Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @roccorocco Tek kişi iseniz yeterli olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells selam. Mali yeterlilik için 9500 usd yeterli olurmu? Daha fazla gösteremiyorum şu an. Randevu Ekimin ilk haftası. Tamamlamak için ertelesem mi randevuyu?

sayin @entelman 'in dedigi gibi tek kisi iseniz bence de yeterli olacaktir. Tabii son karar konsolosun 🙂 Fakat bu nedenle erteleme yapmamalisiniz, zaten yeterli bulunmazsa size ek sure tanirlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

📢 DV2018 Talihlileri lutfen bilgilerindeki son guncellemeleri yapsinlar. 1 hafta sonra dokumani kilitleyecegim.

• Merhaba arkadaşlar,
    10 Eylül günü vize görüşmem gerçekleşti. Ertesi gün gelen e-posta ile idari işleme kaldığım bildirildi ve DS-5535 formunu aynı gün doldurarak gönderdim. 19 Eylül’de işlemler tamamlandı. 20 Eylül’de vizem onaylandı ve 21 Eylül günü pasaportumu teslim aldım. Başvuru sürecinin başından beri yardımlarını esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

• Merhaba arkadaşlar,
    Bugün JFK den giriş yaptım. Vatandaş bölümünü takip ettim. Diğer ülke vatandaşları kısmı çok yoğundu. Tüm işlemim 1 dk sürdü. Zarfı aldı açtı, pasaporta mühür vurdu, kameraya bak dedi ve sonrasında güle güle dedi. Hepsi bu kadar sürdü. Bu kadar basit olacağını düşünmemiştim:)

• Hayırlı olsun. Hoşgeldiniz...bizimki uzun sürmüştü nedensizce...

Houston da bol şans. Sormak istediğiniz bir şey olursa çekinmeyin...

• @ewooo DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Bu arada esimin ve cocugumun green card mulakati guzel gecti ve onaylandi.ilk evraklari teslim ederken evlilik cuzdani fotokopisini istediler onu unuttumusum cok sinirli 55 60yaslarinda bir bayan yok Asli var deyince ama biz istemistik yaziyor listede dedi bende hic ses cikarmadim 2 adet fotografi nufus kayit ornegi ve sabika kaydini her bireyin kendi pasaportunun icine koyun dedi ben hepsini bir koydum ben ayri ayri koyun dedim dedi gergin bir tavirla benimde elim ayagima dolasti bi sikinti cikarcak diye sonra sinirli bir sekilde verin bana dedi evlilik cuzdaninin aslinida verin dedi sonra sizi yeniden cagiracagiz dedi tabi hanim orda bana saydiriyor nasil unuttun bu kadin bi sikinti cikarcak dedi ama sukur oyle olmadi gorevli esime amerikanin neresine yerlesceksiniz siz calisacakmisiniz cocugada bir iki saka yaptiktan sonra tebrikler vizeniz onaylandi ve buyuk mutluluk hic gerek yokken ailemi 7 hazirandaki gorusmeye goturmeyerek buyuk riske attigim ailemi amerikaya goturme firsatini son eylulun 30a gunler kala son Anda tekrar elde ettim tesekkurler konsolosluk bana bu firsati tekrar tanidigin icin ve tesekkurler forumdaki herkese bana bu yolda destek olduklari icin umarim herkes sorunsuz alir ve gider 2019 kazananlarina simdiden basarilar

Merhaba ewooo ,

Anlamadığım kısım siz vizeniz onaylandı amerikaya giriş yaptınız , sonra gelip eşiniz ve çocuğunz için mi vize görüşmesine girdiniz? Bu mümkünmüydü ?

• SSN konusunda da deneyimimi paylaşmak istiyorum arkadaşlar. Faydası olabilir.

Adres değişikliği giriş yapamadan önce yapmıştım. NY den giriş yaptım ve Manhattan da buluna Social Security Card service ofisine geldim. Basit bir doküman var, dolduruyorsunuz. Daha sonra aldığınız sıraya göre çağrılıyorsunuz. Ben SSN numaramı ogrenmek için gittim ancak henüz erkendi. SSN başvurusunu aldılar ve iki hafta sonra adrese geleceğini söylediler. Verdiğim yeni adresi orada tekrar verdim. Onu yazdılar. İki gün sonra gelip, SSN numarami öğrenebilecegimi söylediler.

Bu şekilde bir surec

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maksakal DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

SSN konusunda da deneyimimi paylaşmak istiyorum arkadaşlar. Faydası olabilir.

Adres değişikliği giriş yapamadan önce yapmıştım. NY den giriş yaptım ve Manhattan da buluna Social Security Card service ofisine geldim. Basit bir doküman var, dolduruyorsunuz. Daha sonra aldığınız sıraya göre çağrılıyorsunuz. Ben SSN numaramı ogrenmek için gittim ancak henüz erkendi. SSN başvurusunu aldılar ve iki hafta sonra adrese geleceğini söylediler. Verdiğim yeni adresi orada tekrar verdim. Onu yazdılar. İki gün sonra gelip, SSN numarami öğrenebilecegimi söylediler.

Bu şekilde bir surec

SSN konusunu surada paylasmaniz daha yararli olur:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/165/social-security-number-ssn-ve-basvurusu

• @nevermore bende mumkun degil zannediyordum ama mumkunmus aynen oyle oldu ben geldim amerikaya 2ay sonra onlara randuvu talep ettim gittim onlarada aldim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ewooo DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@nevermore bende mumkun degil zannediyordum ama mumkunmus aynen oyle oldu ben geldim amerikaya 2ay sonra onlara randuvu talep ettim gittim onlarada aldim

Bulundugunuz DV sureci bitene kadar diger aile uyeleri de bu sans kullanabilir. Bunun icin konsolosluktan izin almak yeterli, KCC ile iletisime gerek yok.

• Bu arada bu başlık 1 milyon görüntülemeye ulaşarak bir rekor kırmış 🙂

• Kazanan arkadaşlar hayırlı olsun.. Amerikaya gitmeden önceki ingilizce durumunuz nasıldı? Şu an nasıl? Kendinizi nasıl geliştirdiniz?

• @ahmet-böcüoğlu DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Kazanan arkadaşlar hayırlı olsun.. Amerikaya gitmeden önceki ingilizce durumunuz nasıldı? Şu an nasıl? Kendinizi nasıl geliştirdiniz?

Anlıyabiliyodum ama konuşamıyodum 🙂 şimdi de aynı şaka bir yana intermediate yakın ingilizcem vardı üç ay geçti her şeyi yapabildim sıkıntı yaşamadım. Tavsiyem gelmeden çalışmak tabi ki ama uygunlamalar var konuşma yapılan onları şöyle en kötü bir iki ay denemeniz forumda ayrı bir bölümü var önerileri bulabilirsiniz. Orada

• Herkese merhaba.USCIS ödemenin süresi varmı benim vize onaylanalı 1 ay oldu daha ödemeyi yapmadım ay sonu ödemeyi düşünyorum geç kalırmıyım bilgisi olan varsa yardımcı olabilitmisiniz

• ⭐⭐⭐⭐

@ewooo @nevermore aynı yolu bende deneyeceğim. ds-260 formunda eşimi doldurdum. Ben mülakatı tamamladım. Vizemi aldım. Ancak mülakata eşim katılmadı. Yalnız eşimin 30 Eylül 2019 kadar mülakata geleceğini söyledim. Bu şekilde görüşme dosyama kayıt aldırdım. Bakalım benim içinde mümkün olursa ve USA iş olayımı fixleyip orada kısa sürede normal yaşama dönersem. Eşimi bu şekilde USA transfer edeceğim. Başaramaz isem 10 yıllık vize ile her yıl 6 aylık giriş çıkış yapacak.

• ⭐⭐⭐⭐

@maksakal hayırlı olsun. kolay gelsin. şansın bahtın açık olsun.

• @turan93 Geç kalmazsınız, ödemeyi genelde insanlar vize alıp ABD'ye giriş yapmadan hemen önce ödüyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Bu arada bu başlık 1 milyon görüntülemeye ulaşarak bir rekor kırmış 🙂

Ben de firsattan istifade biraz istatistik paylasayim... ekran goruntusunu biraz once aldim.

Uzun bir suredir forumun sayfalarinin son 30 gunluk goruntulenmesi 1 milyonu geciyor ya da milyona cok yaklasiyor sayin @entelman. Gerci bu konu bazinda goruntulenme degil, tum sayfa ve konularinin toplam tik sayisi. Ama aylik 40.000 farkli kisiye ulasabiliyor forum... Sayfalarin paylasilip, insanlari bilinclendirmesi sevindirici bir durum, en azindan forumun amacina ulastigini gorebiliyoruz. 🙂

alt metni

• Hic sikinti olacagini zannetmiyorum ama yinede risk @redsat2000

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |