Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @entropik @gucarslan anın dediklerine ek olarak, esinizi de kira kontratina ekletin, esinizle ortak banka hesabi acin ki , ilerde size sorarlarsa yerlesme niyetleri var minvalinde belge olarak gosterebilirsiniz.

• Referenced by  Emre Kurtulmuş Emre Kurtulmuş 
  • Referenced by  Emre Kurtulmuş Emre Kurtulmuş 

• merhabalar. benimde kiziminda green cardi var. kizim 2 yaşında her sene giriş cikis yapmaktayım. henüz abdye tasinmadik. bu sene kizimi götürmesem hakkini kaybetmiş olur mu? bu konu hakkında bilgisi olan veya tecrübesi olan bana yardimci olabilir mi?

• ⭐⭐⭐

@ayseky, içinde söyledi: green cradle 2 yasimda kızım icin sorum

merhabalar. benimde kiziminda green cardi var. kizim 2 yaşında her sene giriş cikis yapmaktayım. henüz abdye tasinmadik. bu sene kizimi götürmesem hakkini kaybetmiş olur mu? bu konu hakkında bilgisi olan veya tecrübesi olan bana yardimci olabilir mi?

Hayır kızınız hakkını kaybetmez ama siz bizim için manevi değeri yüksek bu kartı turist vizesi gibi kullanmaya devam ederseniz siz kaydedebilirsiniz. En kısa sürede ABD’ye yerleşmenizi tavsiye ediyoruz. Kartınızı ne zaman aldınız?

• @waterman öncelikle iyi dileğiniz icin teşekkür ediyorum. darisi basiniza olur umarım. 2016 senesinde çekilişle kazandım. süreçle birlikte karti alabilmem 2018 senesini buldu.

• Merhaba, ben ilk girisimde 6 ay bir ev kiralayip US de yasadim, Sonra TR ye dondum 6 aydan fazlada TR de yasiyorum sanirim 4 ay daha TR deki islerimi halledip 10. ayda US e donecegim. Sorum su, gumruk memuruna ben 4 ay TR de kaldim dersem bunu anlarmi, sisteme bunu girmislermidir. Cunku US den TR ye donerken havalimaninda green card imi gostermedim sadece pasaportumu gosterdim. Herhangi bir yere TR ye gondecegimi bildirmedim. Dolayisi ile bana TR de ne kadar kaldigimi anlamazlar gibi geliyor. Yalan soyledigimi anlarlarsa bir problem olur mu? Donerken greencard imi alip aktarmali ucus yapacagim, bir sorun olusurmu. Bunu sorma sebebim ayni zamanda vatandaslik alirken TR de kalma surem 6 ayi gectigi icin, vatandaslik alma sureme etki etmemesi icin de soruyorum

• ⭐⭐⭐

@ayseky Peki hiç Re-entry Permit aldınız mı ?

• Yanlış yönlendirmiş olmayayım ama, bildiğim kadarı ile greencardınızı aldıktan sonra, yaklaşık 4 senedir, sadece yılda bir gir-çık yaptığınız için, ilerde vatandaşlığa geçme hakkınızı zaten yok etmişsiniz, greencard cebinizde, yerleşme niyetiniz yok gibi, vatandaş olma olasılığınız bu şartlarda zaten çok düşük, kartın iptal olup olmaması da bu anlamda önemini yitiriyor zaten. tabi vatandaş olmadan, ilerde bir gün yerleşme niyetiniz yoksa

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sinan35 vatandaş olmak için kural 5 yılda toplam 6 ay yurtdışında kalman gerekiyor. Dediğin de çok haklısın girişte görevliler direk durumuna göre green kartı iptal etme hakları mevcut.

• ⭐⭐⭐

@Sinan35, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Yanlış yönlendirmiş olmayayım ama, bildiğim kadarı ile greencardınızı aldıktan sonra, yaklaşık 4 senedir, sadece yılda bir gir-çık yaptığınız için, ilerde vatandaşlığa geçme hakkınızı zaten yok etmişsiniz, greencard cebinizde, yerleşme niyetiniz yok gibi, vatandaş olma olasılığınız bu şartlarda zaten çok düşük, kartın iptal olup olmaması da bu anlamda önemini yitiriyor zaten. tabi vatandaş olmadan, ilerde bir gün yerleşme niyetiniz yoksa

Hayır ABD vatandaşı olabilmek için gerekli koşulları sağlayan herkes naturalization ile vatandaşlık hakkı kazanır. İsterse 10 yıl ABD’de dışında yaşamış olsun bu hiç farketmez sb1 vizesi aldıktan sonra 5 yıllık continuous resident şartını bozmadığı sürece vatandaş olabilir

• @ekop10 merhbalar. bana bu zamana kadar ne kadar kaldın turkiye de gibi bir soru sormadılar. ama sormayacklari anlamına gelmez tabi. o zamanda sagliksal problemler vs diyerek cevap verebilirsiniz. o anki memurun sorularına bağlı yani? benim başıma gelenlerden size diyebileceğim bu kadar. teşekkürler.

• @Programmer yok hiç almadım. çünkü 1 yıl dolmadan giriş cikis yapıyorum zaten.

• @waterman cevabınız icin teşekkür ederim.

• @ekop10, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba, ben ilk girisimde 6 ay bir ev kiralayip US de yasadim, Sonra TR ye dondum 6 aydan fazlada TR de yasiyorum sanirim 4 ay daha TR deki islerimi halledip 10. ayda US e donecegim. Sorum su, gumruk memuruna ben 4 ay TR de kaldim dersem bunu anlarmi, sisteme bunu girmislermidir. Cunku US den TR ye donerken havalimaninda green card imi gostermedim sadece pasaportumu gosterdim. Herhangi bir yere TR ye gondecegimi bildirmedim. Dolayisi ile bana TR de ne kadar kaldigimi anlamazlar gibi geliyor. Yalan soyledigimi anlarlarsa bir problem olur mu? Donerken greencard imi alip aktarmali ucus yapacagim, bir sorun olusurmu. Bunu sorma sebebim ayni zamanda vatandaslik alirken TR de kalma surem 6 ayi gectigi icin, vatandaslik alma sureme etki etmemesi icin de soruyorum

Sizin ne zaman girip çıktığınızı görüyor onlar. Yalan söylemeyin, neyse onu söyleyin. 6 aydan fazla ABD dışında kaldığınız için vatandaşlık başvuru süreniz sıfırlanacak. Kural böyle.

• @Ryback @ayseky cevaplariniz icin tesekkur ederim

• @ayvalik10, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@Sinan35 vatandaş olmak için kural 5 yılda toplam 6 ay yurtdışında kalman gerekiyor. Dediğin de çok haklısın girişte görevliler direk durumuna göre green kartı iptal etme hakları mevcut.

Bu kural son 5 yılın en az 30 ayını ABD'de geçirmek değil mi? Yanlış bilgi veriyor olabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐

@diclemre, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@ayvalik10, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Bu kural son 5 yılın en az 30 ayını ABD'de geçirmek değil mi? Yanlış bilgi veriyor olabilir misiniz?

@diclemre , @ayvalik10 şehven yanlış yazmış . Yazı başka yanlışlıklara sebep olabilir. 5 yıllık dönemde Abd dışındaki yurtdışı seyahatlerinizin her biri 6 ayı geçmemesi gerekiyor. Ayrıca 5 yıllık sürede 30 ay Abd de ikamet etme prosedürünü yerine getirmeniz gerekiyor. 4-5 ayın üzerinde kalışlara bile Cbp pasaportunuza remark koyabilir. En doğru yol re entry permit durumudur. 5 yılın sonunda korkulu rüya görmek istemiyorsanız ve de Türkiye’de kalışlarınız sorun teşkil edecek bir durumda ise pahalı da olsa re-entry permit almanızı tavsiye ederim. 5 yılda hayat birçok süprizlere gebe olabilir. Evdeki hesap çarşıya ne yazıkki uymuyor.

• @redsat2000, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@diclemre, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@ayvalik10, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@diclemre , @ayvalik10 şehven yanlış yazmış . Yazı başka yanlışlıklara sebep olabilir. 5 yıllık dönemde Abd dışındaki yurtdışı seyahatlerinizin her biri 6 ayı geçmemesi gerekiyor. Ayrıca 5 yıllık sürede 30 ay Abd de ikamet etme prosedürünü yerine getirmeniz gerekiyor. 4-5 ayın üzerinde kalışlara bile Cbp pasaportunuza remark koyabilir. En doğru yol re entry permit durumudur. 5 yılın sonunda korkulu rüya görmek istemiyorsanız ve de Türkiye’de kalışlarınız sorun teşkil edecek bir durumda ise pahalı da olsa re-entry permit almanızı tavsiye ederim. 5 yılda hayat birçok süprizlere gebe olabilir. Evdeki hesap çarşıya ne yazıkki uymuyor.

@redsat2000 teşekkür ederim, konu benimle ilgili değil zaten. Farklı bir arkadaşımıza verilen yanıtı okurken garibime gitti, o yüzden düzeltmek istedim. İki konu birbiriyle çok farklı çünkü ve dediğiniz gibi yazı başka yanlışlıklara sebep olabilir.

• Merhabalar,
    Bende tecrubemi paylasayim , 2019 da gisi yapip 8 ay calistiktan sonra 2020 basi Turkiyeye geldim, covid baslayinca kaldim , saglik problemleri vs su an vakit bulabilip abd ye ye geldim , girerken sikinti yasayacagimi biliyordum. gecen hafta ici lufthansa ile newarktan giris yaptim citizen bolumunde siraya girdim girdigim iki sira pasaport green card probleminden giseyi kapadi 3uncu girdigim gisedeki hanimefendi nekadardir gelmedigimi sordu 2 sene dedim niye dedi covid ve saglik progblemi dedim , peki dedi immigration bolumune aldi . orda da ayni seyleri soyledim ameliyat oldum vs. sadece 6 aydan fazla disarida kaldigimi bu sekilde giris yapamayacagimi soyledi , bilmiyordum diye yanitladim , boyle durumlarda konsolosluktan reentry vizesi almam gerektigini ucretsiz oldugunu soyledi . Ocakta geri biletin var dedi var ama kalacagim burda yasayacagim dedim inanmadi niye return bilet aldin diye sordu tek yonden daha ucuz diye yanitladim . 585 dolarin varmi dedi evet dedim bu defalik isini gorecegim bir daha olmasin dedi SB1 vizesi ve 585 dolarlik bir odeme ile giris yaptim. Acikcasi bunlari goze almistim ama 585 dolarlik odeme olmasini beklemiyordum ama yinede 3 sene icinde 5 defa giris cikis yapmaktan ucuza geldi bu odeme 🙂 . Ailem icin ne yapaca[im diye sordum gelmeden onlara ulkende konsolosluktan reentry vizesi alin ucretsiz dedi.
    Anlattiklarim sizi urkutmesin , genc ve gorevini yapan bir memurdu kotu niyetli biri degildi bende saf ve kendinden emin bir sekilde cevap verince herhangi bir surtusme ve gerginlik olmadi. Serife hanim da 2 ay once ayni yerden giris yapmis ama nasil bir durum ve fark var anlayamadim , bu kadar keyfi kural uygulamalari insani sasirtmiyor degil.
    herkese saygilar sevgiler.

• ⭐⭐⭐⭐

@sash Hoşgeldin Abi , SB1 vize durumunda GC kurtarmışsın . Ancak kalma süren tekrar sıfırlanarak başlayacak sanırım. Türkiyedeki Abd konsolosluk bildiğim kadarıyla re-entry permit vermiyordu. Abd de olma durumu söz konusu idi. Senin o zamanki başvurun erken Türkiye’den gittiğin için iptal olmuştu hatırladığım .

• Hosbulduk @redsat2000 , o zamanki uygulamalari baz alarak postalayip cikmistim , dijital imzaya cagirdilar geldim , reentry permit beklerken , olumsuz yanit gelmisti , basvurunuz sirasinda abd disindasiniz diye. Turkiyede bir arkadas 2 defa I131 basvurusu yapmis gecmiste , ikisinde de Turkiyeden doldurup imzalayip gondermis abd de ki bir yakini postalamis uscise oyle yapmis biraz da sans iste . Benden iki ay once giris yapan serife hanim sorunsuz gecmis gumrukten mesela 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |