Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@srpayd Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri içinde söyledi:

merhabalar,

Greencard geldikten sonra Amerika'ya griş yapmamız gerekn süre olan 1 yılı , Türkiye deki işlerim sebebiyle 1.5 yıla uzaması söz konusu olabilir. Bu durumda greencardımın sıkıntıya girmemesi için ne yapmam gerekir? Bu konuda bir opsiyon var mıdır ? Teşekkürler.

Evet, re-entry permit ile 2 yillik izin alabiliyorsunuz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

• @crazycells Re-entry permit giriş garantisi saglamaz diyor, peki bu durum ne kadar yüksek olasılıklı ? Yani bu sekilde greencardını kaybeden insan cok mudur? Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Re-entry permit giriş garantisi saglamaz diyor, peki bu durum ne kadar yüksek olasılıklı ? Yani bu sekilde greencardını kaybeden insan cok mudur? Tesekkurler.

Hayir, bu yasalari kotuye kullanmadiginiz surece sorun yasamazsiniz. Yani eger gecmis 5 yil Green Card'la ABD'de sadece yilda 1 hafta bulunduysaniz ve bunun ustune re-entry permit aliyorsaniz, o durumda sorun yasama ihtimaliniz tabii ki yuksek, cunku amacinizin ABD'de yasamak olmadigi belli. Eger yeni gocmen olduysaniz ve islerinizi duzene sokmak icin ek zamana ihtiyaciniz varsa o durumda re-entry permit almanizda bir sakinca yok.

• Çookk teşekkür ederim @crazycells. Yani greencardımı aldım ve Türkiye'de kalabileceigmiz max. süre olan 1 yıllık zamanda işlerim- şirket vs. sebeiyle 2 yıla kadar uzatmam gerektiğini ancak bundan sonra Amerika'ya giriş yapabilecegimi belirtebilirim re-entry ile ve sorun yasamam?

Zaten ondan sonra Amerika'da oturumum kalıcı olazak bir daha re-entry 'ye ihtiyacım olacak bir durum olmaz sanıyrum. Coook tesekkurler cevaplarınız için 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Çookk teşekkür ederim @crazycells. Yani greencardımı aldım ve Türkiye'de kalabileceigmiz max. süre olan 1 yıllık zamanda işlerim- şirket vs. sebeiyle 2 yıla kadar uzatmam gerektiğini ancak bundan sonra Amerika'ya giriş yapabilecegimi belirtebilirim re-entry ile ve sorun yasamam?

Zaten ondan sonra Amerika'da oturumum kalıcı olazak bir daha re-entry 'ye ihtiyacım olacak bir durum olmaz sanıyrum. Coook tesekkurler cevaplarınız için 🙂

ok, onemli olan da bu zaten: 'ABD'de kalici olarak yasamaya baslamaniz'
    Dediginiz sekilde sorun yasamazsiniz...

• @crazycells, birşey sormak istiyorum. Şöyle ki, konsolosluktan göçmen vizesini aldık ve ilk giriş için sağlık muayene tarihinden itibaren 6 ayımız var. Fakat tam bu arada herhangi bir nedenle (yurtdışı çıkış yasağı vs) bu süre içinde giremeyecek olursak konsoloslukla görüşerek vize süresi uzatılabilir mi yoksa hiçbir istisnası yok ve gitmediğimiz and hiçbir sebebi kabul etmezler ve herşey bitermi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barvas, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@crazycells, birşey sormak istiyorum. Şöyle ki, konsolosluktan göçmen vizesini aldık ve ilk giriş için sağlık muayene tarihinden itibaren 6 ayımız var. Fakat tam bu arada herhangi bir nedenle (yurtdışı çıkış yasağı vs) bu süre içinde giremeyecek olursak konsoloslukla görüşerek vize süresi uzatılabilir mi yoksa hiçbir istisnası yok ve gitmediğimiz and hiçbir sebebi kabul etmezler ve herşey bitermi?

Yurtdisi yasagina konsolosluk etki edemez. Ama eger durumunuzu anlatirsaniz ve makul bulurlarsa, daha sonra gocmen vizenizi basabilirler ya da vizenizi yenilemeleri de mumkun, ama bunun icin yeniden bir saglik raporu almaniz, bir de vize ucreti odemeniz gerekir.

Program son tarihine sahip olan DV kategorilerinde ise, en son vize basilacak tarih 30 Eylul... Bu tarihten sonra vizenizi isteseniz de yenileyemezsiniz.

• Yukarida yazilmiski ikametkah deyişilirse USCS haber vermemiz getekiyor. Mesela Arizonada kaliyorum Newyorka tasiniyorsam söylememmi gerek? ve ya kaldığim evi deyişiyorsam?

• @crazycells Sayın Crazycells çok değerli yanıtlarınız için çok mersi. Saygı ve sevgiyle kalınız.

• Sayın @Crazycells merhaba,
    Nasılsınız? Umarım keyifleriniz yerindedir. Daha önceki yardımlarınız için tekrar teşekkür ediyorum. Anne ve babam ABD' ye Temmuz sonunda giriş yapıp iki ay kalacaklar. Daha önceki plan: ABD' ye girer girmez reentry permit' e başvuruda bulunduktan sonra info pass randevusu alınıp- sabahtan gidip biyometrik randevusunu öne çekmeye çalışmak adına rica edecekler ve böylece 2 aylık süre. içine biyometrik randevusu da sığmış olacak ve 2 yıllık reentry permit' e başvurulmuş olunacak. Reentry permit başvurusunda Türkiye adresine gelmesi talebinde bulununulacak. Biyometrik randevusunu muteakiben Türkiye' ye geri dönüş yapacaklar.
    Lakin USCIS in sayfasına baktığımızda InfoPass randevuları kaldırılmış olup, ancak USCIS aranıp Tier 2 sonra da Tier 1 officer ile görüşmeler sonucunda arayan müşteri hakkında "randevuya layıktır" kararı alınması dahilinde InfoPass randevusu alabileceğimiz yazıyor. Dahası web-sitesinde Florida' daki hatta LA' deki tüm Field Office leri için de walk-in ve InfoPass randevusu kabul edilmez gibi bir ibare düşmüşler. Bu konuda birkaç sorumuz olacak yardımcı olabilirseniz memnun oluruz:

1. Re-entry permit' e sadece kağıt başvuru mu yapabiliyoruz, internet üzerinden başvurumanın bir yolu var mıdır? Ya da direkt field office e başvuru verilebiliyor mu? Anne baba 65 üstü yaşında toplam biyometrik ile 565USD mi yokda 660USD mi ödeyecekler acaba?
    2. Form 131 başvurusu ile G- ile başlayan başka bir form daha doldurmalı mıyız, ya da başka hangi formları doldurmak gerekiyor acaba?
    3. Gider gitmez başvurunun yapılması halinde, biyometrik randevu tarihi 1 ay sonrasına mı verilir? Anne/ babamın Türkiye' ye iki aylık süreç içinde dönmeleri mümkün olur mu dersiniz? Kısacası, re-entry perm,t için Form 131 başvurusunu yaptıktan ne kadar zaman sonrasına biyometrik randevusu için tarih veriyorlar bir bilginiz var mıdır bu konuda? (özellikle infopass randevusunu alamama durumunda bu sorunun cevabı elzem).
    4. Ayrıca, söz konusu uygulamada, Infopass randevusunu almak için ne yapmak gerekir bir bilginiz var mıdır acaba? Sizce field office' e direkt mi gidelim (ki yukarda belirtmiştik direkt gidilmez diye bir ibare düşmüşler- lakin uygulamada nasıl yaptıklarını bilemediğimiz üzere sormak durumunda kaldık); yoksa telefon mu açalım USCIS- bu takdirde officer e ne demek yerinde olur? (biz iki ay sonra döneceğiz desek, USCIS i biraz tanıyorsak- gözünün yaşına bile bakmakzsın ya bileti yakın ya da başvurunuzu gibi bir cevap vermeleri olası). Başka bir öneriniz var ise lütfen aydınlatabilirseniz çok memnun oluruz.

Şimdilik sorularımız bu kadar. Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkür ederiz.

Saygılar ve hürmetlerimizle,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunay-Eliyeva, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Yukarida yazilmiski ikametkah deyişilirse USCS haber vermemiz getekiyor. Mesela Arizonada kaliyorum Newyorka tasiniyorsam söylememmi gerek? ve ya kaldığim evi deyişiyorsam?

Evet yapmalisiniz. su konuyu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/667/amerika-da-adres-degisikligi-yapmak-uscis-ar-11-form

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dkazanci, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Sayın @Crazycells merhaba,
    Nasılsınız? Umarım keyifleriniz yerindedir. Daha önceki yardımlarınız için tekrar teşekkür ediyorum. Anne ve babam ABD' ye Temmuz sonunda giriş yapıp iki ay kalacaklar. Daha önceki plan: ABD' ye girer girmez reentry permit' e başvuruda bulunduktan sonra info pass randevusu alınıp- sabahtan gidip biyometrik randevusunu öne çekmeye çalışmak adına rica edecekler ve böylece 2 aylık süre. içine biyometrik randevusu da sığmış olacak ve 2 yıllık reentry permit' e başvurulmuş olunacak. Reentry permit başvurusunda Türkiye adresine gelmesi talebinde bulununulacak. Biyometrik randevusunu muteakiben Türkiye' ye geri dönüş yapacaklar.
    Lakin USCIS in sayfasına baktığımızda InfoPass randevuları kaldırılmış olup, ancak USCIS aranıp Tier 2 sonra da Tier 1 officer ile görüşmeler sonucunda arayan müşteri hakkında "randevuya layıktır" kararı alınması dahilinde InfoPass randevusu alabileceğimiz yazıyor. Dahası web-sitesinde Florida' daki hatta LA' deki tüm Field Office leri için de walk-in ve InfoPass randevusu kabul edilmez gibi bir ibare düşmüşler. Bu konuda birkaç sorumuz olacak yardımcı olabilirseniz memnun oluruz:

1. Re-entry permit' e sadece kağıt başvuru mu yapabiliyoruz, internet üzerinden başvurumanın bir yolu var mıdır? Ya da direkt field office e başvuru verilebiliyor mu? Anne baba 65 üstü yaşında toplam biyometrik ile 565USD mi yokda 660USD mi ödeyecekler acaba?
    2. Form 131 başvurusu ile G- ile başlayan başka bir form daha doldurmalı mıyız, ya da başka hangi formları doldurmak gerekiyor acaba?
    3. Gider gitmez başvurunun yapılması halinde, biyometrik randevu tarihi 1 ay sonrasına mı verilir? Anne/ babamın Türkiye' ye iki aylık süreç içinde dönmeleri mümkün olur mu dersiniz? Kısacası, re-entry perm,t için Form 131 başvurusunu yaptıktan ne kadar zaman sonrasına biyometrik randevusu için tarih veriyorlar bir bilginiz var mıdır bu konuda? (özellikle infopass randevusunu alamama durumunda bu sorunun cevabı elzem).
    4. Ayrıca, söz konusu uygulamada, Infopass randevusunu almak için ne yapmak gerekir bir bilginiz var mıdır acaba? Sizce field office' e direkt mi gidelim (ki yukarda belirtmiştik direkt gidilmez diye bir ibare düşmüşler- lakin uygulamada nasıl yaptıklarını bilemediğimiz üzere sormak durumunda kaldık); yoksa telefon mu açalım USCIS- bu takdirde officer e ne demek yerinde olur? (biz iki ay sonra döneceğiz desek, USCIS i biraz tanıyorsak- gözünün yaşına bile bakmakzsın ya bileti yakın ya da başvurunuzu gibi bir cevap vermeleri olası). Başka bir öneriniz var ise lütfen aydınlatabilirseniz çok memnun oluruz.

Şimdilik sorularımız bu kadar. Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkür ederiz.

Saygılar ve hürmetlerimizle,

Sorularinizin hepsi Re-entry permit ile ilgili oldugundan su konuya aktarmaniz daha uygundur:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

Orada cevaplamis olayim sorularinizi...

• Merhaba arkadaşlar,daha öncede bu forumda yazdım.2012 yılında green card aldık ilk yıl 10 gün daha sonra 2ay 2aylık sürede john hopkins de yattım omurga ameliyatı oldum.Sonra 2014 de 1 ay daha sonra 2 defa reentry vize aldık en son 2019 ocak ayında ne kadar dışarıda kaldığımızı sordular 18 ay dedim reentry vize olmasına rağmen içeri odaya aldılar ordada aynı soruyu sorup pasaportlara damga vurup gönderdiler.Girişleri hep JFK den yaptık Ben , eşim ve oğlum.Yanlız eşimin pasaportuna 18 ay dışarıda yazmışlar şimdi içeri girişte sıkıntı yaşarmıyız sizce eşimin pasaportunu yenileyelimmi bu sefer kesin yerleşmeye geliyoruz oğlumun lise diploması ve transkript yeterli olurmu başka hangi belgeleri getirmeliyiz oğlum çok istiyor orada bir college a gitmek istiyor.Ben ve eşim öğretmwniz emekli olup bir ay içindegeleceğiz atrıca hangi havaalanında giriş yapmamızı tavsiyelerinize çok ihtiyacım var crazycell ve yapay zekayada selamlarımı iletiyorum.Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların yardımlarını bekler hepinize iyi günler dilerim

• @crazycells eğer çocuklar 18 yaşın üstünde ise ne olur bu durumda.
    ve giriş yaptıktan ne kadar süre sürekli kalırsak vatandaş olabiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xpowerglide, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@crazycells eğer çocuklar 18 yaşın üstünde ise ne olur bu durumda.
    ve giriş yaptıktan ne kadar süre sürekli kalırsak vatandaş olabiliriz?

O durumda herkesin takip ettigi yollari takip etmeleri gerekiyor. Cocuk olarak degil, yetiskin olarak anneleri/babalari gibi basvuru yapacaklar.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/133/abd-vatandaşlığı-başvuru-süreci-naturalization

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ardaumut, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba arkadaşlar,daha öncede bu forumda yazdım.2012 yılında green card aldık ilk yıl 10 gün daha sonra 2ay 2aylık sürede john hopkins de yattım omurga ameliyatı oldum.Sonra 2014 de 1 ay daha sonra 2 defa reentry vize aldık en son 2019 ocak ayında ne kadar dışarıda kaldığımızı sordular 18 ay dedim reentry vize olmasına rağmen içeri odaya aldılar ordada aynı soruyu sorup pasaportlara damga vurup gönderdiler.Girişleri hep JFK den yaptık Ben , eşim ve oğlum.Yanlız eşimin pasaportuna 18 ay dışarıda yazmışlar şimdi içeri girişte sıkıntı yaşarmıyız sizce eşimin pasaportunu yenileyelimmi bu sefer kesin yerleşmeye geliyoruz oğlumun lise diploması ve transkript yeterli olurmu başka hangi belgeleri getirmeliyiz oğlum çok istiyor orada bir college a gitmek istiyor.Ben ve eşim öğretmwniz emekli olup bir ay içindegeleceğiz atrıca hangi havaalanında giriş yapmamızı tavsiyelerinize çok ihtiyacım var crazycell ve yapay zekayada selamlarımı iletiyorum.Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların yardımlarını bekler hepinize iyi günler dilerim

Gecmis olsun tekrardan, cok uzun sure ABD disinda kalmissiniz. Bence de ABD'ye artik yerlesmeniz gerekli, yoksa Green Card'i amacina uygun olarak kullanmadiginizi dusunecekler.

Dilerseniz pasaportu yenileyebilirsiniz ama zaten ayni sorulari soracaklardir. Yine de yeni bir pasaport kullanmak, onceki notlari gormelerinin onune gecebilir, ama cok buyuk etkisi olmasini beklemeyin. Oglunuzun egitimini bahane olarak gosterebilirsiniz, bu oldukca makul bir neden, elinizde akliniza gelen ve sizin bugune kadar ABD'ye goc etmenizi engelleyen tum nedenlere dair belgeler tasiyabilirsiniz. Ne kadar cok nedeniniz olursa, ikna etmeniz o kadar kolay olur. Eger mumkunse siz de en yakin zamanda yerlesin, yoksa siz de kartlarinizi kaybedebilirsiniz.

Bugune kadar hep New York'tan girdiyseniz, bu sefer de ayni yerden girmek mantikli olabilir, ayrica bolgede bir ev tuttuysaniz ona dair bilgiler, banka hesabiniz varsa veya ABD'de yasadiginizi, yasamaya niyetli oldugunuzu gosteren butun bilgi ve belgeleri de yaninizda bulundurun. Bol sanslar.

• Teşekkür ederim ceveplarınız için

• Sn. @crazycells GC aldıktan sonra mı max. 1 yılım var yoksa Ankaradaki mülakattan hemen sonra mı 1 yıl ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@se-du, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Sn. @crazycells GC aldıktan sonra mı max. 1 yılım var yoksa Ankaradaki mülakattan hemen sonra mı 1 yıl ?

sorunuzu net olarak anlayamadim, hangi 1 yildan bahsediyorsunuz?

• Ben US'e GC için ilk giris cıkısı ( mülakattan sonraki ilk 6 ay içinde ) yapıcam. GC kartım Ocak 2020 da geldi diyelim. GC geldikten sonra benim US'e bir giriş daha yapmam için (bu kez temelli US'e gidiceksem) max. ne kadar sürem var ? @crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |