Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Banned

@mhepekiz DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@izmir-tabyaları instagram.com/unvemaya benim markam artizan ekmekçilik yapıyoruz üretim sürekli arada da eğitimler var atölye çalışmaları yani

istanbul dan bir reklamcı gelip, çeşme de kendi marka ekmeğini çıkarmaya başlamıştı, siz o musunuz ?ekmekler güzelmiş çıtır çıtır. bütün bu güzellikleri bırakıp gidecek misiniz şimdi? sizin gibi bir girişimciyi usa ya kaptırmak kötü olmuş mustafa Bey..

• @izmir-tabyaları yok ben hep izmirliydim. Bırakıp gitmek neden orada devam ederim 😉

• @yekta DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Abiler ablalar herkese selam :)) ölmedim yaşıyorum çok şükür :)) iyi kötü 1 buçuk ay geçti ..baştan soyleyim Amerika çok zor gerçekten zor :)) bu arada Türkiye'de iken Amerika'da yasayip mesajlara geç donen arkadaşlara bozulurdum kizardim okadarda yoğun olunmaz falan derdim .ama yemin ederim burada hayat temposu çok çok yoğun . Amerika'da macerası new Jersey de başladı ama artık 1 aydır Connecticut da devam ediyor . Evimiz 1300 dolar yakıtı suyu içinde . 3 odalı baya büyük ferah bir ev . İş buldum şükür deliveri işi günde tipler dahil 120 140 dolar arası bırakıyor .. ama sabah 11 gidiş eve geliş de.gece 10 :)))) sabah 9 la 10.45 arası da İngilizce kursuna gidiş :)) ve hiç.izin kullanmıyorum o yüzden hak verirsiniz yoğunluğa :))) Türkiye'de PC karşısında vay be ne.kolay ulkeymis falan derdim paralar agactan topluyoruz falan :))) aile iseniz 25 bin doların altinda sakın gelmeyin bence .kesinlikle ama.kesinlukle İngilizce öğreninde gelin . Ben sabah 11 gece 11 iş modundayim 2 haftadır o yüzden gelmeyin Amerika çok kötü yer diyebilirim valla :))) Connecticut dan bahsedecek olursak çok yeşil insanları çok saygılı sıcak kanli . New York 45 dk mesafede . Tavsiye ederim kesinlikle . Ama unutmayin Amerika çok zor ve yoğun geçiyor galiba 1 sene böyle geçecek . Kazandığım parayı harcamaya zamanım olmadı okadar :)) bu arada ssn 1 haftada geldi green card hala gelmedi .. müsait buldukça yine yazarım :)) bu arada kimi görsem green card basvurmus YouTube de ki yayıncılar kötü örnek oluyor herkes heves ediyor gerçekten gelmek isteyenlere rakip olacaklar . Umarım. bu gruptaki özellikle 2018 kazanıp ta gelemeyen arkadaşlara tekrar çıksın ve tabiki gözde abla Taner erdem ve nice arkadaşlara :)) yolu Connecticut a düşen arkadaşlara her konuda yardımcı olurum ins az çok çözdüm burayı :))

Yekta biz bir çok şeyi anlattık sana ama sen dinlememişsin. Sen çok farklı bir beklentiyle geldin demekki... Çabuk panikledin kusura bakma... Yukarıda ki yazının bir çok yerine katılmam mümkün değil... 25 bin dolarla gelmedi burada kısa surede hayat kuran bir çoğumuz... 4te bir 5te bir parayla gelip başarılı olanda var 50 bin harcayıp dönende... Kişiye göre değişiyor her şey...

Daha dün seninle aynı zamanda gelip evini arabasını işini halledip keyifli hayat kuran arkadaslarla oturduk çay içtik akşam... Isim isim tanıyorsun buraya gelip sorunsuz yada basit asılabilir sorunlarla hayat kurup keyfi yerinde olanları...

Amerika çok zor ve çok kolay bir yer ... Seninle muhabbetimiz fazlaydı ama en az sana etki etmiş demek anlattıklarım 🙂

Bence bir süre daha yorum yapma derim bir abi tavsiyesi 🙂 Biraz daha otursun hayatın... Maserati alınca yorum yaparsın 🙂

Işleri yoluna koymana sevindim...

• @izmir-tabyaları DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@birumut sayın birumut para olarak usa-tr karşılaştırması yapmayınız. orda kiralar 1000 dolardan başlıyor burda kiralar 5500 tl den mi başlıyor.

3500 ile 4 kişilik bir aile texasta hem geçinir ... Isterse ev de alır... Kesin ve net bilgi...

1TL=1 dolar mantığı ile gidilmeli... Böyle karşılaştırma yapılırsa yanılma payı az olur ...

• Banned

@semavi 1$ 1 tl değil. Malesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semavi DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@izmir-tabyaları DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@birumut sayın birumut para olarak usa-tr karşılaştırması yapmayınız. orda kiralar 1000 dolardan başlıyor burda kiralar 5500 tl den mi başlıyor.

3500 ile 4 kişilik bir aile texasta hem geçinir ... Isterse ev de alır... Kesin ve net bilgi...

1TL=1 dolar mantığı ile gidilmeli... Böyle karşılaştırma yapılırsa yanılma payı az olur ...

bu konunun yeri surasi sanirim 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/393/amerika-da-yaşayanlardan-yaşam-maliyeti-örnekleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

insanlarin vaktini harcamayin. Eger bos yere vakit harcamaya devam ederseniz sonunuz ayni -pardon amcanizin ogluyla ayni- olacak...

• Banned

@crazycells DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

insanlarin vaktini harcamayin. Eger bos yere vakit harcamaya devam ederseniz sonunuz ayni -pardon amcanizin ogluyla ayni- olacak...

Kimin vaktini boşa harcamışım?

Bu mantıkla işiniz çok zor ... Allah yardımcınız olsun ... Siraniz kaçtı ? Kazanmismiydiniz?

• Banned

@semavi herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil.fikirler farklıdır.sizin de allah yardımcınız olsun.

• Sadece merak ettim soruyorum Amerika'ya Daha önce geldiniz mi burada para kazanip harcadınız mı Ya da şu an bir Green Card hakkınız var mı?

Amerika için maliyetler ve Türkiye ile Amerika karşılaştırması her zaman bir dolar eşittir 1 TL mantığı ile yapılır Sizin yaptığınız şekilde olmaz o zaman benim trilyoner olmam lazım aylık gelirim 25000 üzerinde Türkiye'ye göre böyle bir mantık yok Kusura bakmayın. ben Türkiye'ye göre 25 30 bin TL kazandığımda Amerika'da zengin olmuyorum nerede para kazanıyorsanız orada zengin Olur yada fakir olursunuz. nerede para kazanırsanız orada ev kirası ve harcama kalemleri oraya göre kıyaslanır.

• Banned

@semavi gelmedim akrabalarım var. ve 10 kadar arkadasım greencard kazanıp gitti.sizinle fikirlerimiz uymuyor.lütfen uzatmayınız.iyi günler.

• fikirlerin uyup uymaması ayrı bir şeydir ama Türkiye ile buranın fiyatını karşılaştırmak Kusura bakmayın görüşle fikirli alakası yok bunun. Insanlarda yanlış yönlendirmenin bir alemi yok. Burada en kötü şey gelenleri yanlış bilgiler verip insanları zarara uğratmak. Bu olmasın diye canımız çıkıyor forumlarda gruplarda. çok açık yazayım 3500 dolar ile evimi de aldım sizin mantığınız da bir buçuk trilyon eder eski para ile büyüterek söyleyeyim isterseniz. 4 kişilik bir aileye geç indirdim 8 ya da 6 silindirli arabadan aşağısına binmiyorum.... Burada dolar eşittir 1 tl dir Net ve kısa. Geleli 2 yıl olmadı. geldiğimde yekta'nın cebindeki nin Beşte biri kadar para anca var cebimde yoktu bile. ve şu an çevremde Buraya geldiğinde az çok yardımcı olduğumuz veya bizlerin tecrübelerinimizebUyan en az 8 10 kişi burada yavaş yavaş yazarlar zaten.

birileri Bilip bilmeden burada yorum yapıyor ondan sonra millet panikleyip gruplardan bize ulaşıyorlar bu böyle mi şöyle mi diye. Her şey bilmek zorunda değiliz. Kusura bakmayın ilk etapta zorluk çeken birisi olarak empati yapıyorum ve yeni gelen kişilerin yanlış yönlendirilmesini kesinlikle göz yummak istemiyorum Yoksa sizinle kişisel bir tartışmam yok Muhtemelen çok iyi muhabbet ederiz Belki başka konularda Bunu kişisel algılamayın.

• Banned

fikirlerin uyup uymaması ayrı bir şeydir ama Türkiye ile buranın fiyatını karşılaştırmak Kusura bakmayın görüşle fikirli alakası yok bunun. Insanlarda yanlış yönlendirmenin bir alemi yok. Burada en kötü şey gelenleri yanlış bilgiler verip insanları zarara uğratmak. Bu olmasın diye canımız çıkıyor forumlarda gruplarda. çok açık yazayım 3500 dolar ile evimi de aldım sizin mantığınız da bir buçuk trilyon eder eski para ile büyüterek söyleyeyim isterseniz. 4 kişilik bir aileye geç indirdim 8 ya da 6 silindirli arabadan aşağısına binmiyorum.... Burada dolar eşittir 1 tl dir Net ve kısa. Geleli 2 yıl olmadı. geldiğimde yekta'nın cebindeki nin Beşte biri kadar para anca var cebimde yoktu bile. ve şu an çevremde Buraya geldiğinde az çok yardımcı olduğumuz veya bizlerin tecrübelerinimizebUyan en az 8 10 kişi burada yavaş yavaş yazarlar zaten.

birileri Bilip bilmeden burada yorum yapıyor ondan sonra millet panikleyip gruplardan bize ulaşıyorlar bu böyle mi şöyle mi diye. Her şey bilmek zorunda değiliz. Kusura bakmayın ilk etapta zorluk çeken birisi olarak empati yapıyorum ve yeni gelen kişilerin yanlış yönlendirilmesini kesinlikle göz yummak istemiyorum Yoksa sizinle kişisel bir tartışmam yok Muhtemelen çok iyi muhabbet ederiz Belki başka konularda Bunu kişisel algılamayın.

peki.

fikirlerin uyup uymaması ayrı bir şeydir ama Türkiye ile buranın fiyatını karşılaştırmak Kusura bakmayın görüşle fikirli alakası yok bunun. Insanlarda yanlış yönlendirmenin bir alemi yok. Burada en kötü şey gelenleri yanlış bilgiler verip insanları zarara uğratmak. Bu olmasın diye canımız çıkıyor forumlarda gruplarda. çok açık yazayım 3500 dolar ile evimi de aldım sizin mantığınız da bir buçuk trilyon eder eski para ile büyüterek söyleyeyim isterseniz. 4 kişilik bir aileye geç indirdim 8 ya da 6 silindirli arabadan aşağısına binmiyorum.... Burada dolar eşittir 1 tl dir Net ve kısa. Geleli 2 yıl olmadı. geldiğimde yekta'nın cebindeki nin Beşte biri kadar para anca var cebimde yoktu bile. ve şu an çevremde Buraya geldiğinde az çok yardımcı olduğumuz veya bizlerin tecrübelerinimizebUyan en az 8 10 kişi burada yavaş yavaş yazarlar zaten.

peki.

Amerika'yı Sadece güzel anlatan birisi değilim. Hatta aynı şeyleri defalarca anlattığım için bunaldım ve video çekmeye başladım birkaç tane. orada Amerika'yı kötü gösterdiğim için olumsuz yorum bile aldım Çünkü doğrusu ve yanlışı ile yazıyorum her şeyi veya anlatıyorum. amerika tamamen kişilerin şartları ile alakalıdır ama burada Yapılan bazı doğrular var ve bu doğruları takip etmek gerekir. Forum bunun için büyük bir nimet Çünkü burada sadece paylaşıp bilginin yayılması isteyen kişiler yazıyor diğerleri Zaten Facebook'ta Instagram'da takip edip Amerika'ya gelince bir daha kimseyle işi olmuyor. emin olun amerika'da yaşanmışlıklar önemli yoksa ben burada ev bile alamayacaktım buranın eskilerini ya da kulaktan dolma bilgileri dinlesem.

Türk parası ile doları karşılaştıracağım IES zaman Amerika'da işe girdiğiniz ana kadar olan zaman onun dışında Türkiye ile Amerika nın satın alma gücünü vesaire karşılaştırmak ancak kendi para birimlerinin bire eşit bir mantığı ile olur. Kırdıysam kusura bakmayın maalesef burada yanlış yönlendirilerek gelen Çoluğu ile çocuğu ile problem yaşayan Hatta boşananlar nelerle karşılaşıyoruz bir baba olarak bir aile babası olarak �çim acıyor bazen... Lütfen mazur görün Eğer yazarken sert gibi geldiyse Yazım ama sert değildi sohbet anlamında yazmaya çalışıyorum fakat sesle yazdırdığım için bazı kelimeler yanlış çıkmış olabilir Kusura bakmayın şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semavi herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil.fikirler farklıdır.sizin de allah yardımcınız olsun.

ahaha boyle bir cumleyi sizin gibi birinden duymak ilginc 🙂

Oysaki siz... her konuda en dogruyu bilen, her yerde arkadasi ya da tanidigi olan, her konuda tecrubesi olan ve yaptiklariyla her zaman tum dunyayi etkileyen biriydiniz...

Forumdan banlandiktan sonra neler yasamissaniz, degistirmis sizi.

• Banned

Oysaki siz... her konuda en dogruyu bilen, her yerde arkadasi ya da tanidigi olan, her konuda tecrubesi olan ve yaptiklariyla her zaman tum dunyayi etkileyen biriydiniz...

bırak boş konuşmayı.kime kin tuttuysan git onunla uğraş.böyle konuşacaksan da bana yazma.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bırak boş konuşmayı.kime kin tuttuysan git onunla uğraş.böyle konuşacaksan da bana yazma.

Forumda saygi gormek icin o kadar cabalayip yalan soyluyordunuz, kendinizi onemli biriymis gibi gostermek icin atmadiginiz takla kalmamisti, ayrica prim yapmak icin bana da saldiriyordunuz ama hala nafile 🙂

size uzuluyorum; fakat hayatinizda basarilar diliyorum.

• @semavi demekki ben turkiyedeki tempo ile orada çalışsam 10 senede ev borcu biter .

Haftada 90 saat evlere yemek servis yapıyorum:)

• Haftalık 900 dolar en az... Yani 10 dolarlık bir işte çalışsaniz...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |