Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aposport Birde şöyle bir detay var. Eğer ilk giriş tarihinizden itibaren 5 yıl sonra vatandaşlık başvurusu yapmak istiyorsanız, Amerika’dan çıkış tarihinizden itibaren 180 gün olarak hesap yapacaksınız. Yani 17 Eylül - 17 Mart şeklinde kaba hesap değil. Bu dediğiniz tarihler 182 gün eder ve 5 yıllık vatandaşlık başvurusu hakkı sürecinizin sıfırdan başlamasına neden olur. Siz 27 eylül gibi çıktınız muhtemelen, bu tarihler size sorun yaratmıyor ama çıkış gününüzle gireceğiniz gün arasındaki gün sayısını hesaplayan siteler var internette. O şekilde 180 günün altında olacak şekilde
    hesaplayabilirsiniz.

• Cevaplar için teşekkürler.

• @flyingisfreedom, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Herkese merhaba,

DV 2018 talihlisi olarak şubat 2019 tarihinde vizemi aldım ve 20 haziranda ABD'ye giriş yaptım. Daha sonra 1 temmuz tarihinde geri döndüm. Basılan greencardım verdiğim adrese teslim edildi gözükmesine rağmen, herhangi bir teslim alan olmadı. Kısacası greencard su an elimde değil. Daha önce forumda araştırdım. Ülkeye ilk girişimden itibaren 1 yıl daha bu vizeyi kullanabiliyorum. Merak ettiğim bu vize ile seyahat ederken havalimanında sıkıntı yaşarmıyım. Bunla ilgili yanıma bir evrak almam gerekir mi?

herkese merhaba daha önce yukarıdaki konu ile ilgili sizlere danışmıştım. Şimdi merakım nisan ayında kesin olarak abd'ye gidiyorum. Sizlerin tavsiyesine uyarak direkt abdye uçacağım. Merakım şu ilk 1 yıl olduğu için girerken sorun yaşamam diye düşünüyorum. Ama sorun yaşama anlamında JFK ile LAX arasında bir farklılık var mıdır? Bileti ona göre alacağım. Normalde new york aktarmalı biletler daha uygun, ama eğer Los Angeles daha rahatsa oraya uçmayı düşüneceğim.

• @flyingisfreedom Los Angeles veya New York’tan giriş yapmanızın bir farkı yok. Henüz ilk seneniz içerisindesiniz. Green Card nerede diyecekler. Adresime ulaştı ama girince alacağım dersiniz. Neden 9-10 aydır yurt dışında olduğunuzu sorarlarsa, ki soracaklar. İş yerimle sözleşmem vardı, o bitti. Taşınmak için gerekli işlemleri hallettim şeklinde açıklamasını yaparsınız. Bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

• @crazycells selamlar. daha once bir yerde gozume carpti ama bulamadim, kusura bakmayin size soracagim. daha once green card sahibi bir arkadasim 15 senedir gitmemis. kart gecerliligini kaybetmis su an. nasil bir yol izleyeblir tekrar karti aktif hale getirmek icin. bu soruyu soran biri olmustu lakin bulamadim, tekrar icin kusura bakmayin

• @Ryback tesekkurler, ben de nerede gormustum diye aranıp durdum 🙂

• @cnpist Rica ederim 🙂

• arkadaşlar 6 ay içinde ilk giriş çıkışı yaptıktan 3-4 sene sonra tekrar giriş yapsam şansım nedir? Böyle girenler var mı? Bu biçimde girdikten sonra tekrar 1-2 aylığına TR ye dönebilir miyim (sanıyorum 6 ayı geçmediği için problem olmaz)
    Re entry ye alternative arıyorum da

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezgin-Paksoy, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

arkadaşlar 6 ay içinde ilk giriş çıkışı yaptıktan 3-4 sene sonra tekrar giriş yapsam şansım nedir? Böyle girenler var mı? Bu biçimde girdikten sonra tekrar 1-2 aylığına TR ye dönebilir miyim (sanıyorum 6 ayı geçmediği için problem olmaz)
    Re entry ye alternative arıyorum da

Bu kadar uzun süre ABD dışında kalırsanız işinizi şansa bırakmış olursunuz. CBP memuru göçmenlik niyetiniz olmadığını söyleyerek sizi mahkemeye sevk eder, mahkeme de green kartı iptal eder. Geçmişte bazı istisnalar duyduk, yıllar sonra gidip sorunsuz girenler oldu. Ama tamamen şans işi.

• Öncelikle iyi günler geçtiğimiz pazartesi günü vize görüşmemiz vardı vizemiz onaylandı. Bugün ise pasaportlarımızı aldık aldıgımız da vizemizin son tarihinin 27 mayıs oldugunu ögrendik normalde yazın sonu gibi gitmeyi planlarken bir planları değiştirmek zorunda kaldık çünkü bu tarih hiç bir şekilde değişmiyormuş. Ancak şöyle bir sıkıntı var ilk girişimizden itibaren kalmamız gereken bir gün sınırı var mı 1 hafta 10 gün kalıp dönsek daha sonraki girişimizde bu sorun çıkartır mı? Eşiminde benimde okulumuz var be bu yaz okullarımız bitiyor.

• @Metin-Tekeli Herhangi bir sıkıntı olmaz. İstediğiniz kadar kalıp dönebilirsiniz. Daha sonra 6 ayı geçirmeden 2. girişinizi yapmanızı tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Metin-Tekeli, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Öncelikle iyi günler geçtiğimiz pazartesi günü vize görüşmemiz vardı vizemiz onaylandı. Bugün ise pasaportlarımızı aldık aldıgımız da vizemizin son tarihinin 27 mayıs oldugunu ögrendik normalde yazın sonu gibi gitmeyi planlarken bir planları değiştirmek zorunda kaldık çünkü bu tarih hiç bir şekilde değişmiyormuş. Ancak şöyle bir sıkıntı var ilk girişimizden itibaren kalmamız gereken bir gün sınırı var mı 1 hafta 10 gün kalıp dönsek daha sonraki girişimizde bu sorun çıkartır mı? Eşiminde benimde okulumuz var be bu yaz okullarımız bitiyor.

Sıkıntı olmaz. Haftasonu için bile gidip dönebilirsiniz.

• @knnrn peki senede 1 girip çıksam biraz daha şansım artıyor değil mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezgin-Paksoy, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@knnrn peki senede 1 girip çıksam biraz daha şansım artıyor değil mi

Önemli olan göçmen vizesini turist vizesi gibi kullanıp kullanmadığınız. Eğer görevli buna kanaat getirirse durum çok farklı olmaz.

Yılda bir giriş yapıyorsunuz ama eyalet ehliyeti, kredi kartı gibi şeyler varsa durumunuz daha iyi olur.

• @Metin-Tekeli vize durumunuzda bi yanlisli olmasin ben ocak 06 da aldim vizeyi haziran 06 ya kadar vaktim var 6 ays uresi var giris icin sizinki normale agustos olmasi lazim mayis degil bi kontrol edin tekrar

• ⭐⭐⭐

@civan1453 unganlar sağlık raporunu bazen 3 aylık veriyor. Yüksek ihtimal bu sebeptendir.

• @crazycells Forumda başlık bulamadığım için buraya yazıyorum. Mülakattan olumlu çıkan arkadaşlar, ABD ye ilk girişi (6 ay içinde) yaparken, bir sorun oluşur ve giriş yapamazlar ise, nasıl bir süreç izleniyor? Tam net yazan bir kısım var mı forum da. Birde bu çıkamama durumu bizden kaynaklı değilse, mesela bilet alıp, uçuş iptali yaşarsak vs, nasıl olacak.

• @somebody @crazycells benimde merak ettigim konulardan birisi...
    mesela (allah korusun) olasi bi hastalik oldu haraket etmmizi engelleyen vs
    ucma imkanimiz olmadi, 6 ay boyunca bunlari raporlayip, sunup greencard hakkimizin yanmasini i engelleyebilirmyiz acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civan1453, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@somebody @crazycells benimde merak ettigim konulardan birisi...
    mesela (allah korusun) olasi bi hastalik oldu haraket etmmizi engelleyen vs
    ucma imkanimiz olmadi, 6 ay boyunca bunlari raporlayip, sunup greencard hakkimizin yanmasini i engelleyebilirmyiz acaba

Geçenlerde buna benzer bir soru sorulmuştu aslında. DV süreci devam ederken 6 aylık süre içinde giriş yapmazsanız (ve konsolosluğun elinde vize kalmışsa) sağlık raporunu yenileyip (vize ücretini de tekrar ödeyip) yeniden vize almak mümkün olabilir. Ancak burada işiniz şansa kalmış olur, DV sürecinin son aylarında muhtemelen vize kalmaz ve hakkınızı kaybetmiş olursunuz.

Sizden kaynaklı olmayan durum ABD hükümetini de ilgilendiren bir durum değildir. ABD hükümeti tüm imkanlarını size green card vermek için seferber etmiş de değildir. Bunun bilincine vararak hareket etmelisiniz. Uçak iptal olursa, bir sonrakine binin. O da iptal olursa gemiye binin, kutuplar üzerinden yürüyerek geçin. Tabii green card almayı ne kadar istediğinize de bağlı olan bir durum. Ayrıca girişinizi vizenizin son günlerine bırakmazsanız bu gibi risklere karşı da bir şeyler yapabilecek zamanınız olur.

Hastalık vb gibi durumlarda yine DV süreci bitmiş ise maalesef hakkınızı kaybetmiş olursunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |