Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yboran Vallaha mucize gibi ilk defa boyle bir sey okudum, ben de 8 ay sonra giris yapacagim diye telas yapiyordum icimi rahatlattin gercekten ahah

• ⭐⭐

Dulles Havaalanında bizde 5 ay aradan sonra giriş yaptık ve polis pasaporta Out 5 mon. diye yazdı. 3 ay kalıp döndük. Eylülde tekrar gideceğiz bakalım orada ne diyecek.

• Amerikaya indikten sonra aktarma yapacagim. 8 ay sonra giris yapacagim . En kotu ihtimalle ne kadar sonrasina almaliyim diger bileti. (14.00 da variyorum amerikaya)

• @Ist-to-NY Hangi havaalani?

• @MySea Atlanta Hartsfield–Jackson soylemeyi unutmusum kusuruma bakmayin. Sonrasi icin otobus bileti alacagim acaba 8 ay sonra giris yapiyorum diye cok uzun tutarlar mi beni havalimaninda onu merak ediyorum

• @Ist-to-NY Atlanta sanirim aktarma sonrasi ucacaginiz alan. ABD'ye giris havaalani onemli. Mesele Dulles veya Miami ise bence 2 saatlik layover yeterli. JFK ise yetmeyebilir.

• 8 ay icin iyi bir mazeret soylerseniz, uzun surmemesi lazim.

• @MySea Atlanta amerikada varacagim ilk adres. Universiteden mezun olmak icin gec kaldim. 14.30 varis gosteriyor ama gecikme falanda olabilir en risksiz yontemi seceyim en iyisi . Coook tesekkur ediyorum Mysea cok aktif olarak goruyorum seni forumda herkes adina tesekkurler

• @Ist-to-NY Rica ederim! Atlanta cok kalabalik bir alan degil ama yine de tabii ki belli olmaz. Ben bir defa orada aktarma yapmistim. Tampa-Atlanta-Columbia ucmustum. Benim layover 2.5 saatti ve tabii ki ichatlar oldugu icin passport falanla isim olmamisti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yboran gozunuz aydin.

• Merhaba ben 2016 eylül ayında döndüm simdi dönmek istiyorum greencard tim var ama süresi bitti süreside bitiş tarihi 2019 dönmem için sorun cikarirlarmi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibik, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba ben 2016 eylül ayında döndüm simdi dönmek istiyorum greencard tim var ama süresi bitti süreside bitiş tarihi 2019 dönmem için sorun cikarirlarmi

Şu başlığı inceleyin. Kartınızın süresi bittiği ve çok uzun zaman geçtiği için bence pek umutlanmayın.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/324/sb-1-returning-resident-visa-sb1-geri-donen-gocmen-vizesi?_=1623422545526

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibik, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba ben 2016 eylül ayında döndüm simdi dönmek istiyorum greencard tim var ama süresi bitti süreside bitiş tarihi 2019 dönmem için sorun cikarirlarmi

10 yillik Green Card'inizin mi suresi bitti?

Onunla ucaga alinma ihtimaliniz oldukca zayif, bence de tek cozum yolu SB-1 gibi gorunuyor... Ama SB-1'in kolay bir yol olmadigini unutmayin.

• Herkese merhabalar;

2018 green kart talihlisiyim. Bugün e kadar 1 seneyi geçirmeden USA ya giriş çıkış yaptım. Ama pandemi sebebi ile en son giriş çıkışımı geçen sene tek yapmak zorunda kaldım eşim ve çocuğum benimle beraber giriş çıkış yapmadılar.Dolaysıyla onlar 1 yıldan fazladır ABD dışında gözüküyorlar. Buda sanırım yasal olarak bir takım yaptırımlara tabi olacakları anlamına geliyor yada belkide Gc leri ipltal olacak bilemiyorum. Sorum şu: Pandemi ve ekonomik sorunlardan dolayı uzun suredir ertelediğimiz USA da yaşama planımızı bu sene niahayetlendireceğiz. USA da hatırı sayılır bir havacılık firmasından iş teklifi aldım ve ailemle beraber bu sene taşınmayı düşünüyoruz. Sorun şu ki eşim ve çocugum 1 seneden fazladır USA da olmadığı için problem çıkarmı. ben yasal olarak 1 sene sınırını aşmadım ve offer of letter mı ve pandemi gerekçesini göstererek eşim, çocugum ve benim sorunsuz USA ya girişi için passport polisini ikna edebilirmiyim. yoksa onlar 1 sene yasal sınırı aştığı için eşimin ve çocugumun green kartlarını iptal ederlermi. Bu konuda deneyimlerini paylaşırmısınız. Sonuçta USA ya giderken burdaki tüm düzenimizi bozup ev, araba satıp, işten istifa edip gidicez. Eğer USA ya girişte red alırsak bu bizim için çok ciddi bir problem olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berk-sahinirmak merhaba.
    pandemi döneminde sizin gibi bir çok kişi 1 yıldan uzun süredir abd dışında kalmak zorunda kaldı. bu başlıkta bu konuyla alakalı deneyimleri okuyabilirsiniz. bu deneyimlerden de anlıyoruz ki; görevliler bu dönemde oldukça anlayışlı ve konunun (durumunuzun) farkında olacak şekilde davranıyorlar. eğer abd'ye yerleşme durumunuz netse, bir an önce ailenizle birlikte giriş yapmanızı öneririm. bunu yaparken de birikimlerinizi satmadan, düzeninizi bozmadan yaparsanız sizler için de daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

olur da olumsuz bir durum için (ki düşük bir ihtimal bence) aşağıdaki vize türünü (SB-1) seçeneği de aklınızda olsun. ama buna gerek kalacağını hiç zannetmiyorum.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/324/sb-1-returning-resident-visa-sb1-geri-donen-gocmen-vizesi?_=1623422545526

bol şans diliyorum.
    güzel haberlerinizi almak dileğiyle.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berk-sahinirmak, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Herkese merhabalar;

2018 green kart talihlisiyim. Bugün e kadar 1 seneyi geçirmeden USA ya giriş çıkış yaptım. Ama pandemi sebebi ile en son giriş çıkışımı geçen sene tek yapmak zorunda kaldım eşim ve çocuğum benimle beraber giriş çıkış yapmadılar.Dolaysıyla onlar 1 yıldan fazladır ABD dışında gözüküyorlar. Buda sanırım yasal olarak bir takım yaptırımlara tabi olacakları anlamına geliyor yada belkide Gc leri ipltal olacak bilemiyorum. Sorum şu: Pandemi ve ekonomik sorunlardan dolayı uzun suredir ertelediğimiz USA da yaşama planımızı bu sene niahayetlendireceğiz. USA da hatırı sayılır bir havacılık firmasından iş teklifi aldım ve ailemle beraber bu sene taşınmayı düşünüyoruz. Sorun şu ki eşim ve çocugum 1 seneden fazladır USA da olmadığı için problem çıkarmı. ben yasal olarak 1 sene sınırını aşmadım ve offer of letter mı ve pandemi gerekçesini göstererek eşim, çocugum ve benim sorunsuz USA ya girişi için passport polisini ikna edebilirmiyim. yoksa onlar 1 sene yasal sınırı aştığı için eşimin ve çocugumun green kartlarını iptal ederlermi. Bu konuda deneyimlerini paylaşırmısınız. Sonuçta USA ya giderken burdaki tüm düzenimizi bozup ev, araba satıp, işten istifa edip gidicez. Eğer USA ya girişte red alırsak bu bizim için çok ciddi bir problem olacaktır.

ABD'ye temelli yerleseceginizi gosterir tum belge ve dokumanlarla giris yapmanizi tavsiye ederim. Bence aciklamalarinizi yeterli bulacaklardir.

Ayrica bu basliktaki diger deneyimleri de okumanizi tavsiye ederim.

• Merhaba
    22 Ekim 2012 tarihinden beri esimden dolayi yesil kart sahibiyim.Yesil kart bize lottery den cikmisti.O tarihten beri amerikaya 6 ayda bir giris cikis yapmaktayim, 1 ila 15 gun araliklarinda.Eylul 2019 tarihinde 13 yil evli kaldigim esimden bosandik.en son amerikaya mart 2020 de giris cikis yaptim 2 gunluk.O tarihten beri covid salginindan dolayi amerikaya gidemedim.

Sorum: 1.Hep 1 ila 15 gun arasinda giris cikis yapmisim aldigim bir bilgiye gore de 6 ay + 1 gun luk giris cikis yapmamin gerekli oldugu,yoksa sikinti olacagi. Bu bilgi dogru mudur ?
    2.En son mart 2020 de amerikaya giris cikis yaptim ,pandemiden dolayi daha henuz bu yil gidemedim.Onumuzdeki gunlerde gitmeyi dusunuyorum burda bir sikinti cikar mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hulya-Ergin Amacınızın ne olduğunu yazmamışsınız. ABD'de kalıcı olarak yaşamak niyetiniz var mı? Green kartı amacı dışında kullanmışsınız, o nedenle her girişiniz riskli olacaktır. ABD'de kalıcı olarak yaşamadığınız, bir işiniz ve adresiniz vb kalıcı bağlarınız olmadığı sürece ne kadar süreyle kaldığınızın bir önemi yok.

Şu anda ABD'ye girişlerde covid nedeniyle fazla bir sorgulama yapılmıyor, bundan yararlanıp ilk fırsatta kalıcı olarak yerleşin. Aksi halde kartınızı iade edip bir turist vizesi almanız daha doğru olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hulya-Ergin Ayrica bu basliktaki ilk iletileri de incelemenizi tavsiye ederim.

• Herkese merhaba. Biz de uzun zaman sonra Amerika’ya giris yaptik ve deneyimimizi sizlerle paylasmak istedim. Esim ve kizimla en son Aralik 2019’da green cardlarimizi almak icin gittik ve birkac hafta kalip Türkiye’ye donduk. Zaten uc ay sonra pandemi baslamisti ve ucuslar iptal oldu. Aylar sonrasinda ucuslar acildiginda da kizim okula baslamisti ve ayrica annemin ciddi bir rahatsizligi bas gosterdi. Malesef annemi kaybettik. Bu sebeplerle girisimizi erteledik ve 18 ay sonra giris yapabildik. Bu ozel durumlarimizi belgeledim ve ingilizceye cevirtip yanima aldim (forumda okuduklarima dayanarak gerekebilecegini dusundum). Miami’den giris yaptik. Pasaport kontrol bir yili astigimizi ogrenince CBP’ye yonlendirdi (1 yili asinca green cardlar gecersiz oluyor CBP ile gorusmeniz lazim dedi). CBP neden hala Amerika’ya yerlesmedigimizi sordu. Pandemi surecinden bahsettik bir iki cumleyle ve diger konulara gelemeden sozumuzu kesip bilgisayarina birkac not yazip pasaportlarimizi geri verdi ve girebilirsiniz dedi 😳. Pasaport kontroldeki memur cikolata renkli ve CBP memuru Guney Amerika kokenliydi. Merak eden olursa diye yaziyorum 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.3k

| | | |