Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a taşınma süreci

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@levendt1, içinde söyledi: Houston'a taşınma süreci

Selamlar,
    27 Eylül itibariyle Austin'e geliyoruz. Bu forum ve Youtuber arkadaşlar sağolsun epey bilgi aldık. Önce 2 hafta kadar otelde konaklayacağız, bu arada apartman araştırmamızı tamamlamayı ve tutmayı planlıyoruz. Aranızda çocuğu 5 yaşları civarı olan var mı? yakında Anaokuluna başlayacağı için hem iyi okul olup hemde uygun kiralık yerleri bulmakta zorlanıyoruz. Apartmanı kısa dönem kiralayıp daha uzun süreli bir araştırma yapmak ta bir alternatif sanırım. Her yorum değerlidir, tecrübe ve fikirlere açığız.

Emlak arama sitelerinden (Trulia, Zillow ve HAR gibi) bakarken okul puanlarini gosteriyor. Genelde 7 puan ve ustu olanlar iyi oluyor.

• Herkese merhaba,

Umarım doğru konu başlığına yazıyorumdur. Arkadaşlar Greencard sürecimiz tamamlandı, biletimizi de aldık hayırlısıyla 17 Ekim'de usa yolcusuyuz. Genelde herkes Houston'a gidiyor öncelikli olarak, biz de açıkcası ilk aşamada Houston'a gitmeyi düşünüyoruz. 3-4 gün Houstonda kalıp orayı gezmeyi planlıyoruz. Fakat yaptığımız araştırmalara göre ve iş imkanlarına göre Dallas daha fazla cazip gelmeye başladı. Bu yüzden Houston'dan sonra 4-5 gün de Dallas'da kalmayı planlıyoruz. Sanki Dallas'a yerleşeceğiz gibime geliyor fakat gitmeden görmeden henüz karar vermiş değiliz.

Benim sizden (tecrübeli arkadaşlardan) bir beklentim var, Houston'a indiğimizde oradan araba kiralayıp, sonrasında Dallas'da arabayı bırakmak maliyet açısından uygun olur mu veya nasıl bir çözüm tavsiye edersiniz? Sonuçta araba olmadan nje şehiri tanıyabiliriz, ne de işlerimizi halledebiliriz. bu şartlar altında uygun ücrete nasıl ve nereden araba kiralamak lazım?

Selamlar

• ⭐⭐

@tractor12 Merhaba Öncelıkle hayırlı olsun. Aynı mantıkla aylarca arastırma yapmıstım. houston havaalanından araba kıralayıp - drop off u dallas fortworth airporta bırakırsanız herhangı artan bır maliyet görmemiştim. (aynı şirketin hemen hemen butun havaalanlarında acentası oluyor)

• @HockeyUmpire2 Çok teşekkürler dilekler için öncelikle. Özellikle tavsiye ettiğiniz bir şirket var mı, bizde açıkcası bir de jackrussell var yanımızda. Araba kiralarken söylemeyi düşünmüyorum köpeği. Bırakırken de çok temiz bırakacağımızdan eminim. Fakat söylemek gerekir mi ne dersiniz? Bir de tavsiye şirket adı verirseniz sevinirim.

• ⭐⭐

@tractor12 Biletinizi hangi firmadan aldınız bılmıyorum ama mesela ben skyscanner 'dan bıletımı aldığımda hemen yan tarafında arac kıralama fırmaları cıkıyor. global fırmalardan almanızı onerırım. sıze lınk atıyorum burdan bakabılırsınız. https://www.skyscanner.com.tr/araba-kiralama?pick_up_date=2019-10-21&drop_off_date=2019-10-28

• @tractor12 arguscarhire.com, holidaycars.com, expedia gibi sitelerden kontrol edebilirsiniz. Bu siteler bir çok firmandan teklifleri aynı anda gösterir. Nasıl bir araç istediğinize göre, teklifleri inceleyebilirsiniz. Ek opsiyonlar göre fiyatlar değişmekte. Mesela biz ilk gelirken, argus üzerinden Alamo firmasından raba kiraladık. Base ücret diğerlerinden yüksek görünmesine rağmen, navigasyon ücreti eklenince fiyat diğerlerinden daha uyguna geliyordu. Ek olarak genelde sınırsız mileage olarak arabalar kiralanıyor ama bazen mil sınırı konulabiliyor. O konuya dikkat edin.
    Son olarak da Türkiye'den ( Turkiye IP'si ile sizi turist olark farzediyor siteler)araba kiralamak daha ucuza geliyor. Kira bedelleri aynı olsa bile, insurance optionları genelde USA içi daha pahalı. Ben şahsen insurance olmadan araba kiralamayı önermem, ufak da olsa bir kaza sonucu maddi olark zorlanabilirsiniz.

Pick-up ve Drop-off un farklı noktalar olması durumda genelde transfer ücreti yansıtırlar. Kiralama şartlarını iyi okuyun. Orada sonradan charge edilir gibi bir ibare olabilir. Houston Dallas arası 3.5-4 (~240 mil) saatlik yol. Bir kişini o arabayı getirmesi için 7-8 saat harcaması ve 480 mil yol yapması gerekir. Bedavaya o hizmeti vermezler.

• @sigmoidalmammal Bu bilgi çok iyi oldu. Ben de tam tersine amerika IP'li bir makinadan login olarak işlem yapıyordum, belki daha avantajlı olur diye. Bu şekilde bir test edeceğim.

• Hakikaten Budget'te çok farketti. Türkiye vatandaşı olarak kiralama yapınca 10 gün için 393 USD tuttu, Amerikadan rezervasyon yapınca 585 (normal fiyat) + 305 (Vergiler) + 463 (Opsiyonel) toplamda 1354 USD tuttu. Resmen soygun yaa :)) Şaka bir yana, acaba amerikadayken de sürekli araba kiralama ihtiyacımız olursa, hep Türkiye vatandaşı olarak seçerek kiralama yapabilir miyiz düşünmüyorum değil, ciddi bir fiyat farkı var.

• Delivery kazançlari ortalama günlük ve haftalık ne kadar acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido aşağıdaki linkten bir göz at istersen bir ara sohbet dönmüştü

https://yesilkartforum.com/forum/topic/652/amerika-da-uber-eats-doordash-ve-pizza-delivery-yapmak/682

• @ayvalik10 ,

Teşekkürler kontrol edeceğim.👍

• evet arkadaşlar houston hakkında guncel bilgi aktarabilecek var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doguStone bir soruyu bir yerde sorarsan sana o kanaldan cevap yazarlar. Farklı farklı yerden yazarsan cevap yazacakların aklı karışır. Sana zaten @denizci10 açıklama yaptı hala ne arıyorsun ki. İki yerden birinde ki iletini silersen çok daha sağlıklı cevap alırsın.

• ⭐⭐⭐⭐

@doguStone ayrıca herkesin durumu birbirinden farklıdır. Yani benim beğendiğimi siz beğenmezsiniz ya da tam tersi. Ne aradığınız ile de alakalı. Ayrıca aynı şeyleri sorup başka sonuçlar da beklemeyin. @ayvalik10 abimin dediği gibi farklı cevaplar almazsınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |