Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

• Herkese merhaba, aklima takilan sorular icin uye oldum, belki sizlerin tecrubeleri yardimci olur. Esim cifte vatandas ama Amerikada kisa sure yasamis ve calisma gecmisi yok. 3 senedir evliyiz, seneye Amerika macerasi baslayabilir ama aklimizda sorulardan bir tanesi; ben Amerika'ya turist vizesi ile giris yapacagim. Giristen sonra bir sure bekleyip statu degisikligine gidip green card'a basvurabilir miyim? Ikincisi; esim de ise baslayacak, onun maas bordrosu ya da is kontrati bize sponsorluk icin yeterli olur mu?

• @İlhanakbulut merhaba. Ben de benzer bir dönüş bekliyorum. Birkaç sorum var sakıncası yoksa. * income ı karşılamayan nokta 2019 vergi beyannamesine göre mi belirlendi, yoksa current belirttiğiniz rakama göre mi? Yani current income a yazdığınız rakam da karşılamıyor muydu? * 9 ay önce mi gelmiş, peki bu sürede interview tarihinizle ilgili bir bilgi alamadınız mı?

• @hulyaek Açıkcası tarayacılarda sıkıntı olduğu için önceden gözükmüyordu bu mesaj bugün öylesine tekrar bir giriş yaptım ve yeni farkettim bu mesajı.Zaten malum sebeplerden dolayı interview tarihinde de bir gelişme yok.Yıl sonuna kadar kapalı bildiğiniz üzere.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İlhanakbulut, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells Öncelikle merhabalar.Aileye dayalı başvurumda sponsorum babam oldu.Sonrasında evraklar onaylandıktan sonra; ..... does not meet the minimum income requirement to sponsor the intending immigrants for this case. The consular officer will make a decision regarding this requirement at the time of the interview. For more information, please visit https://www.uscis.gov/i-864p. To avoid delays, an additional Affidavit of Support Form I-864 for a joint sponsor may be submitted. FINANCIAL SPONSORSHIP RESPONSIBILITIES: Financial sponsors, joint sponsors, and applicants should be aware of responsibilities when signing an I-864 and the consequences for a sponsored immigrant's acceptance of federal means-tested public benefits. For more information visit https://nvc.state.gov/aos.

Anladığım kadarıyla babamın sponsor olması yetersiz görülüyor.Bu mesaj bana 9 ay önce gelmiş.Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim.İlave bir sponsor mu eklemeliyim.İlave olarak bu gibi durumları göz önünde bulundurarak bankada 18-20k (USD) arası bir nakitim de bulunmakta.

Bilgileri imzaniza tasimayi unutmayin.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Yeterli olup olmadigina konsolos karar verecek, ilk iletileri okudunuz mu? Orada konsoloslugun neleri kabul edecegi yaziyor. Oradan yeterli olup olmadigina bakmalisiniz. Eger yeterli degilse o durumda baska bir sponsor bulmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhn21, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Herkese merhaba, aklima takilan sorular icin uye oldum, belki sizlerin tecrubeleri yardimci olur. Esim cifte vatandas ama Amerikada kisa sure yasamis ve calisma gecmisi yok. 3 senedir evliyiz, seneye Amerika macerasi baslayabilir ama aklimizda sorulardan bir tanesi; ben Amerika'ya turist vizesi ile giris yapacagim. Giristen sonra bir sure bekleyip statu degisikligine gidip green card'a basvurabilir miyim? Ikincisi; esim de ise baslayacak, onun maas bordrosu ya da is kontrati bize sponsorluk icin yeterli olur mu?

Turist vizeniz var mi?

Turist vizesini ABD'de gocmenlik surecine baslamak amaciyla kullanip ABD'ye giris yapamazsiniz, ABD'ye giris icin baska nedeniniz olacak mi?

Su basligin ilk iletisini inceleyin isterseniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

Eger esiniz gelecek yil ABD'ye girmeyi planliyorsa, neden su an IR-1 surecine baslamiyorsunuz? Zaten 1 yillik bir surede size de sira gelmis olacak. Mulakat sirasinda sponsorluk sartlarini saglamaniz ya da saglayan bir sponsor bulmaniz yeterli. Oncesinde sponsorluk sartlarini saglamasaniz da, ilgili belgeleri gondermeniz durumunda sorun cikmiyor. Su basliktaki bilgileri inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

• @crazycells evet turist vizem var. Evlendikten sonra 2 kez turistik olarak giris yaptim. Bir sonraki sene icin yine turistik olarak giris yapacagim, esimle beraber. Esim orda is durumu uygun bir yer bulabildigi takdirde calismaya baslamak istiyor. Is durumu olmadigi takdirde, tekrar geri donebiliriz. Bu yuzden burdan basvurmak yerine, orda bazi seyleri garantiye aldiktan sonra basvurmayi dusunuyorum. Tabi Amerika'da islemler de daha kisa surede sonuclaniyor, bir diger sebebim de bu. Tabi boyle bir olasilik var mi onu dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhn21, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells evet turist vizem var. Evlendikten sonra 2 kez turistik olarak giris yaptim. Bir sonraki sene icin yine turistik olarak giris yapacagim, esimle beraber. Esim orda is durumu uygun bir yer bulabildigi takdirde calismaya baslamak istiyor. Is durumu olmadigi takdirde, tekrar geri donebiliriz. Bu yuzden burdan basvurmak yerine, orda bazi seyleri garantiye aldiktan sonra basvurmayi dusunuyorum. Tabi Amerika'da islemler de daha kisa surede sonuclaniyor, bir diger sebebim de bu. Tabi boyle bir olasilik var mi onu dusunuyorum.

Siz bilirsiniz. Eger Turkiye'de vize alip giris yaparsaniz, ABD'ye girdikten sonra calisma izniniz oluyor. Diger turlu ABD'de calisma izninin gelmesini bekleyeceksiniz. Bilginize.

• @crazycells tesekkurler cevabiniz icin.

• Merhaba,

Kizim ABD vatandasi oldugu icin Green Card basvurusunda bulundum ve su an evraklar NVC'de. Cok yerde baktim ama cevaba rastlayamadim. Benim 2. evliligim ve simdiki esim kizimin annesi degil. Benimle beraber esim de basvuru yapabilir mi? Esimin kizimla baglantisi olmadigi icin basvuru yapamayacagini dusunuyorum. Buyuk ihtimalle ben Green Card aldiktan sonra benim uzerimden basvuru yapma hakki olacaktir. Bilgisi olan yardimci olursa simdiden cok tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alibilen, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba,

Kizim ABD vatandasi oldugu icin Green Card basvurusunda bulundum ve su an evraklar NVC'de. Cok yerde baktim ama cevaba rastlayamadim. Benim 2. evliligim ve simdiki esim kizimin annesi degil. Benimle beraber esim de basvuru yapabilir mi? Esimin kizimla baglantisi olmadigi icin basvuru yapamayacagini dusunuyorum. Buyuk ihtimalle ben Green Card aldiktan sonra benim uzerimden basvuru yapma hakki olacaktir. Bilgisi olan yardimci olursa simdiden cok tesekkur ederim.

Saniyorum ki dediginiz durumda step-parent icin basvuru yapilamiyor. Yani once sizin Green Card almaniz gerekiyor, sonra da kendi esinize sponsor olmalisiniz.

Fakat emin olmak adina bunu Muslu Hukuk Burosu'na da soralim. Surada yeni bir baslik olusturabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

Sorunuzda yeni esinizle evlendiginiz zamani da yazin (o tarihte cocugunuz hangi yastaydi?) Cevabi etkiliyor olabilir...

• Benim babam ABD vatandaşı 10 yıl önce bana istek yaptı. ( f3) Babam vefat etti istek düştü mü? Çocuklarım şu anda yaş sınırına takıldı. Şu anda bana da çıkmadı. Çocuklarım green card çekilişine katılmalı mı? katılsa bile ayrı ayrı mı katılmalı? Biri 20 yaşında diğeri 24 diğeri 27 yeni evli

• @evanur12 Bildiğim kadarıyla talepte bulunan kişinin vefat etmesi durumunda işlemler devam edemiyor. Hem siz hem çocuklarınızın her birinin başvuru yapması daha iyi olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evanur12, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Benim babam ABD vatandaşı 10 yıl önce bana istek yaptı. ( f3) Babam vefat etti istek düştü mü? Çocuklarım şu anda yaş sınırına takıldı. Şu anda bana da çıkmadı. Çocuklarım green card çekilişine katılmalı mı? katılsa bile ayrı ayrı mı katılmalı? Biri 20 yaşında diğeri 24 diğeri 27 yeni evli

Ozel durumlardan dolayi hala devam etme sansiniz olabilir. Size tavsiyem bir gocmenlik avukatina danismaniz ve durumunuzu acik bir sekilde tartismaniz. Bir ayricaliga sahip olabilirsiniz.

"reinstatement of immigrant petition on humanitarian grounds" diye bir durum var; bu basvuru, vize sponsoru vefaat etse de dosyayi aktiflestirebiliyor, ama tabii bazi sartlari saglamaniz gerekiyor. Bu konuyu bir gocmenlik avukatiyla konusmaniz daha iyi olur, cunku ozel bilgiler vermeniz gerekebilir.

• merhaba, yaklaşık iki senedir greencardli olarak ailecek amerikadayiz, bir kisi hariç.. ablam
    (24) yasi tutmadigi gerekçesiyle babama çıkan greencard cekilisinden yararlanamadı. bu sene amerikaya gelmek istiyor ziyaret amaçlı ama turist vizesinin onun icin riskli olduğu söyleniyor. red almasını istemiyorum acaba hangi tur vizeye başvurması mantıklı olur? (ben dil okuluna yazılsın öğrenci vizesi alsın diye düşünüyorum?)

• @crazycells yönlendirmesi sonucu bu başlığa girip okumaya başladım. Anladığım kadarıyla F4 vizesi için bekleme süresi 10+ yılı bulabilmekte, eşimin erkek kardeşi green card sahibi, önümüzdeki yıl ABD vatandaşı ile evleniyor. Kardeşi dolayısıyla vize almamız zor gibi, eşim-kızım ve benim için DV-2022 haricinde (o bildiğimiz bir süreç) başka green card ya da oturum izni alma şansımız var mıdır ? Bir de I-130 form ile F4 vizenin farkı nedir ? İkisi de aynı şey gibi geldi ama sanırım bir farkı var. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

merhaba, yaklaşık iki senedir greencardli olarak ailecek amerikadayiz, bir kisi hariç.. ablam
    (24) yasi tutmadigi gerekçesiyle babama çıkan greencard cekilisinden yararlanamadı. bu sene amerikaya gelmek istiyor ziyaret amaçlı ama turist vizesinin onun icin riskli olduğu söyleniyor. red almasını istemiyorum acaba hangi tur vizeye başvurması mantıklı olur? (ben dil okuluna yazılsın öğrenci vizesi alsın diye düşünüyorum?)

Herkesin durumu ve hayati farkli oldugundan direkt bir vize onerisi yapmak cok zor olur. Ayrica butun aile uyeleri Green Card ile ABD'de iken gercekten de dil okuluna katilacagina ikna olmama ihtimalleri yuksek bence. H1B veya L vizeleri gibi gocmenlige de izin veren vizelere goz atin isterseniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adnan-Sohtorik, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells yönlendirmesi sonucu bu başlığa girip okumaya başladım. Anladığım kadarıyla F4 vizesi için bekleme süresi 10+ yılı bulabilmekte, eşimin erkek kardeşi green card sahibi, önümüzdeki yıl ABD vatandaşı ile evleniyor. Kardeşi dolayısıyla vize almamız zor gibi, eşim-kızım ve benim için DV-2022 haricinde (o bildiğimiz bir süreç) başka green card ya da oturum izni alma şansımız var mıdır ? Bir de I-130 form ile F4 vizenin farkı nedir ? İkisi de aynı şey gibi geldi ama sanırım bir farkı var. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Eger anneniz veya babaniz hayattaysa belki onlar uzerinden de bir sansiniz olabilir, once onlarin Green Card sahibi olmasi gerekiyor tabii. Ilk iletide hangi statude basvuru yapilabilecegini gormussunuzdur zaten.

Eger calisma vizesi ile ABD'ye gelmeyi planlamiyorsaniz, o durumda aile sponsorlugu disinda sadece DV2022 kaliyor...

F4, vize kategorisinin ismi... I-130 ile, bu surece baslamak icin dolduracaginiz ilk formun ismi...

• @redur47 Teşekkür ederim. Peki benim bu isteğimin reddi ve vizeye de daha önce başvurmuştum ve reddedilmiştim. Bu nedenlerden dolayı şansım azalır mı çekilişte? Ve evli olan oğlumu da çekilişe benim üzerinden katılmalı mı?

• @evanur12 21 yaşın üzerindeki çocuklarınız sizin lotteryi kazanmanızdan faydalanamıyor. kendisinin de kendisi için başvuru yapması gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evanur12, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@redur47 Teşekkür ederim. Peki benim bu isteğimin reddi ve vizeye de daha önce başvurmuştum ve reddedilmiştim. Bu nedenlerden dolayı şansım azalır mı çekilişte? Ve evli olan oğlumu da çekilişe benim üzerinden katılmalı mı?

Cekilisteki sansinizi etkilemiyor, maalesef evli olan veya 21 yas ustundenki cocuklarinizi ekleyemiyorsunuz.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 41
  • 10445
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |