Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhabalar ,

15 Mayısda DV2019 çekilişi talihlisi olarak formunuz çok şey öğrendim herkese teşekkür ederim yardımlarınız için. Umarım ilerleyen süreçde herhangi bir sorun çıkmazsa mülakat,vize ve amerikaya yerleşme gibi konularda bende elimden geleni yapmak isterim.

Sormak istediğim saçma bir detay olabilir 🙂

DS-206 Formunu doldurup submit ettim fakat adres bölümlerinde sıkça karşılaştığımız '' city '' kısmına istanbul, '' State/province '' kısmına ise ümraniye yazdım. Forumun hazırlamış olduğu örnek ds-206 formunda ise ''city '' kısmına ilçe , State/Province kısmına ise il yazılması gerektiğini belirtiyor.

Sizce bu detayı değiştirmem gerekir mi ve nasıl değiştirebilirim ?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimdv2019 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese merhabalar ,

15 Mayısda DV2019 çekilişi talihlisi olarak formunuz çok şey öğrendim herkese teşekkür ederim yardımlarınız için. Umarım ilerleyen süreçde herhangi bir sorun çıkmazsa mülakat,vize ve amerikaya yerleşme gibi konularda bende elimden geleni yapmak isterim.

Sormak istediğim saçma bir detay olabilir 🙂

DS-206 Formunu doldurup submit ettim fakat adres bölümlerinde sıkça karşılaştığımız '' city '' kısmına istanbul, '' State/province '' kısmına ise ümraniye yazdım. Forumun hazırlamış olduğu örnek ds-206 formunda ise ''city '' kısmına ilçe , State/Province kısmına ise il yazılması gerektiğini belirtiyor.

Sizce bu detayı değiştirmem gerekir mi ve nasıl değiştirebilirim ?

Teşekkürler.

siyasi/idari bolunmelerde city , state/province'in icinde yer alir. O nedenle degistirerek yazmaniz daha dogru olur. DS260 formunuzu gonderdiyseniz KCC ile iletisime gecebilirsiniz, ya da mulakat oncesi konsoloslukla iletisime gecerek formu actirip degistirebilirsiniz.

• @crazycells merhaba,
    Ben DS260'ta hem city'yi, hem province'i ISTANBUL olarak girmiştim. İlçe adını ise adres satırının içinde girmiştim. Bu şekilde sorun olur mu acaba?
    Tşk,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arminas DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells merhaba,
    Ben DS260'ta hem city'yi, hem province'i ISTANBUL olarak girmiştim. İlçe adını ise adres satırının içinde girmiştim. Bu şekilde sorun olur mu acaba?
    Tşk,

hicbir problem yasamazsiniz, Turkiye'deki idari bolunme ile ABD'deki cok farkli olduklarindan bu konuda anlayislilar. Onemli olan bilgi kaybi yasamadan verileri aktarmak, gerisini konsolosluk gerektigi sekilde halleder.

• Merhabalar
    Mukakata giden arkadaslara bir sorum olacak. Bitcoin gibi gunumuz populer yatirim araclarindan herhangi birini vize gorusmesinde maddi kaynak olarak gosteren arkadaslar oldu mu?

• @cydzgr
    Ben hiç duymadım bu şekilde bir varlık gösterildiğini.
    Kaldıki varlık kaynakları gösteriminde kaşeli imzalı evrak veya resmi evrak aranıyor.
    Bitcoin için bu şekilde bir evrak alınamıyor diye bildiğimden kabul edilmez diye düşünüyorum.

• Merhaba , Kiz arkadasim basvuruda soyadi farkliydi , evleniyoruz yakinda ve DS 260 i dolduracagiz. Soyadi degisecek , pasaport numarasi degisecek . Pasaport numarasinda sorun olmuyormus ama soyadini eski soyadi olarak mi girmesi gerekiyor ?

• 11 Haziran vize görüşmesi için 22 Mayıs 11:05 tarihine doktor muayene randevusunu almıştım. Saat 11 gibi 4.kattaki Mehmet Ungan yazılı kapıyı tıklayarak içeri girdim.İçeride sekreterin yanına gidip,greencard doktor muayenesi için geldiğimi söyledim.Konsolosluktan size gelen case number yazılı belgeyi,pasaportumu ve varsa aşırı kartımı istedi.Belgeleri verdikten sonra bekleme odasında oturdum.5 dk sonra ismimi söyleyerek çağırdı. Webcam üzerinden fotoğraf çekip,sağlık formunun fotoğrafını oluşturacak ilk etabını tamamladık.Formdaki gösterdiği alanları doldurup,imza atıp yine bekleme moduna geçtim.Bir sonraki çağırılışımda sekreter ile beraber doktorun muayene odasına geçtim.Burada kilo ve boy ölçümü yapılıyor.Daha sonra muayene önlüğünü giyip(sadece iç çamaşır kalacak şekilde) doktoru bekliyorsunuz.15 dakika muayene odasında bekledikten sonra Dr. Mehmet Ungan gelip,muayenesine başladı.Bu arada herhangi bir hastalığımın olup olmadığını,sigara ve alkol kullanıp kullanmadığımı sordu.Stetoskop ile dinleme yapıp,standart bir kontrol etikten sonra 2 adet aşı yaptı.Göz için herhangi bir okuma testi yaptırmadı.Üniversite bölümümü sorup,giyinebilirsiniz dedi.Sekreterin olduğu bekleme odasına geçip 1280 TL olan muayene ücretini karttan çektirdim.Daha sonra formu alıp 3.kattaki Düzen Laboratuvarına iniyorsunuz.Buradaki ilk işlem 535 TL olan ücreti ödemek oldu yine karttan çektirdim.Daha sonra burada ki ilk aşama olan kan verme.Hemen ardından idrar örneği ve en son da göğüs röntgeni çekip formumuz ile yine bir üstteki unganlara geri dönüyoruz.Formu sekretere verip ertesi gün saat 16.00'de belgelerimi aldım.

• @crywolf34 hayırlı olsun

• Eeee current olacağına ve GC alacağımıza tekrardan inandığımıza göre biraz hayal kuralım. Biz Florida Naples'e göçmeyi düşünüyoruz, Eylülde GC alır isek tamda oranın yaz döneminde ohhhhh tatil gibi gider yerleşiriz artık. 🙂

Okyanus, güneş ve bira ile orta yaşın tadını çıkartır, ye, iç, yat üçlüsü ile takılırız artık. (nasılsa olmayacak bir hayale düşünce, para pul derdi olmuyor insanda, hahahha) Hepinizi beklerim evime biralar benden, mangal da yaparım size. 🙂

Hayaller bunlar, bakalım hayatlar ne olacak...

• @crywolf34 hayırlı olsun.

• @asilcenk inşallah istediğine kavuşmanı dilerim kardeşim güzel hayaller bunlar ve unutma hayatta güzel olsn herşey bir hayalin peşinden gitmekle başlar.Sadece merak ettim soracağım neden Naples diye?

• Hayırlısı olsun inşallah

• @kocayürek DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@asilcenk inşallah istediğine kavuşmanı dilerim kardeşim güzel hayaller bunlar ve unutma hayatta güzel olsn herşey bir hayalin peşinden gitmekle başlar.Sadece merak ettim soracağım neden Naples diye?

Hayal kurmak güzeldir gerçekliği kaybetmediğimiz sürece... İzmirli olmamızdan dolayı Florida, Florida olunca da Marco Island'a güvenebileceğim insanlar var o yüzden ilk giriş ve ilk macera başlangıcı Naples (marco İsland çok sakin ve sessiz). Naples'ın bir taraftan okul puanları gayet iyi diğer taraftan Miami ve Orlando gibi turistik bölgelere ve Kuba/Bahama/Jamaica gibi otantik ülkelere de yakın. 🙂 Sanki kendimizi iş hayatına kaptırmayacak ve hep tatil modunda yaşayacakmışım gibi yazdım ama dedim ya gerçekleri bilip farkında isek, hayal kurmak zevkli.

• @asilcenk bizde miami düşünüyoruz umarım bir gün karşılaşırız 😃

• @metert olurda gider isek, karşılaşmayı bırak kesin buluşur bir şeyler içer ve yeriz. Söz ilk hesap benden... Yeterki göçüp, orada buluşacak konuma gelelim... 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@monarizzaa DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba , Kiz arkadasim basvuruda soyadi farkliydi , evleniyoruz yakinda ve DS 260 i dolduracagiz. Soyadi degisecek , pasaport numarasi degisecek . Pasaport numarasinda sorun olmuyormus ama soyadini eski soyadi olarak mi girmesi gerekiyor ?

diger konuda sorunuzu cevapladim.

• @asilcenk çok güzel seçim ayrıca kuzeyde Tampa’da yakın ..👍

• This post is deleted!

• Sorularinizi lutfen uygun konuya sorun.sizin ozelinizde soylemiyorum yanlis anlamayin ancak bu seneki arkadaslar baska konulara mesaj atiyorlar.lutfen dikkat edin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

40.7k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |