Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@akan, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Herkese Merhaba, İyi Bayramlar
    Ekım Sonu , Ocak bası arasında Amerıka ıdım ve aralık sonunda USA vatandası esım ıle evlenıp Turkıye'ye geldık. Martta USA e gıdecektık lakın corona gunlerı basladı.
    Ucuslar acılında Amerıka'ya donmeyı planlıyorduk ancak bende hala turıst vızesı var ve green card a USA e donunce basvurmayı planlıyorduk. USA kapıdan turıst vızesı ıle gırısıme ızın verırler mı ozelıklı corona gunlerınde ( bu bıraz da mulakat yapacagım gorevlı ıle dıaloguma baglı elbet ) bılemedığımden sızlere sormak ıstedım.
    Green card ve calısma ıznıne Tr dan mı basvurmak mantıklı yoksa rısk alıp USA e gıdıp ( tabı kapıdan alırlarsa ) oradan baslamak mı doğru olur
    Degerlı dusuncelerınızı paylasırsanız cok sevınırım

Herkesın bayramı saglıklı , mutlu,kutlu olsun
    Saygılarımla, AKAN

Turist vizesini kullanarak gocmenlik amaciyla ABD'ye geldiginize kanaat getirirlerse sizi iceri almayacaklardir. Dolayisiyla turist vizesini kullanmak bir risk, ayrica ABD'ye girseniz bile basvuruyu hemen yaparsaniz USCIS gorevlisi dosyanizi incelerken turist vizesini yalan soyleyerek amacina uygunsuz kullandiginizi dusunup de sonradan sorun cikarabilir. Dolayisiyla ABD'den surece devam etmenin riskleri var. Koronadan dolayi bu kararlarin etkilenecegini dusunmuyorum pek.

ABD icin sadece turist vizeniz mi var? Yoksa baska vizeler de var mi?

• Merhaba
    sadece turıst vızem mevcut. Acaba işlemleri ( green card, çalısma ıznı ) buradan baslatmak daha guvenlı ve hayırlı mıdır sızce?
    yanıt ıcın cok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akan, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba
    sadece turıst vızem mevcut. Acaba işlemleri ( green card, çalısma ıznı ) buradan baslatmak daha guvenlı ve hayırlı mıdır sızce?
    yanıt ıcın cok teşekkür ederim.

Bence de daha dogru olur bu sekilde devam etmeniz.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@melok, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar herkese! ! 1 yıldır tanıştığımız bir arkadaşımla evlilik yapacağız, öncelikle belirtmek isterim paralı sahte bir evlilik degil. Çok iyi anlaştık ve birbirimize de evlenerek hem hayat giderlerinde hem de benim greencard alabilmemde destek çıkacagız açıkcası. Sormak istedigim, 1 yıldır tanışıyoruz ben Türkiye'deyim, hemen gidip evlenmemiz mümkün mü, work permit alabilme surecim ne kadar uzar? **Ama en basta ogrenmek istedigim ve cevabini tam alamadigim 1 yildir tanisiyoruz cok yakin arkadasiz, yani disardan bakildiginda evlenilebilir bir cift durabiliriz, ama bu 1 yildir tanismisligimiz vesayre engel olur mu?

ilk iletiyi incelemenizi tavsiye ederim, yasal olarak takip edebileceginiz yollar belirli... oncelikle hangi yoldan ilerlemek istediginize kanaat getirmelisiniz... ABD'de evlenmek icin vize almak istiyorsaniz K1 Nisanlilik Vizesine basvuru yapmaniz gerekiyor...

• @crazycells tamamdır sagolun

• Merhaba buradaki arkadaşlara süreçte yaşadığım sıkıntıyla alakalı bildiri vermek istedim ki kimse benim gibi mağdur olmasın evraklarım Covid-19 çıkmadan 2 gün önce NVC tarafından accepted oldu tüm payment lar tamamlandı ben de evraklarınız tamamlandı mailini bekliyordum ama 2 buçuk ay oldu hala ses seda yoktu virüsten dolayı çalışmadıklarını, belki bu yüzden gecikme yaşandığını düşünürken forumda bazı kişilerin yazdıklarını okuyunca içime kurt düştü accepted olduktan sonra sistemdeki problemden dolayı aslında bazı evraklar kabul olmuyor olabilirmiş hemen aradım konuşunca şoka girdim sponsorumun W2 veya 1099 evraklarını yüklemem gerekiyormuş ben de tüm financial evidence ların onaylandığını neden böyle bir evrak isteyip de beni maille bilgilendirmediklerini sordum aylardır bekliyorum boş boşuna çünkü bi şeyler geveledi diğer evraklarda zaten bir sorun olmadığını yalnızca bu evrağın eksik olduğunu yüklediktem kısa bir süre sonra receive yapılacağını 1 ay bile sürmeyeceğini söyledi bugün itibarıyla dosyamı yükledim add document kısmından, submit ettim ve bekliyorum birkaç saat içinde arayıp her şeyin doğru bir şekilde olup olmadığını evrağın doğru yüklenip yüklenmediğini kontrol etsinler diye arayacağım diyeceğim o ki siz siz olun hangi evrağı yüklerseniz yükleyin akabinde arayıp her şey yolunda olup olmadığını sorun çünkü bir sorun varsa eğer süreç uzuyor ve asla haberdar olamıyorsunuz sakın boş boş beklemeyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okyay96 bilgilendirme icin tesekkurler. gec de olsa her seyin tamamlanmasi sevindirici...

• Selamlar, Kiz arkadasim lotteryden GC hakki kazandi. DS-260 formunu yollamadan evlenirsek ben de GreenCard'dan yaralanabiliyorum. Sorum su, Ikimizde vizeyi alip ABD'ye girdikten ve Greencardlarimiz adresimize postalandiktan sonra isler yolunda gitmez ve ayrilirsak benim GreenCard'im yaniyor mu? Vatandasligi alana kadar evliligi surdurmemiz mi gerekiyor? GC adrese geldikten sonra ayrilsak bir problem olur mu?
    Tesekkurler, iyi forumlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@RVA, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Selamlar, Kiz arkadasim lotteryden GC hakki kazandi. DS-260 formunu yollamadan evlenirsek ben de GreenCard'dan yaralanabiliyorum. Sorum su, Ikimizde vizeyi alip ABD'ye girdikten ve Greencardlarimiz adresimize postalandiktan sonra isler yolunda gitmez ve ayrilirsak benim GreenCard'im yaniyor mu? Vatandasligi alana kadar evliligi surdurmemiz mi gerekiyor? GC adrese geldikten sonra ayrilsak bir problem olur mu?
    Tesekkurler, iyi forumlar.

Siz DV2 kategorisinde olacaginiz icin vatandaslik sirasinda dosyanizi inceleyen USCIS gorevlisi evliliginizin gercek mi yoksa gocmenlik amaciyla yapilan bir evlilik mi oldugunu degerlendirecek. Eger sadece gocmenlik amaciyla boyle bir evlilik yaptiginiza kanaat getirirse vatandaslik surecinde sorun yasayacaginiz gibi Green Card'i da kaybetme ihtimaliniz var.

• Merhaba,

DV 2021 talihlilerindenim. Kız arkadaşım ile 1 yıllık bir ilişkimiz var fakat şu anda aramız biraz kötü. Fakat ben evlenip, bu süreci green card'ı birlikte almak istiyorum. Bu barışma süreci (umarım olumlu olur) ve olumlu olursa evlilik sürecinden dolayı DS-260 formunu geç submit etmem gerekebilir. Bu süre kaybından dolayı herhangi bir sıkıntı olur mu? Vize kalmaması vs gibi. Ayrıca başka bir seçenek olarak, ben hızlıca kendi başıma submit etsem ve daha sonra evlendikten sonra Ağustos ayında unlock isteyip bu sefer evli olarak bir daha submit etsek süreçte bir sıkıntı olur mu? Geç submit ettiğimiz için vize kalmama riski çok mu olur yoksa ilk ben tek başıma submit ettiğim için onun üzerinden mi ilerlemiş olur? Yoksa değişiklik yapmak kötü mü olur ve evlenmeyi mi beklemeliyim?

Teşekkürler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@concerts, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba,

DV 2021 talihlilerindenim. Kız arkadaşım ile 1 yıllık bir ilişkimiz var fakat şu anda aramız biraz kötü. Fakat ben evlenip, bu süreci green card'ı birlikte almak istiyorum. Bu barışma süreci (umarım olumlu olur) ve olumlu olursa evlilik sürecinden dolayı DS-260 formunu geç submit etmem gerekebilir. Bu süre kaybından dolayı herhangi bir sıkıntı olur mu? Vize kalmaması vs gibi. Ayrıca başka bir seçenek olarak, ben hızlıca kendi başıma submit etsem ve daha sonra evlendikten sonra Ağustos ayında unlock isteyip bu sefer evli olarak bir daha submit etsek süreçte bir sıkıntı olur mu? Geç submit ettiğimiz için vize kalmama riski çok mu olur yoksa ilk ben tek başıma submit ettiğim için onun üzerinden mi ilerlemiş olur? Yoksa değişiklik yapmak kötü mü olur ve evlenmeyi mi beklemeliyim?

Teşekkürler,

net cevap icin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Daha surec baslamadi 🙂 Agustos ayinda, DV2021 vizeleri icin telaslanmaniza gerek yok 🙂

• @crazycells

@crazycells, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@concerts , içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba,

Teşekkürler,

net cevap icin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Daha surec baslamadi 🙂 Agustos ayinda, DV2021 vizeleri icin telaslanmaniza gerek yok 🙂

Merhaba,

Linkte bulamadım ve anlamadım kusura bakmayın. Henüz DV-260 formunu submitleyemiyor muyum? Case number'ı girip hiç denemedim. Ağustos'da mı açılıyor submitleme şansı? Case number yazılan yere kadar geldim en fazla.

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@concerts net cevap verebilmek icin dosya numaranizi gorebilmem lazim, dosya numaranizin buyuklugune ya da kucuklugune gore verecegim cevap degisecek. dosya numaranizi imzaniza tasidiktan sonra cevaplayacagim soruyu.

• @crazycells İmzamı ekledim, tekrar bakabilir misiniz?

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@concerts, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells İmzamı ekledim, tekrar bakabilir misiniz?

Teşekkürler

Oldukca fazla sure var size sira gelmesi icin... Isterseniz simdi bekar olarak gonderin.

Daha sonra evlilik planlari yapmaya basladiginiz zaman forumda tekrar sorarsiniz, bulten numaralarina gore yonlendiririz. Fakat 2020 bitmeden evlenmenizi tavsiye ederim. Riske atmamak icin en gec Ocak ayinda formunuzu guncellemis olalim...

• @crazycells Merhaba,

30 Eylülden sonra da bu form gönderilebiliyor mu? Ve benim mülakatımın geç olması şansımı düşüyor mu, sonlara az mülakat kalıyor diye? Ya da DS-260 formunu erken göndermem mülakatımı da daha erkene çeker mi? Çok geç olmadan evlenmek isterim bende ama malum tek kişilik bir karar değil.

Çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@concerts , içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells Merhaba,

30 Eylülden sonra da bu form gönderilebiliyor mu? Ve benim mülakatımın geç olması şansımı düşüyor mu, sonlara az mülakat kalıyor diye? Ya da DS-260 formunu erken göndermem mülakatımı da daha erkene çeker mi? Çok geç olmadan evlenmek isterim bende ama malum tek kişilik bir karar değil.

Çok teşekkürler

Evet, gonderebilirsiniz. 2 tane 30 eylul var, 30 eylul'leri karistirmayin...

alt metni

Ocak'ta bilgileri guncellemek bir soruna neden olmaz. Hala guvenli bir zaman... vize kalmama ihtimali yok Ocak'ta 🙂

• Merhabalar, yeni kayıt oldum henüz imza kısmını güncelleyemedim. Sorumdan önce bilgi vereyim. Kız arkadaşım DV2021 talihlisi oldu ve bana çıkmadı. 4 senedir beraberiz. DS260 formunu doldurmadan önce nikah yapmayı düşünüyoruz. Benim için ekstradan bir DS260 formu açtırmaya gerek var mı? Yoksa Kasım ayında bekar olarak başvurduğu ve bu bilgi değiştiği için o kısım otomatik olarak çıkıyor mu. Bir diğer sorumda pasaport süresi doldu nikahtan sonra yeni bir 10 yıllık pasaport çıkartıp, yeni pasaport numarası girmek sorun olur mu ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler herkese hayırlı olsun..

• ⭐⭐⭐

@Alican35, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar, yeni kayıt oldum henüz imza kısmını güncelleyemedim. Sorumdan önce bilgi vereyim. Kız arkadaşım DV2021 talihlisi oldu ve bana çıkmadı. 4 senedir beraberiz. DS260 formunu doldurmadan önce nikah yapmayı düşünüyoruz. Benim için ekstradan bir DS260 formu açtırmaya gerek var mı? Yoksa Kasım ayında bekar olarak başvurduğu ve bu bilgi değiştiği için o kısım otomatik olarak çıkıyor mu. Bir diğer sorumda pasaport süresi doldu nikahtan sonra yeni bir 10 yıllık pasaport çıkartıp, yeni pasaport numarası girmek sorun olur mu ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler herkese hayırlı olsun..

Öncelikle tebrik ederim,

Nikahınızı yaptıktan sonra sizin adınızada ds-260 formu doldurmanız gerekli. Nasıl yapılacağını şu videonun 2:00 saniyesinde açıklanıyor;

Nikahtan sonra yeni pasaportlarını çıkarıp yeni pasaportlarınızın bilgilerini girebilirsiniz.
    Fakat özellikle kız arkadaşınızın eski pasaportunu mülakat gününe kadar mutlaka muahafaza edin.

Bol Şans

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |