crazycells Çok teşekkürler. Fakat Hangi vize kategorisi için bakacağız. D yi tıklayınca DV filan yazmıyor. Genel bir liste var o mu acaba ?

yok o vize kategorisi secimi, oradaki kutucugu ilgilendiriyor, oradan bir secim yapmaniza gerek yok.

Belgeler genel bir liste, vizeden vizeye degismiyor.

• @crazycells Tamamdır çok teşekkür ederim. Umarım her şey pozitif ilerler.

• Sayın @crazycells bir başka husus da var konuyla alakalı olarak. Mustakbel eşim Rus vatandaşı ve buraya kadar dediklerinizi uygulayacağız. Fakat kendisi 11 yaşından beri Ukrayna'da yaşıyor son iki yıl hariç(Türkiyede olduğundan). Dolayısıyla totalde neredeyse 10 yıllık bir geçmişi var Ukrayna'da. Mülakata giderken Ukrayna'dan da bir belge almak gerekir mi ? Çünkü biz Türkler için mülakat deneyimlerinde gördüğüm evrak listesinde hatırladığım kadarıyla ikametin başka bir ülkede olmuşsa yani belirli bir süre yaşamışsan o ülkeden de adli sicil kaydı almalısın tarzından bir bilgi vardı. Bu konuda düşüncenizi öğrenmek isterim. Teşekkürler...

• @civilengineer19 hocam bildiğim kadarı ile kesinlikle ihtiyacınız var . Çünkü kurallar sadece türkler için değil 1 yıldan fazla kaldığımız her yerden polis kayıtları bizdeki değişiyle adli sicil kaydı gerekiyor

• @mr-hakan Peki başka ülkeden belge ile alakalı olarak sadece bu belge midir ? Haricinde başka bir belgeye ihtiyaç var mıdır ? Teşekkürler...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |