Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sn @crazycells merak ettiğim bir konu var. Örneğin ilk girişi ekim de yapacağız. Ama pasaportumuzun başına bir şey geldi ve kayboldu 30 Eylül’den sonra. O zaman green card iptalmi oluyor.

Evet, maalesef vizenizi tekrar basamayacaklari icin bahsettiginiz durumda Green Card alamazsiniz diye tahmin ediyorum. ABD'ye ilk girisi de yapmadiginiz icin gocmen kabul edilmeyeceksiniz (dolayisiyla boarding foil ve SB1 yollari da kapali). Normalde bir vizeyi yenilerken yeni bir vize numarasiyla basiyorlar, o nedenle yeni bir vize gibi oluyor; yani eski vizenizin aynisini yeni pasaporta basmalari mumkun degil gibi. Yapabileceginiz tek sey, konsoloslukla iletisime gecip herhangi bir yol olup olmadigini sormak olur, ama benim aklima hicbir yol gelmiyor maalesef o nedenle boyle bir durumda cok umitli olmamanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lerador DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese Selamlar, vizemiz onaylandı yanıtını aldık en sonunda, sabah 7:40 ta kapıdaydık 7:44 te içeri alındık, 8 randevusuyduk ve tüm işlemler 9 da bitti ve çıktık. Eksik evrak yoktu( fazla evrak vardı:)) ilk aşamada adam benden ne istediyse saniyesinde verdim. Benim Amerika’ da bulduğum işe dair kabul mektubunu vermek istememe rağmen almadı kazanan kişinin adına değil diye. Bir de bizim ABD vizesi basılı eski pasaportlarımızı istemediler, bu vizelerin iptalini sistemden mi yapıyorlar? Bir tek bu kafama takıldı. Son görüşme çok kısa sürdü, parmak izlerinden sonra hayırlı olsun pasaportunuz size 5 iş günü içinde ulaşır dedi. Herkese çok teşekkürler.
    Not: 1.banka hesap dökümüyle verilen imza sirkülerini istemediler
    2. Araba ruhsatını da almadılar benim adıma olduğundan sanırım.

sorun degil, eski vizelerinizi kullanmadiginiz surece bir problem yasamazsiniz.

• ⭐⭐

@crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

zenizin aynisini yeni pasaporta basmalari mumkun degil gibi. Yapabileceginiz tek sey, konsoloslukla iletisime gecip herhangi bir yol olup olmadigini sormak olur, ama benim aklima hicbir yol gelmiyor maalesef o nedenle boyle bir durumda cok umitli olmamanizi tavsiye eder

Teşekkür ederim @crazycells . Sadece meraktan sordum, pasaportlar evde sağlam duruyor 🙂

• @lerador Banka hesap bilgileri eşiniz adına mı yoksa sizin adıniza mi? Benimde aracim benim ustume ama eşler için bunu ortak görmüyorlar sanirim.Forumda asil kazanın eşinin hesap kayıtları kazanan eş için kabul gordugu ornekleri yazilmisti o nedenle merak ettim tesekkurler ve tebrikler.

• @kuzeyyuzu DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@lerador Banka hesap bilgileri eşiniz adına mı yoksa sizin adıniza mi? Benimde aracim benim ustume ama eşler için bunu ortak görmüyorlar sanirim.Forumda asil kazanın eşinin hesap kayıtları kazanan eş için kabul gordugu ornekleri yazilmisti o nedenle merak ettim tesekkurler ve tebrikler.

@kuzeyyuzu banka hesap dökümü hem ona hem de bana ait olanı verdim, ama esas yoğunluk bende. Hesap dökümünde ikisini de kabul ediyoruz dediler. Ancak Amerika’ da başlayacağım işle ilgili offer letter’i ( maaş sağlık sigortası gibi bilgiler var. ) benim adıma diye almak istemedi. Oysa en önemli belgem olarak görmüştüm. Şu anda bile KCC’ ye mail atsam mı diye düşünüyorum. @crazycells bunu için bi öneride bulunabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kuzeyyuzu DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@lerador Banka hesap bilgileri eşiniz adına mı yoksa sizin adıniza mi? Benimde aracim benim ustume ama eşler için bunu ortak görmüyorlar sanirim.Forumda asil kazanın eşinin hesap kayıtları kazanan eş için kabul gordugu ornekleri yazilmisti o nedenle merak ettim tesekkurler ve tebrikler.

@kuzeyyuzu banka hesap dökümü hem ona hem de bana ait olanı verdim, ama esas yoğunluk bende. Hesap dökümünde ikisini de kabul ediyoruz dediler. Ancak Amerika’ da başlayacağım işle ilgili offer letter’i ( maaş sağlık sigortası gibi bilgiler var. ) benim adıma diye almak istemedi. Oysa en önemli belgem olarak görmüştüm. Şu anda bile KCC’ ye mail atsam mı diye düşünüyorum. @crazycells bunu için bi öneride bulunabilir misiniz?

tam olarak ne soruyorsunuz anlayamadim. Iki sayfa once vizemiz onaylandi diye yazmistiniz sanirim? Vizeniz onaylandi mi? Yoksa maddi olarak yeterliliginizi gostermeniz gerektigini mi soylediler?

• @crazycells Evet onaylandı dediler, hayırlı olsun dediler ama sistemde administrative processing göründüğü için (bazılarında hemen issued görünüyor ya) panik oluyorum. Kusura bakmayın gereksiz bir soru belki de.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Evet onaylandı dediler, hayırlı olsun dediler ama sistemde administrative processing göründüğü için (bazılarında hemen issued görünüyor ya) panik oluyorum. Kusura bakmayın gereksiz bir soru belki de.

Eger onaylandigi soylendiyse bir sey yapmaniza gerek yok. Verdiginiz belgeleri yeterli bulmuslar.

Internet sitesinden degil, konsoloslugun bildirimlerinden sureci takip etmeniz gerekiyor, o nedenle bu konudaki sorulari ben yanitlamiyorum. Su an tek yapmaniz gereken konsolosluktan haber beklemek.

• Merhaba Arkadaslar 20bin $ çift çin makul bir finansal yeterlilik mi ? Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler.

• @yekta Tebrik ederim umarım dilediğiniz gibi olur 👏👏

• @baris1405 teşekkürler darısı sizlerin başına artık 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kuzeyyuzu DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba Arkadaslar 20bin $ çift çin makul bir finansal yeterlilik mi ? Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler.

evet, mulakat icin yeterli olur.

• @yekta yaşadığınız her sıkıntıyı yaşamak için herşeyi yaparım 🙂 inşallah bızlerede kısmet olur

• @yekta hayırlı uğurlu olsun 🙂

• ya bu kargodaki belgeleri alınca ayrıyetten bişey gönderiyorlarmış heralde hangisi açıp hangisini açmayacaz anlam veremedim

• @06mert Paketten birer sarı zarf ve pasaportlarınız çıkacak. Sarı zarfların üzerinde gerekli uyarılar var zaten (açmayınız gibi). Geçenlerde birisi artık sarı zarfların çıkmadığını söyledi ama teyit edemedik sanırım.

• Merhabalar, 6 Eylül'de mülakata girdim. Cuma günü Issued oldu ve akşam üstü postaya verildi. Bugün gelen kargoyu teslim aldım. İçerisinde sarı zarf (kapak üzerinde uyarı sayfası ile birlikte) ve vize basılmış pasaportum vardı. Sarı zarf hala gönderiliyor.
    Burada verdiğiniz bilgiler ve yardımlarınız için çok teşekkürler. Sizlerin yorumları ve paylaştığınız bilgileri referans alarak süreci sıkıntısız tamamladım. Umarım diğer tüm başvuranlar vize işlemlerini sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlarlar.

• @GizemGeo @06mert Pasaportta yer alan göçmen vizesi ve sarı zarfın üzerindeki kağıtta yazan bilgilerinizin doğruluğunu olduğunu kontrol ediniz. (Ad Soyad, Case No, tarih vb)

• Arkadaşlar selam, bizim vizelerimizden birisi AP diğeri Issued yazıyor. Böyle bir şey daha önce gördünüz mü. 2 sinde de de last update 10 Sep 2018 yazıyor?

• @nuri DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar selam, bizim vizelerimizden birisi AP diğeri Issued yazıyor. Böyle bir şey daha önce gördünüz mü. 2 sinde de de last update 10 Sep 2018 yazıyor?

şurada https://yesilkartforum.com/forum/topic/239/dv2018-ap-durumu buna benzer bir konu vardı diye hatırlıyorum; yanlış hatırlamıyorsam talihli olan bir bayan arkadaşımızdı, mülakattan sonra kendisinin ve çocukların vizesi basılıyor eşi ap'ye kalıyor, epey bir zaman bekledikten sonra eşinede vize vermişlerdi, ap'ye kalmasını ise eşinin ABD'de ticari bir bağlantısı vardı sanırım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.6k

| | | |