Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Kardesime sponsor olmaya calisiyorum ve case denied. original birth certificate istendi hastaneden verilen dogum belgesini kabul etmeyip rfe yolladilar. Yanit olarak vukuatli nufus kayit ornegi ve yeminli tercumesini yolladim ve case denied dendi orijinal dogum belgesini yollamadiniz diye. Hangi belge dogrusu olmaliydi bilen var mi? Appeal yapsam basarili olur muyum ve avukatsiz hallolur mu?

• @nativity biz de vukuatlı nüfus kayıt örneğini yeminli tercümana çevirttirip yükledik bir sıkıntı çıkmamıştı. Yalnız kardeşinize sponsor olup Gc alma süreci çok uzun sürecek biliyorsunuz değil mi?

• @Bberturk evet surecin uzunlugunu maalesef cok uzun. Ben de evlilik vizesi alirken vukuatli nufus kayit ornegi yuklemistim ve kabul edilmisti dogum belgesi yerine fakat bu nvc asamasindaydi. Kardes icin dogum belgesi uscis tarafindan ilk asamada isteniyor. Neyi istediklerini cozemedim dogrusu.

• Öncelikle böyle bir platform kurduğunuz için teşekkür ederim.
    18 Mayıs 2022 de başvurumuzu yaptık.
    Oğlum 2 senedir İngilterede okuyor. Londrada yarı zamanlı bir işte çalışıyor. Borsada cüzi bir gelir elde ediyor,bankada birikimi, TR de evi ve arabası var.
    Amerika için komik bir gelir olsada Ben ve eşim emekliyiz.
    Sormak istediğim; oğlumun 2 senedir ülke dışında olması ve sabit bir gelirinin olmaması sponsorluğunu olumsuz etkiler mi.
    Teşekkür ederim.

• Merhabalar,
    Texas service Center da evlilik ile süreci başlattık. Priority date 03/03/2023 notice date 03/08/2023 şu an biyometrik randevusu bekliyorum. Acaba süreç nasıl işliyor. Ne kadar sürer tecrübe ve geri dönüşleriniz çok değerli ve şimdiden teşekkür ederim

• Merhabalar. NVC’deki dosyaya hangi siteden bakıyoruz?

• Bu ileti silindi!
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @nativity ben de ablama green kart başvurusu aşamasındayım ve kafam karıştı açıkçası. Vukuatlı nüfus kayıt örneğini neden kabul etmediler ki , biz de onu tercüme ettirip yükleyecektik. Ne yapacağımızı anlayamadım valla.

• Herkese merhaba evlilik üzerinden Green Card'a 1 sene önce başvurduk benim için eşim abd vd. Son geçen ay bana 2. Kez l 193 doktor raporunu tekrar yaptırmamı istediler ve yaptırdım gönderdim akabinde 2 hafta geçti 19 mayıs ibarile bir mail aldım o mailde nvc sisteminde your permanent residence cartınızı adresinize gönderdik diye bir yazı okudum bunun ne anlama geldiğini baba söylemişsiniz teşekkürler.

• @Yıldırım, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Herkese merhaba evlilik üzerinden Green Card'a 1 sene önce başvurduk benim için eşim abd vd. Son geçen ay bana 2. Kez l 193 doktor raporunu tekrar yaptırmamı istediler ve yaptırdım gönderdim akabinde 2 hafta geçti 19 mayıs ibarile bir mail aldım o mailde nvc sisteminde your permanent residence cartınızı adresinize gönderdik diye bir yazı okudum bunun ne anlama geldiğini baba söylemişsiniz teşekkürler.

Hayirli olsun I-551 yani greencard

• Yazildi ise bulamadim
    Daha once GC sahibi kisi anne babasina basvuruyordu 6 yerine 12 suruyordu ama alanlarda var
    Kalktimi bu artik takip edemiyoruz USCIS cosukuyu veriyor
    karsimamasi icin
    Kiside GC var (vatanadasliga 1 sene var )
    Zaten ABD icinde olan babasina (B1 Turist)
    GC I-485 doldurabiliyormu.
    Yurt disindan olmuyor biliyorum.

• @goku340634 Yani gelecek olan green cardmı

• hangi asamada oldugunuza bagla EAD da olabilir daha once EAD aldi iseniz ve son asamada iseniz Green Card usps tracking number veriyorlar size zaten

• Abim Amerika vatandaşı. Annem için green card başvurusu yaptı. Annem bu senenin sonunda büyük ihtimalle green card sahibi olacak. Ben 21 yaşın altındayım. Annemin bana green card başvurusu yapma gibi bir durumu var mı veya bazı sitelerde gördüm annem alınca bana da veriyorlarmış. Lütfen bu konuda bir bilgi verir misiniz?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Claudia J. Muslu Claudia J. Muslu 

• @zorbacie ne kadar süre önce başvuru yaptı annenize ben de bunu merak ettim

• @azizozy merhabalar göçmen avukatların youtube da depremzeler ile ilgili bir yayınlanan youtube vidoları var İzleyebilirsiniz..

• ⭐⭐⭐

@zorbacie, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Abim Amerika vatandaşı. Annem için green card başvurusu yaptı. Annem bu senenin sonunda büyük ihtimalle green card sahibi olacak. Ben 21 yaşın altındayım. Annemin bana green card başvurusu yapma gibi bir durumu var mı veya bazı sitelerde gördüm annem alınca bana da veriyorlarmış. Lütfen bu konuda bir bilgi verir misiniz?

Evet anneniz green card alırsa size vatandaş olduktan sonra sponsor olup sizide ABD’ye götürebilir.

• Merhaba, Greencard için seçilmiş biri nasıl kardeşine oturum vizesi alır? Annem birinci derece olduğu için ona alsam, annem de kardeşime alabilir mi?

• @timtim Şubat ayında başvurdu.

• ⭐⭐⭐

@Summer-0 maalesef böyle bişey mümkün değil ancak siz vatandaş olacaksınız ondan sonra F4 kategorisinde kardeşinize sponsor olacaksınız F4 vizelerin bekleme süresi ise ortalama 15-17 yıl

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |