Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

• @uzaysan cevap icin cok cok tesekkur ederim kucuk yasin abd icin tek avantaji bu olacak sanirim... o da tutarsa

• Merhaba öncelikle cevaplar için çok teşekkür ederim
    Kızım ABD vatandaşı ve biz Türkiye’de yaşıyoruz Türkiye’den benim için göçmenlik başvurusu yaptı 08-12-2021 de 05 Mart 2022 dosyanızı inceliyoruz şuan için anormal bir durum yok mesajı geldi.
    Benim sorum bundan sonraki süreç nasıl ilerler ve kaç ay sürer sizce .
    Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

@Gürman, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba öncelikle cevaplar için çok teşekkür ederim
    Kızım ABD vatandaşı ve biz Türkiye’de yaşıyoruz Türkiye’den benim için göçmenlik başvurusu yaptı 08-12-2021 de 05 Mart 2022 dosyanızı inceliyoruz şuan için anormal bir durum yok mesajı geldi.
    Benim sorum bundan sonraki süreç nasıl ilerler ve kaç ay sürer sizce .
    Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim

Vatandaşların sponsor olduğu greencard için kota yok. O yüzden hızlı ilerliyor. Ortalama bir sene sürecektir.

• Merhaba F4 vizesi için güncel sıranın nerede olduğunu nereden görebiliyoruz? Takip edilen bir site var mı?

• @ogermen https://egov.uscis.gov/processing-times/. Buradan dosyanız hangi servisteyse seçip bakabilirsiniz

• Referenced by  crazycells crazycells 

• Merhaba. F4 başlığına bir şey mi oldu yoksa ben mi bulamıyorum?

@crazycells

• @eeken bende bulamıyorum. Bir sorun var sanırım

• Merhaba f3 vizesi hakkında bilgisi olan varmı

• merhaba, bu topicle ilgili herhangi bir whatsapp grubu mevcut mudur?

• @gulderen_28 F3 vizesi göçmenlik başvurusu başladıktan sonra başvurunun sonuçlanmasını beklerken başvurabileceğiniz bir vize türüdür. Başvuruyu yaptınız ama daha sonuçlanmadı diyelim siz F3 vizesine başvuru yapıp eğer kabul edilirse ABD ye gidip orada başvurunuzun sonuçlanması bekleyebiliyorsunuz.

Durumunuza uygun vize alarak Amerika’ya gelin: Akrabalık Yoluyla Green Card başvurusu yapacak kişi önce durumuna uygun vize türüne ( F1, F2, F3, IR-1, IR-2, IR-5) başvurarak bir Amerika vizesi alır.Bu vizeyi alıp Amerika’ya gelen kişi göçmenlik başvurusu yapar. Amerika hükümeti akrabalık yoluyla Green Card başvurularında bir kota uygulamaktadır. Bu nedenle green card sonuçlanma süreleri biraz uzun sürebilmektedir. Başvuru sahibi evraklarını hazırladıktan sonra Amerika Dış İşleri Bakanlığı size verebilmek için göçmen vizesi kontenjanında vize numarası olup olmadığını kontrol eder. Göçmen Bürosu onay vermiş olsa bile hemen göçmen vizesi numarası alamayabilirsiniz ve bunun için yıllarca beklemeniz gerekebilir.

• Slm Benin sorum Ben ABD vatandaşıyım ır 5 babam için başvurdum süreci bekliyorum annem ve kardeşim için başvurmadım kardeşlik başvurusu geç vize verdikleri için annem ve kardeşim turist vizesi alsa ABD gelse orada başvurusunu yapabilirmiyiz bir sorun teşkil edermi
    Cevaplar için çok teşekkür ederim

• Slm Benin sorum Ben ABD vatandaşıyım ır 5 babam için başvurdum süreci bekliyorum annem ve kardeşim için başvurmadım kardeşlik başvurusu geç vize verdikleri için annem ve kardeşim turist vizesi alsa ABD gelse orada başvurusunu yapabilirmiyiz bir sorun teşkil edermi
    Cevaplar için çok teşekkür ederim

• @Mehdican-Büyükplevne bir de f4 var kardes statulu 16 yıl süren

• @oprmngr Aslına bakarsan bence başvuruyu başlatan kişinin yaşadığı eyalete de bağlı, mesela benim annem ABD vatandaşı, şuan Michigan da yaşıyor. 6 ay içinde vatandaşlık aldı yeminini etti ama arkadaşları varmış mesela New York ta yaşayan 2 senedir bekleyen varmış. Bence Aile sponsorlu başvurular için de böyle bir şey geçerli olabilir diye düşünüyorum yine de emin değilim.

• Merhaba abim abd vatandaşı . Kardeş kategorisinden basvuru yaparsak sponsor olduğu takdirde ne kadar ücret göstermek zorunda.
    Bugünlerde turist vizesine basvuracağım 2023 sonlarına doğru gün verilecek büyük ihtimalle bu süre zarfında aile dayanıklı göçmen vizesine basvursam turist vizesine etkisi olurmu acaba.. yada bu şartlarda en mantıklı yapmam gereken nedir. Şimdiden teşekkürler

• @medcezir, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba abim abd vatandaşı . Kardeş kategorisinden basvuru yaparsak sponsor olduğu takdirde ne kadar ücret göstermek zorunda.
    Bugünlerde turist vizesine basvuracağım 2023 sonlarına doğru gün verilecek büyük ihtimalle bu süre zarfında aile dayanıklı göçmen vizesine basvursam turist vizesine etkisi olurmu acaba.. yada bu şartlarda en mantıklı yapmam gereken nedir. Şimdiden teşekkürler

Kardeş kategorilerinin zaman araligi 7-12 yıl arası değişmekte. Bekleme süresi en uzun olan case türü ne yazık ki. Amaciniz turist vizesi ile gelip işlemlere buradan başlamak ise, yine aynı şekilde kardes kotaları uzun ve yoğun olduğundan herhangi bi hızlanma durumu olmayacak. Nihayetinde aynı şekilde beklemek durumundasınız. Sadece gezme/ ziyaret amaçlı turist vizesi almak istiyorsanız etki edeceğini düşünmüyorum. Ayrıca su da var. Beklerken out of status olacak. 10 yıl sürecek olan bi case icin tutsak kalmak anlamsız olacaktır usa içinde. Ama yine de tecrübe sahibi arkadaşların cevapları daha bağlayıcı olacaktır bu detay icin.

• @Tugba Siz hangi başvuru kriteriyle gittiniz? ayrıca ABD de mi yaşıyorsunuz şuan?

• My daughter and I have green cards, and I’ve applied for my husband to have one too
    after 2 years an approval came from USCIS and now they need payments and supporting papers like tax income payment ..
    We haven’t been living in the US since we got our cards and I’ve never paid income taxes there
    I live in Turkey and pay my taxes here
    They also requested that I provide evidence for income that I can sponsor my husband, but again my earnings are in TRY not in USD and therefore the amount needed per year to be over poverty line in inefficient due to currency spikes over the past years

My question is: is there an exception for our situation
    Is it ok if I present my income and tax income from where I live.. or would it result in a case denial

There are some fees to pay can only transfer from bank account, even dont have an account in USA

• @efooja you should find yourself a sponsor in america

• Herkese selam öncelikle

Sizlere sormak istediğim bir soru var öncelikle

Annemin kardeşi yani benim dayım uzun yıllardır USA vatandaşı kendisi vatandaş olduğu için bana sponsor olup bana green card aldırabilirmiyiz?

Cevap verenler için şimdiden tsk.

Benzer Başlıklar

• 22
  • 2908
  • 2
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |