Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sembul Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells merhaba doğuştan Amerikan vatandaşıyım ama hep Türkiyede yaşadım
    Çocuklarım 16 ve 6 yaşlarındalar

o halde IR2 kategorisindesiniz.

su sayfayi incelediginizden emin olun:

belirttiginiz adrese hicbir mektup ulasmadi mi acaba? Hala mulakat tarihi verilmemis olmasi normal, ama simdiye kadar odemeler icin bir bildirim ulasmis olurdu diye tahmin ediyorum.

• @crazycells ödeme olarak sadece formu gönderirken her çocuk için 530 $ yaptık, henüz başka bir ödeme istemediler. Mektup olarak dosyamızın ilk onayını alıp Nebraska’ya yönlendirildiği ile ilgiliydi başka hiç haber çıkmadı maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sembul Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells ödeme olarak sadece formu gönderirken her çocuk için 530 $ yaptık, henüz başka bir ödeme istemediler. Mektup olarak dosyamızın ilk onayını alıp Nebraska’ya yönlendirildiği ile ilgiliydi başka hiç haber çıkmadı maalesef.

ok, o halde durumunuzda bir sorun oldugunu sanmiyorum. Sadece dosyalari islemek ve incelemek zaman aliyor. Eminim onumuzdeki aylarda haber alirsiniz.

• @crazycells çok teşekkür ediyorum ilginize
    Peki green card çıktıktan sonra 18 yaşından önce Amerikaya ilk girişi vatandailığa geçiş işlemleri konusunda bir bilginiz var mu nasılve ne kadar sürüyor uzunsa süreç Süreci Amerikada beklememiz gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells çok teşekkür ediyorum ilginize
    Peki green card çıktıktan sonra 18 yaşından önce Amerikaya ilk girişi vatandailığa geçiş işlemleri konusunda bir bilginiz var mu nasılve ne kadar sürüyor uzunsa süreç Süreci Amerikada beklememiz gerekiyor

evet, o nedenle yukaridaki linki vermistim. Ben de sizin durumunuzu orneklerden degil, USCIS'in yazilarindan biliyorum, o nedenle adim adim yapacaklariniza cok emin olmasam da, USCIS'in sitesinden anladigim su, cocuklariniz 18 yasindan once ABD'ye gocmen vizeleriyle girdikten sonra N600 vatandaslik sertifikasi adli formu USCIS'e gondereceksiniz.

su sayfadaki:

"Automatic U.S. Citizenship After Birth - But Before the Age of 18" adli kisma goz atabilirsiniz.

Vatandaslik sertifikasi formu da surada:

• Merhaba
    Ben GC sahibiyim ve esim icin F2A ya basvuru yaptik. I-130 formu doldurdum ve NY dan postaladim. 2 hafta sonrada I-797 receipt geldi. Online da status kontrol ettigimde On February 21, 2017, we received your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number WAC179021xxxxx, and sent you the receipt notice that describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. bilgisi cikiyor.
    Yayinlanan bultenlerden kafam karismis durumda. Su ana kadar PD veya baska herhangi bir yazi almadik. Durumumuz normal mi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Eger ABD vatandasi ya da Green Card sahibi bir aile uyeniz varsa, bu iliskiden dolayi Aile Sponsorluguyla Green Card alabilirsiniz. Peki hangi aile uyeleri Green Card alabilir?

Eger ABD vatandasiysaniz;

• Esiniz
    • Cocugunuz
    • Anne veya babaniz
    • Kardesiniz

icin Aile Sponsorlugu yoluyla Green Card alabilirsiniz.

Eger Green Card sahibiyseniz;

• Esiniz
    • Evlenmemis cocuklariniz

icin Aile Sponsorlugu yoluyla Green Card alabilirsiniz.

IMMEDIATE-RELATIVE (Birincil aile uyeleri)
    Bu kategorideki vizeler icin bir vize sinirlamasi yoktur, o nedenle dosyalar islendikce size haber verilir ve sira hizli bir sekilde gelir. Bu kategorideki vizelere sadece ABD vatandaslari basvurabilir.

IR-1: ABD vatandasinin esi
    IR-2: ABD vatandasinin 21 yas alti evlenmemis cocuklari
    IR-3: ABD vatandasi tarafindan yurtdisindan evlatlik edinilen cocuk
    IR-4: ABD vatandasi tarafindan ABD’den evlatlik edinilen cocuk
    IR-5: ABD vatandasinin anne ve babasi (ABD vatandasinin en az 21 yasinda olmasi gerekiyor)

FAMILY-SPONSORED:
    Bu kategorideki vizeler icin kisitli sayida vize vardir, o nedenle once size sira gelmesini beklemelisiniz. Siraniz priority date’e gore (yani I-130 formunu gonderip, basvuruyu baslattiginiz gune gore) belirlenir. Hangi ay hangi numaralara sira geldigini aylik yayimlanan vize bulteninden ogrenmelisiniz.

Bu kategorideki vizeler:
    First: (F1) Unmarried Sons and Daughters of U.S. Citizens (ABD vatandaslarinin evlenmemis kiz ve erkek cocuklari)
    Second: Spouses and Children, and Unmarried Sons and Daughters of Permanent Residents

• A. (F2A) Spouses and Children of Permanent Residents (Green Card sahiplerinin esleri ve cocuklari)
    • B. (F2B) Unmarried Sons and Daughters (21 years of age or older) of Permanent Residents (Green Card sahiplerinin evlenmemis kiz ve erkek cocuklari - 21 yasinda veya daha buyuk olanlarin)

Third: (F3) Married Sons and Daughters of U.S. Citizens (ABD vatandaslarinin evlenmis kiz ve erkek cocuklari)
    Fourth: (F4) Brothers and Sisters of Adult U.S. Citizens (ABD vatandaslarinin kiz ve erkek kardesleri)

F1, F3 ve F4 ABD vatandaslarinin basvurabilecegi turdeki vize turleri.
    F2A ve F2B Green Card sahiplerinin basvurabilecegi turdeki vize turleri.

Anne, baba ya da kardesler icin basvuru yapabilmeniz icin en az 21 yasinda olmaniz ayrica tum bu vize turlerinde basvurdugunuz kisiye finansal sponsor olabilmeniz icin en az 18 yasinda olmaniz ve ABD’de yasiyor olmaniz (domicile olmaniz) gerekmektedir. Aile sponsorluguyla vize alabilmeniz icin bir sponsor bulmaniz sart, eger siz sponsor olamiyorsaniz, sizin yerinize sartlari saglayan baska birini bulabilirsiniz.

Eger basvuru yaptiginizda Green Card’li iseniz ve size sira gelmesini beklerken ABD vatandasi olduysaniz NVC’yi bu degisiklikten haberdar etmelisiniz.

Bu gocmenlik sureciyle Green Card alabilmek icin,

1. Aile uyeniz size sponsor olmali ve sizin icin bir I-130 formu doldurup USCIS'e gondermeli.
    1. USCIS I-130 formunu onayladiktan sonra bu basvurunuzu NVC’ye iletip sizi durumdan haberdar edecek. (NVC size bir dosya numarasi verecek)
    2. Eger priority gununuz geldiyse ya da gununuz gelmeden NVC sizi bilgilendirirse, gerekli ucretleri odeyip, dokumanlari hazirlamalisiniz ve NVC’ye gondermelisiniz.
    3. NVC dosyanin tamamlandigina kanaat getirdiginde dosyanizi ilgili konsolosluga iletip size bir mulakat tarihi verecek.

Ucretler:

• I-130 formunu doldurdugunuzda bu formun ucretini USCIS’e gondermelisiniz ($535)
    • DS260 formunu doldurduktan sonra ilgili ucreti odemelisiniz.($325)
    • Saglik raporu ve asilar (bu ucretler saglik raporunu aldiginiz yere gore degisiklik gosterebilir)
    • Diger ucretler; ceviriler, fotokopi ve dokuman isteme ucretleri, ABD konsolosluguna ulasim ucretleri vs. (Bu ucretler de degisiklikler gosterebilir)

Basvuru Asamalari

1. I-130 ve USCIS onayi

Aile sponsorlu gocmen vizeleri icin basvurunun ilk asamasi I-130 formunu doldurmaktir. Bu formu doldurmak icin su sayfadan yararlanmalisiniz:

Bu sayfada hem I-130 formunu hem de formu doldurmak icin gereken bilgileri bulabilirsiniz. Eger esiniz icin basvuru yapiyorsaniz ayrica I-130A formunu da doldurup gonderin. (Formu, ayni sayfada bulabilirsiniz.) Ayrica online bildirim alabilmek icin G-1145 formunu da doldurup gonderebilirsiniz. (Ayni sayfada bulabilirsiniz)

I-130 formunu gonderirken formlari imzalamayi unutmamalisiniz. Ayrica form doldurma ucretini ($535) ve biometrik servis ucretini de (eger ABD’de surece devam edecekseniz) formla beraber gondermelisiniz. Ucretleri ayri ayri ya da birlesik sekilde check ya da money order formatinda gonderebilirsiniz.

Basvurunuz USCIS tarafindan onaylanirsa size priority date'iniz bulundugu mektup gonderilecek.

2. NVC (Department of State) Bildirimi

Eger surece baslamak icin NVC’den size bildirim geldiyse ya da sizin dosyaniza sira geldiyse (priority date) su adresteki 6 asamayi takip etmelisiniz: https://nvc.state.gov

Not: Eger ABD’de surece devam edecekseniz, NVC’yi bu konuda bilgilendirmelisiniz. Cunku bu durumda dosyaniz NVC’de degil, USCIS’te islem gorecek.

Bu 6 asama soyle:

1. Bir temsilci secme

Bu temsilci, sizin vize sureciniz konusunda bilgilendirilecek kisi olmali. Eger bir avukatla islemleri hallediyorsaniz avukatinizi temsilci olarak secebilirsiniz. Fakat kendinizi, bir aile uyenizi ya da arkadasinizi da temsilci olarak secebilirsiniz. Eger kendinizi secmiyorsaniz, guvenilir bir kisi sectiginize emin olun!

Temsilcinizi su internet sayfasindan: https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx
    DS261 formu doldurarak secmelisiniz. Bu sitedeki forma girmeniz icin gereken bilgiler size NVC tarafindan gonderilen mektupta yer aliyor.

(DS261 formunu doldurduktan sonra, NVC’e bilgileri islemesi icin 3 hafta sure verip sonrasinda diger asamalara gecebilirsiniz)

1. Ucretleri odemek:

Yine https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx adresine kendi bilgilerinizle girip,

• Gocmenlik vize basvuru islemleri (Immigrant Visa Application Processing Fee)
    • mali destek taahudu (Affidavit of Support Fee)

icin ucret odemeniz gerekmektedir.

Bu ucretleri online olarak https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx adresinden ayri ayri odemelisiniz. Bu ucretleri odemek icin bir ABD bankasindan hesap numarasina ve routing number’a ihtiyaciniz olacak. Ayrica ucretleri odemek icin NVC’nin gonderdigi mektuptaki NVC dosya numarasina (NVC Case number) ve Invoice ID (Fatura numarasi) da ihtiyaciniz var.

Bu ucretleri odedikten sonra NVC’e 1 hafta sure verip, bir sonraki asamaya gecmelisiniz. (NVC odemelerinizi alana kadar, DS260 formunu dolduramazsiniz!)

1. DS260 formu doldurmak

Bu adresten https://ceac.state.gov/iv/ DS260 formunu doldurmalisiniz. DS260 formunun turkcesi icin su paketi kullanabilirsiniz: yesilkartforum.com/cekilis

DS260 formunu doldurmak icin, NVC’den gonderilen mektupta (Welcome Letter) yer alan NVC Dosya numarasina (NVC Case Number), Beneficiary ID Numarasi ve Invoice ID Numarasina ihtiyaciniz olacak.

1. Mali dokumanlari toplamak (NVC’ye gonderilecek)

DS260 formunu doldurduktan sonra, finansal olarak aile uyenizi destekleyebileceginizi gostermeniz gerekmektedir. Bu nedenle I-864 sponsorluk formunu doldurmalisiniz. Bu formla beraber gelir duzeyinizi ve ABD’deki resmi statunuzu ve ABD’de yasadiginizi gosteren belgeleri de toplamalisiniz.
    Bu konudaki ayrintilar icin su sayfayi inceleyebilirsiniz...

1. Durumunuzu belgeleyen yardimci dokumanlari toplamak (NVC’ye gonderilecek)

NVC'ye gondermek icin;

• Dogum belgesi (vukuatli nufus kayit ornegi)
    • Olum, evlilik, bosanma ya da evlatlik edinme ile ilgili belgeler
    • Polis belgesi (arsiv kayitli adli sicil kaydi)
    • Eger askerliginizi yaptiysaniz e-devletten, askerliginiz tecilliyse bir askerlik subesinden gerekli evraklari alabilirsiniz.
    • pasaport ve diger seyahat belgelerinin fotokopileri

gibi belgeleri toplamalisiniz. Eger gonderdiginiz belgelerin dili ingilizce degilse, yeminli tercumana cevirisini yaptirip gondermelisiniz. Onemli belgelerin sadece fotokopilerini NVC’ye gondermelisiniz, orjinallerini ise mulakatinizda yaninizda bulundurmalisiniz.

Bu dokumanlarin listesine su sayfadan ulasabilirsiniz...

Eger Turkiye disinda bir ulkeden belge alacaksaniz, bu belgelerin listesini ve nasil alinacagini yine ayni sitede ilgili ulkenin sayfasina giderek ogrenebilirsiniz.

1. Belgeleri NVC'ye gondermek

4uncu ve 5inci asamadaki belgeleri topladiktan sonra tek bir paket hazirlayip bu paketi NVC’ye gondermelisiniz. Eger tum gerekli belgeleri NVC'ye gondermezseniz dosyanizin islenmesi ertelenir. Her eksik belgede NVC sizi bilgilendirip eksik belgeyi gondermenizi ister.

Onemli belgelerin (ya da cikarilmasi cok zor olan belgelerin) sadece fotokopilerini NVC’ye gonderin. Belgelerin orjinallerini konsolosluktaki mulakata gostermelisiniz.

Eger online processing yapabileceginize dair bir mektup aldiysaniz bu dokumanlarin taranmis halini CEAC’a upload edebilirsiniz. Eger boyle bir posta almadiysaniz durumunuza gore email ya da posta yoluyla belgeleri gonderebilirsiniz.

NVC’nin adresi:
    National Visa Center
    Attn: DR
    31 Rochester Ave. Suite 100
    Portsmouth, NH 03801-2914

Bu konuda daha ayrintili bilgi icin su sayfayi inceleyebilirsiniz...

Bu asamalari bitirdikten sonra, NVC sizin sectiginiz konsoloslukta bir mulakat gunu belirleyip sizi bu konuda bilgilendirecek.

Bu surecte NVC’ye ulasmaniz gerekiyorsa, su sayfadan iletisim bilgilerini bulabilirsiniz:

3. ABD Konsoloslugunda mulakat

NVC tum belgeleri ve ucretleri aldiktan sonra ve dosyanizin tam olduguna kanaat getirdiginde, size sectiginiz konsoloslukta bir mulakat tarihi belirleyecek ve sizi 1-1.5 ay oncesinde bilgilendirecek.

Mulakatiniza Turkiye’de giriyorsaniz, su sayfadan konsoloslugun istedigi belgeleri ogrenebilirsiniz ve mulakat tarihiniz belirlendiginde belgeleri toplamaya baslayabilirsiniz: https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/Immigrant-Visa-Instructions-TR.pdf

Zaten belgelerin cogu NVC'ye gonderdiginiz belgeler oldugundan elinizde olmasi lazim. Turkiye’deki gocmen vize basvurulari sadece Ankara Konsoloslugundan yapilmaktadir. O nedenle gocmen vize alabilmek icin Ankara’ya gitmeniz gerekmektedir.

• ⭐⭐

@crazycells harikasın crazy... paylaşım için thanks

• ⭐⭐⭐⭐⭐

kaybolmasin diye basvuru asamalarini ilk post'a da aktardim.

• Merhaba nisanli vizesi k2 ile amerikaya gelip amerikan vatandasi ile evlendim greencard aldim evliliğimiz yeni oldugu için 2 senelik verdiler durumumuz iyi esim bakanlikta yonetici . Sorum su turkiyede oglum var 1999 dogumlu onu yanima en hizli sekilde hangi vize ile alabilirim. Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burcu-kulahci Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Merhaba nisanli vizesi k2 ile amerikaya gelip amerikan vatandasi ile evlendim greencard aldim evliliğimiz yeni oldugu için 2 senelik verdiler durumumuz iyi esim bakanlikta yonetici . Sorum su turkiyede oglum var 1999 dogumlu onu yanima en hizli sekilde hangi vize ile alabilirim. Tesekkurler

Siz K1 vizesine basvuru yaptiginiz zaman oglunuza K2 vizesi basvurusu yapabilirdiniz, ama su an Green Card sahibisiniz. Bu konunun ilk post'unu okuyun isterseniz.

Su an oglunuz bekarsa F2A basvurusu baslatabilirsiniz. Oglunuz 21 yasini gectikten sonra siz hala Green Card sahibiyseniz kategoriniz F2B'ye donusecek. Ayrica siz ABD vatandasi oldugunuzda bu sefer dosya eger oglunuz hala 21 yasinin altindaysa IR2'ya (en kisa sureni bu olurdu ama bence bunun olma ihtimali cok dusuk, cunku sureclerden dolayi oglunuz 21 yasini o zamana kadar gecmis olacak gibi), eger oglunuz hala bekarsa dosya F1'e, eger evliyse F3'e donusecek.

Su an size uygun kategori F2A oldugundan, basvurunuzu bu sekilde baslatabilirsiniz. Ayrintili bilgi icin bu konunun ilk post'unu okuyabilirsiniz.

• Teşekkürler bi sorum daha olacak esim uzerinden vize basvurusu yapabiliyormuyuz amerikan vatandasi olmasi benim durumumdan daha iyi mi olur .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burcu-kulahci Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Teşekkürler bi sorum daha olacak esim uzerinden vize basvurusu yapabiliyormuyuz amerikan vatandasi olmasi benim durumumdan daha iyi mi olur .

cok hassas bir soru sordunuz, ben bu sorunun cevabini net olarak bilmiyorum maalesef. Resmi siteleri biraz inceledim, anladigim kadariyla uvey cocuk ile biyolojik cocuk gocmenlik surecinde ayni sekilde degerlendiriliyor. Bu durumda dediginiz gibi esiniz de cocugunuza basvuru yapabilir gibi, fakat bir diger onemli nokta sizin evliliginizi yaptiginizda cocugunuzun yasinin 18 yasindan kucuk olmasi. Eger bu durumlari sagliyorsaniz en iyisi, hizli sekilde IR vizesine basvuru yapmak olur.

Size yardimci olmasi icin bir avukatla gorusebiliyor musunuz? Sizin durumunuzda cocugunuzun yasinin 18-21 sinirlarina cok yakin olmasindan dolayi cok fazla farkli durum soz konusu. Hangisinin en iyisi olacagina tarihleri ve dosyanizi iyice inceleyen ayrica hangi vize turunun bu yillarda ne kadar surdugunu bilen biri daha iyi sekilde karar verebilir.

• @crazycells tesekkur ederim

• Merhaba;
    Yeminli geçim beyannamesi halkında bir şey sormak istiyorum. İstek yapan kişi I-864 formunu dolduruluyor.Eğer istek yapan kişi amerikan vatandaşıysa I-864w mi dolduruyor ?anlayamadım.Birde formun aslını istiyorlar eşimde orda yaşıyor ve şuan gelme şansı yok ne yapabiliriz? 😕

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ay-şe Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Merhaba;
    Yeminli geçim beyannamesi halkında bir şey sormak istiyorum. İstek yapan kişi I-864 formunu dolduruluyor.Eğer istek yapan kişi amerikan vatandaşıysa I-864w mi dolduruyor ?anlayamadım.Birde formun aslını istiyorlar eşimde orda yaşıyor ve şuan gelme şansı yok ne yapabiliriz? 😕

Hayir, klasik I-864'u dolduracak. Sizin durumunuza uygun olan o.

I-864w bazi ozel durumlarda dolduruluyor sadece, suradan bakabilirsiniz o ozel durumlara:
    https://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-864winstr.pdf

Formu size posta yoluyla gonderebilir ya da yanindan Turkiye'ye gelen biri size getirebilir.

• Merhaba ben USA vatandaşı eşimle geçen yıl kasımda evlendim sonra ben vize süremi de aşarak 6 ay sonra türkiyeye döndüm o sırada bir evrak gönderip hiçbir işlem başlatmadık biz şimdi IR1 e başvurmak istiyoruz ama vize süresini aşmam bir sorun olur mu ve bir danışmanlıl firması arıyorum bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dreamer Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Merhaba ben USA vatandaşı eşimle geçen yıl kasımda evlendim sonra ben vize süremi de aşarak 6 ay sonra türkiyeye döndüm o sırada bir evrak gönderip hiçbir işlem başlatmadık biz şimdi IR1 e başvurmak istiyoruz ama vize süresini aşmam bir sorun olur mu ve bir danışmanlıl firması arıyorum bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar

Sayin @dreamer IR1 surecinin ayrintilarini su konuda bulabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

• Merhaba,

Aile sponsorluguyla Green Card alma konusunda sormak istediğim birkaç soru var. Kiz arkadaşım ve ben yaklaşık 8 aydır Nyc'de yaşıyoruz. Ben green card sahibiyim. Kiz arkadasimin ağustos ayına kadar geçerli 1 yıllık F1 vizesi var. En kısa surede evlenmek ve Aile sponsorluguyla Green Card almak icin basvurmak istiyoruz. Kiz arkadasimla bu süreçte beraber Amerika'da kalabilmek icin evlenmeden once F1 vizesini uzatmak icin başvurmalı miyiz? Forumda yazilanlarin neredeyse tamamini okudum. F1'i uzatmadan evlenirsek F1 başvurusunu olumsuz etkiler mi? Birlikte surece Amerika'da devam etmek icin nasıl bir yol izlemeliyiz? Simdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@edhel Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Merhaba,

Aile sponsorluguyla Green Card alma konusunda sormak istediğim birkaç soru var. Kiz arkadaşım ve ben yaklaşık 8 aydır Nyc'de yaşıyoruz. Ben green card sahibiyim. Kiz arkadasimin ağustos ayına kadar geçerli 1 yıllık F1 vizesi var. En kısa surede evlenmek ve Aile sponsorluguyla Green Card almak icin basvurmak istiyoruz. Kiz arkadasimla bu süreçte beraber Amerika'da kalabilmek icin evlenmeden once F1 vizesini uzatmak icin başvurmalı miyiz? Forumda yazilanlarin neredeyse tamamini okudum. F1'i uzatmadan evlenirsek F1 başvurusunu olumsuz etkiler mi? Birlikte surece Amerika'da devam etmek icin nasıl bir yol izlemeliyiz? Simdiden teşekkür ederim.

sayin @Edhel Haziran 2018 bulteninde F2A icin: 22SEP17 ve oncesinde basvuru yapilanlar aliniyor. Yani 8-9 aylik bir gecikme var gibi dusunebilir. Tabii her halukarda risk ama uzatmadan da islemlere hemen baslasaniz ucu ucuna da olsa alir gibi geldi bana. Bu biraz AOS icin gonderilecek I-485'lerin islenme surelerine bagli. Eger once evlenirseniz F1 basvurusu icin sorun olma ihtimali yuksek, eger yapabiliyorsaniz once uzatmaniz surecin yetisecegini garanti edecektir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

46

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |