Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @pistolstar ben de bu konuda tecrubemi herkesle paylasmak istiyordum. Sizin sorunuz vesilesi ile yazayim.

Biz bir kez Amerikaya gelip bir hafta kalip donmustuk. Tam 22 ay sonra JFK'den giris yaptik. Size tavsiyem durumunuzu gosteren tum belgeleri yaninizda goturun ve surecinizi oldugu gibi anlatin. Isimden dolayi 22 ay amerika disinda kaldik, buna dair yazilar yanimizdaydi. Pasaport kontrolundeki gorevli sebebini sordu, surecimizi detayli bir sekilde anlattik, isterse belgelerimize de bakabilecegini soyledik. Biraz bakti ve 22 ay cok uzun bir sure bir daha boyle bir sey olmamasina dikkat edin, hosgeldiniz dedi ve toplam 5-10 dk gibi kisa bir surede gectik.

14 ay cok daha makul bir sure o yuzden sorun yasayacaginizi dusunmuyorum. JFK de iyi bir tercih olmus.

Iyi yolculuklar, kolayliklar dilerim

• Merhaba ben de merak eden arkadaşlara faydası olur diye tecrübemi paylaşayım. 2019 yılından beri greencardlıyım pandemi başlayana kadar 6 ayda bir giriş çıkış yaptım ancak pandemi başladıktan sonra ilk girişimi 11 ay sonra JFK den yapmıştım orada memur neden uzak kaldığımı vs sorguladı ancak pandemi döneminden bahsedince çok fazla zorlamadan geçirdi. Sonrasında türkiyede halletmem gereken işler ve sağlık problemleri olduğu için 10 ay daha ülke dışında kaldım. 2 gün önce newark havaalanından ülkeye giriş yaptım. Daha önceki gönderilerde bir arkadaş newark havaalanından giriş yaptığını ve hiç zorlanmadığını belirtmişti. Şansımı oradan denemek istedim ancak elimde neden uzak kaldığıma dair belgelerim hazırdı. Özellikle ailedeki sağlık sorunları ile ilgili raporları ingilizce olarak yanımda bulundurdum. Çok stresliydim fakat ülkeye girişim çok kolay ve rahat oldu. Memur hiçbir soru sormadı. Sadece pasaportu ve greencardı aldı 1 dakika bile sürmeden geri verip buyrun dedi. Hepsi bu kadar. Belki şansımıza denk gelen memurun tutumu da etkili olabilir ancak aynı durumda olan arkadaşlar varsa bende newark havaalanını önerebilirim. Herkese kolaylıklar diliyorum 🙏🏻

• [email protected] sorun yasamadiginiz için sevindim. Bu yazdığınızı okudum ve gorevlilerin anlayışlarını bizlere de verecekleri vize için de göstermelerini diliyorum. Çünkü geride çok canı yanan kişiler kaldı.. Umarım hepsinin telafisi olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pistolstar, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Arkadaşlar merhaba, 14 aydır abd dışındayım ve 2 hafta içinde dönmeyi planlıyorum. Bu süre zarfında bazı yanlış kararlar verdim. Tecilimi bozarak askere gittim ve 6 aylık kaybım zaten buradan geldi. Türkiye’de yüksek lisansa da başladım. Return vizesine başvurmak yerine direkt kapıdan şansımı deneyeceğim. Askerlik belgesini götürüp beni askere aldılar o yüzden gelemedim dersem kurtarır mıyım? Tecilimi kendimin bozduğumu olur da mahkemeye verilirsem öğrenebilirler mi yoksa memur sizce ikna olur mu? Tavsiyelerinize açığım

ben de gerekcelerin makul oldugu konusunda arkadaslara katiliyorum, halihazirda pandeminin etkilerinden dolayi saglanan toleransi kacirmayin ve ilk firsatta ABD'ye tasinin. 👍

tum belgeler yine de yaninizda olsun, bol sanslar.

• 9 Aralık sabahı ABD'ye iniş yapıyorum. Tam 14 ay 3 hafta geçmiş olacak. Yanıma diplomamı, 6 ayımı askerde geçirdiğime dair terhis belgemi ve iş teklifimi alacağım. Şimdi siz değerli arkadaşlarıma sorularımı soruyorum; aynı zamanda yüksek lisansa başladım, öğrenci belgemi yanımda götürüp burda çok pahalı yatay geçiş yapacağım vs. demek mantıklı mı? Askerliği araya katmak mantıklı mı, silahlı kuvvetler falan ne ayaksın sen konularına girilip ajan muamelesi yapılır mı? Job Offer Kaliforniya'dan geldi ancak ben hem daha uygun fiyatlı olması, hem girmenin daha kolay olduğunu yaşanan tecrübelerden okumamdan dolayı NYC aktarmalı San Francisco bileti aldım, NYC ne ayak derler mi? Sorularım sizlere garip gelebilir ancak stresliyim, kart 2 yıldır elimde ve bu sefer gerçekten yaşamaya gidiyorum. Düşüncelerinizi bekliyorum. Taktik verin 🙂

• @pistolstar Benim cok bir fikrim yok ama cevaplayacak olanlar icin daha once giris yaptin mi , kac yildir green cardin var , ne kadar sure amerikada kaldin gibi sorularin cevaplarini yazarsan ilgili buyuklerimiz daha kolay yardimci olabilirler diye dusunuyorum.

• @pistolstar, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

9 Aralık sabahı ABD'ye iniş yapıyorum. Tam 14 ay 3 hafta geçmiş olacak. Yanıma diplomamı, 6 ayımı askerde geçirdiğime dair terhis belgemi ve iş teklifimi alacağım. Şimdi siz değerli arkadaşlarıma sorularımı soruyorum; aynı zamanda yüksek lisansa başladım, öğrenci belgemi yanımda götürüp burda çok pahalı yatay geçiş yapacağım vs. demek mantıklı mı? Askerliği araya katmak mantıklı mı, silahlı kuvvetler falan ne ayaksın sen konularına girilip ajan muamelesi yapılır mı? Job Offer Kaliforniya'dan geldi ancak ben hem daha uygun fiyatlı olması, hem girmenin daha kolay olduğunu yaşanan tecrübelerden okumamdan dolayı NYC aktarmalı San Francisco bileti aldım, NYC ne ayak derler mi? Sorularım sizlere garip gelebilir ancak stresliyim, kart 2 yıldır elimde ve bu sefer gerçekten yaşamaya gidiyorum. Düşüncelerinizi bekliyorum. Taktik verin 🙂

Hayırlı olsun San Francisco hayat umarım sizi silikon vadisine sürükler🙂.Başlagıç olarak nasıl bir iş teklifi aldınız , daha önce çalıştığınız bir yermiydi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

9 Aralık sabahı ABD'ye iniş yapıyorum. Tam 14 ay 3 hafta geçmiş olacak. Yanıma diplomamı, 6 ayımı askerde geçirdiğime dair terhis belgemi ve iş teklifimi alacağım. Şimdi siz değerli arkadaşlarıma sorularımı soruyorum; aynı zamanda yüksek lisansa başladım, öğrenci belgemi yanımda götürüp burda çok pahalı yatay geçiş yapacağım vs. demek mantıklı mı? Askerliği araya katmak mantıklı mı, silahlı kuvvetler falan ne ayaksın sen konularına girilip ajan muamelesi yapılır mı? Job Offer Kaliforniya'dan geldi ancak ben hem daha uygun fiyatlı olması, hem girmenin daha kolay olduğunu yaşanan tecrübelerden okumamdan dolayı NYC aktarmalı San Francisco bileti aldım, NYC ne ayak derler mi? Sorularım sizlere garip gelebilir ancak stresliyim, kart 2 yıldır elimde ve bu sefer gerçekten yaşamaya gidiyorum. Düşüncelerinizi bekliyorum. Taktik verin 🙂

Bence Turkiye'de ogrenciliginizin devam ettigini soylemeyin. Sadece sizin bu zamana kadar ABD'ye tasinmanizi onleyen seylerden bahsedin.

Cevap verirken tamamen Turkiye ile baglarini koparmis, ABD'ye yasamaya gelen birinin profilini cizerseniz girisiniz kolaylasir.

• @crazycells, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Bence Turkiye'de ogrenciliginizin devam ettigini soylemeyin. Sadece sizin bu zamana kadar ABD'ye tasinmanizi onleyen seylerden bahsedin.

Cevap verirken tamamen Turkiye ile baglarini koparmis, ABD'ye yasamaya gelen birinin profilini cizerseniz girisiniz kolaylasir.

Katiliyorum ve ayrica askerlikten bahsetmenizde bir sakinca olmaz. "Military service in Turkey is mandatory for all men; therefore, I had to join and complete my service" derseniz, anlayacaklardir 🙂

• Arkadaşlar merhaba😊

Ben ve eşim 27 ekimde giriş çıkış yaptık ve kartlarının bir kaç gün önce verdiğimiz adrese ulaştı
    Şimdi bir soru sormak istiyorum.
    İlk girişten sonra ilk 6 aysa giriş yapmayı miyiz? 2022 nin 7 ayın başlarında giriş yaparsak sorun olur mu?
    Vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim

• @Rahim-Ghoroubi takriben ilk giristen 5.5 ay sonrasina kadar giris yapmanizda fayda var

• @doki-arlington Yo, daha önce çalışmamıştım. Otel deneyimim vardı ama ABD'de J-1 ile çalışmıştım. Bir otelde resepsiyonda çalışıp orda kalacağım. Siz giriş yaptınız mı bu arada JFK'de tansiyon nasıl?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rahim-Ghoroubi, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Arkadaşlar merhaba😊

Ben ve eşim 27 ekimde giriş çıkış yaptık ve kartlarının bir kaç gün önce verdiğimiz adrese ulaştı
    Şimdi bir soru sormak istiyorum.
    İlk girişten sonra ilk 6 aysa giriş yapmayı miyiz? 2022 nin 7 ayın başlarında giriş yaparsak sorun olur mu?
    Vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Genel tavsiye 6 aydan fazla kalmamaniz yonunde. Ama eger daha once giremiyorsaniz dediginiz sekilde de yapabilirsiniz. Ilk yil olacagi icin sorun olmaz.

• @pistolstar, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@doki-arlington Yo, daha önce çalışmamıştım. Otel deneyimim vardı ama ABD'de J-1 ile çalışmıştım. Bir otelde resepsiyonda çalışıp orda kalacağım. Siz giriş yaptınız mı bu arada JFK'de tansiyon nasıl?

Jfk’den çok rahat geçtim ben birşey demeden polis You were visiting your family in Turkey right? dedi bende yes dedim okey dedi gönderdi.

• Merhaba arkadaşlar ufak bir sorum var. Green Card ile Amerika'ya giriş yapınca, US citizen gişelerine mi gitmeliyiz yoksa Other yazan gişelere mi gitmeliyiz ? Green Card ile US citizen yazan gişelere girebilir miyiz ? Diğer ülke vatandaşlarının olduğu gişelerde çok sıra oluyor ve işlemleri uzun sürüyor. O sebeple sordum.

• @Orhan-Cabarov Greencard ve vatandaslar bir tarafa diger vizeler diger tarafa diye ayrilir zaten. Cok kararsiz kalirsaniz orada kesin bir gorevli oluyor. Greencardliyim hangi tarafa gireyim diye sorarsiniz.

• Green Card’imi alip 1 ay US’de kaldiktan sonra Turkiye’ye donmustum, 7 ay sonra tekrar giris yaptim ve memur beni tabiri caizse hasladi.Biz sana bunu burada yasaman icin verdik falan dedi Turkiye’de islerimi sonlandirmam gerektigini falan soyledim.Boyle bir olay deneyimledim bu konuda.Yani skntili gorunuyor dikkat etmek lazim

• @sigmoidalmammal Teşekkür ederim. O zaman bundan sora us citizen yazan gişelere giderim. JFK de sadece us citizen yazıyordu, green card ve us citizen yazmıyordu. Ya da ben görmemiş olabilirim. Teşekkür ederim. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdemgui merhaba geçmiş olsun öncelikle.
    hangi havalimanından giriş yaptınız?

• @erdemgui @gucarslan ve ne zaman oldu bu olay?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |