Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Betfair39 bu başlığın son iletilerini incelemenizi tavsiye ederim;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/189/ucak-yolculugu-ve-ucak-bileti

• Merhaba, yeri burası degil ama biraz aciliyetimiz var
    Ucus basligi altına da yazdim,

Giriş cikis amaci ile geldik, bir hafta kalıp Sali günü donuyoruz.
    Turkiyeye girerken yapılması gereken testin mutlaka PCR mi olması gerekiyor, cogu yer zaten 3 gunden once veremiyor, 72 saat oncesinde almak zor. THY ile konustum ID NOW u da kabul edemiyoruz dediler. Bu konuda tecrübesi olan var mi? Turkiye uçuşumuz Sali günü, Pazar günü de test yaptiramadigimiz icin fazla opsiyonumuz kalmadı, same day PCR testing ler de 250 dolar.
    Tesekkurler

• @Betfair39 Turkiye'ye giden baglantili ilk ucusunuzda ibraz etmeniz lazim lazim. Eger aktarmaniz varsa varis yeri Turkiye gorundugu icin her aktarmada tekrardan soruyorlar.

• Merhabalar, green card için 6 aydan fazla yurtdışında kalmıyoruz. Ancak eşim hastalık sebebiyle korona risk grubunda. Bir kaç ay önce ailemizin yanına Almanya’ya geldik. Mart ayında giriş yapması gerekiyor ancak bu durumda gitmesini istemiyoruz. Pandemi dönemi için bu sürede bir esneklik gösteriyorlar mı acaba yoksa yine sıkıntı yapıyorlar mı ?

• ⭐⭐

Sn @kubra94 bu tamamen şans. Sıkıntı yaşama ihtimaliniz var. Özellikle ABD ile ispatlayabileceğiniz bir bağınız yoksa. Ben şimdiye kadar ailem orada olduğu için sorun yaşamadım. Ama soru soruyorlar ya girişte ya çıkıştı.
    İyi günler

• Sayın @crazycells, ben kızımın üzerinden green card almıştım. Geçen yıl 2 Ocakta ABD den döndüm fakat bugüne kadar Korona dolayasıyla bir daha giriş yapamadım. Ben değil ama yakınlarım hastalandı ve ilgilenmek zorunda kaldım. Şimdi bir sene geçti ve ABD ye giremedim. Bu sene pandemi gibi olağanüstü durum söz konusu olduğu için, ABD ye bir daha girmeye çalıştığımda sorun yaşar mıyım? Yani sınır kapısında red mührü vurulur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulsum67, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Sayın @crazycells, ben kızımın üzerinden green card almıştım. Geçen yıl 2 Ocakta ABD den döndüm fakat bugüne kadar Korona dolayasıyla bir daha giriş yapamadım. Ben değil ama yakınlarım hastalandı ve ilgilenmek zorunda kaldım. Şimdi bir sene geçti ve ABD ye giremedim. Bu sene pandemi gibi olağanüstü durum söz konusu olduğu için, ABD ye bir daha girmeye çalıştığımda sorun yaşar mıyım? Yani sınır kapısında red mührü vurulur mu?

Gecmis olsun.

Dediginiz gibi pandemiden dolayi daha anlayislilar, yazdiginiz gibi aciklarsaniz 1 yili gecmis olmasina ragmen ABD'ye alacaklardir diye dusunuyorum, ama daha da geciktirmenizi tavsiye etmem. Ilk firsatta ABD'ye giris yapin, ayrica girememenizin baska nedenleri de varsa onlara dair bilgi veya belgeler de yaninizda olsun. Misal cok yakininiz hasta olduysa ve siz baktiysaniz, bu hastaliga dair bir rapor yaninizda bulundurursaniz eliniz oldukca guclenir. Yasayacaginiz deneyim, biraz da nasil bir gorevliye denk geldiginize ve nasil bir iletisim kuracaginiza bagli. Ama yeni gocmenseniz, pandemiyi de goz onunde bulundurursak, sizi mahkemeye gondermezler diye dusunuyorum. Sadece sorularla sikistirip sonunda da girisinize izin vereceklerdir kanimca.

• Merhabalar,
    Green card’lı olarak 3 yıldır Amerika’da yaşıyorum. Ancak 15 yaşındaki Kızım okul değiştirip buraya yerleşmekle ilgili ciddi endişeleri vardı ve bu yüzden de Türkiye’de eğitimine devam ediyor. Bu süre boyunca 2 kez giriş yaptı Amerika’ya ve en son 2020 Ocak’ta giriş yaparken gümrükte neden burada okula gitmediği ile ilgili sorgulanmıştı.
    Şimdi nihayet burada yaşamaya ve okula başlamaya karar verdi ve 4 gün sonra gelecek. Ama son girişin üzerinden 1 yıl geçti. Bu sefer kalmak üzere geldiğine ikna edebilmek için hemen buradaki okula kaydını yaptıracağım ki kızım giriş yaparken gösterebilsin. Belki ikna olmalarında yardımcı olur diye düşündüm.
    Böyle bir tecrübesi ve ya önerisi olan varsa grupta ve paylaşırlarsa çok sevinirim. Teşekkürler.!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@B-family, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhabalar,
    Green card’lı olarak 3 yıldır Amerika’da yaşıyorum. Ancak 15 yaşındaki Kızım okul değiştirip buraya yerleşmekle ilgili ciddi endişeleri vardı ve bu yüzden de Türkiye’de eğitimine devam ediyor. Bu süre boyunca 2 kez giriş yaptı Amerika’ya ve en son 2020 Ocak’ta giriş yaparken gümrükte neden burada okula gitmediği ile ilgili sorgulanmıştı.
    Şimdi nihayet burada yaşamaya ve okula başlamaya karar verdi ve 4 gün sonra gelecek. Ama son girişin üzerinden 1 yıl geçti. Bu sefer kalmak üzere geldiğine ikna edebilmek için hemen buradaki okula kaydını yaptıracağım ki kızım giriş yaparken gösterebilsin. Belki ikna olmalarında yardımcı olur diye düşündüm.
    Böyle bir tecrübesi ve ya önerisi olan varsa grupta ve paylaşırlarsa çok sevinirim. Teşekkürler.!

katiliyorum 🙂

ABD'de artik yasayacaginizi ne kadar saglam gosterebilirseniz isiniz o kadar kolaylasacaktir. Yaninda diploma, transcript, referans mektuplari vs. gibi basvuru belgeleri getirecekse onlari da sirt cantasina koysun, eger soz ile ikna olmazlarsa belgelerle ikna olacaklardir.

• @B-family transkripti birkac tane almanizi oneririm ve ingilizce isteyin. LA deki okullar transkripti mutlaka kapali zarfta istiyor Houston nasil bilmiyorum , olaki havalimaninda evraklara bakacaklari tutar, elinizde bir tane kapali zarfta olsun. Ayrica sizin elinizde de bir transkript kopyasi kalsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhabalar,

kızınız umarım sorunsuzca girişini yapar abd'ye. bizi de bilgilendirirseniz cok seviniriz. bol şans..

• @crazycells çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Evet aslında babam 3 ameliyat oldu ard arda ve onların epikrizleri var fakat ingilizce değil.
    Bir de sınırda kabul edilmeyip geri gönderilme durumu oluyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulsum67, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@crazycells çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Evet aslında babam 3 ameliyat oldu ard arda ve onların epikrizleri var fakat ingilizce değil.
    Bir de sınırda kabul edilmeyip geri gönderilme durumu oluyor mu?

Gecerli bir Green Card'iniz varsa boyle bir durum yasamazsiniz.

En kotu olabilecek sey sizi bir gocmenlik mahkemesine yonlendirmeleri olur.

• @crazycells çok teşekkürler herkese..
    Kızım 15 yaşında ve girişte sorgulandığında kendini doğru ifade edememekten korkuyor ve çok endişeli.. haliyle biz de aynı durumdayız. Burada gideceği Lise’ye kaydını yaptık. Bu kayıt belgeleri ve Türkiye’deki okulundan transkript de yanında olacak. Bakalım nasıl olacak? 3 gün sonra geliyor inşallah.. Tecrübemizi sizlerle de paylaşacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells çok teşekkürler herkese..
    Kızım 15 yaşında ve girişte sorgulandığında kendini doğru ifade edememekten korkuyor ve çok endişeli.. haliyle biz de aynı durumdayız. Burada gideceği Lise’ye kaydını yaptık. Bu kayıt belgeleri ve Türkiye’deki okulundan transkript de yanında olacak. Bakalım nasıl olacak? 3 gün sonra geliyor inşallah.. Tecrübemizi sizlerle de paylaşacağım.

Bol sanslar 🙂 bence o kadar telasa gerek yok.

• Eşimin greencardına yıllar evvel ülke girişinde el konulmuştu. Gerekçe olarak ülkede yaşamadığını söylemişler. Böyle bir durum yaşayıp dava ile geri alan var mı aramızda? Geri alma şansı ve yolları nelerdir bilgi sahibi var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@handy, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Eşimin greencardına yıllar evvel ülke girişinde el konulmuştu. Gerekçe olarak ülkede yaşamadığını söylemişler. Böyle bir durum yaşayıp dava ile geri alan var mı aramızda? Geri alma şansı ve yolları nelerdir bilgi sahibi var mı?

Eger gocmenlik hakiminin onune cikip kartini kaybettiyse secenekleri cok kisitli diye tahmin ediyorum, dilerseniz durumunuzu tum ayrintilariyla bir gocmenlik avukatina anlatip durumunuzda bir istisna var mi yok mu diye ogrenin. Ama benim tahminim yeniden bir gocmenlik basvurusu yapmanizin gerekecegi yonunde... Yani eski karti bir daha almayacaksiniz, yeni bir karta basvuru yapacaksiniz.

• Tşk ederim. Hakim karşısına çıkmamış. Ülke girişinde almışlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@handy, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Tşk ederim. Hakim karşısına çıkmamış. Ülke girişinde almışlar.

Genelde karti alip size bir mahkeme gunu veriyorlar, siz de mahkemeye katilinca -eger hakim aksi yonde karar vermezse- karti geri aliyorsunuz.

Esinizin durumunda, kendisi mahkemeye mi katilmadi? Yoksa bir belge imzalayip haklarindan vazgecip ABD'den geri mi dondu?

• @B-family iyi şanslar...kızımıza da yeni okulunda başarılar...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |