Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @wahap Değişik süreler yaşadım. Hastalık nedeniyle fazlaca giriş çıkış yaptım ama elimde belgeler olduğundan sorun çıkmadı.

• Merhaba benim green cardım 2011 de çıktı ve abdye geldim 1 sene kaldıktan sonra geri dönmek zorunda kaldım ve 2014 yılının eylül ayından itibaren Amerika’da yaşamaya başladım ve Hale’n yaşıyorum bu geçen mayıs ayında vatandaşlığa başvuru yaptım parmak izi verdim bu süreç de 2014 yılın eylül ayından beri 6 ayı geçirmedim giriş çıkışlarda vergilerimi ödüyorum liseyi bitirdim burda en son gelişimde mülakat zamanı gelince o geçmişteki yolları baza alıp vermemezlik yaparlar mı sizce yardımcı olursanız çok teşekkür ederim aklım takılıyor hep vermezlerse diye acil yardımcı olursanız sevinirim evlenmeyi düşünüyorum vatandaşlık olursa eğer

• Merhaba benim green cardım 2011 de çıktı ve abdye geldim 1 sene kaldıktan sonra geri dönmek zorunda kaldım ve 2014 yılının eylül ayından itibaren Amerika’da yaşamaya başladım ve Hale’n yaşıyorum bu geçen mayıs ayında vatandaşlığa başvuru yaptım parmak izi verdim bu süreç de 2014 yılın eylül ayından beri 6 ayı geçirmedim giriş çıkışlarda vergilerimi ödüyorum liseyi bitirdim burda en son gelişimde mülakat zamanı gelince o geçmişteki yolları baza alıp vermemezlik yaparlar mı sizce yardımcı olursanız çok teşekkür ederim aklım takılıyor hep vermezlerse diye acil yardımcı olursanız sevinirim evlenmeyi düşünüyorum vatandaşlık olursa eğer

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihad-ecevit Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri içinde söyledi:

Merhaba benim green cardım 2011 de çıktı ve abdye geldim 1 sene kaldıktan sonra geri dönmek zorunda kaldım ve 2014 yılının eylül ayından itibaren Amerika’da yaşamaya başladım ve Hale’n yaşıyorum bu geçen mayıs ayında vatandaşlığa başvuru yaptım parmak izi verdim bu süreç de 2014 yılın eylül ayından beri 6 ayı geçirmedim giriş çıkışlarda vergilerimi ödüyorum liseyi bitirdim burda en son gelişimde mülakat zamanı gelince o geçmişteki yolları baza alıp vermemezlik yaparlar mı sizce yardımcı olursanız çok teşekkür ederim aklım takılıyor hep vermezlerse diye acil yardımcı olursanız sevinirim evlenmeyi düşünüyorum vatandaşlık olursa eğer

vatandaslik sureci hakkindaki sorularinizi su ilgili konuda sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/133/abd-vatandaşlığı-başvuru-süreci-naturalization

• @crazycells @knnrn
    Bu arada kızımız bizden sonra Kasım ayında ilk girişini yapacak Amerikaya ve Nisan 2019'a kadar pasaportunun süresi var. ( giriş yapacağı tarihten itibaren 5 aylık pasaport süresi kalıyor). Girişteki memur 1 yıllık vize basıyordu sanırım fakat pasaportunun Kasım 2018 sonrası 5 aylık süresinin kalmış olması sizce sorun yaratır mı? 10 yıllık turist vizesi verirken en az sanırım 6 aylık süresi olsun pasaportun deniyordu. Şu anki 6 aylık immigrant vizelerimiz alırken de 8 aylık süresi olsun pasaportun deniyordu.
    Amerikaya girdikten sonra Washington DC'deki Türk konsoloslugundan pasaportunun süresini uzatmayı planlıyorduk. Sizce Abd'ye girmeden önce yani Türkiye'den mi uzatalım pasaportunun süresini?
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkoholland Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri içinde söyledi:

@crazycells @knnrn
    Bu arada kızımız bizden sonra Kasım ayında ilk girişini yapacak Amerikaya ve Nisan 2019'a kadar pasaportunun süresi var. ( giriş yapacağı tarihten itibaren 5 aylık pasaport süresi kalıyor). Girişteki memur 1 yıllık vize basıyordu sanırım fakat pasaportunun Kasım 2018 sonrası 5 aylık süresinin kalmış olması sizce sorun yaratır mı? 10 yıllık turist vizesi verirken en az sanırım 6 aylık süresi olsun pasaportun deniyordu. Şu anki 6 aylık immigrant vizelerimiz alırken de 8 aylık süresi olsun pasaportun deniyordu.
    Amerikaya girdikten sonra Washington DC'deki Türk konsoloslugundan pasaportunun süresini uzatmayı planlıyorduk. Sizce Abd'ye girmeden önce yani Türkiye'den mi uzatalım pasaportunun süresini?
    Teşekkürler

Bu sartlarda ABD'ye girmesi bir sorun yaratmaz, eger kapida bu konuda cok soru sorarlarsa ulkeyi terketmeyi dusunmedigini soyleyebilir kiziniz.

Vizenin farkli bir pasaportta olmasi sorun degil, iki pasaportla seyahat edebilirsiniz. Turkiye'den ya da ABD'den uzatmak sizin tercihinize bagli, benim herkese tavsiyem Turkiye'de 10 yillik pasaport alip vizeyi bunun uzerine vurdurmalari yonunde, ABD'de pasaport basilmadigi icin basvurunuz Turkiye'ye gonderiliyor ve pasaport Turkiye'den geliyor. Yani bekleme suresi daha uzun oluyor. Eger ben son dakikaya birakmadan erkenden basvurularimi yaparim diyorsaniz o durumda sorun cikmaz tabii.

• @crazycells Sormayın, bence de 10 yıllık tek pasaport en iyisi ama benim eşimle pasaportlarımızın daha 3 yılı varken, kızımızın daha kısa süresi kaldıgını sonradan farkettik.
    Pasaport süresi 5 ay kalınca ilk defa Abd'ye girerken acaba en fazla 5 aylık vize mi basar? Tabi zaten green card'ı adrese geleceğinden o vizenin önemi kalmayacak diye anlıyorum. Tabi her halukarda pasaportunu yenilemesi gerekecek, bu sebeple 2 pasaport gezecek green card'ını alana kadar.
    Pasaportunu şu anda isterse yenileyebilir değil mi Türkiyeden? Beklemesi gerekmiyor Nisan 2019'a kadar sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkoholland Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri içinde söyledi:

@crazycells Sormayın, bence de 10 yıllık tek pasaport en iyisi ama benim eşimle pasaportlarımızın daha 3 yılı varken, kızımızın daha kısa süresi kaldıgını sonradan farkettik.
    Pasaport süresi 5 ay kalınca ilk defa Abd'ye girerken acaba en fazla 5 aylık vize mi basar? Tabi zaten green card'ı adrese geleceğinden o vizenin önemi kalmayacak diye anlıyorum. Tabi her halukarda pasaportunu yenilemesi gerekecek, bu sebeple 2 pasaport gezecek green card'ını alana kadar.
    Pasaportunu şu anda isterse yenileyebilir değil mi Türkiyeden? Beklemesi gerekmiyor Nisan 2019'a kadar sanırım.

yenileyebilir, beklemesi gerekmiyor.

Konsolosluk, 5 aylik suresi kalan pasaporta 6 aylik vize basmamayi tercih ediyor, yenilemenizi istiyor. ABD'den iceri girerken zaten yeni bir vize almayacaksiniz, gocmen vizeniz 1 yil boyunca Green Card yerine gececek. Bu kismin pasaportun son tarihiyle alakasi yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Forumdaki bir uyemizin konu ile ilgili yakin zamandaki tecrubesidir, foruma aktarmam icin deneyimlerini bana yazdi. Aynen aktariyorum:

merhaba..kısaca süreci anlatayım..2011 yılında greencardı kazandım ve eşimle beraber 2012 yılı temmuz ayında ilk girişimizi yapıp greencardlarımızo aldık.fakat 1 ay sonra geri döndük.bundan bir yıl sonra tekrar giriş yaptık ve bir ay daha kaldık.tabi bu süre içerisinde sadece social security cardımızı aldık.onun dışında herhangi bir telefon hattı banka hesabı ya da ehliyet başvurusu yapmadık.çünkü vazgeçmiştik artık.bu sebeple 2013 ağustos sonunda türkiyeye döndük ve defteri kapadık.fakat aradan geçen 5 yıl türkiyedeki ekonomik istikrarsızlık beni tekrardan usa ya yönlendirdi.öncelikle sb-1 vizesi için anlara konsolosluğuna yazdım.talebiniz reddedilmiştir diye mail geldi.tabi pes etmeyip abd de ikamet eden arkadaşlar aracılığıyla bir çok avukat ile görüştüm.hepsi aynı şeyi söylüyordu.greencardınız iptal olmuştur diye.yine pes etmeyip bu sefer forumlarda şansımı denemek istedim.neyse ki yesilkartforum.com ve facebook grubu karşıma çıktı.iyiki de çıktı.sayenizde aynı durumda olan bi kaç kişi bana yazdı ve yıllar sonra giriş yapabildiklerini öğrendim.bende biletimi alarak 15 haziran 2018 de washington dulles havaalanına girişimi gerçekleştirdim.girdiğimde pasaport memuru soru bile sormadan evraklarımı kapalı bi kutuya koyarak beni secondary area ya yönlendirdi.ordaki memur neden abd dışındaydın diye sordu.bende türkiyede mühendislik eğitimi gçrdüğümü son sınıfa geçtiğimi ve son sınıfı burdaki bi üniversitede devam ettirmek istediğimi söyledim.neden burda okumadın deyince abd çok pahalı dedim ama ülkemde ücretsiz eğitim gördüğümü söyledim.o da öğrenci belgemi ve transcript belgemin birer fotokopisini alıp welcome to usa deyip içeri aldı.hepsi bu kadar.

• ⭐⭐

@crazycells 5 yıl tr kalıp dönmüş iyiymiş

• ⭐⭐

@crazycells sb-1 vizesi için önce csc den kayıtmı oluşturuluyor
    yoksa konsolusluga e-mail atıp mazaret bildirip mulakat tarihi istenip öylemi csc kayıt yapılıyor merak ettim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yapay-zeka Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri içinde söyledi:

@crazycells sb-1 vizesi için önce csc den kayıtmı oluşturuluyor
    yoksa konsolusluga e-mail atıp mazaret bildirip mulakat tarihi istenip öylemi csc kayıt yapılıyor merak ettim

SB1 konusunda ayrintili bilgi icin suradaki ilk post'u inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/324/sb-1-returning-resident-visa-sb1-geri-donen-gocmen-vizesi

• Sayın @crazycells,
    Merhaba, nasılsınız?
    Bizim için önemli ve biraz da acil (bir hafta içinde yanıtlanması çok önemli, bilet alımları, gitme planları bu şekilde yapılması gerekecek) bir durum söz konusu. Bu bağlamda mümkün ise, aşağıdaki konulara açıklık getirebilirseniz çok memnun olacağız. Saygılar
    Aile bağı dolayısıyla, IR5 vizesi ile, 26 Ağustos itibariyle anne ve babamın ABD’ ye giriş yapmış olması gerekiyor.
    a. konsoloslukla irtibata geçip, daha sonraki bir tarihte giriş yapmaları mümkün müdür?
    b. varsayalım ki bu tarihte giriş yapabildiler. ABD’ de bir ay içinde green card ları gelir mi acaba? veya giriş yaptıktan bir hafta sonra babam Türkiye’ ye gelip işine çalışmaya devam etse, annem babamın kartını alabilir mi? veya her ikisi de Türkiye’ ye çıkış yapsa onların kartını biz alabilir miyiz?
    c. ayrıca, eğer ABD dışında 1 yıldan az kalırlar ise re-entrypermit almadan abd’ den çıkış yapabilirler değil mi?
    d. peki ya eğer, abd dışında 1 yıldan fazla kalacaklar ise; bu takdirde re-entry permit almaları şart olur değil mi? Söz konusu durumda, en az 1 ay green kart + 2 ay re-entry permit lmak için, en az 3 aylık bir zaman ABD’ de kalmaları gerekir değil mi?
    e. Ayrıca benim 10 yıllık turist vizem var. Annem ve babam giderlerse onlara ayrıca refakat edeceğim. Ben onlarla giriş yaparsam, officer e kendilerine (yaşlılar) refakat etmek için geldiğimi belirtiyor olacağım. Yok ayrı girersem de business establishment için geliyor olacağım (bu her halukarda olacak- sadece onlara bağlı olarak ya hemen ya da kendi ayarlamalarım sonucunda). Sizce kapıda hangisini söylemek daha hayırlı olacaktır. (Benim de 5 yıl kadar sonra F4 göçmenlik işlemlerim başlayacak. Halihazırda 10 seneyi aşkın bir süredir beklemekteyim.)
    Netlik açısından, konulara maddeler altında cevap verebilirseniz memnun oluruz.
    Tekrar çok teşekkürler…
    Saygılarımızla,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dkazanci Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri içinde söyledi:

Sayın @crazycells,
    Merhaba, nasılsınız?
    Bizim için önemli ve biraz da acil (bir hafta içinde yanıtlanması çok önemli, bilet alımları, gitme planları bu şekilde yapılması gerekecek) bir durum söz konusu. Bu bağlamda mümkün ise, aşağıdaki konulara açıklık getirebilirseniz çok memnun olacağız. Saygılar
    Aile bağı dolayısıyla, IR5 vizesi ile, 26 Ağustos itibariyle anne ve babamın ABD’ ye giriş yapmış olması gerekiyor.
    a. konsoloslukla irtibata geçip, daha sonraki bir tarihte giriş yapmaları mümkün müdür?
    b. varsayalım ki bu tarihte giriş yapabildiler. ABD’ de bir ay içinde green card ları gelir mi acaba? veya giriş yaptıktan bir hafta sonra babam Türkiye’ ye gelip işine çalışmaya devam etse, annem babamın kartını alabilir mi? veya her ikisi de Türkiye’ ye çıkış yapsa onların kartını biz alabilir miyiz?
    c. ayrıca, eğer ABD dışında 1 yıldan az kalırlar ise re-entrypermit almadan abd’ den çıkış yapabilirler değil mi?
    d. peki ya eğer, abd dışında 1 yıldan fazla kalacaklar ise; bu takdirde re-entry permit almaları şart olur değil mi? Söz konusu durumda, en az 1 ay green kart + 2 ay re-entry permit lmak için, en az 3 aylık bir zaman ABD’ de kalmaları gerekir değil mi?
    e. Ayrıca benim 10 yıllık turist vizem var. Annem ve babam giderlerse onlara ayrıca refakat edeceğim. Ben onlarla giriş yaparsam, officer e kendilerine (yaşlılar) refakat etmek için geldiğimi belirtiyor olacağım. Yok ayrı girersem de business establishment için geliyor olacağım (bu her halukarda olacak- sadece onlara bağlı olarak ya hemen ya da kendi ayarlamalarım sonucunda). Sizce kapıda hangisini söylemek daha hayırlı olacaktır. (Benim de 5 yıl kadar sonra F4 göçmenlik işlemlerim başlayacak. Halihazırda 10 seneyi aşkın bir süredir beklemekteyim.)
    Netlik açısından, konulara maddeler altında cevap verebilirseniz memnun oluruz.
    Tekrar çok teşekkürler…
    Saygılarımızla,

merhabalar, tesekkurler siz nasilsiniz.

a. evet, cok buyuk ihtimal gecerli bir neden sunarsaniz konsolosluktan vizenizi yenileyebilirsiniz. Bu amacla, su internet sitesinden konsolosluga ulasip, durumunuzu anlatmalisiniz. Yeni bir saglik raporu almaniz gerekecek anne ve babaniz icin, ona gore yeni bir gocmen vize verebilirler. Konsoloslukla en yakin zamanda gorusup, durumunuzu agustos oncesi netlestirin

b. evet, 1 ay icinde gelebilir ama gelmeyebilir de. Resmi olarak 120 gun beklemelisiniz. Eger babaniz geri donecekse, anneniz onun kartini alabilir, veya ikisi de cikis yaparsa siz de kartlari alabilirsiniz.

c. evet, eger 1 yildan az ABD disinda kalacaklari kesinse re-entry permit almalarina gerek yok.

d. Almalarini siddetle tavsiye ederim. Pasaporttaki gocmen vizeyle re-entry permit alabilirsiniz, Green Card'i beklemenize gerek yok.

e. Siz anne ve babanizla girmeyin, bence risk almis olursunuz. Halihazirda gocmen vize basvurunuzun olmasi ve anne/babanizla giriyor olusunuz, kapidaki gorevliye ABD'den cikmayacaginizi dusundurebilir. Ayrica konsoloslukta vizeyi alirken nasil bir neden sunduysaniz o nedeni kullanip ABD'ye girmenizi tavsiye ederim. Diger turlu risk almis olursunuz kanimca.

• Sayın @crazycells, çok mersi.

Siz ABD' de ne taraftasınız acaba? Görüşme imkanımız olur mu?

Anne baba için; re-entry permit gelene kadar orada bulunmaları şart mıdır yoksa re-entry permit başvurusu yapıp dışarı çıkış yapabilirler mi? Hem green-card, hem re-entry permit i onlar adına biz alalım USA' da?

Vizeyi turist vizesi olarak almıştım, lakin bir yılı önce... Şu an iş kurma ile giriş yapıyor olacağım. İkisi de B1/2 vizesi - aynı vize oluyor. Sizce konsolosluğa bir yazı yazıp, bu durumu belirteyim mi? Netlik açısından...Yoksa gerek yok mu dersiniz?

Ayrıca anne baba ile giriş yapmayın derken, aynı anda gümrükten mi geçmeyin anlamında yoksa başka bir gün (ve ben daha önce olmak kaydıyla mı) gitmeliyim. Aynı gün onlardan önce girsem (15 dk arayla ve farklı bir gümrük officer ın olduğu yere...) bir problem çıkar mı sizce?

Gidiş tarihi hk. ve ilgili talep hakkında değerlendirmeyi yapıyor olacağız. Çok mersi.

Selamlar,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dkazanci Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri içinde söyledi:

Sayın @crazycells, çok mersi.

Siz ABD' de ne taraftasınız acaba? Görüşme imkanımız olur mu?

Anne baba için; re-entry permit gelene kadar orada bulunmaları şart mıdır yoksa re-entry permit başvurusu yapıp dışarı çıkış yapabilirler mi? Hem green-card, hem re-entry permit i onlar adına biz alalım USA' da?

Vizeyi turist vizesi olarak almıştım, lakin bir yılı önce... Şu an iş kurma ile giriş yapıyor olacağım. İkisi de B1/2 vizesi - aynı vize oluyor. Sizce konsolosluğa bir yazı yazıp, bu durumu belirteyim mi? Netlik açısından...Yoksa gerek yok mu dersiniz?

Ayrıca anne baba ile giriş yapmayın derken, aynı anda gümrükten mi geçmeyin anlamında yoksa başka bir gün (ve ben daha önce olmak kaydıyla mı) gitmeliyim. Aynı gün onlardan önce girsem (15 dk arayla ve farklı bir gümrük officer ın olduğu yere...) bir problem çıkar mı sizce?

Gidiş tarihi hk. ve ilgili talep hakkında değerlendirmeyi yapıyor olacağız. Çok mersi.

Selamlar,

New York'ta duzenlenen butun forum bulusmalarina katiliyorum. Forum Bulusmalari adli bolumden bulusmalari takip edebilirsiniz.

Sanirim, biyometrik randevuya katilip ABD disina cikabilirler. Biyometrik randevu genelde ilk 3-4 haftada halledilen bir randevu. Bu konuyla ilgili bilgileri re-entry permit konusundan almalisiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

Konsolosluga ne soylediyseniz kapidaki CBP gorevlilerine ayni gerekceyi soylemenizi tavsiye ederim. Mulakat sirasinda verdiginiz cevaplar sisteme kaydedildi ve kapidaki gorevliler bunu gorebilirler, konsoloslukla su an konusmaniz o yazilari degistirmeyecek. Vizenizi dediginiz amacla da kullanabilirsiniz, eger konsolosluga sorarsaniz size teorik olarak ne olacagini soylecektir; ama sizin durumunuz biraz hassas su an, o nedenle risk almanizi tavsiye etmem. Konsoloslugun vize vermis olmasi, CBP gorevlisinin sizi ABD'ye alacagi anlamina gelmiyor.

Evet, siz onlardan once giderseniz bence en ideali olur. Sizden birkac gun sonra gelmeleri dahi sorun olmaz kanimca, siz onlari havalimaninda karsilayabilirsiniz. Ben sadece durumunuzdaki olumsuzluk yaratabilecek durumlari ortadan kaldirmaya calisiyorum, ayni gun ayni saatte anneniz ve babaniz ile giris yapip, business amacli girmeyi de deneyebilirsiniz ve belki de giris yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin girisinizi inceleyecek gorevliye ve sorulara nasil cevap verdiginize gore degisecek. Ben kendi bilgim dahilinde garanti olacagini dusundugum bir ideal duruma gore yonlendirmeye calisiyorum sadece sizi. Dolayisiyla sorulariniza maalesef beklediginiz cevaplari alamayacaksiniz 🙂 sorun cikar mi? Cikabilir de cikmayabilir de, ben bunu bilemem 🙂

• Sayın @crazycells,
    Buradaki cevaplar bilgileriniz için çok teşekkür ediyoruz. Verilen bilgiler ışığında durumumuzu en güzel biçimde ayarlamaya çalışıyor olacağız. Hayırlısı artık... 🙂

Sizlerin her işi rast gitsin dileklerimle, sevgiler, hürmetler...

New York a gelirsek, sizlerle mutlaka görüşmek isterim. En yakın zamanda tekrar görüşmek üzere...

• dogru konu burası umarım.
    Anladığım kadarı ile green card sahibi vatandaşlık hakkı kazandığı tarihte 18 yaş altı green card sahibi cocukları da otomatikman ABD vatandaşı olabiliyormuş . (ne kadardır ABD de yaşadığı önem taşımıyor anladığım kadarı ile 5 yıl sürekli yaşama zorunluluğunu ebeveyn sağlamış oluyor )
    bu durumda buyuk kızım zaman zaman gidip gelecek eski eşimin yanında yaşayıp okuyacak . Vatandaşlık hakkı kazandığım sırada o 20 yaşında olacağı için vatandaşlık süreci ve 5 yıl yaşama şartı ne şekilde işler? (dv2019 sahibiyim)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri içinde söyledi:

dogru konu burası umarım.
    Anladığım kadarı ile green card sahibi vatandaşlık hakkı kazandığı tarihte 18 yaş altı green card sahibi cocukları da otomatikman ABD vatandaşı olabiliyormuş . (ne kadardır ABD de yaşadığı önem taşımıyor anladığım kadarı ile 5 yıl sürekli yaşama zorunluluğunu ebeveyn sağlamış oluyor )
    bu durumda buyuk kızım zaman zaman gidip gelecek eski eşimin yanında yaşayıp okuyacak . Vatandaşlık hakkı kazandığım sırada o 20 yaşında olacağı için vatandaşlık süreci ve 5 yıl yaşama şartı ne şekilde işler? (dv2019 sahibiyim)

Bu durumda, sizin basvurunuzun kizinizi etkilemez sayin @sash
    Kendisi ABD'de vatandaslik icin basvuru yapmak durumunda ve bunun icin ABD'de yasamali...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ABD'ye giris yaparken CBP gorevlilerinin referans aldigi kitapcik:

Konu hakkinda ayrintili bilgi sahibi olmak isteyenler okuyabilirler...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |