Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Dscrt yanlış anlamayın beni lütfen ama yerinizde olsam hemen giderdim. Hem eşinizde oradaymış. Henüz uçuşlar Türkiye için yasaklanmamışken gitmek en dogrusu bana göre. Thy nin New york ve wahinston dc ucuslari devam ediyor. Şu an itibariyle henüz 6 ayı bile doldurmamışsınız Amerika dışında, ki 1 yıla kadar da anlayış göstereceklerini varsayarak bir sorun olmaz diyorum ama gelecek ne gösterir bilinmez. Bu olağan üstü durumdan dolayı cbp nin her turlu gec girislere anlayış göstereceğini varsaysak bile ben olsam henüz uçuşlar varken dönerdim.

• @Drywall, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@Dscrt yanlış anlamayın beni lütfen ama yerinizde olsam hemen giderdim. Hem eşinizde oradaymış. Henüz uçuşlar Türkiye için yasaklanmamışken gitmek en dogrusu bana göre. Thy nin New york ve wahinston dc ucuslari devam ediyor. Şu an itibariyle henüz 6 ayı bile doldurmamışsınız Amerika dışında, ki 1 yıla kadar da anlayış göstereceklerini varsayarak bir sorun olmaz diyorum ama gelecek ne gösterir bilinmez. Bu olağan üstü durumdan dolayı cbp nin her turlu gec girislere anlayış göstereceğini varsaysak bile ben olsam henüz uçuşlar varken dönerdim.

Merhaba
    Malesef gidemiyorum eşim Houstona yakın Bi ilçesinde diyim şimdi Oraya da dısarı cıkma yasagı gelmiş.. Benim gitmem suan imkansız gibi bişey malesef

• @Dscrt, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@Drywall, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba
    Malesef gidemiyorum eşim Houstona yakın Bi ilçesinde diyim şimdi Oraya da dısarı cıkma yasagı gelmiş.. Benim gitmem suan imkansız gibi bişey malesef

@Drywall a katilmakla birlikte, gitmeniz imkansiz ise stress yapmanizi gerektirecek bir durum yok. Sagliginiza dikkan edin, 29 mayistan once giris yapmaya calisin ki vatandaslik sureciniz sifirdan baslamasin. O tarihe kadar giris yapamazsaniz 2 araliga kadar sorunsuz giris yapabilirsiniz Green Card elinizdeyse.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dscrt, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Selamlar bende ilk girişimi 24 kasımda yaptım cıkısımda 2. 12.19, eşim suan amerikada çalısıyo ama ben malum covid sebebiyle gidemiyorum ucuslar iptal vs. Bu durum greencardımın iptal olmasına veya sıkıntı yasamama sebep olur mu

6 ay sorun degil, 1 yili gecirmeyin yeterli... 6 ay siniri ilk asamada vatandas olma sureci icin onemli, ama yeni gocmenler icin ilk yillarda cok sorun etmezler 6 aydan uzun ABD disinda kalmanizi...

• ⭐⭐

@Dscrt Anlıyorum. O halde biraz daha bekleyin. Ortalık sakinleşince gidersiniz.

• Hepinize ayrı ayrı cok teşekkür ederim 🙏herkese saglıklı günler diliyorum

• @Ryback, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@flyingisfreedom Los Angeles veya New York’tan giriş yapmanızın bir farkı yok. Henüz ilk seneniz içerisindesiniz. Green Card nerede diyecekler. Adresime ulaştı ama girince alacağım dersiniz. Neden 9-10 aydır yurt dışında olduğunuzu sorarlarsa, ki soracaklar. İş yerimle sözleşmem vardı, o bitti. Taşınmak için gerekli işlemleri hallettim şeklinde açıklamasını yaparsınız. Bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

@Ryback tekrar merhaba, coronavirüs olayları çıkmadan önce biletimi 14 nisana almıştım, fakat bildiğiniz gibi şu an tüm uçuşlar iptal oldu ve tam olarak ne zaman açılır meçhul. Benim sorunum elimdeki vizeyle geçen sene 6 aylık süre dolmadan 20 Haziran'da ABD'ye giriş yaptım. Bu nedenle bu vizeyi halen 20 Haziran 2020'ye kadar kullanabiliyorum. Fakat greencard elimde değil. Bu durumda hazirana kadar uçuşlar açılmaz ise sizce nasıl bir yol izleyebilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@flyingisfreedom 12 ay dolduktan sonra kart elinizde olmadan giriş yapamazsınız. Bir şekilde kartın size gönderilmesini sağlayın. Aksi halde konsolosluk ile görüşüp seyahat belgesi almanız gerekiyor.

• ⭐⭐

@flyingisfreedom uçuşlar büyük ihtimal sizin tarihinize kadar açılır en azından dileğimiz böyle. Ama eğer açılmazsa tek şansınız green cardları bir şekilde Türkiye'ye getirtmeniz. Kartlar elinizde olursa kapıdakilere COVID19 yüzünden gelemediğinizi söylerseniz. Ama buradan nasıl çıkarsanız orası biraz karışık.

• @flyingisfreedom, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@Ryback, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@flyingisfreedom Los Angeles veya New York’tan giriş yapmanızın bir farkı yok. Henüz ilk seneniz içerisindesiniz. Green Card nerede diyecekler. Adresime ulaştı ama girince alacağım dersiniz. Neden 9-10 aydır yurt dışında olduğunuzu sorarlarsa, ki soracaklar. İş yerimle sözleşmem vardı, o bitti. Taşınmak için gerekli işlemleri hallettim şeklinde açıklamasını yaparsınız. Bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

@Ryback tekrar merhaba, coronavirüs olayları çıkmadan önce biletimi 14 nisana almıştım, fakat bildiğiniz gibi şu an tüm uçuşlar iptal oldu ve tam olarak ne zaman açılır meçhul. Benim sorunum elimdeki vizeyle geçen sene 6 aylık süre dolmadan 20 Haziran'da ABD'ye giriş yaptım. Bu nedenle bu vizeyi halen 20 Haziran 2020'ye kadar kullanabiliyorum. Fakat greencard elimde değil. Bu durumda hazirana kadar uçuşlar açılmaz ise sizce nasıl bir yol izleyebilirim?

Sayin @knnrn 'in dedigi gibi. Girisinizde sikinti olacagini sanmiyorum. 14 nisana olan bileti yaniniza alin. Aciklamalarinizi aynen yapin. Kart elinizde olmadan giremeyeceginiz icin karti kendinize postalatmaniz sart 20 Hazirandan sonra girecekseniz.

• @knnrn, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@flyingisfreedom 12 ay dolduktan sonra kart elinizde olmadan giriş yapamazsınız. Bir şekilde kartın size gönderilmesini sağlayın. Aksi halde konsolosluk ile görüşüp seyahat belgesi almanız gerekiyor.

açıkçası şöyle bir sıkıntı var, kart abd'de adrese ulaşmadı. Bu nedenle gittiğimde tekrar kartı çıkarmam gerekiyordu, zaten onun için çok geç kalmadan nisanda gitmek istiyodum. Bu durumda eğer 20 sini geçer isem dediğiniz gibi konsoloslukla görüşmek doğru olacak gibi.

• Selam,

Green kartim ile en son agustos 2018 yılında giriş yaptım. Ve şu an miami gitmeyi düşünüyorum. Sizce nasıl bi yol izlemeyeliyim. Girişte bi sorun olabilir mi. Yoksa hiç gitmemek mi?

Güzel tavsiyelerinizi bekliyorum.

Tşklee

• @pilot23, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Selam,

Green kartim ile en son agustos 2018 yılında giriş yaptım. Ve şu an miami gitmeyi düşünüyorum. Sizce nasıl bi yol izlemeyeliyim. Girişte bi sorun olabilir mi. Yoksa hiç gitmemek mi?

Güzel tavsiyelerinizi bekliyorum.

Tşklee

Su an kagit uzerinde permanent residence statunuzu kaybetmis durumdasiniz. Sizin gibi olupta giris yapmayi deneyen bazi arkadaslar basarili oldu. Kapida sorgulanma ihtimaliniz yuksek, Maazeretlerinizi mantikli bir sekilde aciklamaya hazirlanip, giris yapmayi denemenizi tavsiye ederim. Giris yapabilirseniz, eski durumunuza geri donebilirsiniz. Az da olsa, birsey sormama ihtimalleri bile var. Ama geri gonderilme ihtimalinizde var. Hangi memura denk geleceginiz onemli. Denemeye deger.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pilot23 uzun sure ABD disinda kalmaniza neden olan durumlara dair belge gosterebiliyorsaniz onlari da yaninizda bulundurun. ABD'de yasama istediginiz varsa en yakin zamanda giris yapmaya calismalisiniz. Bol sanslar.

• @crazycells

2 hafta icinde giris yapacagim. Son olarak;

Umuyorim ki sorunsuz girerim; ama olurda bi durum olursa extream haklarim nelerdir ve ne yapmaliyim bunla ilgili bilgi verebilirmisiniz.

Tskler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pilot23, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@crazycells

2 hafta icinde giris yapacagim. Son olarak;

Umuyorim ki sorunsuz girerim; ama olurda bi durum olursa extream haklarim nelerdir ve ne yapmaliyim bunla ilgili bilgi verebilirmisiniz.

Tskler

Siz "ABD'de yasama istegi"ne sahip oldugunuzu gosterirseniz isleriniz kolaylasir.

ABD'ye girmenizi engelleyen durumlara dair bilgi ve belgeleri giriste sunarsiniz. Eger ABD'de gocmen olmayacaginiza karar verirlerse size bir mahkeme tarihi verip ABD'ye girisinize izin verecekler. Daha sonra o mahkeme tarihi geldiginde bir gocmenlik hakimi ile gorusup kendisini ikna etmek durumundasiniz. Green Card'inizin alinip alinmayacagina bu gocmenlik hakimi karar verecek.

• Merhaba @crazycells hocam,

12 Mart 2020 tarihinde green card ile ilk kez ABD'ye giris yaptik. Virusten dolayi hala esimin ve benim SSN gelmedigi icin ne ehliyet alabildik, ne ev kiralayabildik, ne banka hesabi acabildik, ne is bulabildika, ne de hat alabildik. Bu yuzden de ilk tahliye ucusu ile Turkiye'ye donmeyi planliyoruz. Cunku kafamizdaki is planlarini gerceklestirmek icin bu olaganustu durumun gecmesi gerekiyor ve Turkiye'de bu salginin gecmesini beklemek bizim icin daha ekonomik olacak.

Size sorum su; diyelim ki Turkiye'de 6 aydan fazla yasamak durumunda kaldik. Tekrar ABD'ye giris yaptigimizda bize sikinti cikartirlar mi? Ben cikartmayacaklarini dusunuyorum. Yani onlara 'kardesim sen bana gel is bul dedin ama ssn bile vermedin bende gittim ulkeme bu olaylarin gecmesini bekledim' dedigimde anlayisla karsilarlar diye dusunuyorum.

Yorumunuz bizim icin cok onemli, saygilar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@morpenguen Normal şartlarda bile size sıkıntı çıkarmazlardı, bu olağanüstü durumda zaten herkesin sizin gibi geçerli bir açıklaması olacak. Hiçbir sıkıntı olmayacaktır. İlk 2 yıl genelde herkese her türlü koşulda anlayışlı davranıyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@morpenguen ben de sikinti cikacagini dusunmuyorum sayin @morpenguen , zaten makul bir neden oldugu surece anlayislilar, sizin nedenleriniz de oldukca gecerli.

• Merhabalar. Subat sonunda Texastan Istanbul'a donus yaptim, ardindan Corona vs hepiniz biliyorsunuz.Temmuz sonu veya Agustos basi gibi gelmeyi dusunuyordum fakar ucuslar o zamana kadar baslamazsa Abd'ye gec giris icin sikinti olur mu aslinda daha da onemlisi vatandaslik icin sayilan gunlerim sifirlanir mi ya da sifirlanmamasi icin nasil bir yol izlemeliyim. Tesekkurler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |