Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslierdem Sponsor veya iş Teklifi Mektubu alma içinde söyledi:

@crazycells ''başvuru sahibi, müstakbel işvereninden, işyerinin antetli kağıdına yazılmış noter tasdikli bir yazı göndermesini istemelidir'' yazıyor instructions'da. bu aşamaları tamamladıktan sonra noterden falan onayı alıp mı mail atacak bana?

noter tasdikli olmasa da kabul ediliyor, o nedenle kurum bilgilerinin de icinde yer aldigi resmi bir mektup yeterli olacaktir.

• @crazycells anladım. çok teşekkür ederim ✌

• Daha once baska bir konuda paylastigim ornek is teklifi mektuplarini buraya aliyorum; gerekli gordugunuz degisiklik ve sadelestirmeleri yaparak degerlendirebilirsiniz:

https://www.indeed.com/hire/c/info/job-offer-letter-samples

• @crazycells

Herhangi bir Amerikan veya greencard sahibi birisi sponsor olabiliyor mu acaba? Eğer öyleyse sponsor olacak olan kişi ne tür riskler alıyor? Yani maddi bir yükümlülüğü var mı? Eğer yok ise forumdan herkes birbirine sponsor olabilir mesela? 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesur Sponsor veya iş Teklifi Mektubu alma içinde söyledi:

@crazycells

Herhangi bir Amerikan veya greencard sahibi birisi sponsor olabiliyor mu acaba? Eğer öyleyse sponsor olacak olan kişi ne tür riskler alıyor? Yani maddi bir yükümlülüğü var mı? Eğer yok ise forumdan herkes birbirine sponsor olabilir mesela? 😃

Gocmen vizelere maddi sponsordan bahsediyorsunuz diye cevapliyorum?

ABD'de domicile olma ve yeterli gelir sarti da var.

Su an net hatirlayamadim ama 40 ceyrek is donemi boyunca maddi olarak sorumlu oluyorsunuz sponsor oldugunuz kisiden, bu da yaklasik 10 yillik bir surec demek oluyor. Bu sirada kisi maddi zorluk cekip eger hukumet yardim programlarina basvuru yaparsa, bu parayi hukumete odeme yukumlulugunde oluyorsunuz. (sure konusunda dogru bilgiyi ogrenen arkadaslar yanlissa duzeltir)

Yani, kisi maddi zorluk cekerse yardim yukumlulugunuz oluyor, zaten sponsorlugun da amaci bu. Dolayisiyla sizin dediginiz gibi herkes herkese sponsor olsun cok gercekci bir plan degil 🙂

Ayrintili bilgiler surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• @crazycells merhaba size sorum olacak ben iş teklifi mektubu bulamadım bana net bi mektup örnegi verirseniz sevinirim 15 qün sonra görüşmem olacak birde e-devletten cıkardıgımız belgeler kabul olurmu teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasin58, içinde söyledi: Sponsor veya iş Teklifi Mektubu alma

@crazycells merhaba size sorum olacak ben iş teklifi mektubu bulamadım bana net bi mektup örnegi verirseniz sevinirim 15 qün sonra görüşmem olacak birde e-devletten cıkardıgımız belgeler kabul olurmu teşekkürler.

Surecinizi bir daha hatirlatir misiniz? Ne basvurusu yapiyordunuz?

Eger bilgileri imzaniza aktarirsaniz her seferinde hatirlatmaktan kurtulabilirsiniz 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: Sponsor veya iş Teklifi Mektubu alma

nizi bir daha hatirlatir misiniz? Ne basvurusu yapiyordunuz

greencard vize görüşmem olacak banka hesabında yeteri miktarda bakiye gösteremedigim için tanıdıklarım yardım edeceklerini söylediler. iş teklifi nasıl yapılıyor onun bilgisini almak istedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Sponsor veya iş Teklifi Mektubu alma

nizi bir daha hatirlatir misiniz? Ne basvurusu yapiyordunuz

greencard vize görüşmem olacak banka hesabında yeteri miktarda bakiye gösteremedigim için tanıdıklarım yardım edeceklerini söylediler. iş teklifi nasıl yapılıyor onun bilgisini almak istedim

Anladim. Tanidiklariniz size is mi verecek yoksa dece is tekligi mektubu mu yazacak? Mulakata gercek olmayan bir ise ait mektup goturmemelisiniz.

Su sitedeki soyle bir ornegi degistirip kullanabilirsiniz:

Mr./Ms. Last Name
    Address
    City, State Zip Code

Dear Mr./Ms. Last Name,

ABCD company is pleased to offer you the position of Assistant Director, Customer Relations. Your skills and experience will be an ideal fit for our customer service department.

As we discussed, your starting date will be February 1, 20XX. The starting salary is $48,000 per year and is paid on a weekly basis. Direct deposit is available.

Full family medical coverage will be provided through our company's employee benefit plan and will be effective on March 1. Dental and optical insurance are also available. ABCD offers a flexible paid time-off plan which includes vacation, personal, and sick leave. Time off accrues at the rate of one day per month for your first year, then increases based on your tenure with the company. Eligibility for the company retirement plan begins 90 days after your start date.

If you choose to accept this job offer, please sign the second copy of this letter and return it to me at your earliest convenience.

When your acknowledgment is received, we will send you employee benefit enrollment forms and an employee handbook which details our benefit plans and retirement plan. We look forward to welcoming you to the ABCD team.

Please let me know if you have any questions or I can provide any additional information.

Sincerely,

First Name Last Name
    Director, Human Resources
    ABCD Company

I hereby accept the Assistant Director, Customer Relations position.

Signature

Date

Mektupta ozellikle sunlar olmali: yapacaginiz isin genel tanimi, is yerindeki pozisyonunuzun adi, yillik maasiniz, ise baslangic zamani, size verilecek imkanlar (sigorta, emeklilik vs.)...

zellikle sunlar olmali: yapacaginiz isin genel tanimi, is yerindeki pozisyonunuzun adi, yillik maasiniz, ise baslangic zamani, size verilecek imkanlar (sigorta, emeklilik vs.)...

sponsor olmasını istedim istersen sana iş teklifinde bulanıyım dedi. hangisi daha cok yarar saglar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

zellikle sunlar olmali: yapacaginiz isin genel tanimi, is yerindeki pozisyonunuzun adi, yillik maasiniz, ise baslangic zamani, size verilecek imkanlar (sigorta, emeklilik vs.)...

sponsor olmasını istedim istersen sana iş teklifinde bulanıyım dedi. hangisi daha cok yarar saglar

ikisi de vize almaniza katkida bulunur. Sponsorluk belki biraz daha iyi algilanabilir.

• Merhaba iyi forumlar,

Sponsorluk için doldurulan I-134 formu ile iş teklifi mektubu süreci bağlantılı mı? Demek istediğim iş teklifi verecek şirket veya kişinin I-134 formunu doldurma zorunluluğu var mı?
    Maddi yeterliliği sağlayamama durumum olabilir, I-134 formu doldurulmadan verilen bir iş teklifi mektubunun mülakatta gösterilecek miktara doğrudan ne kadar katkısı olabilir?
    Kafa karışıklığımı kaldırabilirseniz sevinirim. Saygılar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eren_A, içinde söyledi: Sponsor veya iş Teklifi Mektubu alma

Merhaba iyi forumlar,

Sponsorluk için doldurulan I-134 formu ile iş teklifi mektubu süreci bağlantılı mı? Demek istediğim iş teklifi verecek şirket veya kişinin I-134 formunu doldurma zorunluluğu var mı?
    Maddi yeterliliği sağlayamama durumum olabilir, I-134 formu doldurulmadan verilen bir iş teklifi mektubunun mülakatta gösterilecek miktara doğrudan ne kadar katkısı olabilir?
    Kafa karışıklığımı kaldırabilirseniz sevinirim. Saygılar

Hayir, ikisi farkli... Eger size is verecek yer, sagladigi sartlari, odeyecegi maasi vs. mektuba ekleyip size verirse, bu is teklifi mektubunu mulakatta maddi kaynaklariniz arasina koymaniz yetecektir. Eger buna ragmen maddi olarak yeterli bulunmazsaniz o durumda I-134 formunu doldurmak icin birini bulmaniz gerekiyor.

• Sayın @crazycells peki talihli eşim. Sponsorumuz var zaten kendisi işveren ve ben onun yanında işe başlayacağım. Talihli eşim olduğu için bana iş teklifi yapabiliyor mu. Birde sponsor belgesini sadece eşim adına mı yoksa ABD ye gidecek ben eşim ve çocuk için mi dolduracak. Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Kölüş, içinde söyledi: Sponsor veya iş Teklifi Mektubu alma

Sayın @crazycells peki talihli eşim. Sponsorumuz var zaten kendisi işveren ve ben onun yanında işe başlayacağım. Talihli eşim olduğu için bana iş teklifi yapabiliyor mu. Birde sponsor belgesini sadece eşim adına mı yoksa ABD ye gidecek ben eşim ve çocuk için mi dolduracak. Teşekkür ederim

Sponsorluk belgesinde tum aileden bahsetmesi gerekiyor. Ama sizin bahsettiginiz sponsorluktan ziyade is teklifi sanirim? O durumda kime is teklifi yapiyorsa ondan bahsetmesi yeterli.

Dosyanizda tum ailenin maddi geliri beraber degerlendirilecek, dolayisiyla size is teklifi gelmis olsa da problem degil, bunu konsolos degerlendirecektir.

• Referenced by  gucarslan gucarslan 

@Sahin-Ömer resmi yonergenin son iki sayfasini inceleyebilirsiniz:

onunuzdeki secekler; yeni bir is bulup is teklifi almak olabilir, eger bir yakininizin tanidigi biri sponsor olmak isterse sponsorluk konusunu buradan inceleyebilirsiniz, bunun disinda kendi kaynaklarinizi da agosterip vize alabilirsiniz. Bunun illaki bankada nakit para olmasina gerek yok, hangi mal, mulk veya diger birikimlerinizi gosterebileceginizi yukaridaki resmi yonergenin son iki sayfasini inceleyerek ogrenebilirsiniz.

Bu yazılanlar hala geçerli mi ?

Yoksa bir değişiklik oldu mu ?

• @crazycells Sadece "iş teklifi" green card alabilmek için yeterli mi yoksa işverenin ayrıca "sponsor" olmasıda mı gerekiyor?

• @blackrosa İşverenin sponsor olması gerekiyor.

• Referenced by  ayvalik10 ayvalik10 
  • Referenced by  lumos lumos 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Megatron, içinde söyledi: Sponsor veya iş Teklifi Mektubu alma

@Sahin-Ömer resmi yonergenin son iki sayfasini inceleyebilirsiniz:

onunuzdeki secekler; yeni bir is bulup is teklifi almak olabilir, eger bir yakininizin tanidigi biri sponsor olmak isterse sponsorluk konusunu buradan inceleyebilirsiniz, bunun disinda kendi kaynaklarinizi da agosterip vize alabilirsiniz. Bunun illaki bankada nakit para olmasina gerek yok, hangi mal, mulk veya diger birikimlerinizi gosterebileceginizi yukaridaki resmi yonergenin son iki sayfasini inceleyerek ogrenebilirsiniz.

Bu yazılanlar hala geçerli mi ?

Yoksa bir değişiklik oldu mu ?

bir degisiklik yoktur 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blackrosa, içinde söyledi: Sponsor veya iş Teklifi Mektubu alma

@crazycells Sadece "iş teklifi" green card alabilmek için yeterli mi yoksa işverenin ayrıca "sponsor" olmasıda mı gerekiyor?

bu, hangi kategoriden vize aldiginiza bagli. basvuru bilgilerinizi imzaniza tasimalisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

157

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.4k

| | | |