Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hülya iyi dileklerimiz sizinle.Bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evsna, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@crazycells çok teşekkürler.Biz de biran önce gitmek istiyoruz.5-6 ay yetecek kadar birikimimiz var ancak bu süre zarfında hiç para yapamadan(geçici işlerde çalışabiliriz,yabancı dil sorunumuz yok) birikimi bitirip dönmekten endişeleniyoruz.Sizce ikimizden birinin bu süre zarfında idare edecek bir iş bulması zor olur mu?Giriş-çıkış yapıp 6 ay sonra gitmek arasında olumlu yönde bir fark olur mu?Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Buna siz karar vermelisiniz 🙂 Dedigim gibi ekonomistlerin cogu yakin bir zamanda eskiye donus beklemiyor 🙂 tarihlerin cogu 2022 yilini gosteriyor, o nedenle bu surecte ABD'de is bulmak normale kiyasla tabii ki daha zor olacak.

Ama hickimseye is bulabilirsiniz ya da bulamazsiniz diyemem 🙂 bunu hickimse diyemez... Netice bunu siz ve sizin cabaniz belirleyecek 🙂

Fakat hem sansimizi deneyelim hem de isimiz daha garanti olsun diyorsaniz, belki en iyi ihtimal ABD'ye gelip re-entry permit basvurusu yapmak olur... Permit 2-3 ay sonra elinize ulasir, bu surecte de siz kendinizi ve ortami test etmis olursunuz. Eger isler yolunda giderse giden sadece 1000 kusur dolar olmus olur, ama isler yolunda gitmezse 2 yil boyunca (2 yil sonunda herkes eskiye donmus olur diye tahmin ediyoruz tabii ki 🙂 ) ABD disinda kalmaniz icin gerekli izni almis olursunuz. Tabii normalde bu izni almasaniz ucak biletine vereceginiz para bu miktari cok asacaktir zaten...

• Merhaba, doğru konuya mı yazıyorum emin değilim ama belki birilerine posta konusunda yardımcı olur diye bilgi vermek istedim.
    Ben Aralık 2019'da ilk girişimi yapmıştım SSN adresime ulaştı fakat GC gelmeden ben Türkiye'ye döndüm. Bir hafta sonra ordaki adrese GC geldi. Sıkıntısız seyahat edebilmek ve Eylül'de yerleşebilmek için Amerikadaki erkek arkadaşımdan GC'yi bana postalamasını istedim. UPS ile bir haftada kartım elime sorunsuzca ulaştı.
    Yaklaşık 10 ay yurt dışında kalmış olacağım, umarım girişte bir sorun yaşamam.

• Herkese merhabalar, 7 agustos İstanbul miami uçuşuyla girişimizi yaptık. Daha önce de belirtmiştim Amerika dışında 1 yılımız 30 Nisan 2020 de dolmuştu ancak biletlerimizi normalde 23 Nisan 2020 için almıştık pandemi nedeniyle iptal olmuştu. Sorunsuz bir şekilde girişimizi yaptık. Tabi ofiste uzunca bir süre beklettiler neden bu kadar uzun süre ABD dışında kaldığımızı sordular pandemi nedeniyle uçuşumuzun iptal oldugunu söyledik biletlerimizi gösterdik. Bir daha olmamasını söylediler. Benim durumumda olan kişilere bilgi olsun. Çok şükür sıkıntısız bir şekilde girişimizi yaptık.

• @hülya, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Herkese merhabalar, 7 agustos İstanbul miami uçuşuyla girişimizi yaptık. Daha önce de belirtmiştim Amerika dışında 1 yılımız 30 Nisan 2020 de dolmuştu ancak biletlerimizi normalde 23 Nisan 2020 için almıştık pandemi nedeniyle iptal olmuştu. Sorunsuz bir şekilde girişimizi yaptık. Tabi ofiste uzunca bir süre beklettiler neden bu kadar uzun süre ABD dışında kaldığımızı sordular pandemi nedeniyle uçuşumuzun iptal oldugunu söyledik biletlerimizi gösterdik. Bir daha olmamasını söylediler. Benim durumumda olan kişilere bilgi olsun. Çok şükür sıkıntısız bir şekilde girişimizi yaptık.

Sorun yaşamadan ABD giriş yapabilen sizin gibi insanlar adına çok mutlu oluyorum. Umarım süreç mülakata giremeyen arkadaşlarımız için olumlu sonuçlanır ve şu stresli dönemi beraber atlatırız.

• @hülya hülya hanım merhaba,ilk 10 gününüz nasıl geçti? Umarım herşey iyi başlamıştır.Özellikle bu zor dönemde bizim gibi yeni yerleşecek kişilere yol göstermesi açısından değerli bilgilerinizi bekliyoruz.

• @evsna merhaba, şuan orlando da ablamın evinde kalıyoruz. Kendisi daha önce san Diego da yaşıyordu yakın bir zaman da Orlando ya yerleşti. Şimdilik herşey yolunda, tabi benim en büyük avantajım ablamın burda yaşıyor olması. Bir süre ablamda kaldıktan sonra kendi evimizi kiralayacağız. Oğlumun okul kaydını yaptırdık online olarak devam edecek. Arabamızı aldık. Eşim tüm işleri kapatmak için TR ye döndü 1 Ay içinde gelecek, gelirken endişe ile geldiğimiz için herşeyi sonlandırıp gelmemiştik. Şuan için alışmaya çalışıyoruz, bir yandan ehliyet sınavı için çalışmaya başladım. Sonrasında da hemen iş aramaya koyulacağım, o süreçte de mutlaka burdan gelişmeleri aktarırım. Tabi pandemi nedeniyle bazı işler yavaş ilerliyor ama genel anlamda memnunuz. Tr de imkanlarımız ve işlerimiz iyiydi o yüzden buraya yerleşme konusunda özellikle pandemi döneminde kafamız cok karışıktı ancak bir şekilde başlamamız lazımdı ve başlattık. Ablamın burda yaşıyor olması ayrı bir destek verdi bize. Sormak istediğiniz farklı birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım. Umarım sizin için de güzel bir başlangıç olur.

• @crazycells selam creencard mulakat tarihi aldigimiz zaman oglumun 21 yas siniri dolmus olabilir esim ve ben abd ye giris yapsak ve kartimizi alsak oglumuz icin green card basvurusu yapabilir miyiz ve orda kalma suremiz ne olmalidir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@adıge3868, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@crazycells selam creencard mulakat tarihi aldigimiz zaman oglumun 21 yas siniri dolmus olabilir esim ve ben abd ye giris yapsak ve kartimizi alsak oglumuz icin green card basvurusu yapabilir miyiz ve orda kalma suremiz ne olmalidir

https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi?_=1598625422069

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@adıge3868 ayrica bahsettiginiz konuda bir ayricalik da taninmiyor, yani bu basliktaki bilgiler aynen sizin icin de gecerli olacak. Ilk iletileri iyi anladiginiza emin olun...

• ⭐⭐

2018 Ekim de ilk girişi yaptıktan bugün itibariyle 5nci girişimi 8 ay aradan sonra bir saat önce yaptım. Görevli tek bir soru bile sormadan pasaporta damga vurup iyi akşamlar dedi. Bakalım nereye kadar böyle gidecek🙂

• @arnblt
    Merhabalar,

Hangi sehire gittiniz?

Tskler

• ⭐⭐

Washington DC

• @crazycells, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@Nate-Fisher, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhabalar, 2018 talihlisi olarak ilk girişimizi Eylül 2019'da yapmıştık. Bu sene Temmuz'a kadar işlerimizi yoluna koyup yerleşmeyi düşünüyorduk ve ilk sene olduğundan sorun yaşamayız diye düşünerek 6 ay içerisinde tekrar giriş yapmadık. Fakat mevcut duruma baktığımızda corona sebebiyle önceden planladığımız gibi önümüzdeki ay taşınmamız pek mantıklı ve mümkün görünmüyor.

Greencard'larımız geldi ve elimizde. Yasal süreye takılmamak için bir sene dolmadan tekrar giriş-çıkış yapmak gerektiği belirtiliyor ama 11-12 saatlik uçak yolculuğunun riski ve oradaki azalmayan risk bizi endişelendiriyor. Acaba ABD dışında bir senelik süreyi geçirdiğimizde, mesela Ocak 2021'de yerleşmek için gittiğimizde greencard teknik olarak iptal mi oluyor? Girişte sorun çıkartılıp direkt mahkemeye sevk edileceğimiz kesin mi yoksa virüs sebebiyle anlayış gösterilip hiçbir şey olmamış gibi giriş yapma şansımız da var mı? Bilenler, aynı durumda olanlar ya da bu durumu daha önce yaşayanlar varsa görüşlerini almak bizim için çok yararlı olacaktır.

Dediginiz ihtimaller var, fakat bunu ihtimallere veya CBP gorevlisinin insafina birakmak yerine 1 yili gecirmeyerek garantiye almanizi tavsiye ederim.

Bu donemde daha anlayisli olacaklarini dusunuyorum ben de, fakat bunun derecesini bilemeyiz.

Merhaba,
    Biz de risk almayarak bir yılı doldurmaya iki gün kala Chicago'dan girişimizi yaptık. Girişteki memur ne kadar süre yurtdışında kaldığımızı ve neden bu kadar uzun süre kaldığımızı sordu. Doktora eğitimimizi ve pandemi durumunu sebep olarak belirttik. Sadece pasaportlara bastığı giriş damgasının üzerine "out 11 months" notunu düştü, bizim için tek olumsuzluk da bu oldu. Girişimizi başka bir sorunla karşılaşmadan yapmış olduk. Benzer durumda olanlara bilgi vermesi açısından paylaşmak istedim. Sevgiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nate-Fisher, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@crazycells, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhabalar, 2018 talihlisi olarak ilk girişimizi Eylül 2019'da yapmıştık. Bu sene Temmuz'a kadar işlerimizi yoluna koyup yerleşmeyi düşünüyorduk ve ilk sene olduğundan sorun yaşamayız diye düşünerek 6 ay içerisinde tekrar giriş yapmadık. Fakat mevcut duruma baktığımızda corona sebebiyle önceden planladığımız gibi önümüzdeki ay taşınmamız pek mantıklı ve mümkün görünmüyor.

Greencard'larımız geldi ve elimizde. Yasal süreye takılmamak için bir sene dolmadan tekrar giriş-çıkış yapmak gerektiği belirtiliyor ama 11-12 saatlik uçak yolculuğunun riski ve oradaki azalmayan risk bizi endişelendiriyor. Acaba ABD dışında bir senelik süreyi geçirdiğimizde, mesela Ocak 2021'de yerleşmek için gittiğimizde greencard teknik olarak iptal mi oluyor? Girişte sorun çıkartılıp direkt mahkemeye sevk edileceğimiz kesin mi yoksa virüs sebebiyle anlayış gösterilip hiçbir şey olmamış gibi giriş yapma şansımız da var mı? Bilenler, aynı durumda olanlar ya da bu durumu daha önce yaşayanlar varsa görüşlerini almak bizim için çok yararlı olacaktır.

Dediginiz ihtimaller var, fakat bunu ihtimallere veya CBP gorevlisinin insafina birakmak yerine 1 yili gecirmeyerek garantiye almanizi tavsiye ederim.

Bu donemde daha anlayisli olacaklarini dusunuyorum ben de, fakat bunun derecesini bilemeyiz.

Merhaba,
    Biz de risk almayarak bir yılı doldurmaya iki gün kala Chicago'dan girişimizi yaptık. Girişteki memur ne kadar süre yurtdışında kaldığımızı ve neden bu kadar uzun süre kaldığımızı sordu. Doktora eğitimimizi ve pandemi durumunu sebep olarak belirttik. Sadece pasaportlara bastığı giriş damgasının üzerine "out 11 months" notunu düştü, bizim için tek olumsuzluk da bu oldu. Girişimizi başka bir sorunla karşılaşmadan yapmış olduk. Benzer durumda olanlara bilgi vermesi açısından paylaşmak istedim. Sevgiler.

Bir sonraki seferde yine cok uzun kalirsaniz, daha da sikistiracaklardir... O notu bu amacla yaziyorlar, bir sonraki gorevli icin...

• @Nate-Fisher sağlık olsun, kalacak mısınız yoksa dönecek misiniz? O not yazma işi tamamen o görevliye kalmış birşey...Gerçekten inanılmaz yetkileri var.

• Merhaba bende aynı durumlardan muzdaribim eşimden ayrıldığım için Tr dönmek zorunda kaldım boşanma işlemleri için başvurdum hem avukat parasını ödemek hem maddi ve psikolojik anlamda toparlanmak için çalıştım hemşireyim tekrar dönmek istiyordum fakat araya pandemi süreci yasaklar vs girince kaldı Tr ye döneli 1 sene 1 ay oldu girişte eğer sorguya çekilecek olursam boşanma belgelerimi Göstersem ve virüsten dolayı tekrar dönemediğimi belirtsem sorun yaşar mıyım orada hemşireliğime devam etmek istiyorum aynı zamanda fikirlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@papatya87, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba bende aynı durumlardan muzdaribim eşimden ayrıldığım için Tr dönmek zorunda kaldım boşanma işlemleri için başvurdum hem avukat parasını ödemek hem maddi ve psikolojik anlamda toparlanmak için çalıştım hemşireyim tekrar dönmek istiyordum fakat araya pandemi süreci yasaklar vs girince kaldı Tr ye döneli 1 sene 1 ay oldu girişte eğer sorguya çekilecek olursam boşanma belgelerimi Göstersem ve virüsten dolayı tekrar dönemediğimi belirtsem sorun yaşar mıyım orada hemşireliğime devam etmek istiyorum aynı zamanda fikirlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum 🙂

Pandemi nedeniyle olan gecikmeler için anlayışlı davranıyorlar. Süreyi çok uzatmadan giriş yapmaya çalışın.

• @arnblt pasaporta "giriş" diye basit bir damga mı vuruyorlar? yoksa açıklama falan mı var

• @somebody admtted diye bir kaşe basıyorlar, eğer uzun süre abd dışında kalmışsanız küçük bir sorgulama oluyor ama makul ve doğru cevaplarla sorunsuız geçilebilyor, ancak geçenlerde bir grupta okudum 10 ay dışarıda kalınca girişte de küçük konuşma sonrasında , giriş kaşesi basmış ama altına 10 ay dışarıdaymılş diye de not düşmüş... makul şirin ve samimi ikrarda bulunkmak en iyisi...gerisi iyi niyetli bir görevliye denk gelmeye bakar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |