Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

• @ucakci yok sadece approve olduğu görünüyor, başka hiç bir evrak vb görünmüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@ucakci yok sadece approve olduğu görünüyor, başka hiç bir evrak vb görünmüyor.

Bu durumda maalesef beklemeniz gerekiyor, isterseniz USCIS call center'i arayip son durumu sorabilirsiniz. En azindan mektubun posta ile gonderilip gonderilmedigini ogrenmis olursunuz.

Edit: Bu arada tekrar hatirlatir misiniz? Siz USCIS'ten NOA2'yi almistiniz, ama NVC'den mi bildirim almamistiniz? Cunku imzanizda NOA2 ulasmis gorunuyor.

• @crazycells NOA2 elime ulaşmadı ama email ile approved mesajı geldi , bu yüzden imzaya o tarihi yazdım.

• CEAC'ta reddedilmis dogum belgesi (Formul A)'yi degistirdikten sonra yasanilanlar icin bir guncelleme yapmak istiyorum. E-devlet uzerinden aldigim vukuatli nufus kayit ornegi'ni ("nufus aile" olan turu) Dubai'deki Turk konsoloslugu'na da calisan bir yeminli tercumana turkce-ingilizce olarak cevirttim ve 21 Ocak 2021'de sisteme yukledim.

Ayni gunun aksaminda (ABD saati ile 9:30am gibi) yukledigim son belge de onaylandi ve 10 dakika sonra Documentarily Qualified mesajini ve emailini aldim.

Yani NVC surecim butun belgelerin ilk yuklendigi tarih olan 15 ocak 2021'den itibaren reddedilmis belge temini ile beraber toplam 6 takvim gununde sonlandi. bu 6 takvim gunu icinde 2 hafsasonu tatili, 1 Martin Luther King gunu tatili ve 1 Inauguration day Tatili oldugu icin aslinda toplam 2 is gununde butun NVC islemi bitti diyebiliriz. (Not: DS260 formunu 1 ocak'ta, belgeleri de 9 Ocak itibari ile yuklemeye baslamistim sisteme ama hepsini toptan bitirmeden submit etmemistim 15 Ocak'a kadar. Etkisi olmus mudur bilmiyorum ama bildigim kadari ile butun belgeler submit edilmeden isleme almiyorlar zaten ki bu konuda mesaj da atmisti NVC bana 4 ocak'ta)

Belki NVC surecinde merak eden arkadaslar varsa kendi tecrubemi yazmak istedim. Takip ettigim cogu forumda NVC sureci 1-2 ayi bulabiliyor. Benim durumumda bu is nasil 2 is gununde bitti inanin hic bir fikrim yok. IR1 vizesi oldugu icin olabilir ya da joint sponsor'un geliri guzel ondan olabilir ama hic birinden emind egilim. Benim case'imin ozel bir durumu yok acikcasi, normal bir petition.

Bu dokuman reddi surecinde cevaplari ile cok yardimci olan @crazycells ve @hulyaek e cok tesekkur ederim.

Simdi Abu Dhabi Buyukelciligi'nde olacak interview tarihini bekliyoruz sadece. Bu buyukelciligin yogunluguna bagli anladigim kadari ile. Temmuz 2020'den beri gocmen vize islemleri basladi burada. Umarim cok fazla backlog yoktur. Acikcasi suan calistigim isimden mayis'in sonunda ayrilmak cok daha iyi olacak benim icin kidem tazminatimi full alabilmek icin (5 yil dolacak). Cok erken bir interview de benim icin cok tercih edilebilir degil, cunku vize basildiktan 6 ay sonra ABD'ye girmek gerekiyor. ABD'ye gitmeden Turkiye'de ailemle bir-iki ay gecirebilsem, butun tasinma, dokuman tastiki gibi isleri halledebilsem, iyi olacak. O yzuden en ideal tarih Nisan-Mayis gibi vize gorusmesine gitmek benim icin ama kismet. Erken olursa ayarlayacagiz takvimi bir turlu. Gec olursa da suanki isime biraz daha taammul etmem gerekecek.

• @eire 🙂 Çok sevindim.. Aynı durumdayız şu anda. Ben de DQ aldım, vize tarihi bekliyorum..Hepimiz için hayırlısı olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells NOA2 elime ulaşmadı ama email ile approved mesajı geldi , bu yüzden imzaya o tarihi yazdım.

Anladim, ama NVC'den de ayrica bir posta veya bildirim almaniz gerekiyor. USCIS, sadece NVC'ye dosyanizi aktarmis, ama NVC dosyanizi actiginda size formlari doldurabilmeniz icin bildirim gonderiyor. Dolayisiyla su anda yasadiklarinizda bir problem gorunmuyor bence.

• Merhabalar bir sorum olacak. Biraz absurt ama aklıma geldi .. abd vatandasi biri kardeşi icin f4 vizesine basvuruyor . Annesi babasi icinde ır2 .. anne baba green cardi daha erken alıyor anladigim kadariyla .. peki f4 vize surecini beklemeden bekar abd vatandasi olmayan kardese anne baba uzerinden green card cikartmak daha kisa surede oluyor sanirim ben oyle anladim .. sistemin bug ı denebilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cebug, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhabalar bir sorum olacak. Biraz absurt ama aklıma geldi .. abd vatandasi biri kardeşi icin f4 vizesine basvuruyor . Annesi babasi icinde ır2 .. anne baba green cardi daha erken alıyor anladigim kadariyla .. peki f4 vize surecini beklemeden bekar abd vatandasi olmayan kardese anne baba uzerinden green card cikartmak daha kisa surede oluyor sanirim ben oyle anladim .. sistemin bug ı denebilir mi ?

Bu bir "bug" degil 🙂 ama evet, dediginiz gibi yapabilirsiniz. Birden fazla kategoride Green Card basvurusu yapabilirsiniz, ilki onaylandiktan sonra digerleri sonlandirilir. Bekleme surelerini ve yigilmalari goz onunde bulundurunca, dediginiz gibi bazen kardese anne/baba uzerinden basvuru yapmak daha mantikli oluyor. Fakat bekleme sureleri ilerde degisebilir, o nedenle iki tur basvuruyu da yapip hangisinde ilk siraniz geldiginde onunla ilerleyebilirsiniz.

• Merhaba ben şuan 20 yaşında bir greencard sahibiyim. Greencardımı 11 yaşındayken 2011 senesinde ailem sayesinde aldım ve kart kategorim DV3. ABD ye birkaç kere giriş çıkış yaptım ancak yerleşmedim (ailem yerleşmedi benimde başka bir şansım yoktu). Suanda Fransada okuyorum ve birkaç sene içerisinde ABD ye yerleşmeyi düşünüyorum. Kartımın geçerliliği 3 ay içerisinde bitecek. Yenileme şansım var mıdır ? Türkiyeden yenileyebilir miyim ? Teşekkürler şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Arkentos, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba ben şuan 20 yaşında bir greencard sahibiyim. Greencardımı 11 yaşındayken 2011 senesinde ailem sayesinde aldım ve kart kategorim DV3. ABD ye birkaç kere giriş çıkış yaptım ancak yerleşmedim (ailem yerleşmedi benimde başka bir şansım yoktu). Suanda Fransada okuyorum ve birkaç sene içerisinde ABD ye yerleşmeyi düşünüyorum. Kartımın geçerliliği 3 ay içerisinde bitecek. Yenileme şansım var mıdır ? Türkiyeden yenileyebilir miyim ? Teşekkürler şimdiden.

ABD disinda yenileyemezsiniz, 10 yillik kart sona erdiginde konsolosluktan gecici vize almaniz da bence imkansiza yakin olacak...

Su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

Egitim ile ilgili bahaneleri one surerek ABD'ye giris yapip, sonra su basligi kullanarak Green Card'inizi yenilemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma

• Merhaba, bugün NVC den case numaram ve invoice ID içeren mektup aldım. ceac 'dan login olup evrakları yüklemem ve ödeme yapmam gerektiği yazıyor. Bu randevunun önümüzdeki aylarda yapılacağı anlamına geliyor mu yoksa bu işlemleri yapmama rağmen case numarasının F3 kategorisinde başvuru tarihinin current olmasına kadar bekleyecekmiyim. ?
    Teşekkürler.
    Edit : login oldum ancak application için start now buttonu aktif değil. Ancak evrakta bir yıl içinde bağlantıya geçmezseniz hakkınızı kaybedersiniz yazıyor. Lütfen yardım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba, bugün NVC den case numaram ve invoice ID içeren mektup aldım. ceac 'dan login olup evrakları yüklemem ve ödeme yapmam gerektiği yazıyor. Bu randevunun önümüzdeki aylarda yapılacağı anlamına geliyor mu yoksa bu işlemleri yapmama rağmen case numarasının F3 kategorisinde başvuru tarihinin current olmasına kadar bekleyecekmiyim. ?
    Teşekkürler.
    Edit : login oldum ancak application için start now buttonu aktif değil. Ancak evrakta bir yıl içinde bağlantıya geçmezseniz hakkınızı kaybedersiniz yazıyor. Lütfen yardım.

Yakinda aktif olacaktir, ancak basvuru tarihiniz aktif olmadan size bir vize verilemeyecek o nedenle NVC mulakat tarihini ona gore ayarlayacaktir.

• @crazycells Peki ödemeyi yapıp evrakları yüklemelimiyim , yoksa numaranın aktif olmasını mı beklemeliyim. Aynı zamanda tüm bilgilerde Ankara yazarken , foreign state kısmında TUVALU yazıyor, sanırım geçici bir hata değilmi. Teşekkür ederim.
    Screenshot 2021-02-05 045942.jpg

• Merhabalar,
    Ben evlilik yoluyla 2 yillik green cardimi 2021 Ocak ayi basinda aldim. Benim kayinvalidem maalesef vize alamadigi icin gelemiyor. Su anda turistik vize alma durduruldu sanirim ama ne zaman basvurabilir bir bilgi var mi?
    Asil sorum ise, vize alamadigi taktirde ona da green card basvurusu yapmayi dusunuyor esim, maddi gelirimiz ortanin ustunde zaten ben de calisiyorum, bu durumda Turkiye’de olan kayinvalidem icin buradan green carda basvuru yapabilir miyiz su anda? Ve yeni kanunlarla green cardin cikmasi ne kadar surer?
    Cok tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Duygu-Sayiner, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhabalar,
    Ben evlilik yoluyla 2 yillik green cardimi 2021 Ocak ayi basinda aldim. Benim kayinvalidem maalesef vize alamadigi icin gelemiyor. Su anda turistik vize alma durduruldu sanirim ama ne zaman basvurabilir bir bilgi var mi?
    Asil sorum ise, vize alamadigi taktirde ona da green card basvurusu yapmayi dusunuyor esim, maddi gelirimiz ortanin ustunde zaten ben de calisiyorum, bu durumda Turkiye’de olan kayinvalidem icin buradan green carda basvuru yapabilir miyiz su anda? Ve yeni kanunlarla green cardin cikmasi ne kadar surer?
    Cok tesekkur ederim

Basvuru yapabilirsiniz, su an hala IR-5 vizesi veriliyor. Bu konuda yeni kanun yok henuz 🙂 Genel olarak bekleme suresini ~1 yil olarak dusunebilirsiniz sanirim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1403/ir5-vize-sureci-abd-vatandaslarinin-anne-ve-babasi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Peki ödemeyi yapıp evrakları yüklemelimiyim , yoksa numaranın aktif olmasını mı beklemeliyim. Aynı zamanda tüm bilgilerde Ankara yazarken , foreign state kısmında TUVALU yazıyor, sanırım geçici bir hata değilmi. Teşekkür ederim.
    Screenshot 2021-02-05 045942.jpg

Eger yapabiliyorsaniz, yapabilirsiniz. Tum bilgiler sizdeyse ve sistem izin veriyorsa bir sorun yok.

Dogum ulkesine Turkey yerine Tuvalu yazmis olabilirsiniz. Masum bir hata oldugu icin konsolosluk onu duzeltecektir, siz su an dolduracaginiz tum formlari dogru ve tam bilgilerle doldurun.

• Abim amerikan vatandaşı(amerikada yaşıyor) ve bende onun üzerinden Green Kart almak istiyorum.İşlemler nasıl oluyor? Abimin başvuru mu yapması gerekiyor?

• @crazycells
    Öncelikle merhabalar. Aileye dayalı vize kategorisinde tahminimce son aşamaya geldim. Benim sorum şöyle olacak; bu yapılan son açıklamalardan sonra aileye dayalı vize işlemlerinde 31 / 03 / 2021'e kadar bekleme durumuna mı giriyor. Yakın zamanda aldığım mailden anladığım kadarıyla bu saatten sonraki işlemlerimi Türkiye'deki konsolosluk ile gerçekleştireceğim.
    The National Visa Center (NVC) received all of the fees, forms, and documents that are required prior to attending an immigrant visa interview at a U.S. Embassy/Consulate General overseas.

NVC will work with the U.S. Embassy/Consulate General in ANKARA, TRKY to schedule an interview appointment for you. Once we have confirmed an interview date, we will send a notice to you, your petitioner and attorney (if applicable).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@leventolgun, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Abim amerikan vatandaşı(amerikada yaşıyor) ve bende onun üzerinden Green Kart almak istiyorum.İşlemler nasıl oluyor? Abimin başvuru mu yapması gerekiyor?

Evet, ilk iletiyi inceleyin. F4 kategorisinde basvuru yapacaksiniz.

Ayrintili bilgiyi su baslikta bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1423/f4-vize-sureci-abd-vatandaslarinin-kardesleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İlhanakbulut, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells
    Öncelikle merhabalar. Aileye dayalı vize kategorisinde tahminimce son aşamaya geldim. Benim sorum şöyle olacak; bu yapılan son açıklamalardan sonra aileye dayalı vize işlemlerinde 31 / 03 / 2021'e kadar bekleme durumuna mı giriyor. Yakın zamanda aldığım mailden anladığım kadarıyla bu saatten sonraki işlemlerimi Türkiye'deki konsolosluk ile gerçekleştireceğim.
    The National Visa Center (NVC) received all of the fees, forms, and documents that are required prior to attending an immigrant visa interview at a U.S. Embassy/Consulate General overseas.

NVC will work with the U.S. Embassy/Consulate General in ANKARA, TRKY to schedule an interview appointment for you. Once we have confirmed an interview date, we will send a notice to you, your petitioner and attorney (if applicable).

Evet, son asamaya gelmissiniz.

Artik sadece mulakat tarihinizi beklemelisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.6k

| | | |