Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@melisnecqre Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells öncelikle geri dönüşünüz için çok teşekkürler. Oğlum zaten amerikan vatandaşı. Doğar doğmaz o işi halletmiştim, kısa bir sürede pasaportu geldi. Peki olduda ordan bir sponsor bulamadım, ben gidip iş bulup sponsor olucam diyelim, süreci burda başlattıktan sonra eşim için ayrıca vize başvurusumu yapmam gerekli Amerikaya gelebilmesi için. Malum sürecin sonuçlanması en az 1,5-2 sene alır bu süreyi ayrı geçirmek istemiyoruz.

Maalesef gocmenlik surecinde ABD disinda kalmamasi icin basvurabilecegi bir vize yok. Gocmen olmayan vizeleri, ABD'de gocmen olmayacaksa alabilir, ama sizin durumunuzda Turkiye'ye geri donecegini gostermesi zor olur diye dusunuyorum, konsoloslarin bu duruma ikna olmasi zor. Surecin bitmesini ve mulakat tarihini beklemeli.

• Merhaba, 20 yasinda ki cocuguma sponsor olacagim green kartimi aldigimda. Kendisi US de daca ile bulunuyor. Avukatin bize soyledigi islemin sonunda Turkiyeye gitmesinin gerektigi ve kartini oradan olacagi. Bu dogru mu? Baska bir yolu var mi direkt buradan alabilmenin?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@celik Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Merhaba, 20 yasinda ki cocuguma sponsor olacagim green kartimi aldigimda. Kendisi US de daca ile bulunuyor. Avukatin bize soyledigi islemin sonunda Turkiyeye gitmesinin gerektigi ve kartini oradan olacagi. Bu dogru mu? Baska bir yolu var mi direkt buradan alabilmenin?

Dedikleri dogru olabilir sayin @celik , DACA'lilar farkli bir statude o nedenle ABD disindan Green Card aliyor olabilirler. Ben tam emin degilim bu konuda, daha sonra arastirip size bilgi vereyim. Zaten F2B sureci olacak sizinkisi, dolayisiyla uzun bir bekleme sureniz var.

• @crazycells cok tesekkur ederim cevabiniz icin. Eger bahsettigim konuyla ilgili detayli bilgi alabilirseniz cok sevinirim. Cevabinizi bekliyor olacagim.

• Merhabalar arkadaşlar eşim tarafından eş vizesiden yararlanıyorum.fakat ds- 260 form dolduruyorum ama adres bilgilerini girdiğimde save yapıyorum olmuyor vede 5 ve 6 adres değişikliği var girmeme rağmen olmuyor sistem kendini kapatıyor bilen varsa yardımcı olabilir misiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cooper1524 Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Merhabalar arkadaşlar eşim tarafından eş vizesiden yararlanıyorum.fakat ds- 260 form dolduruyorum ama adres bilgilerini girdiğimde save yapıyorum olmuyor vede 5 ve 6 adres değişikliği var girmeme rağmen olmuyor sistem kendini kapatıyor bilen varsa yardımcı olabilir misiniz.

Her adresten sonra adresleri kaydetmeye calisin, sonra tarihleri degistirip diger adresleri ekleyin. Cevaplari yazmak uzun surunce sistem sizi atiyor.

Ayrica farkli web browser'lardan denemeyi de unutmayin, bazen birinde hata veren durum digerinde vermeyebiliyor.

• Amerikan vatandasi oglu uzerinden Haziran 2018de greencarda basvuru yapmis anne ve babanin greencardi ne zaman çikar acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@historian Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Amerikan vatandasi oglu uzerinden Haziran 2018de greencarda basvuru yapmis anne ve babanin greencardi ne zaman çikar acaba?

onumuzdeki 2-3 ay icinde mulakat tarihiniz belli olmus olur diye dusunuyorum. Asama asama bildirim tarihlerini yazin isterseniz, o sekilde nerede oldugunuzu daha net anlayalim. RFE durumu soz konusu oldu mu?

• Merhabalar öncelikle forumu yeni buldum ve sorum şu :
    Babam Amerikada çalışıyor ve benim için I-130 formunu doldurdu 2 yıl önce (03-03-2017) ve California service centerda işlem görüyor şuan ve 26 ay geçmesine rağmen hala onaylanmadı. Bu arada şuan yaşım 23 ama babam başvurduğunda yaşım 20'idi ve Mayıs ayı visa bültenine göre priority tarihim geldi yani şuan vize mevcut ancak form onaylanmadığı için devam edemiyorum. Sizce bu kadar gecikmesi normal mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasretk51 Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Merhabalar öncelikle forumu yeni buldum ve sorum şu :
    Babam Amerikada çalışıyor ve benim için I-130 formunu doldurdu 2 yıl önce (03-03-2017) ve California service centerda işlem görüyor şuan ve 26 ay geçmesine rağmen hala onaylanmadı. Bu arada şuan yaşım 23 ama babam başvurduğunda yaşım 20'idi ve Mayıs ayı visa bültenine göre priority tarihim geldi yani şuan vize mevcut ancak form onaylanmadığı için devam edemiyorum. Sizce bu kadar gecikmesi normal mi ?

Evet, su an icin onaylanma suresi oldukca uzun gorunuyor.

alt metni

Bu siteden kontrol edebilirsiniz:

Babanizin statusunu yazmamissiniz ama siz age-out oldugunuzdan kategoriniz degismis olmali, bilginize.

• @crazycells Babam green kart sahibi yani Permanent resident ve yaş konusunda CSPA korumasına giriyorum ben. Şuanki yaşımdan 26 ay çıkarınca 21 yaş oldu oluyorum o yüzden age-out olmaması lazım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasretk51 Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells Babam green kart sahibi yani Permanent resident ve yaş konusunda CSPA korumasına giriyorum ben. Şuanki yaşımdan 26 ay çıkarınca 21 yaş oldu oluyorum o yüzden age-out olmaması lazım.

Su an icin oyle gibi gorunuyor ama mulakat zamani 21 yasi gecmis olacaksiniz, USCIS onaylasa bile dosyanin NVC'ye gitmesi, size bir mulakat tarihi verilmesi ~1 yil surecek. Bilginize.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi

• @crazycells CSPA kanununu tam olarak bilmiyorsunuz galiba. Form onaylandıktan sonra 1 yıl içinde DS260 vb bir form ile işleme devam ettiğim gün yaşım donuyor kanuna göre yani 21 yaş altı oluyorum. Aşağıda direk resmi siteden alınan regulationı direk alıntı yapıyorum.

Sought to Acquire Requirement

In order to benefit from CSPA as a family preference (including VAWA), employment-based preference, or DV applicant, you must seek to acquire lawful permanent resident status within 1 year of a visa becoming available to you. This is referred to as the “sought to acquire” requirement.

You may satisfy this requirement by:

Properly filing a Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status; or
    Submitting a completed Part 1 of Form DS-260, Immigrant Visa Electronic Application; or
    Having a Form I-824, Application for Action on an Approved Application or Petition properly filed on your behalf.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasretk51 21 yasina cok kisa bir sure kala formu doldurmussunuz gibi gorunuyor, yasiniz sonsuza kadar degil sadece belli bir sure 21 yas alti kabul edilecek ve USCIS formunuzu kabul eder etmez tekrar aging sureci baslayacak. Dolayisiyla surece baslarken 21 yasini gecmediginize emin olun, cunku USCIS gorevlisi ya da konsolos F2A basvurunuzu 21 yas ustuyseniz reddedecektir, ve surece bir daha baslamaniz gerekir. USCIS bu hesabi sizin icin yapmiyor, sizin bu konunun takipcisi olmaniz gerekiyor. Bilginize.

• sayın @crazycells çok soruyorum biliyorum lütfen kusura bakmayın ama son günlerde mülakat alamayanları görünce insan tedirgin oluyor.Bir de sitede f4 vize ile geçen bir ayda(nisan veya mart emin değilim) hiç kimse gitmemiş mülakata (f4 vize ile).Biz 1 şubatta onay maili almıştık sizce bizim süreç nasıl gözüküyor mülakat ne zamana gelir tahmini ? Bu haftalarda aramalı mıyız durumumuzu sormak için? konsolosluğun yoğunluğu sebebiyle yanıcaz diye korkuyoruz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizbilmez Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

sayın @crazycells çok soruyorum biliyorum lütfen kusura bakmayın ama son günlerde mülakat alamayanları görünce insan tedirgin oluyor.Bir de sitede f4 vize ile geçen bir ayda(nisan veya mart emin değilim) hiç kimse gitmemiş mülakata (f4 vize ile).Biz 1 şubatta onay maili almıştık sizce bizim süreç nasıl gözüküyor mülakat ne zamana gelir tahmini ? Bu haftalarda aramalı mıyız durumumuzu sormak için? konsolosluğun yoğunluğu sebebiyle yanıcaz diye korkuyoruz 🙂

oncelikle imzanizi duzenlemenizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Evet, siz bana bunu sormustunuz sanirim, ben cevaplamayi unutmusum; merak etmeyin F4'lar icin bir zaman kisitlamasi yok. Her yil belli sayida vize verilebiliyor F4 icin, eger bu yil kota dolarsa Eylul'e kadar yeni bir mulakat tarihi verilemez, ama Ekim ayinda yeni mali yil baslayacagi icin kotalar sifirlanmis olacak, dolayisiyla mulakat sureci bir daha baslayacak. Su an kac F4 verildi, kac tane verilecek ben de bilmiyorum ama mulakat verilme durumu gecikiyorsa, buyuk ihtimal kotalarla ilgili sorunlardan dolayidir, telas edecek bir seyiniz oldugunu dusunmuyorum.

• @crazycells anladım çok sağolun.O zaman bu durumda;daha önce de dediğiniz gibi,tüm evrakları 21 yaşımdan önce doldurduğumdan ve onay aldığımızdan,bu haziran 13 de 21 imi doldursam da Eylül den sonraya tarih verilirse geçici bir süre 21 kabul edilip herhangi bir sorun yaşamam?

tamamdır düzenliyorum hemen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizbilmez Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells anladım çok sağolun.O zaman bu durumda;daha önce de dediğiniz gibi,tüm evrakları 21 yaşımdan önce doldurduğumdan ve onay aldığımızdan,bu haziran 13 de 21 imi doldursam da Eylül den sonraya tarih verilirse geçici bir süre 21 kabul edilip herhangi bir sorun yaşamam?

tamamdır düzenliyorum hemen.

evet, onceden oyle hesapladiysak sorun olmamasi lazim.

• Merhaba sayın @crazycells ,bize gönderdikleri mülakat tarihi mailinde;ASKER ALMA SİSTEMİNE ZORUNLU KAYIT DUYURUSU(NOTICE OF DUTY TO REGISTER WİTH U.S SELECTIVE SERVICE SYSTEM) dosyası göndermişler,print yapıp imzalayıp mülakat gününe istenilen dosyalarla beraber götürmek için ve witnessed name ve witnessed signature kısmını orada konsolosluk yazıp imzalayacak dimi yanlış anlamamışım?.Bunun hakkında bilgi verebilir misiniz uygun olduğunuz vakitte?Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba sayın @crazycells ,bize gönderdikleri mülakat tarihi mailinde;ASKER ALMA SİSTEMİNE ZORUNLU KAYIT DUYURUSU(NOTICE OF DUTY TO REGISTER WİTH U.S SELECTIVE SERVICE SYSTEM) dosyası göndermişler,print yapıp imzalayıp mülakat gününe istenilen dosyalarla beraber götürmek için ve witnessed name ve witnessed signature kısmını orada konsolosluk yazıp imzalayacak dimi yanlış anlamamışım?.Bunun hakkında bilgi verebilir misiniz uygun olduğunuz vakitte?Teşekkürler.

Evet, DS-1810 formu o. Sadece isminizi yazip imzalamaniz yeterli, dediginiz gibi o kisimlari konsolos dolduracak.

Sonrasinda SSS basvurusu yapmalisiniz ABD'ye varinca:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/157/amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system

Bu arada sizin surecinizin basligi surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1423/f4-vize-sureci-abd-vatandaslarinin-kardesleri

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |