Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @periscope https://yesilkartforum.com/forum/topic/401/sayılar-ile-dv-2018/20

Tüm detaylı tahminleri bu başlıkta görebilirsiniz. Daha DS260 doldurmadı iseniz bir an önce doldurun, 28XXX'te bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

• Merhabalar herkese, dün görüşmemiz vardı. Sabah 8:00 de olan randevüye 15 dakika kala elçilik önündeydik. Üst araması ile bizi içeri aldılar. Genel olarak dış kapı ve içeri kısımda herkes kibardı, bir tek dış kapıda sivil güvenlik elemanı vardı, sanırım şefleri, nasıl konuşacağı ve davranacağı konusunda sıkıntıları olan bir insan. Kendisi ile papaz olmamıza ramak kalmıştı ki dişimizi sıktık ve içeri girdik.

İçeride sıra numarası verildi beklemeye koyulduk, 15 dakika sonra çağrıldık Türk bir bayan memur evraklarımızı aldı tek tek. Ondan sonra tekrar beklememizi söyledi. İkinci kez numaramız yandığında ödeme yaptık. 3 kişilik aile için 990 dolar, dolar olarak ödememizi yaptık. Sonra en son görüşme için 20 dakika gibi bir süre daha bekledik. Amerikan asıllı Türkçe konuşan gayet kibar bir bayan ile görüşemiz oldu. Bize önce yemin ettirdi, sonra parmak izlerimizi aldı ve mesleklerimizi, nereye gideceğimizi sorduktan sonra, vizeniz onaylandı dedi. 5-10 dakika arasında tamamlandı işlemimiz.

Ne yazık ki bizim canavar oğlumuz yüzünden kimseyle konuşma ve tanışma fırsatı bulamadık. Günübirlik yolculuk, yorgunluk, uykusuzluk ve sıkıntı yüzünden oğlumuz durmadı 🙂

Herkese hayırlı olsun, isteyenlerede 2019 çekilişinde çıksın. Umarım aksilik olmaz ve Amerika'ya giriş yaparsak forumda nereye gittiğimizi paylaşacağım. Bundan sonra gelecek arkadaşlara elimden geldiğince destek vereceğim.

Herkese bol şans dilerim.

• @murattoirimazu Təbrik edirəm sizi. Yolunuz açıq olsun

• @murattoirimazu karşılaşamadık sizlerle üzgünüz . Ama vizenizin onaylandığını okuyunca çok çok mutlu olduk. Hakkınızda hayırlısı, darısı tüüüüüm bekleyenlerin başına.

• @Sayal SİZLERİNDE GÜZEL HABERLERİNİZ ALAMADIK DAHA 🙂

• Bizde 1 Mart’ta eşimle muayeneye gittik. İlk olarak case no sordular ve fotoğraflarımızı çektiler. Daha sonra bizi laboratuvar a yönlendirdiler. İlk olarak eşim ve benim için 235 dolar ödedik. Daha sonra idrar kan tahlili verip röntgen çekildik ve üst kata çıktık. Uzun bir bekleyişten sonra ilk olarak içeriye eşimi aldılar daha sonra beni. Uzun bir süre de içeride bekledikten sonra muayene başladı. Bu sırada bir sürü soru sordu. Ameliyat oldun mu,intihara teşebbüs ettin mi gibi. Bazen çok detaya girebiliyor. Daha sonra sırayla aşıları vurdu. Bana 3 adet eşime ise 4 adet aşı yapıldı. Sonrasında sekretere benim için 210 dolar eşim için 280 dolar ödeme yaptıktan sonra ayrıldık. Ertesi gün ise saat 4-6 arası sonuçları aldık.
    Mülakat ise salı günü 7 buçuktaydı randevumuz. saat 7 ye beş kala elçiliğin önündeydik. Pasaport ve fotoğraf kontrolünden sonra içeriye bekleme odasına geçiyorsunuz numara alıp 15 20 dakika beklemenin ardından bizim ilk numaramız yandı ve tek tek evraklarımız istendi. Gelen mailde yazan evraklar haricinde biz çekiliş sonuçları açıklandıktan sonra evlendiğimiz için bizden ilişkimize dair kanıtlar istendi bizde tedbir amaçlı Facebook’tan 30 adet tarihleri gözüken fotoğraf çıkarmıştık onları verdik kabul ettiler fakat dediğim gibi bu istenen kanıt gelen mailde yoktu sonra ikinci numaramız yanışında ücret ödememiz istendi son aşamada iste elimizi kaldırıp yemin etmemiz istendi ve nereye gitmek istediğimiz ne iş yaptığımız ne zaman evlendiğimiz ilk ne zaman tanıştığımız soruldu. bu arada biz Green card ın gideceği adresi değiştirmek için kağıda yazılı adres verdik o sıra hemen değiştirdiler. Gayet güleryüzlüydüler bize sorular sorarken aynı zamanda bilgisayara birşeyler yazdı parmak izlerimiz alındı ve tebrikler vizeniz onaylandı diyerek bizi uğurladılar. Mülakatımız salı günüydü fakat dosya durumuna baktığımızda durumumuz hala ikimiz için de administrative process olarak gözükmekte. Sizce bu normal mi?

• Şunu sormak istiyorum aslına bakarsanız benim randevumdan önce amerikadaki adresimi ve medeni durumumu değiştirmem lazım bunları değiştirmek için konsoloslıkla görüştüğümde mülakat tarihimi ertelemezler değil mi?

• @maranty
    Mülakat Tarihi açıklandıktan sonra değiştirmenizi öneririm.

• @gkhanfeez yazıcam yazıcam, elime ulaşsın da öyle inanıcam artık bitti dicem... az daha sabrediyorum...

• benim numaramın current olmasının üzerine 2 bülten yayınlandı... ne çektirdin be GC 🙃 Ama mutlu sona çoook yakınım 🙂

• Selamlar, yurtdışında yaşayanların alması gereken polis kaydı belgesiyle ilgili bir sorum var. Ben yurtdışında doğdum ve 6 yaşına kadar yaşayıp sonra Türkiyeye ülkeme yerleştim. Yurtdışında yaşadığım süredeki yaşım küçük oldugundan polis belgesi vs gerek yok diye düşünüyorum ama emin olmak adına sorayım dedim. Yardımınız lütfen. @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkoholland DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Selamlar, yurtdışında yaşayanların alması gereken polis kaydı belgesiyle ilgili bir sorum var. Ben yurtdışında doğdum ve 6 yaşına kadar yaşayıp sonra Türkiyeye ülkeme yerleştim. Yurtdışında yaşadığım süredeki yaşım küçük oldugundan polis belgesi vs gerek yok diye düşünüyorum ama emin olmak adına sorayım dedim. Yardımınız lütfen. @crazycells

dogdugunuz ulkeden almaniz gerekiyor maalesef. Kucuk yasta dogdugunuz ulkeyi degistirmeniz duruma etki etmiyor. Isterseniz su konuya bir goz atin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• @murattoirimazu hocam oncelikle tebrik ederim yolunuz simdiden acik olsun...

Yurt disina cikip cikmadiginizi sordularmi acaba ?

• @askimkoray Sordular, ben 1 ay Amerika ziyareti yapmıştım 10 yıldan fazla oldu ayrıca 1 yıla yakın Tokyo'da yaşamıştım, onu söyledim. Eşim çıkmamıştı hiç yurtdışına. Bir şey demediler.

• @crazycells öncelikle cevap için teşekkür ederim. Okudum linki ama farklı bilgiler görüyorum. 16 yaş sonrası için gerekli yazılmış. Ben 6 yaşından beri Türkiyede yaşıyorum ve Türk vatandaşıyım. 0-6 yaş dönemi için polis kaydı ilginç olmaz mı reşit bile olmayan bir çocuk için?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells öncelikle cevap için teşekkür ederim. Okudum linki ama farklı bilgiler görüyorum. 16 yaş sonrası için gerekli yazılmış. Ben 6 yaşından beri Türkiyede yaşıyorum ve Türk vatandaşıyım. 0-6 yaş dönemi için polis kaydı ilginç olmaz mı reşit bile olmayan bir çocuk için?

evet, o konu nasil polis belgesi alacaginizi anlatiyor, onun icin vermistim 🙂

Gerekli oldugu konusunda su resmi yonergeye bakmalisiniz:

dogdugunuz ulkeden de istiyorlar.

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells öncelikle cevap için teşekkür ederim. Okudum linki ama farklı bilgiler görüyorum. 16 yaş sonrası için gerekli yazılmış. Ben 6 yaşından beri Türkiyede yaşıyorum ve Türk vatandaşıyım. 0-6 yaş dönemi için polis kaydı ilginç olmaz mı reşit bile olmayan bir çocuk için?

evet, o konu nasil polis belgesi alacaginizi anlatiyor, onun icin vermistim 🙂

Gerekli oldugu konusunda su resmi yonergeye bakmalisiniz:

dogdugunuz ulkeden de istiyorlar.

Anladım. Kılpayı mülakat numaram çıkmadı, gelecek ay gelecek. O zaman alayım Hollanda'dan 0-6 yaşımda yaşadığım dönem için bir polis kaydı
    . Umarım sabıkam çıkmaz :))

• İyi akşamlar herkese ,ben 4100lerde olmama rağmen ocak 29 itibariyle ds 260 formunu tamamladım. önceki yıllardan bu zamana kadar current olup benim gibi geç dolduranlar ne kadar beklemişler aşağı yukarı bir bilgisi olan veya istatistik çalışan oldumu ?

• @murattoirimazu benim kafam gidiyor urkutuyor bu soru beni 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osmanqdenizli DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

İyi akşamlar herkese ,ben 4100lerde olmama rağmen ocak 29 itibariyle ds 260 formunu tamamladım. önceki yıllardan bu zamana kadar current olup benim gibi geç dolduranlar ne kadar beklemişler aşağı yukarı bir bilgisi olan veya istatistik çalışan oldumu ?

su tablolardan faydalanabilirsiniz:

DV2015 tablosu: http://bit.ly/1CgoTHT
    DV2016 tablosu: http://bit.ly/1JRqgEd
    DV2017 tablosu: http://bit.ly/2538r1F
    DV2018 tablosu: http://bit.ly/2oUsb7r

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |